Jump to content

Moto Zajednica

Ljetovanje 2022 Bugarska (Varna) vs Grcka (Halkidiki)

Recommended Posts

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Hvala na odgovorima jos jednom. Trenutno polako gledam Grcku i trazim sta da nije bas vadjenje bubrega za smjestaj :grr:.

Petero nas je pa je bas poskupo da nadjem sta prihvatljivo. Ali sta je tu je, na more se "mora ove godine". Bar tako kaze moja zena 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hvala na odgovorima jos jednom. Trenutno polako gledam Grcku i trazim sta da nije bas vadjenje bubrega za smjestaj :grr:.
Petero nas je pa je bas poskupo da nadjem sta prihvatljivo. Ali sta je tu je, na more se "mora ove godine". Bar tako kaze moja zena 
Ovako nešto
0d18fccb5feeb874f31bbf2ba220b6a8.jpg

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Na moju srecu,nemam lose iskustvo sa Hrvatskom. Bili smo kolima,motorom vise puta,i to po Splitu,Zadru,Rijeci,Istri,Braču,Krku...vozio Jadransku par puta...uvek sam bio domacinski docekan i ispracen.

Moja zena ne voli da ide. Kaze,bili smo par puta i od mene je dosta. Samo zato sto je HR,i zato sto svake godine procuri neka prica kao sto je ova sa granice...

Grcka je zakon,vole nas jako i tamo se bas osecam prijatno

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, zemunac72 je napisao:

Na moju srecu,nemam lose iskustvo sa Hrvatskom. Bili smo kolima,motorom vise puta,i to po Splitu,Zadru,Rijeci,Istri,Braču,Krku...vozio Jadransku par puta...uvek sam bio domacinski docekan i ispracen.

Moja zena ne voli da ide. Kaze,bili smo par puta i od mene je dosta. Samo zato sto je HR,i zato sto svake godine procuri neka prica kao sto je ova sa granice...

Grcka je zakon,vole nas jako i tamo se bas osecam prijatno

Iskreno sa mojim iskustvom u detinjstvu koje je prilično bilo neprijatno i na sličan način napravljeno samo uz upotrebu noža i zabranu kupanja na jednoj maloj rečici u Kninu samo zato što sam iz Beograda a ne iz Biograda opet smatram da su ljudi u suštini dobri i da treba dati priliku svakom da se pokaže a ne unapred donositi zaključke. Na žalost sve češće bivam demantovan...

 

Zbog prirode posla mojih ukućana dosta vremena provodim u Bosni i mogu reći da se prilično opušteno osećam tamo u odnosu na Hrvatsku. Recimo moj prvi odlazak u Vitez je bio onako...u najmanju ruku zabrinjavajuć, jer nisam znao gde idem. Po ulasku u to mesto sa BG tablama počeli su pogledi sa ulica i mrštenje što mi nije bilo jasno...onda pogledam bolje i ukapiram gde sam došao, na svakoj ali na svakoj kući, prozoru je bila okačena šahovnica. Bukvalno su streljali pogledima u tablice... Naravno sve je ok prošlo ali neprijatan osećaj.

 

Nakon toga je došao Mostar na red...opet sličan osećaj, na skoro svakoj zgradi ustaški znakovi crnim sprejom išarani u vidu grafita i raznih poruka, tražim parking čekam, prilaze dva čoveka vidim gledaju tablice. Priđoše ljudi i počne priča...ljudi srdačni, drago im je da vide nekog iz Beograda, stariji ljudi, muslimani. Cela priča se vrti oko Juge i njihove mladosti za kojom žale...

 

Pre neku godinu odem do Slovenije u povratku uletimo u Zagreb u sred popodnevnog špica jbg pogrešim skretanje :D. Pogledi, mrštenje je bilo standardno...vrhunac doživljaja dvojica motociklista provlače se kroz gužvu i jedan blica da se pomerim da prođe, kako sam se pomerio ide komentar...''hajde Beograd hajde'' podigne nogu i udari mi retrovizor. 

 

Dok god decu budemo učili tim stvarima neće nam biti dobro generalno...na žalost toga još dosta ima. Ali u biti opet polazim od toga da je više normalnih i pametnih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, mick je napisao:

Dok god decu budemo učili tim stvarima neće nam biti dobro generalno

Ne znam da li ti je ovo izleteleo, ili zaista nemas predrasuda, ali je ovo kljuc ličnog uspeha. Nema veze sa verom  nacijom i ubedjenjem. Lični je uspeh svakoga. Ostvarena osoba u svim poljima. 

 

Stereotipi, predrasude, diskriminacija, pa dalje nacionalizam i krajnje fašizam. To ubija coveka. 

Dokle god ucimo decu kad nisu dobra  da ce ih cigani ukrasti, ili da imaju vaske, ili da su Bosanci glupi, a Hrvati mrze... Jadni mi.

Moram da citiram Ramba Amadeusa

 

“Nacionalizam je tema do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kad plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe hiljadu, onda je top tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri hiljade, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi”

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Po mom misljenju i mom iskustvu, vece gostoprimstvo u Hrvatskoj nego u Crnoj Gori. U Hrvatskoj se osecam kao kod kuce, a u Crnoj Gori jedno vreme bas mi je bilo nesto neprijatno. Neki cudni osecaj. Posle 2012 nisam ni isao vise dole.


 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja sam proslog leta bio i u Bugarskoj i u Grčkoj, pa mogu da uporedim, još je sveže. :takoje:

U stvari ne mogu da uporedim,jer je jednostavno neuporedivo.

Bugarska, Sunčev breg, hotel Iskar Aquapark. Hotel kao stambena zgrada, 12 sprata, mi bili na 8. Put je veoma loš, dosadan, kilometraža poprilična, atmosfera u gradu je kao da si na nekom vašaru, neljubazno osoblje i hotela i uopšte, hrana u hotelu ispod proseka, ne mogu da kažem da je loša, ali nije to to. All inclusive je samo na papiru, u praksi ima puno ograničenja..

I onda dolazimo do mora.... e tu kreće ludilo.

Nazovi more je u stvari jezero, zeleno, ledeno, puno algi, trave, prljavštine..

 

 

20210621_114322.thumb.jpg.c6c24df6bf4eefcbbb092ba6307ae44a.jpg

 

 

Sreća pa je hotel imao bazene i tobogane, inače se ne bi okupali tri puta.. Ne vidi se lepo na slici, ali to je zeleno, mutno, uhhh..

 

20210620_181544.thumb.jpg.47223a3ab03606bf3ba80f74fdf20c5e.jpg

Ovo je pogled sa terase.

 

Znači prvi put sam otišao u Bugarski na more i nikad više. Čak se ni deci nije dopalo, koja bi se inače kupala i u bari pored puta, koliko vole vodu.

 

Tako da, prijatelju moj, beži ti što dalje od Bugarskog primorja.

 

Dok s druge strane, Grčka, 2 meseca kasnije, Siviri, lepota, more je baš more, toplo, plavo, čisto... kao i uvek  do sada.

 

20210730_185817.thumb.jpg.c3b912c8e87b61ba0c4573c139558d97.jpg

 

Da se ja pitam, dilema iz naslova teme ne treba ni da postoji.... :takoje:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@mick izvini, ali moram da te pitam - da li redovno ideš preko granice? Posebno preko granica bivših Yu republika?

 

Ja idem često, i još odavno sam zaključio da je jedan od kriterijuma za zapošljavanje na granici nadrkanost.

Kad doživim osmeh uz "dobar dan" obavezno komentarišem sa saputnicima (žena i deca) - taman toliko retko se dešava da je vredno komentara.

I nema to nikakve veze s tim ko je odakle i čiju granicu prelazi. Svi su jednako nadrkani.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick izvini, ali moram da te pitam - da li redovno ideš preko granice? Posebno preko granica bivših Yu republika?
 
Ja idem često, i još odavno sam zaključio da je jedan od kriterijuma za zapošljavanje na granici nadrkanost.
Kad doživim osmeh uz "dobar dan" obavezno komentarišem sa saputnicima (žena i deca) - taman toliko retko se dešava da je vredno komentara.
I nema to nikakve veze s tim ko je odakle i čiju granicu prelazi. Svi su jednako nadrkani.
 
Idem često po regionu Hrvatska,Bosna,Cg čak i nekoliko puta mesečno ali svedeno samo na tranzit što se Hrvatske tiče. Ne mogu u potpunosti da se složim sa tobom ali ima istine. Mada...na prvoj naplatnoj rampi prema Zagrebu(ili podlednja na izlasku iz Hr) radi jedan čovek koji nam svaki put kad ga sretnemo pri naplati putarine vrati veru u ljude. Pa se tako kući vratimo opušteniji...

Iskreno sve to iz kuće ide...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Moja preporuka je definitivno Albanija , pa tek onda Grcka. Normalno u Gr. je veci izbor. 

Od nacina boravka preferiram najam apartmana i to mozes preko bukinga i/ili odes tamo pa sta naleti, tj sta nadjes. U Gr. ti je opcija od 30-500e dan zavisno od mesta i velicine apartmana , mislim da ti je na Halikdikiju najskuplje u Virvuru ali je zato tamo izgled kao da si negde daleko, imaju cak i palme. A ako biras jeftinije onda gledaj zabacena mesta. Ako trazis smestaj sa obrocima onda svakako hoteli ili hosteli zavisi sto zavisi od mnogo faktora. Ne znaci da su hoteli uvek bolji od hostela.

I naravno nikad 2x da se kupas na istoj plazi uvek neka druga ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sto se tiče smestaja, ja uvek nadjem kontakt preko fb, potražim iskustva u nekoj fb grupi i onda dogovaram. Pošto već pričamo i o Albaniji, u Ksamilu na primer na svakom ćošku sedi neko ko vas može uputiti na smeštaj. Odeš, pogledaš. Sviđa mi-ne svidja mi se, teraj dalje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, aca bre je napisao:

Moja preporuka je definitivno Albanija , pa tek onda Grcka. Normalno u Gr. je veci izbor. 

Od nacina boravka preferiram najam apartmana i to mozes preko bukinga i/ili odes tamo pa sta naleti, tj sta nadjes. U Gr. ti je opcija od 30-500e dan zavisno od mesta i velicine apartmana , mislim da ti je na Halikdikiju najskuplje u Virvuru ali je zato tamo izgled kao da si negde daleko, imaju cak i palme. A ako biras jeftinije onda gledaj zabacena mesta. Ako trazis smestaj sa obrocima onda svakako hoteli ili hosteli zavisi sto zavisi od mnogo faktora. Ne znaci da su hoteli uvek bolji od hostela.

I naravno nikad 2x da se kupas na istoj plazi uvek neka druga ;)

Ili nisi gledao cene ili te je neko slagao. U aprilu sam bio,nije ni blizu sezona,najmanja cena apartmana za dvoje je bila 50e . Od tada je poskupelo ohoho

U istom periodu sam u Sarandi placao dvosoban apartman sa garazom 20e. Sada je i u Albaniji skuplje ali daleko jeftinije od GR.

Kao i sve ove godine, more je poskupelo poprilicno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam odavno rezervisao apartman za nas četvoro u Ksamilu. 300-350 evra deset dana pocetak jula. To u Grčkoj nema ni svećom da tražiš. U nekom momentu sam pomislio da otkazem i da idem na Sitoniju. Ono sto meni treba, a ja i nisam nesto preterano zahtevan, nema ni za puta dva. Onda sam razmisljao da u Albaniju idem auto putem do Sivote, pa gore u Ksamil. To je totalno neisplativo. Ja i onako ne jurcam, a putarine skupe. Plus granični prelazi. Preko Kosova se ide brzo, opustena je voznja. Dobar je put skroz. Nema naplate putarine. Jedino oko Tirane moze biti guzva i između K. Mitrovice i Prištine. Jos sad kad puste onaj tunel kod Girokastro nece se morati ni na one serpentine. 

Sjebasmo mi temu, kao po običaju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ja sam odavno rezervisao apartman za nas četvoro u Ksamilu. 300-350 evra deset dana pocetak jula. To u Grčkoj nema ni svećom da tražiš. U nekom momentu sam pomislio da otkazem i da idem na Sitoniju. Ono sto meni treba, a ja i nisam nesto preterano zahtevan, nema ni za puta dva. Onda sam razmisljao da u Albaniju idem auto putem do Sivote, pa gore u Ksamil. To je totalno neisplativo. Ja i onako ne jurcam, a putarine skupe. Plus granični prelazi. Preko Kosova se ide brzo, opustena je voznja. Dobar je put skroz. Nema naplate putarine. Jedino oko Tirane moze biti guzva i između K. Mitrovice i Prištine. Jos sad kad puste onaj tunel kod Girokastro nece se morati ni na one serpentine. 
Sjebasmo mi temu, kao po običaju... 
Ja svake godine 250-330e platim 10 noćenja u Grčkoj. Tako da...ima i te kako smeštaja za taj novac samo se valja potruditi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Ima ali da se tusiras na wc solji. Hvala bogu nisam to koristio ali bio u takvom apartmanu,drugar nije nasao bolje. Ove godine 4 put u neu pori jer nam najvise zbog dece odgovara ali svaki put skuplje ove godine apartman 80. Slazem se sa kolegom za lopovluk u bugarskoj najvise se treba cuvati menjacnica moze da se desi da ti zamene 1evra za 1 lev.U bugarskoj bio dva puta kao momak,more nikakvo slicno dunavu ali zato blud i nemoral koliko hoces,provod u suncevom bregu slican budvi.

Promenio član Vampa
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja zadnjih godina iskljucivo na booking.com i ima da se nadje sve i svasta. I povoljno i manje povoljno. Ne idem vise preko agencija, ne idem na slepo (nikada nisam ni isao), evo i sada. Prva noc u Paraliji, 9 noci u Tolo-u, jedna noc  na Ohridu. Sve preko booking. Prosle godine Kusadasi isto...  Znaci mkze da se nadje povoljno. Ali da su Grci "azdisali" jesu. Neradnici, navikli od izdavanja da zive. Velika obala, skoro svako ima nekretninu uz obalu, a i sami pokupovali od svojih 2012 i 2013, kad je bila ekonomska kriza. Nišlija lun mandrak u Nea Kalikratiji i okolini. Pokupovali stanove i sada min 600e 10 noci. Nasi dizu cenu

 

Buraz ide ove godine u Suncev Breg. Imperial Palace. AI. Citao sam svasta o njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ima ali da se tusiras na wc solji. Hvala bogu nisam to koristio ali bio u takvom apartmanu,drugar nije nasao bolje. Ove godine 4 put u neu pori jer nam najvise zbog dece odgovara ali svaki put skuplje ove godine apartman 80. Slazem se sa kolegom za lopovluk u bugarskoj najvise se treba cuvati menjacnica moze da se desi da ti zamene 1evra za 1 lev.U bugarskoj bio dva puta kao momak,more nikakvo slicno dunavu ali zato blud i nemoral koliko hoces,provod u suncevom bregu slican budvi.
Ja sa našim agencijama ne idem tako da se tuširam u komotnim kupatilima.

Evo ti smeštaja za 28e...recimo.

1d058fa14d18e8380317e43d036c2952.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

A evo smeštaja na 4km od Dubrovnika u Bosni...za 35e po noćenju.

06383d6d07de74de715ec621a1923d0a.jpg3bdda7d689f064563923fccb1cf360c8.jpg456129f42b51ae79aa4625f5b5a0d0f3.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Jel to trenutna cena ili? Platio sam pre 5 godina 35e 100 metara od plaze i svake godine se povecavala cena(mada sam i ja isao blize plazi). Svako ima svoje ali ja volim kada odem da parkiram auto i da ga ne koristim. Verujem da ima i jeftinije ali kada sam na moru hocu da sam uz more.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Jel to trenutna cena ili? Platio sam pre 5 godina 35e 100 metara od plaze i svake godine se povecavala cena(mada sam i ja isao blize plazi). Svako ima svoje ali ja volim kada odem da parkiram auto i da ga ne koristim. Verujem da ima i jeftinije ali kada sam na moru hocu da sam uz more.
Svake godine ista cena biće tako i ove. Šta više prošle godine je vreme bilo jaaako loše, bukvalno smo se posmrzavali.

Na pola letovanja smo se spakovali i vratili kući. Vlasnica smeštaja nas je ispratila sa molbom da se ove godine vratimo i iskoristimo to što nismo iskoristili.

Što se mene i moje porodice mi smo više okrenuti udaljenim lokacijama od obale. Mir, tišina, prelep pogled, noći bez paklenih vrućina i kratko vreme potrebno do mora.

To naravno u većini slučajeva ne odgovara ljudima sa decom...mada i to se da srediti.

Zaista je sve u početnom trudu i planiranju...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Definitivno GR

Ako ides porodicno , hoces da se odmoris i uzivas u moru a klinci su mali ( do 10 god) moj glas ide za Toroni .

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 15.6.2022. at 15:46, aca bre je napisao:

Moja preporuka je definitivno Albanija , pa tek onda Grcka. Normalno u Gr. je veci izbor. 

Od nacina boravka preferiram najam apartmana i to mozes preko bukinga i/ili odes tamo pa sta naleti, tj sta nadjes. U Gr. ti je opcija od 30-500e dan zavisno od mesta i velicine apartmana , mislim da ti je na Halikdikiju najskuplje u Virvuru ali je zato tamo izgled kao da si negde daleko, imaju cak i palme. A ako biras jeftinije onda gledaj zabacena mesta. Ako trazis smestaj sa obrocima onda svakako hoteli ili hosteli zavisi sto zavisi od mnogo faktora. Ne znaci da su hoteli uvek bolji od hostela.

I naravno nikad 2x da se kupas na istoj plazi uvek neka druga ;)

Nije Vurvuru vise najskuplji, ok je mesto za malu decu, voda toplija 5,6 stepeni nego u ostalim mestima, talasa nema, ali nema ni setalista, samo par restorana i 2 prodavnice, E sad jedino tu mozes da pustis klince da se kupaju a da ne glumis Baywatch jer je plitko, i lepo si smesten za obilazak plaza po Sitoniji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Kad vec izbacujete smestaje, ima li neko preporuku za smestaj u Haniotiju, supruga, troje dece i ja, ove agencije mi traze neke nenormalne cifre

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja odem i nađem smeštaj tamo. Nekoliko puta Grčka i prošle godine Albanija. Uvek apartmani, cene išle od 35e do 60e sve avgust. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja