Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Prekontrolisao sam ovu stavku pošto isto imam HF filter vazduha i mogu da potvrdim da je sunđer takav kakvim ga je AnteK opisao. Ustanovio sam da je kod mene problematična kraća strana pravougaonog filtra koja se prva gura unutra. Sunđer je suviše tanak i mekan i na toj strani, kad filter dođe u unutrašnjost rama, se deformiše - povije na unutra od rama i tu vuče falš vazduh.

 

Meni karb nije na AB tako da mi u ovom trenutku to ne pretstavlja problem ali pošto imam u planu da ga "priključim" moram da nađem rešenje. Možda da se zameni sunđer, debljim i kvalitetnijim...

AnteK hvala što si podelio problem.

 

Jedno pitanje - da nema slučajno neko sedište viška, koje bi prodao. Stanje nije bitno i onako ide na prepravku. Bitno je da pasuje na 4PT i da nije mnogo para :)

 

Još jedno pitanje - kakva su vam mišljenja između Mitas E07, E10 i E09? Rekao bih da bi za moje potrebe (70-80% asfalt, ostalo zemlja/šljunak) optimalna bila E07 ili eventualno E10, a da bi se E09 suviše brzo potrošila na asfaltu, kako je baltrekk više puta komentarisao.

Čini mi se da bi idealno bilo kad bih imao jedan E07 komplet za svakodnevnu asfaltnu primenu i jedan C02/C05 za off-road ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam na filter dodavao one samolepljive sundjeraste trake za prozore kao bi dihtovao. U pitanju je KN filter ali se vremenom taj sundjer ispresovao i stanjio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

Još jedno pitanje - kakva su vam mišljenja između Mitas E07, E10 i E09? Čini mi se da bi za moje potrebe (70-80% asfalt, ostalo zemlja/šljunak) optimalna bila E07 ili eventualno E10, a da bi se E09 suviše brzo potrošila na asfaltu, kako je baltrekk više puta komentarisao.

 

 

 

Razmisli i o kombinaciji Haidenau K60 Scout.

 

Btw, meni se E-09 brzo potrošila na terenu, a ne na asfaltu.   :)

Već na manje od 1500km (90% teren/10% asfalt) je bila na 6mm na sredini. Nova je 12mm čini mi se.

 

Ima onih kojima je E-09 napravila i 8000km u dual-sport vožnji, ali ja nisam taj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Razmišljam, razmišljam - evo pre nekih par strana sam to i napisao:

" Što se tiče guma, uglavnom sam izbor sveo na Haidenau K60 Scout, Mitas E07, E10 i E09 (koja je razlika između obične i Dakar verzije?), Metzeler Enduro 3 Sahara. Mada to što si rekao je apsolutno tačno, treba probati E07 jer za cenu kompleta Mitas imam jednu K60 Scout ili Saharu."

 

Komentar MindResettinga je bio da treba probati za 100 EUR E07 koje su vrlo slične po šari sa Metzeler Enduro 3 Sahara. Tako da se najverovatnije obuvam u E07 najisplativije su. Koja je razlika između obične i Dakar verzije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Znam da su nam danas svima problem pare, ali ako mozes sacekaj i skrpi se za k60 scout. Guma je odlicna, imao sam je na ST i ja sam sa njom bio prezadovoljan. Odlicna na asfaltu, a za tvoje potrebe off-a ce te odlicno sluziti i meni dosta vazno dugotrajne su.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Obicna E09 ima meksu strukturu i mnogo se brze potrosi od E09 Dakar verzije. Ja jos uvek imam E09 Dakar i mogu reci da mi se za 2000 km smanjila sa 13mm (kolika je sara kad je guma nova) na 7 mm i tu stoji, a prejasio sam jos 2000 km od onda. Vrlo verovatno joj je gornji sloj cepova vrlo mekan i brzo se trosi a posle je tvrdji pa se sporije trosi sto guma vise prelazi. Inace, moj stil voznje je 80% asfalt 20% off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

 

Još jedno pitanje - kakva su vam mišljenja između Mitas E07, E10 i E09? Čini mi se da bi za moje potrebe (70-80% asfalt, ostalo zemlja/šljunak) optimalna bila E07 ili eventualno E10, a da bi se E09 suviše brzo potrošila na asfaltu, kako je baltrekk više puta komentarisao.

 

 

 

Razmisli i o kombinaciji Haidenau K60 Scout.

 

 

 

 

 

Nisam ti napisao da sam sa zadnjom K60 prešao skoro 3500km (70/30) i da je guma ostala sigurno na cca 50%.

 

Zadnja je, za tvoje potrebe, sasvim solidna. Čak i u blatu može da povuče, a za makadam je više nego dovoljna.

Ja sam, sa još par kolega primera radi, pre dve godine na jednoj Kepojebini prešli cca 140km blata i makadama i nigde nismo imali problema sa zadnjom gumom k60 ali smo se zbog prednje borili za život i idelanu putanju jer jednostavno ta guma nije za takav teren.

 

Evo da se malo podsetimo: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92625-kotlina-2013/page-17 

 

Naravno, to ne znači da ne treba probati druge modele guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kakva blistava slina  :oda2:

 

... mada posle male xrice, ovo mu dođe prava raketla  :moto3:

 

U zdravlju da se navozaš !  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jos jedan komenat za gume, za to sto Streetbiker vozi znaci XT sa SM motivima, ako se ne varam, odnosno napred nije 21?

Mozda sam pogresio, ali za bilo sta SM ja def ne bi uzimao K60 Scout, profil gume je jako kockast cak i u 130. Ko je vozao zna da guma pri obaranju ima rupu/propadanje kad je savijes, naviknes se na to brzo ali je neugodno.

 

Streetbikeru, ako stvarno razmisljas o makadam i offroud uzmi k60 scout, ali za ono sto ja mislim da ti vozis pre bi ti preporucio e07 ili ako hoces dugotrajniju gumu, ima Heidenau gumu K76, prilicno interesantna. Dzoks sa foruma je vozi na BMW-u malom i par ljudi je voza na TA, u blatu nema sta da trazi al oce da se potrudi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Evo i ja da se pohvalim.

Kolega, dobro došao u tim i čestitam, XT sjajno izgleda - kao da nije vožen. Kakvi su utisci, koje je godište, koliko km?

 

Jos jedan komenat za gume, za to sto Streetbiker vozi znaci XT sa SM motivima, ako se ne varam, odnosno napred nije 21?

Mozda sam pogresio, ali za bilo sta SM ja def ne bi uzimao K60 Scout, profil gume je jako kockast cak i u 130. Ko je vozao zna da guma pri obaranju ima rupu/propadanje kad je savijes, naviknes se na to brzo ali je neugodno.

 

Streetbikeru, ako stvarno razmisljas o makadam i offroud uzmi k60 scout, ali za ono sto ja mislim da ti vozis pre bi ti preporucio e07 ili ako hoces dugotrajniju gumu, ima Heidenau gumu K76, prilicno interesantna. Dzoks sa foruma je vozi na BMW-u malom i par ljudi je voza na TA, u blatu nema sta da trazi al oce da se potrudi :)

Da, tako je, napred mi je 19". Kako sad stoje stvari motor će sa SM varijante (otvoreni karbovi, Michelin Anakee gume, minimalistička oprema) biti vraćen na normalnu upotrebu - karbove vraćam na AB, razmišljam o prtljažniku i CRD štitniku motora u kombinaciji sa nekim rol barovima a gume će najverovatnije biti te koje si preporučio - Mitas E07, našao sam dosta o njima na netu i mislim da će za moju upotrebu biti više nego dovoljne. Heidenau K76 mi je previše sličan Michelin Anekee koji trenutno imam, ne bih ponovo to isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

sa motorom sam oduševljen,lagan je za vožnju, pregledan, snage ima dovoljno, nije napržit, pravi penzionerski  :)  što meni odgovara, očuvan je maksimalno, 94 godište, 30ak hiljada na satu, malo poliranja plastika,lanac i lančanici mogu još ovu sezonu.Plaćen je 1300 i mislim da je to OK cena za ovakvo stanje.

E sad problem, na većoj turaži trokira, zamenio sam svećicu, ono isto,kada sam dotok vazduha prelepio izolir trakom tj. smanjio mu rupu na usisu on radi normalno, na gasu kida nema trokiranja, da li negde falšira vazduh ili mu treba na karburatoru podesiti smesu, kad mi stigne nov filter probaću. Vaše mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Proveri gumu izmedju karburatora i cilindra da nije napukla i da je karburator lepo ubacen u leziste, jedino u tom delu moze da ga zeza fals vazduh. Ako je to ok, proveri nivo goriva u loncetu i pokusaj da podignes iglicu za jedan zub. Sraf za smesu utice samo za ler gas i do 1/3 gasa, tako da ako ti u tom rezimu radi kako treba, njega ne cackaj. Ako ga ipak cacas, fabricki bi trebalo da bude odvijen 2,5 kruga, ipak proveri to u manualu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ako budes skidao karbove obavezno proveri filter na ulazu goriva u lonce karba...zna da bude zaprljan i da sprecava dovoljan dotog novog goriva u lonce i motor trokira na vecim opterecenjima...Nalazi se ovde gde je zuta tacka na slici

post-11995-0-97447000-1426415494_thumb.jpg

post-11995-0-99353500-1426415505_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

sa motorom sam oduševljen,lagan je za vožnju, pregledan, snage ima dovoljno, nije napržit, pravi penzionerski  :)  što meni odgovara, očuvan je maksimalno, 94 godište, 30ak hiljada na satu, malo poliranja plastika,lanac i lančanici mogu još ovu sezonu.Plaćen je 1300 i mislim da je to OK cena za ovakvo stanje.

E sad problem, na većoj turaži trokira, zamenio sam svećicu, ono isto,kada sam dotok vazduha prelepio izolir trakom tj. smanjio mu rupu na usisu on radi normalno, na gasu kida nema trokiranja, da li negde falšira vazduh ili mu treba na karburatoru podesiti smesu, kad mi stigne nov filter probaću. Vaše mišljenje.

 

Provjeri prirubnice na spoju karba i cilindra, to je dobro promjeniti preventivno jer stvrdnu i odvoji se guma od AL prirubnice na

koju dolaze šarafi, a to ne vidiš dobro dok ne skineš. Također, često falš vazduh vuče na gumenim crevima između airboxa i

karba, to da prekontroliraš moraš raspustit airbox i povuć unazad par centimetara i skinut gume, jer se samo vizualno ne vidi

najbolje. I te gume su dosta loše i često znaju pući, pogotovo ako su menjane i nisu postavljene kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Mislim da je neko ovde postavljao slike fuzastera tj. nogostopa cross varijanta ali su bili prepravljani, nesto veci od standardnih. Ako neko ima zainteresovan menjao bih moje gumene za cross.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Bilo je reci da da dam malo opisa oko sredjivanja xt600 2kf...

Pre neki dan je motor rasklopljen u stine cinioce i situacija nije ni malo sjajna....naprotiv:

Menjac komoletan za zamenu odnosno 2 zupcanika popucala a parcici pronadjeni na deklama-bilans mora drugi,potrebna kompletna garnitura dihtunga,e sad ono sto je bitno pitanje da li menjati karike ili vratit iste posto maestro kaze da su onako prolazne ali kad je vec razbucan ne bi bilo lose da se zamene,klip je izgleda prvi kao i ostatak masine koji je u fabrickom stanju.

Menjac sam pronasao od Gorana iz Sremske Mitrovice ali nisam pametan za karike sta da radim???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bilo je reci da da dam malo opisa oko sredjivanja xt600 2kf...

Pre neki dan je motor rasklopljen u stine cinioce i situacija nije ni malo sjajna....naprotiv:

Menjac komoletan za zamenu odnosno 2 zupcanika popucala a parcici pronadjeni na deklama-bilans mora drugi,potrebna kompletna garnitura dihtunga,e sad ono sto je bitno pitanje da li menjati karike ili vratit iste posto maestro kaze da su onako prolazne ali kad je vec razbucan ne bi bilo lose da se zamene,klip je izgleda prvi kao i ostatak masine koji je u fabrickom stanju.

Menjac sam pronasao od Gorana iz Sremske Mitrovice ali nisam pametan za karike sta da radim???

Jeftina corba-posna corba :D Kad si vec otvorio motor ja bi na tvom mestu zamenio karike, nisu preskupe, 60tak evra, kao i gumice ventila i uslajfovao ventile, takodje nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja