Jump to content

Moto Zajednica

Ljetovanje 2022 Bugarska (Varna) vs Grcka (Halkidiki)

Recommended Posts

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Pozdrav,

 

U pripremama se za ljetovanje ljeta gospodnjeg 2022. Posto smo malo siti Crne Gore,a u Grckoj smo bili, ove godine smo zainteresovani za Bugarsku. Okolina Varne, Zlatni Pijesci.

Aranzman je:  ja sa mojom igrackom solo, a ostatak ekipe (zena i djeca) sa kolima, pa se nadjemo na cilju. Jedno spavanje na putu nam je neophodno jer idemo sa Zapada Republike Srpske, pa je velik zalogaj od skoro 1200km, kako za mene na motoru tako i za njih u kolima.

Jos uvijek je to sve maglovit plan pa bi volio da neko podijeli iskustva i mozda uporedi cijene i opsti ugodjaj izmedju Bugarske i Grcke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Crno more je......crno. Uzgred i previše blizu sranja koje je u toku. Ja lično, da sam sam, možda bih i otišao. Bio sam više puta, poodavno doduše...u interesantno doba, ali to nije važno.

Važno je da ideš sa porodicom i mislim da je mnooooogo veći izbor plaža i uopšte živopisnih mesta, gde deca mogu da uživaju u Grčkoj, negoli u Bugarskoj. Verujem da su bugari radili na kvalitetu i sve to...ales inkluziv...ali nije valjda poenta da se ode na more pa da se kupa u hotelskom bazenu...jer Crno more, realno, ume da bude hladno i prilično uzburkano....i brate ostavlja jako čudan utisak, naročito nama koji imamo jadranska (i druga) iskustva. Kada si na nekom od "prstiju", za čas možeš da promeniš destinaciju u odnosu na vreme, vetar, kišu i gužvu (jes da će da se potroši malo više čorbe)...ali opet ponavljam, smatram da Grčka nudi više...sama po sebi. Ja se lično tamo osećam dobrodošlim.

Treba i u Bugarsku otići, samo to nekako vezujem za solo trip, više kontinentalni i okrenut uživanjima ne baš preterano vezanim za more.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja u Bugarskoj nisam bio pa ne bi poredio, ali Sitonija je meni uvek prvi izbor. Uvek biram donji deo prsta, Toroni, Sarti, Neos Marmaras, Nikiti... Vise kao bazu za obilaske okolnih mesta i plaža. Takodje, desavalo nam se da je u Toroniju vetar i lose za kupanje, a sa druge strane u Kalamiciju milina na plaži. Da ne pričamo o gomili plaza de je voda plava kao sa razglednice. 

Da nisu cene toliko otišle gore u odnosu na prethodne godine ja bih i sada išao tamo. Ipak, uskoro krecem u Albaniju. Bio sam i prošle godine i meni je odlicno,a dosta povoljnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Sto se tice Grcke,peloponez je no1 a posle toga Sitonija . Za Bugarsko more svi kazu da nije neka boja vode a i njihov all inclusive nema veze sa Grckim,Turskim,Egiptom...dosta dosta siromasnije. Ja sledece nedelje ide takodje u Albaniju Ksamil,4ti put. Meni je top,more vrhunsko,egejsko. Cene normalne,cigarete kostaju kao kod nas...samo je daleko i dosta dugo traje put.

Promenio član zemunac72
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Neki su mladići iz mog komšiluka pre 15-ak god., bili u Bugarskoj na moru.

Pričali su tada da je more nikakvo, hladno i modro,

a kroz neke kukuruze se stiže do plaže, gde je bilo blato :)

Kažu nikad više Bugarska.

Ko zna gde su oni bili :)

Promenio član vujo032
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 48 minuta, vujo032 je napisao:

Neki su mladići iz mog komšiluka pre 15-ak god., bili u Bugarskoj na moru.

Pričali su tada da je more nikakvo, hladno i modro,

a kroz neke kukuruze se stiže do plaže, gde je bilo blato :)

Kažu nikad više Bugarska.

Ko zna gde su oni bili :)

TI kao da si bio na makiškoj strani ade dok je bila neuredjena a ne u bugarskoj :)

 

Kao sto kolega iznad reče, bugarsko more u solo varijanti je ok dok sa decom, zbog kvaliteta vode, nije to TO.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada se pomene Grcka za mene to znaci Lefkada, Albaniju takodje podrzavam, nisam bio ali nisam ni cuo nista lose o noj, samo reci hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Upravo sada, Sharky - Alex je napisao:

Kada se pomene Grcka za mene to znaci Lefkada, Albaniju takodje podrzavam, nisam bio ali nisam ni cuo nista lose o noj, samo reci hvale.

Treba da odes i vidis,ksamil je najslicniji lefkadi,stim sto do lepog mora ne moras kozjim stazama ili brodom

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sve zavisi sa cime poredis i sta ocekujes i kolika su deca. Grcka definitivno ima najlepsu obalu, ali opet nisu sva mesta idilicna. Po meni na Severu gde vecina nas ide lepa je Jonska obala, pogotovo ostrva, a u Egeju Sitonija, Tasos, Skijatos. Sve ostalo je nista specijalno tipa Olimpijska regija, Halkidiki prvi prst ili Strimonikos zaliv. Grci godinama dizu cene i sada vec polako dolaze na nivo da se na nekim drugim destinacijama moze dobiti mnogo vise za te pare. Jedna od njih je i Bugarska.

 

Bio sam i u Zlatnim pjascima i njima je to za nijansu luksuznije letovaliste u odnosu na ostala u Bugarskoj. More je stvarno cudno, ali je opet more, sa ogromnom pescanom plazom. Mesto je veliko i imas svega od kafica, restorana, sopinga do raznih zabava za decu, a i za odrasle:D.

 

Ako hoces da zujis i uzivas u prirodi i moru onda Grcka definitivno. Ako hoces da odmaras i da ides kao gospodin onda Bugarska. Primera radi za cenu apartmana na Sitoniji u Bugarskoj imas polupansion u hotelu sa 4 zvezdice, za celu porodicu, a uz malu doplatu i all inclusive. 

 

Ja licno mislim da je Bugarska bas top za malu decu jer njima je bitno da mogu da se kupaju, da imaju sladoled i sokove i zabavu. Kakva je priroda i boja mora njih to ne tangira.

 

Takodje bih dodao sto se puta motorom tice nikakvo uzivanje jer je sve dosadan autoput, sta god izaberes. Ako mozes da izdvojis par dana, da se posvetis voznji i nekim interesantnim destinacijama to menja stvari.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 2 sati, vujo032 je napisao:

Neki su mladići iz mog komšiluka pre 15-ak god., bili u Bugarskoj na moru.

Pričali su tada da je more nikakvo, hladno i modro,

a kroz neke kukuruze se stiže do plaže, gde je bilo blato :)

Kažu nikad više Bugarska.

Ko zna gde su oni bili :)

E...zaista je tako. Kukuruz zaista raste pored mora.

Ako malo pogledate kartu..geogafsku...videćete da je recimo uz Burgas, jedno veliko slatkovodno jezero. U toj regiji sam i bio...i na jug do Sozopola (sjajno mestašce). Treba imati na umu i činjenicu da Crno more baš i nema neku vezu sa ostalim morima. Protok i razmena vode za Sredozemnim recimo, prilično je limitirana kroz moreuze....a što je još važnije, u njega se ulivaju izuzetno velike reke. Salinitet skoro pa 0...a to je nešto što je prilično važno pri poseti moru. Da se oslaniš (jodiraš), da se nadišes borovine, jedeš plodove mora. Kao klinac još, malo sam i pecao, pa je tamo uz obalu najčešći ulov bio "popac"...morska, buljava riba, poput one iz Simsonovih (ona sa 3 oka)...dođe mu k'o morski cverglan.

Sve je tamo nekako drugačije. Daleko od toga da je loše...ali ja, eto, more i morsko imam naštelovano na neke druge parametre.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Nikada nisam otišao u Bugarsku na more, mislim i da neću, a jedino se sećam da su neki poznanici išli pre 20ak godina, jer je bilo toliko jeftino, a para bilo nije. More? Nema. Kukuruzi? Ima. Jeo ajkulu? Jesam. Džabe je.

 

 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, travelman said:

TI kao da si bio na makiškoj strani ade dok je bila neuredjena a ne u bugarskoj :)

 

Kao sto kolega iznad reče, bugarsko more u solo varijanti je ok dok sa decom, zbog kvaliteta vode, nije to TO.

Jes' u solo varijanti... I pričali su još, da su prodavačice jeftinije, ako je ljubav ovde kraj kamena zub da ne osetiš 20, tamo je 2 evra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 10 sati, zemunac72 je napisao:

Sto se tice Grcke,peloponez je no1 

Bio si? Ja idem 10.07 Bas ne znam sta da ocekijem. Mnogo je malo nasih ljudi bilo, a meni tolika zelja... odlazem 2 godine (kovid) i ove cu definitivno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 32 minuta, MaxiS je napisao:

Bio si? Ja idem 10.07 Bas ne znam sta da ocekijem. Mnogo je malo nasih ljudi bilo, a meni tolika zelja... odlazem 2 godine (kovid) i ove cu definitivno. 

 

Dva puta sam isao motorom,zena i ja smo odusevljeni. Za mene prava Grcka pocinje kad predjem Korint. Ne znam gde ides,peloponez je velik,ali Monemvasiju nemoj da preskocis,ostrvo Elafonisos takodje.

Srecno

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Hvala svima na trudu i dijeljenju iskustava, sto svog, sto ljudi koje poznajete. Jos ima vremena jer je put zakazan u piku sezone, kraj jula i pocetak augusta. Grcka je bila prvi izbor ali su podivljali sa cijenama pa je upitno da li se isplati uopste. Cak jei Hrvatska sad mozda i povolnija nego Grcka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Pirotehnicar je napisao:

Hvala svima na trudu i dijeljenju iskustava, sto svog, sto ljudi koje poznajete. Jos ima vremena jer je put zakazan u piku sezone, kraj jula i pocetak augusta. Grcka je bila prvi izbor ali su podivljali sa cijenama pa je upitno da li se isplati uopste. Cak jei Hrvatska sad mozda i povolnija nego Grcka.

Bio sam više puta u Bugarskoj...Kiten, Zlatni Pjasci. Grčka svake godine...ako ideš na odmor u bugarskoj ćeš se morem razočarati jer ni u kom smislu ne može da se poredi sa Grčkim. Prosto more je tamno smeđe boje...poluslano :), ja imam osećaj da sam na jezeru. 

 

Što se cena tiče nisu se toliko promenile u Grčkoj do duše zavisi gde želiš da ideš...ja svake godine sam organizujem smeštaj tako da me ispadne doosta jeftinije, za Bugarsku još ne znam ali ja pamtim vreme kad si u Bugarskoj za 100e mogao da obitavaš 15 dana bez ikakvih problema. Tako da je meni Bugarska skupa :) 

 

Što se tiče puteva za vožnju tu je šarenoliko i zavisi gde želiš da ideš ako ti je to cilj...mada pošto sa porodicom ideš ne znam koliko ćeš voziti motor. Bugarska ima dosta delova još uvek sa lošim asfaltom ali primorje je fino odrađeno. Grčka sa druge strane od divote do golgote :D U Grčkoj je sjajna stvar što od najdalje tačke/granice pa do mora imaš od prilike 150km pa tako imaš mogućnost u jednom danu uzduž i popreko da voziš planinske puteve a uveče da se spustiš na more.

 

Što se mene tiče Grčka ako ideš u izvedbi bez hotela a Bugarska all inclusive jer ćeš tamo najviše bazen koristiti.

Promenio član mick
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT
11 hours ago, MaxiS said:

Tolo

Nemoj da propustiš Epidaurus i Mikenu. U Nafplio ćeš se zaljubiti.

 

Nisam bio nikad u Bugarskoj na letovanju. Da li učim na tuđim greškama ili jednostavno obožavam Grčku? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

U Bugarskoj sam bio na letovanju 2019 i da nisam preko bukinga uplatio 10 dana odmah bih otisao na drugo mesto. U Sani bicu nista nije jefti o. Od lezalki i suncobrana preko hrane i svega ostalog. Kriminal je na visokom nivou tako da sam .otoe parkirao u dvorists hotela i vezivao sajlu. Pokraden sam na plazi u Nesebaru, pokraden sam u hotelu od sobarice.grad je pun Engleza koji nemaju trunke stida i morala. U vecernjim satima na ulicama je uzas , pijani ,polugoli englezi setaju ulicama. Kroz Bugarsku .ogu da budem samo u tranzitu i to sto krace. .oj savet u Bugarsku na more nikako, posebno ne sa decom.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

2005. sam letovao u Bugarskoj i nikada više. More i plaža su me podsetili na Šumaričko jezero. Ali je zato bio doručak-ručak-večera u kafani za bagatelu. To je raj za neplivače.

 

Ja sam Grčkom za te pare jako zadovoljan, a i gostoprimstvo im je na nivou. Idem jul-avgust ili septembar i u tim mesecima nema greške. Još mi se nije desilo da je voda bila hladna, a meni je to jako važno, jer znam da plivam i preko sat vremena u cugu. Sa Kasandre idem samo u Hanioti, a Sitonija ima lepa mesta poput Neosa, Sarti mi je malo ružnjikav i nervira me ona plitka voda kilometrima daleko, ali je dobra baza za male plaže poput Taganije, Klimatarije, narandžaste plaže i slično.

 

Crna Gora ima lepo more, ali su im plaže uglavnom neuredne, deru na svakom ćošku i voda ume da bude jako hladna, a i gostoprimivi su prema nama sačuvaj me Bože.

 

U Albaniju i Hrvatsku nemam želju da idem, neka hvala, iako mislim da je u okruženju hrvatsko primorje bez premca po lepoti. 

 

Moj zaključak, dok ne skupim za Sejšele, Bahame, Tenerife, Havaje i sl. i Grčka je sasvim ok.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, milomir22 je napisao:

U Albaniju i Hrvatsku nemam želju da idem, neka hvala, iako mislim da je u okruženju hrvatsko primorje bez premca po lepoti.

Apropo Hrvatske...

 

Pre 3 nedelje pronađem smeštaj 10km od Trebinja mesto Ivanica...tik na granici sa Hrvatskom. 4km od Dubrovnika i 35km od Herceg Novog. Lokacija savršena! Pogled sa terase na Cavtat i zaliv, delimično na dubrovački aerodrom u daljini. Smeštaj 70kvm sa bazenom,garažom i td...

 

Isplaniram da supruga i ja odemo malo Jadranskom magistralom na kupanje oko Cavtata i ručak u HN a šetnja i večera u Dubrovniku i eventualno sam planirao da cimnem kolegu sa foruma koji je iz Dubrovnika da se vidimo.

 

Siđemo do graničnog prelaza koji btw gledamo sa prozora smeštaja. Na radnom mestu hrvatske granične službe sedi devojčica...oko 24 godine života. Pružam pasoše...i primećujem kako se zenice mladoj gospođici šire. Pa ide konverzacija:

 

Kao iz topa kreću pitanja onako otresito...

 

devojčica: ''Kad se vraćate iz Dubrovnika?''

Ja: ''Ne idemo za Dubrovnik''

devojčica: ''Kamo idete?''

Ja već malo čačnut stavom...''Idemo ka Crnoj Gori''

devojčica: ''Crna Gora...'', ''Aaa da li znate da Crna Gora i Bosna imaju svoju granicu?''

Ja: ''naravno da znam''

 

devojčica: ''Pa zašto ne idete tamo???''

 

I tako dalje...epilog priče, crnogorci su dobili kompletno planiran budžet za trošenje. Hrvatska ostaje samo za tranzit i na žalost samo za korišćenje toaleta. Džaba im sva mora ovog sveta...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 55 minuta, mick je napisao:

Pružam pasoše...i primećujem kako se zenice mladoj gospođici šire. 

A razlog je ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
A razlog je ....
 
 
Da znam razlog ne bi izneo našu konverzaciju jer bi razgovor verovatno tekao u dosta srdačnijem i profesionalnijem tonu, sve se promenilo onog trenutka kad je videla pasoše.

A obzirom da devojčica radi na mestu koje ujedno i predstavlja njenu zemlju...nema potrebe za pojašnjenjima ako joj je takvo ponašanje dozvoljeno od strane njnih nadređenih...

Tuga...



Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja