Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista na putu Bijeljina - Tuzla

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
On 6/8/2022 at 11:19 AM, DzoniV said:

U februaru sam bio u Sarajevu na dva dana kolima, i zamalo nisam napravio dva udesa, prilazim raskrsnici i imam zelenu strelicu za levo i ja prolazim podrazumevajuci da ovi sto idu meni u susret (tj. pravo) imaju crveno svetlo, medjutim nije tako, i oni imaju zeleno. Dva puta mi je se isto desilo. Da li moze neko iz BIH da mi potvrdi ovo, da li kada imate strelice za levo to za vas znaci siguran prolaz i ovi iz suprotnog smera imaju crveno, ili je kao neka uslovna leva strelica, i da ovi iz suprotnog smera imaju zeleno svetlo?

 

Ako je kao sto ja mislim da jeste, i iz suprotnog smera zeleno svetlo, moze da se desi da je vozac volvoa, poucen iskustvom iz Srbije leva strelica znaci siguran prolaz vodio se time i nije obracao paznju da li mu u susret ide neko ili ne. 

To ti je tzv "uslovno" zeleno... Dozvoljeno pod uslovom da propustiš vozila koja ti dolaze s leve strane pošto je i njima zeleno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, englis je napisao:

To ti je tzv "uslovno" zeleno... Dozvoljeno pod uslovom da propustiš vozila koja ti dolaze s leve strane pošto je i njima zeleno.

 

"Uslovno zeleno" je ako postoji samo zelena strelica:

 

image.png.1832b7afde3760b7fb7f9b12b4a95a41.png ili image.png.a00f7b0d3d4aba4f63e181a275f2155e.png

 

A, ovo

 

image.png.d7268fe966304b076d77fc43eab474aa.png ili ovo image.png.bb03e3c1ebfd913bf901f5791a0d9f70.png

 

Nemaju nikakav uslov - ako je strelica zelena, kretanje u pravcu strelice je dozvoljeno bez obzira na ostale učesnike, tj. svim drugim učesnicima koji bi mogli da presecaju put, upaljeno je crveno svetlo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2745 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 4 minuta, zaludan je napisao:

Uslovno zeleno" je ako postoji samo zelena strelica:

 

image.png.1832b7afde3760b7fb7f9b12b4a95a41.png

Ovo je (ja ga tako prozvao u sali) "pun gas" zeleno. Bar u ZR i NS.

Tad je samo i jedino dozvoljen prolaz onima koji skrecu levo, a svima drugima je crveno.

I nije uslovno nego dopunsko. Uslovno je kad je na desno, jer tad slobodan priolaz ima jos neko.

Ako gresim, neka me @jasminko VIR ispravi.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

@zaludan

Da, slažem se. Mislio sam na prvu sliku, kada sam pisao o uslovnom zelenom i skretanju u desno.

Promenio član englis
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sta je bilo promjeniti se ne moze. Inace danas sam saznao da je u pitanju zet jedne moje poznanice, otac troje maloljetne djece i cetvrto na putu, a imao je sudar isto sa mojim drugarom. Sta reci nego strasno, tuga i zalost.

Laka mu crna zemlja i siroki putevi nebeski.

Promenio član Branko
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 4 sati, zaludan je napisao:

 

"Uslovno zeleno" je ako postoji samo zelena strelica:

 

 

 image.png.bb03e3c1ebfd913bf901f5791a0d9f70.png

 

Nemaju nikakav uslov - ako je strelica zelena, kretanje u pravcu strelice je dozvoljeno bez obzira na ostale učesnike, tj. svim drugim učesnicima koji bi mogli da presecaju put, upaljeno je crveno svetlo.

Ovako je npr. u Indjiji, na prvom semaforu iz pravca St. Pazove. 

Znači, upali mi se zeleno za levo, sreća pa sam primetio da iz suprotnog pravca pravo da ide auto koji ima zeleno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Ko zna sta se ovde desilo. Definitivno nije direktan sudar,golfu je hauba netaknuta. Motor je verovatno u klizanju udario u auto.

Neka je laka zemlja nesrecnom kolegi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kao neko ko je sto godina za volanom i kormanom, daću sebi za pravo da dam jedan savet. Nikada se nemojte u raskrsnici oslanjati na sigurno na svoje zeleno svetlo. Bilo gde na putu, nemojte se oslanjati na svoje prvenstvo prolaza. Uvek gledaj sa deset očiju, a i onda se desi greška. Pogotovo ta pretpostavka da je sa druge strane crveno... Pa mozda kolega vozač koji ide iz suprotnog smera ne vidi crveno. A to njegovo "nisam video" nama ne znači mnogo... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja