Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
pre 59 minuta, srbac je napisao:

Može se kod Yamahe naručiti samo taj deo što puca a ne cela kurbla. Trebalo bi da nije preskupo....

120+€ ... :na_glavi:

Screenshot_2022-05-09-21-00-16-839_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-05-09-21-00-09-595_com.android.chrome.jpg

Promenio član Šumi Zmajček

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Puca kada se odpusti šraf. Ako je dobro zavareno i povremeno se proverava šraf, biće dobro i bez kupovine novog...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Pozdrav! Evo mene ispod posta gde sam tagovan ali se javljam skroz drugim razlogom
Imam problem sa mojom xtz660 a pitanje cu postaviti ovde jer mislim da cu pre da dobijem odgovor a i motor i karburator je skroz slican kao xt 600.
Naime, od kad sam uzeo motor pre 2 godine imao je problem da iz ler gasa pri naglijem dodavanju gasa hoce da se ugasi, tad se desavalo retko, sad se desava sve cesce i cesce. Znaci kad radi u leru na nekih 1300 obrtaja (isto je i sa 1500) na naglo dodavanje gasa samo pukne kroz filter za vazduh i ugasi se. Nece svaki put a najvise se desava kad se turira na sitno. Najvise nervira kad hoces naglije da krenes on se ugasi, jednom sam i pao ispred kuce zbog toga. Bila je dosta siromasna smesa i skoro sam rasturio karburator, oprao ultrazvucno kao i dizne, nastelovao na 6mm da otvara drugi (mada drugi karb nema veze jer ne mora da otvori drugi da bi se ugasio), obogatio malo smesu i isto se desava, podigao iglicu od primarnog karba i obogatio smesu, tako da sam dobio cak i manju rupu u gasu na 1600 obrtaja ali on se opet gasi, inace boja svecice je sad ok. Filter je ok, relativno nov, svecica Denso relativno nova, ociscena i nastelovana na 0.8mm. Ventili su nastelovani isto na mere po manualu. Prskanjem start spreja bilo gde ne menja rad, mada to nije meradovno, ali gume od karburatora do glave i od karburatora do filtera su u ok stanju. Vise nisam pametan, jedino mi pada napamet da probam da podignem iglicu primarnog za jos jedan podeok, ali se plasim da ne obogatim previse smesu.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 9 sati, Darko 012 je napisao:

Pozdrav! Evo mene ispod posta gde sam tagovan ali se javljam skroz drugim razlogom emoji38.png
Imam problem sa mojom xtz660 a pitanje cu postaviti ovde jer mislim da cu pre da dobijem odgovor a i motor i karburator je skroz slican kao xt 600.
Naime, od kad sam uzeo motor pre 2 godine imao je problem da iz ler gasa pri naglijem dodavanju gasa hoce da se ugasi, tad se desavalo retko, sad se desava sve cesce i cesce. Znaci kad radi u leru na nekih 1300 obrtaja (isto je i sa 1500) na naglo dodavanje gasa samo pukne kroz filter za vazduh i ugasi se. Nece svaki put a najvise se desava kad se turira na sitno. Najvise nervira kad hoces naglije da krenes on se ugasi, jednom sam i pao ispred kuce zbog toga. Bila je dosta siromasna smesa i skoro sam rasturio karburator, oprao ultrazvucno kao i dizne, nastelovao na 6mm da otvara drugi (mada drugi karb nema veze jer ne mora da otvori drugi da bi se ugasio), obogatio malo smesu i isto se desava, podigao iglicu od primarnog karba i obogatio smesu, tako da sam dobio cak i manju rupu u gasu na 1600 obrtaja ali on se opet gasi, inace boja svecice je sad ok. Filter je ok, relativno nov, svecica Denso relativno nova, ociscena i nastelovana na 0.8mm. Ventili su nastelovani isto na mere po manualu. Prskanjem start spreja bilo gde ne menja rad, mada to nije meradovno, ali gume od karburatora do glave i od karburatora do filtera su u ok stanju. Vise nisam pametan, jedino mi pada napamet da probam da podignem iglicu primarnog za jos jedan podeok, ali se plasim da ne obogatim previse smesu.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Vjerovatno ti vuče zrak na osovinici koja drži klapnu u primarnom karbu, to im je velika mana. To sam

i ja imao problem davno. Dosta je nezgodno za prepraviti, ali uspio sam. Od okretanja se razloka rupa

u tijelu karba i postane malo ovalna i onda kroz nju vuče falš zrak. Ako je to u pitanju, moraš komplet

rastaviti karbove i dati napraviti male čahurice, uglavit u tijelo karba i vjerovatno napraviti i novu

osovinicu na koju je sa dva mala vijka ušarafljen leptir/klapna. Imao sam negdje slike, potražit ću,

možda i nađem, davno je to bilo.

 

Update - pogledaj sliku, označeno plavom strelicom, na toj osovinici ako ima i malo lufta, sve moraš

rastaviti i prepraviti, nema drugog načina. Probaj dok motor radi u leru mrdati koliko se može, pogotovo

sa ove strane sa koje dolazi polugica sa drugog karba, tu bude zračnosti. Karbovi od XT600 i XTZ 660 nisu

potpuno jednaki i nažalost ne možeš taj dio koristiti od XT600.

280551551_692674865372566_4126219501292116651_n.jpg

Promenio član AnteK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ekstra, nije mi palo napamet, bas cu da probam kuci da mrdam dok radi.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 4 minuta, Darko 012 je napisao:

Ekstra, nije mi palo napamet, bas cu da probam kuci da mrdam dok radi.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 

Probaj, problem je izraženiji kada je motor zagrijan. Stavio sam ti sliku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Aha vidim. I meni se cini da je veci problem kad je ugrejan. A sad kad se setim imam lufta na toj osovinici, moze veoma lako da bude da je to problem. Javljam veceras, promrdacu je malo dok motor radi da vidim el menja nesto. Hvala puno!

@Bojan82 Pao si mi napamet, nego cek da vidim dal mogu ovaj moj da resim. Oterace me u Q ovaj moj drugar-strugar, sreca i on je bajker pa me tolerise, neki put i previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Skoro 90000 ima na satu.
Posto drugar nije mogao da mi izbiksnuje nista nasao mi je dva o ringa i to smo nauljili i stavili na mesto starih gumica i sad nema luft ni malo. Ali problem je i dalje prisutan ali u manjoj meri. Pre nego sto sam namontirao karburator vratio sam iglicu na srednji podeok, posle toga sam podigao iglicu na skroz donji, tj podigao sam je i primetio da se cesce desava. Poigracu se sutra sa iglicom i smesom, moguce je da kad dam gas naglo vise goriva izadje iz emolzione tube nego sto treba i da ga to zeza. Probacu sutra skroz da je spustim pa cu da vidim kako se ponasa.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ima li neko trajno rešenje, neka efikasna ideja da zapušim ovo na prirubnici? Bilo je stavljeno gumeno crevo i šraf u njemu, ali je puklo i umre zbog blizine cilindra. Mislim da mi motor diže malko obrtaje jer tu ulazi vazduh. 

20220522_201707.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
pre 3 minuta, Bojan82 je napisao:

Ima li neko trajno rešenje, neka efikasna ideja da zapušim ovo na prirubnici? Bilo je stavljeno gumeno crevo i šraf u njemu, ali je puklo i umre zbog blizine cilindra. Mislim da mi motor diže malko obrtaje jer tu ulazi vazduh. 

20220522_201707.jpg

Crevo i saf silikon(Viktor renc 300c), tu ti vuče vazduh zato i diže obrtaje, to mu dodje za vakum stelovanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da li je normalno na XT da je toliko tesko ubosti N?Vrlo lako se menjaju brzine,rekao bih da je osetljiv menjac,samo klizne.

U skoli na er6 i sv650,pa sad imam s cime da uporedim.Na njima menjac ko da kujes gvozdje,i N se lako nalazi.

Ja se na mom motoru uvek napatim dok pogodim neutral.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
Pre 12 sati, Bojan82 je napisao:

Da li je normalno na XT da je toliko tesko ubosti N?Vrlo lako se menjaju brzine,rekao bih da je osetljiv menjac,samo klizne.

U skoli na er6 i sv650,pa sad imam s cime da uporedim.Na njima menjac ko da kujes gvozdje,i N se lako nalazi.

Ja se na mom motoru uvek napatim dok pogodim neutral.

Da. :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 30.6.2022. at 16:59, srbac je napisao:

Tu je i Lord. Ja sam prešao na XLa ali to je skoro isto :oda2:

Srbac, jesi li negde predstavio radove na tom Xl-u. Vidim da si dosta aktivan u tudjim temama i to je sasvim za pohvalu ali na nalazim da negde pises o tom tvom motoru. Isao sam ja da ga gledam kad se prodavao, pa znam da mu je trebala popravka jer je imao potencijala da bude odlican motor. Bas me zanima sta mu je bilo i sta je sve radjeno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

XL ima dva karburatora. U levom je saug u desnom ga nema. Neko je pomešao lončiće od karburatora a s obzirom da je dizna za saug u lončetu, motor nije mogao da upali na hladno. U stvari mogao je ali posle 25 kurblanja. Samo sam zamenio mesta lončićima i sada pali na prvu, eventualno drugu kurblu. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ima raznih "majstora", i majstora. Meni ttr pali hladan drugu bez sauga po ovoj toploti , mlak i vruć na prvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 36 minuta, srbac je napisao:

XL ima dva karburatora. U levom je saug u desnom ga nema. Neko je pomešao lončiće od karburatora a s obzirom da je dizna za saug u lončetu, motor nije mogao da upali na hladno. U stvari mogao je ali posle 25 kurblanja. Samo sam zamenio mesta lončićima i sada pali na prvu, eventualno drugu kurblu. :takoje:

Onda moram da ti se izvinim jer sam te pomesao. Motor je kupio neko iz Bg koji je došao da ga vidi sa 1150Gs-om, otud moja zabuna.

Ta je Honda pored problematicnih karburatora dimila ko lokomotiva i tukla iz glave ko iz mitraljeza, imala neki problem sa strujom koji je mogao biti mali ali i veliki, već sam bio dovoljno naplasen onim dimom i zvukom da nisam dublje zagledao, a I ne razumem se u struju.

Šasija, tockovi, viljuske i ostalo je bilo jako dobro pa me je to privuklo...

Kako god u Petrovcu i okolini ma jako dobrih kafana to smo iskusili u povratku.

Moje izvinjenje još jednom:takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja