Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Malo je off topic, ali jednom prilikom mi je svasta proslo kroz glavu kad mi je grana povukla sajlu od dekompresora i ugasio mi se motor. Vec sam video da je klip udario u ventil i da je neko sranje ispalo. Na srecu samo se izvukla sajla dole pored kurble, i to sam vratio i uspesno nastavio voznju. Verovatno je fabrika ostavila manji stepen kompresije da ne bi doslo do kontakta izmedju klipa i ventila, ili je u mom slucaju bila sreca u pitanju :zbunjen::staa2:

 

Mislim da nije sreca u pitanju. Tvrdnja postoji da je na XT i TT fabricki predvidjeno da klip nemoze niukom slucaju da udari u ventile. Nisam proveravao :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala, TT600. Forum bi bio mnogo bolje mesto da je više ovakvih ljudi na njemu, a ne razno-raznih $"ratora i spam majstora :takoje:

 

Cilesd, meni se desilo da mi nogavica uhvati kurblu i da aktivira dekompresor, rezultat ja naravno gašenje motora :D

 

Što više vozim XT-a, više ga volim, baš smo se spoznali onako, fino :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Da li neko ima plasticnu bocicu za kocionu tecnost (zadnja kocnica) i prednji disk u dobrom stanju ili zna koliko to moze polovno da kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mislim da nije ista. Nek ti napravi top i posalje, a ostalo uradi sam, tj nek ti neki drugi blizi servis sve lepo spoji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

^^ To je to. Ovo pucanje u povratu gasa više ne postoji. Falilo mu malo vazduha u smeši tad.

 

Evo i ovde možeš da čuješ kako reži u prvih 10 sekundi (pa ga na 35 sek. preparkiravam ;) ).

 

 

PS. I meni treba grana pa sam mislio da šaljem moju kao reper (pa da iskoristiš to slanje), ali ne dok još uvek može da se vozi. Tek za mesec-dva kad totalno zagudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Uh, koliko te kostao? Jesi morao da ides, ili oni znaju pa su ti napravili na nevidjeno, a ti samo da namontiras? Ajde snimi zvuk i okaci da cujemo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Nisam isao ali sam razmenio sa Robertom 15 mailova, smorio sam coveka, imao je mere od XT600 2002 godiste, ne znam dal se ona razlikuje od 3tb, dao mi je 2 selne i sve potrebno za montazu kao i DB kiler, jer se plasim da ne bude mnogo bucan ali mnogo dobro izgleda. 120e je sa granom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ zarko1983

 

kod 3TB modela, originalni auspuh nosi desni deo rama i na njemu ima 2 nosaca sa donje i 2 nosaca sa gornje strane. U slucaju kada se stavlja aftermarket auspuh koji nije namenski za 3TB potrebno je da se stavi dodatna spona (framebrace) izmedju jednog gornjeg i jednog donjeg nosaca koja ce preuzeti ulogu nosenja desne strane rama. Kod mene je Giannelli auspuh koji je namenski za 3TB i vec na sebi ima te nosace.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19900-yamaha-xt600-all-in-one/page__st__960

post-1793-0-18245000-1349190394_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Sad sam ga montirao, na malim obrtajima se cuje prelepo dubok prijatan zvuk, ali u obrtajima je bas glasan... ne znam da li ce se malo utisati kako podje vreme jer je jos sabijena vuna u njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Nebi trebalo nista dirati palenje nego samo prestelovati karb prema njemu jer ovaj stelung mu sad ne godi zbog otvorenog topa jer sada imas malo manje snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja