Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugar mi vozi crf450 x , to je nazovi hard Enduro , ali i on se servisira na radne sate. Sve što ide na taj fazon je meni daleko od urbanog Enduro motocikla. To što ima zmiguse i retrovizore je samo da bi se moglo registrovati. Ali isti takvi se mogu uz sitne prepravke voziti i na stazi. HARD Enduro fazon. Taj husky je koliko sam upoznat isto što i KTM 525exc ili noviji 530exc. Ima mi drugar takvog ,nije izdržao 10.000km. Pukla radilica. Xt yamaha može ladno 100.000km da predje. Neko voli da vozi , a neko voli da visi kod majstora. Mom gariju sa crf je motor više kod majstora nego što ga vozi. Ali to je malo stariji model , kažem 450X.
MOŽDA su ovi noviji bolji.
Ovaj kolega napisao troši malo. Crf 450 troši sigurno 8-9litara na 100km.
Vrv i haski slično troši.




Da to jeste, ali većinu tih motora su vozili kao tuđe, vade im dušu na hard enduru i otuda i crkavaju, ako bi tako vozio crf300, kao hard enduro motor, koliko bi trajala?
Garantujem da ti ljudi što umeju da satru Husky i Crf 450, da im izvade dušu, za duplo kraće vreme će da satru Crf300.

Znači izdržaće Husky dosta ako se održava i vozi normalno, a ako se satire, svaki motor će da bude kratkog veka.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To tek retkost.Svi ga hvale.
A vidi,ja u one egzotike ne bi zalazio,
tipa Husquarna,Husaberg,KTM.Sherco da, ali cenaaaa
Ja sam covek koji voli Hondu,Yamahu,i Suzuki.Tim redom.
Svejedno,cuo sam misljenja,savete,hvala,ostaje da se vrtim ko na raznju dok se ne zajebem nesto
 
 
 
 
Brate ti koliko voziš i kako voziš, teško ćeš da sjebeš nekog ktm-a ili husky, znači sa normalnom vožnjom i redovnim održavanjem, može to da ti traje godinama.
Neće ti crf 300 u istom načinu eksploatacije trajati duže od husky ili ktm-a, može samo pre da se raspadne.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk




Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Svejedno,necu ja da sjebem nista:)

KTM se sjebe sam:jee:

Nemam pojma,tako pricaju.Za Hondu nisam cuo te price,ni za Jamahu.

Isto ko za Alfu sto imaju fore.Ne bi proveravao u svojoj reziji.

A pitao sam ljude koji su imali ili imaju XT 600 starijih generacija,i koji su mozda probali i CRF 250l ili 300L za misljenje.

Nisam pitao za nikakve Husquarne itd...Treba imati i novca za odrzavanje.

Ako neko vozi off ovde a ima te motore....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Izvini ako sam te uvredio necim.Nije mi bila namera nikako.Zao mi je
Te kombinacije sad sa Ktmovima i Husovima me samo dodatno zbunjuju.
 
 
Izvini što sam pokušao da pomognem savetima i odgovarao na tvoja pitanja.
Vidim da to ne ceniš, nego podjebavaš.
Reci ako zafali neki dinar, skupićemo nije problem, već se skupljalo ovde za Yamahu.
Isto mi nije namera da te uvredim, samo kažem.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Podjebavam sto sam ti se lzvinuo :stabre:Ok
I ja sam se tebi izvinUo!
Sad smo 1:1!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Pre 3 sati, plumber.ns je napisao:

Honda Xr400r najbolji Enduro za sve... Ali su jako retki. Proizvodio se 3-4 godine, i to baš kada smo bili pod sankcijama. Nažalost.
Vozio sam ga kratko ali slatko.

Kurbla!!! Nema XR400r sa alnaserom, vozio i 400 i 600 al ko ne voli kurblu nije to za njega, meni ni na XT nije smetala kurbla, smetale mi vibracije na asvalu zaštita od vetra i mala putna brzina... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
Pre sat vremena, Bojan82 je napisao:

ti si onda klasican pajser,pokrivas se kao zajednicom.

Mi smo dali pare :jee:Skupicemo:jee:

Aj bezi bre, ne tupi kurac vise,sve si rekao.

 

E da ,jebo te KTM:)))

Nemoj vređas KTM, :jee: vtlo rado bi posedovao onog exc 450 što sam ga mučio po nasipu ceo dan, a što se potrošnje tiče ona je bila 4/4.5 pri mom neiskusnom davanju gasa samo do 138kmh na Dunavskom nasipu, nisam smeo više... 6ta 1/3 gasa... :na_glavi:

Održavanje da, ulje 1800din(bilo) 1l staje 1,6l znamena na 15/20h vožnje ili 1/2 vikenda vožnje i menjaš ulje, ali za to što taj motor pruža vredi, ogibljenje vrhunsko!!!! Ni približno ovim tarabama XT, XR, XL.... Mašina ima svoje boljke ko i svaki KTM i naravno za cenu od 4000€ koliko je tad bio(sad su skuplji) motor za preporuku ali za usko polje, 95% vožnja po terenu, i po meni mnogo!!! Naravno i para treba da bi se to vozilo. E sad da imam para za dva tri motora izabrao bi neki 4t 250cc tipa crf 250 yzf 250 uz motor za put ... Crf 300l ne bi mogao da imam kao osnovni i jedini motor, zadovoljio sam se offom sa XTom za neko vreme i seo na Afriku koju još nisam ni provozao kako treba, jer sam bio prehlađen. 

 

Bojane, skupi pare lepo pogledaj neki DRZ 400 to svi kažu da su dobri motori i ako je bar malo sličan xr-u 400r onda će odlično zameniti xt-a!!! Crf 300 nije za tebe... :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ps. Pročitah da svi menjaju ogibljenje na crf 300l pa naravno, to je nisko budžetni početnički motor koji lepo izgleda ako hoćeš odmah vešanje dobro uzmeš KTM ili huski, a od japanaca samo nešto ozbiljno sa R iza cifra... :Bandolero: i opet zavisi koliko je to izakano... :moto2: Vidi Suzanu neku da probaš... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...

@Šumi Zmajčekmislim da sam najbliže odluci da ove godine ostavim XT da imam nešto, a od marta skeniram oglase za neki CRF 250r sa el startom. Lep je L i sve to, al kad vidim r srce mi zaigra najviše. Onaj zvuk mmmmm. 

Posle prodam xt i uzmem prikolicu manju za motor i kuku ugradim

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Probaj Suzuki drz400E 

Nisam siguran da crf 250r ima sa alnaserom...:jee1:

Promenio član Šumi Zmajček

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 6/30/2022 at 4:59 PM, srbac said:

Tu je i Lord. Ja sam prešao na XLa ali to je skoro isto :oda2:

Evo me nakon (više od?) dve godine :jee1:
Pobegao iz grada na selo, pa dok smo se preselili, smestili, sredili kuću i doterali,
indmintajm kupio Grand Vitaru sa prikolicom, KLX250S efi da zamenim Yamahu...
XT mi postala preteška kad idem solo, jer tada imam želju i tendenciju da se ugovnavam u detalje koji nisu za 160kg+kamp oprema...sa gospDŽom je pesma, Yamaha ne oseća ni nas, ni prtljag ni topografiju. Ali zato nema pravog off-roada, maksimum su neke nasute seoske džade...jbg, nema u dvoje ozbiljne off-road vožnje, to ti isto kao sa putničkim autom od 5000+e da kreneš u takvu vrstu vožnje, može ali mnogo boli!
Zato rekoh da pokušam sa Vitarom da pokažem gospoDŽi lepote Srbije i šire, komfornije je za ženski svet a KLX da trpam u prikolicu ili da teram na tablicu solo.
Malo me razočarava Kawin domet rezervoara, samo 7.5L uz potrošnju od skoro 4 na 100 u svim uslovima. Da podsetim, moj bivši kinez je trošio 3.5-4 na 100 uz 12.5L rezervoar ;), i dalje neprejebiv odnos performansi i dometa.
Daklem, još nisam dovoljno istestirao KLX vs ozbiljan off, KLX vs gospoDŽa i ja+kamp oprema pa i dalje nisam načisto šta prodajem a šta ostaje u štali. (ps. mislim isključivo na navedene motore, eventualno i na prikolicu) :D

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...
pre 1 minut, lord_oblivion je napisao:

XT mi postala preteška kad idem solo, jer tada imam želju i tendenciju da se ugovnavam u detalje koji nisu za 160kg+

Bas to je razlog zasto bi menjao XT.Inace sjajan motor,upija neravnine kao po mleku,

pouzdan i lak za odrzavanje.Prosto,kad prodajes XT-a nije lep osecaj u dusi,onako,kako objasniti,iako prelazis na nesto bolje i modernije.

A za taj domet,morace neki kanister na ledjima da se nosi.Onaj camel back puniti benzinom umesto vodom:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pogotovo što ja imam full servisiran zadnji amortizer od 2KF i napred extendere 5cm, 2KF šusplek, suženo sedište, 'ADV' vizir, modifikovanu struju, 17 alu dualsport i 18 alu krampon pozadi, alu napred, kastom rešenja za prtljag, bla, bla, bla...potpuno personalizovane komande i ergonomiju...
Jednostavno sam neodlučan...

 

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2345 postova
  • Motocikl: Umočiću...

I ja:lol2:Sve sam namestio.Nazad Ohlins,nov fatbar,komande,navlake,siri fuzasteri,dole alu stitnik motora,repna torba,stavio neki usb punjac iz Barela,samo on kostao 50e,ma motor ko pucka.Bio danas covek,odusevio se,al jbg,visok mu motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jbg, i mene jedan kupac zaobišao jer mu visok motor (+5cm) a kad sam mu rekao da samo treba da odvrne ekstendere i umesto 2KF amorta da ušrafi originalni 3TB amort koji dajem uz motor, rekao je da je to previše posla :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pošto mi je sad XT duboko zatrpana svakojakim kršem u garaži a nije baš vreme da se vadi napolje, početkom proleća ću da je fotkam napolju, obasjanu ranim suncem pa ako se nekog dojmi, nek je tera za fair price.
Drugim rečima, ako ode, ode.
KLX uvek mogu da prodam u roku od juče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja