Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Pozdrav drugari!

Imam XT600, 2000to godiste..

Sada na pocetku sezone imao sam problem , zapusila mi se slavinica ona kod rezervara, nakupilo se dosta prljavstine, i motor i se gasio nakon nekoliko stotina metara, sada sam to resio, ocistio, motor sasvim normalno radi po gradu, i pri manji brzinama, ali se problem javlja kada izadjem na otvoreno, i vozim je u visem stepenu prenosa malo duze, opet ostaje bez goriva..

da li se neko suocavao sa ovim problemom, i da li moze da mi da neki pedlog? da povecam nivo goriva? ili nesto drugo ? Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Imam ja par sa xtz -a, u odlicnom stanju.

da nema neko slucajno ili zna nekoga da ima...par ili jedan ?

 

 

 

moze neka slika i dimenzija oznacena na slici ? posto mislim da su od super tenere malo kraci jer su spolja i ne prolaze kroz prednju masku

post-11995-0-85904500-1396019913_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Pozdrav drugari!

Imam XT600, 2000to godiste..

Sada na pocetku sezone imao sam problem , zapusila mi se slavinica ona kod rezervara, nakupilo se dosta prljavstine, i motor i se gasio nakon nekoliko stotina metara, sada sam to resio, ocistio, motor sasvim normalno radi po gradu, i pri manji brzinama, ali se problem javlja kada izadjem na otvoreno, i vozim je u visem stepenu prenosa malo duze, opet ostaje bez goriva..

da li se neko suocavao sa ovim problemom, i da li moze da mi da neki pedlog? da povecam nivo goriva? ili nesto drugo ? Hvala unapred. :)

 

Druze najbolje bi bilo da skines karb...da se pretrese i ocisti komplet ...jer iako postoje sito na slavinici za gorivo nesta malo prljavstine mora proci groz njega...i dospeti u karb...u kom postoji jos jedno malo sitance koje se nalazi na samom ulasku goriva u lonce karburatora ispod igle koja je vezana za plovak i koja otvara i zatvara dovod goriva po potrebi i u zavisnosti odo podesenosti plovka...najverovatnije je to sitance zapusilo i kada mu treba malo vise goriva ono nema dovoljan protok i tako lonce karba ostaje poluprazno...a naravno kada se se sve to vec otvara proveriti i po potrebi podesiti plovak i nivo goriva u loncetu...evo slika gde se nalazi to sitance i kako izgleda

 

 

post-11995-0-30567500-1396020796_thumb.jpg

post-11995-0-74242500-1396020856_thumb.jpg

post-11995-0-01651600-1396020890_thumb.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Kawasaki Tengai

Pozdrav drugari!

Imam XT600, 2000to godiste..

Sada na pocetku sezone imao sam problem , zapusila mi se slavinica ona kod rezervara, nakupilo se dosta prljavstine, i motor i se gasio nakon nekoliko stotina metara, sada sam to resio, ocistio, motor sasvim normalno radi po gradu, i pri manji brzinama, ali se problem javlja kada izadjem na otvoreno, i vozim je u visem stepenu prenosa malo duze, opet ostaje bez goriva..

da li se neko suocavao sa ovim problemom, i da li moze da mi da neki pedlog? da povecam nivo goriva? ili nesto drugo ? Hvala unapred. :)

 

Pozdrav probaj da otvoriš čep od rezervara kada se ugasi, pa probaj da upalis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Malo tanak sa vremenom pa se izvinjavam sto je ovako,

Slike

Imam ja par sa xtz -a, u odlicnom stanju.

da nema neko slucajno ili zna nekoga da ima...par ili jedan ?

moze neka slika i dimenzija oznacena na slici ? posto mislim da su od super tenere malo kraci jer su spolja i ne prolaze kroz prednju masku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala, otvorio sam karb..Zaprljan je dosta bio..:)

Zanima me sada, da li neko zna gde mogu da kupim dizne za karburator za moju Yamahicu? :)

A sto mislis da bi ih trebao menjati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Muka, bol, patnja, bluz.... da li neko zna gde bih mogao da nadjem polovne difuzore? Novi kostaju djavo i po, ja bez dinara, a ocu da se vozim :D Pasuju od 600-ke. Na mojima pise 43F, uporedili smo i sa onima od 1VJ i identicni su. Procitah u jednoj drugoj temi da je neko resio problem armiranim crevom, moze malo detaljnije uputstvo za nas sa jeftinijim ulaznicama? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Muka, bol, patnja, bluz.... da li neko zna gde bih mogao da nadjem polovne difuzore? Novi kostaju djavo i po, ja bez dinara, a ocu da se vozim :D Pasuju od 600-ke. Na mojima pise 43F, uporedili smo i sa onima od 1VJ i identicni su. Procitah u jednoj drugoj temi da je neko resio problem armiranim crevom, moze malo detaljnije uputstvo za nas sa jeftinijim ulaznicama? Hvala!

 

jesu prsle gume ili su se samo gume odvojile od metala?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Odvojile se od metala... Mozda bi moglo i da se lepi, nego mi neko rece da benzin moze da razjede lepak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

ja sam jedan svoj difuzor pre jedno godinu i vise dana reparirao sa ovim http://www.lubricant...rostat-9220.jpg

henkelov proizvod,crni adhezivni lepak koji kada se stegne dodje kao guma...probaj nadji negde po prodavnicama ili neki slican ovome,sad koliko je para ne znam stvarno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Moji su bili skroz odvojeni i ja ih zalepio SikaBond lepkom...drze kao besne jos uvek. Bas sam danas skidao karbove dole na ciscenje i gledao da li su cele prirubnice i drze odlicno... Taj lepak koji sam uzeo je elastican, otporan na benzin i hemiju, a i na toplotu...

 

Mislim da je bio SikaBond AT-Universal, ali nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Da, vidis, to mi nije palo na pamet :D Sta cu kad covek zivi od mene bar kilometar i po, logicnije je da se raspisem po forumu... Hvala! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 979 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

too ekipo... ajmo jos prijava :aha:

 

218

ako nisam pogresio jer gledam sa telefona. :-D

 

Ajde sledeci neka stane u red. ;-)

 

ps. Nikola jel jos uvek vozis XT I jesi li se I ti prijavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Vozim, ali u snovima :-( Otišla XTejka odavno. U procesu sam nabavke mašine, dobrim delom zbog ovog dešavanja ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja