Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 2/11/2023 at 1:55 PM, Arso said:

Ove godine se navršava 40 godina od pojavljivanja prve Tenere na tržištu tim povodom švajcarski Tenere klub organizuje okupljanje  u blizini Sent Galena, a što je za većinu nas jednalo okupljanju na mesecu, stoga ne bi bilo loše da mi ovdašnji koji vozimo XT i Tenere razmislimo da se okupimo barem na jednodnevnom druženju na lokaciji za koju se većina izjasni. Vremena ima dosta,

Mene bi mogli samo u sred grupe da okružno štitite jer sam odjavio i bio bih bez tablice (što mi ne bi bilo prvi put u životu) :D

 

Lokacija (u tom slučaju) nebitna

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Drugari,potrebna pomoc u vezi Jamahe XT 600E 90' godiste.

Treba mi klizac pogonskog lanca koji ide napred iza motora...ovaj postojeci je puko i tako se jos drzi.

Posto sam ga skoro kupio bio je kod majstora menjao ulja kocnice i prednji lancanik medjutim kad ga povezem na odredjenom br.obrtaja npr.2000 se uguši kao kad nema benzin ili struju ali ako dodam jos gasa istrokira i krene odjednom i onda ide i tako u svaku brzinu.

Majstor tvrdi da je do svecicu jer nije orginal nego neke za auto stavio dok ne stigne orginal.

A sta bi mislite o ovom problemu??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

kad se danas nisam slogirao...dva razlicita sarafa na zastitnoj plastici vila :grr:

hitno potreban jedan ovakav,crne boje :tuzno:

IMG_3501.jpeg

IMG_3499.jpeg

Promenio član Sale_XT
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Drugari,jos uvek skoro nista s mojom xt-ejkom.90 to.godiste,uvezena iz CH 2013,i kod nas registrovana samo jednu godinu tako da od 2014 stajala napolju pod nekom šupom.Presla 40000 km.jos uvek prve gume i jos se drze strasno-plastika,fabricki prvi filter promenio sam ga i disk plocice ulje Dot 4 i Ipone 15-50,zatim novi regler i sve sijalice jer su crkle stare usled neispravnog reglera,nov akomulator 12V-8 Amp.polovna orginal ogledala,sredio plastike a neke i kupio,neka iz E-Baj pa mi poslali drugari iz DE i tako sve sta treba da zalici na motorce.

Medjutim i dalje trokira na nekih moja procena 2-3000 bas kad je najbolja voznja ili za zamenu steoena prenosa.

Čitao sam ovde da sredim smesu,pokusao sam vise puta i nista ne dobijam osim sto pomerim opsek trokiranja naspram bronu obrtaja.Nisam skidao karburatore.

Ulje curi na ovom obelezenom mestu na gumici gde izilaze zice od elektronike,danas skidali deklu ocistili stavio nov dihtung i nista nisam dobio-opet potpuno isto curi.

Sta dalje...novu gumicu ne mogu naci a na staroj da stavim neku gel masu ako bi to moglo da se resi da ne curi tu ulje.

Greota je dao sam pare izmenjao sve ide lepo vreme trebam ga registrovati a prosto me sramota i dusa me boli ako znam da nine u funkciji.

Ocisticu rezervoar ultrazvucno i karburatore,postaviti sraf za smesu na 2½ kruga ( zbog novog filtera ) inace bi na 2,7 pa sta bude dalje po potrebi opet stelovanje ako Bog da da proradi.

Inace masina je fenomenalna ni trunke dima ni hladan kad je a takodje i na odušku motora ni miris ulja ni dim.

Iskreno nije mi bas lako osecati se spokojnim ako znam sta se desava u toku voznje uz to kako planirati duze rute i biti siguran takvom motoru.

Ako je neko od vas imao ne daj Boze slicno iskustvo zamolio bih za pomoc jer bi mi dobro dosla.

Takodje pisacu kako napreduje tok opravke (ako uopste u bude u napretku).

Izvinjavam se na malo opsirnijem pisanju-živeli i svako dobro vam zelim kao i sebi.

20230314_141902.jpg

20230314_153532.jpg

20230314_171606.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Sećno sa silikonisanjem, trebalo bi da upali. Imaš te silikone za visoke temerature. Samo pazi da ne ode gde ne treba i da bude suvo pre ugradnje. Komadić silikona može da napravi s****ranje sako dospe u "uljovod". Može da zaštopa protok ulja.

Promenio član plumber.ns
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 1 sat, plumber.ns je napisao:

Sećno sa silikonisanjem, trebalo bi da upali. Imaš te silikone za visoke temerature. Samo pazi da ne ode gde ne treba i da bude suvo pre ugradnje. Komadić silikona može da napravi s****ranje sako dospe u "uljovod". Može da zaštopa protok ulja.

Hvala na upozorenju,prenecu sugestiju majstoru u nadi da ce obratiti paznju na to.

A dihtung guma izgleda sasvim dobro cak je posle 33 godine zadrzala elasticnost ali izgleda je izgubila svojstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Jos jedno pitanje dok je rezervar na ultra pranje majstor je pokusao skinuti karburatore radi ciscenja i nije uspeo da ih izvuce iz mesta gde stoje na motoru kaze smeta Alnaser.

Morali bi da se ociste jer je motor stajao 9 godine i trojira i posle zamene svecice i ovakvog filtera fazduha koji ocigledno nikada nije menjan.

Masina mu je odlicna ima predjenih 40000km.ne dimi ni na ladnom startu.

Znaci rec je o modelu XT 600E iz 1990 godine nema kurblu samo Alnaser.

Kako izvaditi karburatore ???

To bih jos sutra uradeo pa ako ima a imate puno vas iskustva molim za pomoc????

20230307_130146.jpg

Promenio član CikaCrni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ako se dobro secam.Kod mene na XT600Z 3AJ islo je ovako.Popuste se selne na gumenim prirubnicama...izvuku se karburatori unazad iz prirubnica usisa...onda se napravi mesta da se odviju gumene prirubnice...skines njih  i posle toga karb moze napolje iz rama...ne znam kako je tacno na tom modelu,nadam se da ce biti od pomoci

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 10 sati, zuna89 je napisao:

Ako se dobro secam.Kod mene na XT600Z 3AJ islo je ovako.Popuste se selne na gumenim prirubnicama...izvuku se karburatori unazad iz prirubnica usisa...onda se napravi mesta da se odviju gumene prirubnice...skines njih  i posle toga karb moze napolje iz rama...ne znam kako je tacno na tom modelu,nadam se da ce biti od pomoci

Hvala,videcu kasnije kada odem do tog majstora koji nema nacina da ih skine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 42 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Popusti kućište filtera ima 3/4 safa, 2 ili 3 gore ispod sedišta i jedan sa leve strane ispod akumulatora...

Hvala,kasnije idem do majstora da pokusam da zamenimo uloge "majstora" ijavljam o svemu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Uzmi špric i iglu , špric napuni uljem, kada popustiš sve , između karboša i gume na gornjoj tački polako nalivaj ulje da se otpustii to dan pre skidanja... može i wd. Sve "nadipati " uljem da se otkravi....

Promenio član plumber.ns
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 8 minuta, plumber.ns je napisao:

Uzmi špric i iglu , šric napuni uljem, kada popustiš sve , između karboša i gume na gornjoj tački polako nalivaj ulje da se otpustii to dan pre skidanja... može i wd. Sve "nadipati " uljem da se otkravi....

Hvala,to je dobar predlog s obzirom da je to stajalo i zapeklo a na video klipovima je orikazano da prilikom sklapanja vracanja opet necim mazu te gume pa nisam razumeo dali nekim silikonom ili duhtung sredstvom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Mora guma da dobije mehkoću da ne bi riknula. Na karbošu ima ona "kuglica" to staviti tovat mast kada se montira ona hoće da zaglavljuje... Obeležio sam crvenim, nisam 100% siguran ovako na šemi. Ali 99,9% je to !

 

mid-1653905225.jpg

Promenio član plumber.ns
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 8 minuta, plumber.ns je napisao:

Mora guma da dobije mehkoću da ne bi riknula. Na karbošu ima ona "kuglica" to staviti tovat mast kada se montira ona hoće da zaglavljuje...

Hvala,javicu sta sam napravio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Evo majstor uklucio ekektrolizu ciscenje rezervara a karburatore nije uspeo da izvuce kaze smeta mu Alnaser i žurio je negde tako da kada bude vratio rezervar na mestu,vracam motor kuci i nastavljam sam da poskidam sve okolo i resim karburator.

Od majstora nema nista definitivno.

Hvala svima na pomoci nadam se da cu uspeti a steta je da stoji masina i sve ostalo je u super stanju za pocetak.

20230320_103006.jpg

20230320_103001.jpg

20230320_102935.jpg

20230320_102927.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Upravo sada, plumber.ns je napisao:

Gledaj da nikada ne ostaneš na rezervi. To puni karboš govnima.

Ma znam to...nije meni ovo prvi motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ne ide mi editovanje starog posta, pa ću postovati opet, ovaj valjak treba dobro podmazati , najbolje s mašću da ne "koči" , ume da se desi .

Carb.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja