Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Mozes i sam, nije nesto opasno ali ako nisi radio bolje da ti nasteluje neko ko vec ima iskustva. Pet minuta posla ko zna ali nemoj da te buni ako prilikom oduzimanja gasa bude pucao iz solundara jer to mora a to i hocemo da tako bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Nebi trebalo nista dirati palenje nego samo prestelovati karb prema njemu jer ovaj stelung mu sad ne godi zbog otvorenog topa jer sada imas malo manje snage.

Manje snage?

A pucanje iz auspuha kod oduzimanja gasa je znak za siromasniju smesu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Zamenio sam ulje i filter drugi put ove sezone u sredu, 2.9 litara stalo. Mislim da je ostalo sigurno bar još 200ml ulja, mrzelo me više da kurblam a i verujem da mu šteti iako je solidno izbacivao ulje u toku kurblanja. Opet sipao Bardahl polu - sintetiku 20w50.

 

Stigla mi je i km sajla, zameniću je sutra, nadam se da se neće ispostaviti da mi je i sat rikn'o kao što se desilo sa obrtomerom :)

 

Je l' ok potrošnja ~250km za 2000 dinara? Tačnije, 5km od kuće je počeo da mi štuca pa sam ga prebacio na rezervu, ne znam koliko još mogu da pređem, izmeriću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bez kurblanja sam ispustio možda 2 litre ulja, mislim da nije čak ni toliko. Skineš čep, skineš filter i poklopac, kurblaš da bi izbacio preostalo ulje u sistemu... Nisam izbacio sve tako da nije bio suv tokom kurblanja, jedino što sam se umorio malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Odvijes sraf na bloku ispod polugice menjaca, odvijs filter ulja, i odvijes sraf na dnu boce za dolivanje ulja, tu staje boga oca, i onda nema potrebe da kurblas nista. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Upravo tako. Ja odvrnem jos i crevo sa rezervoara za ulje tu se nalazi i metalno sito koje treba ocistiti, desi se da bude po koji opiljak ili slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Steta sto nisu nastavili proizvodnju 350-tke, uz malo sminke i tehnickih inovacija, bio bi to motor koji bi mnogo ljudi vozilo... Cak bi i malog DR-a oduvao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja sam kupio baš od Yuga i nisam ga stavio jer mi nije trebao, zamenivši akumulator, rešio sam sve probleme sa migavcima tako da ga nisam ni zagledao, čini mi se da ima tri izlaza :) 95% sam siguran da ne treba ništa da se budži :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja