Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Kozmetičke pripreme pred Taru....   :)

Baltrekk, drago mi je da si uspeo da spremiš konjića za takmičenje. Nadam se da si i ti imao vremena da vežbaš - samo naaaaaaaapred druže, odradi to  :sampion:  i za nas sa "jeftinijim kartama", da nam srce bude na mestu :). Navijamo za tebe :takoje:.

 

Imam jednu interesantnu stvar da podelim, bio sam na "Sigurno Yamaha" na Navaku u subotu. Prvo sam upoznao profi moto kaskadera iz Zagreba - Dejan Špoljar se zove  (kako sad vole da kažu stant), i malo popričao sa njim u vezi XTa - ima XT600E 2003g sa agregatom iz 2000g totalno opremljenog za profi kaskaderske nastupe. Onda sam gledao njegov nastup - šta čovek radi sa XT-om ne biste poverovali, kao da je rođen na njemu :). Zato evo par slika sa manifestacije - obratite pažnju na zadnju disk kočnicu - troja Brembo klješta, leva i desna ruka i nožna ;)

12215-sigurno-yamaha-2015-0.jpg

 

12221-sigurno-yamaha-2015-0.jpg

 

12216-sigurno-yamaha-2015-0.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo,

 

Samo da vam se pohvalim da sam odbranio čast naše sekte na ovogodišnjem Xross-u i osvojio prvo mesto.  :)

 

Kako je to izgledalo, bar na prvom specijalnom ispitu, možete da pogledate ovde

U toku sutrašnjeg dana pokušaću da up-loadujem i ostale brzince sa ovogodišnjeg takmičenja.

 

Hvala svima koji su pružili moralnu podršku.

 

post-14823-0-93577900-1432502736.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Društvo,

 

Samo da vam se pohvalim da sam odbranio čast naše sekte na ovogodišnjem Xross-u i osvojio prvo mesto.  :)

 

Kako je to izgledalo, bar na prvom specijalnom ispitu, možete da pogledate ovde

U toku sutrašnjeg dana pokušaću da up-loadujem i ostale brzince sa ovogodišnjeg takmičenja.

 

Hvala svima koji su pružili moralnu podršku.

Baltrekk, čestitaaaam a moram da dodam  - tome sam se i nadao. Nego mi žao što ne položih neke parice, moglo je možda da se zaradi za po neko piće. Kako god bilo od mene sve čestitke, to je uspon našeg amaterskog enduro šampiona, sledeće godine ode ti na neko prestižnije takmičenje :).

A još više mi je drago što si pobedu odneo na XT-u. To je samo dokaz koliko taj motor može, kad se hoće i kad se zna ;), bravo majstore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Društvo,

 

Samo da vam se pohvalim da sam odbranio čast naše sekte na ovogodišnjem Xross-u i osvojio prvo mesto.  :)

 

Kako je to izgledalo, bar na prvom specijalnom ispitu, možete da pogledate ovde

U toku sutrašnjeg dana pokušaću da up-loadujem i ostale brzince sa ovogodišnjeg takmičenja.

 

Hvala svima koji su pružili moralnu podršku.

Baltrekk, čestitaaaam a moram da dodam  - tome sam se i nadao. Nego mi žao što ne položih neke parice, moglo je možda da se zaradi za po neko piće. Kako god bilo od mene sve čestitke, to je uspon našeg amaterskog enduro šampiona, sledeće godine ode ti na neko prestižnije takmičenje :).

A još više mi je drago što si pobedu odneo na XT-u. To je samo dokaz koliko taj motor može, kad se hoće i kad se zna ;), bravo majstore!

 

 

Cestitke, gledao sam vec nekoliko puta video sa FB, bas mi je drago da si to ti :) odlicna voznja. Cekamo da dignes preostali video materijal. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Hvala vam momci!

 

Eto sreća me je služila na Tari da nemam pehove, na meni je samo bilo da završim trku.  :)

Inače, kad sam došao kući provalio sam da mi nedostaju šrafovi sa sedišta, šraf koji drži lonac i još neki šraf plastike.

 

Dakle, moglo je tu svašta da bude.    ;)

 

Od sada Loctite ide na sve što mrda.    :takoje:

 

Elem, verovatno će ostatak video materijala sačekati vikend dok se ne vratim kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Jedno pitanje, jel namerno drzis spusten ler, moja neka logika kad pokusavam da nesto odvozam u off brze i agresivnije je da dignem ler malo na 1800+ obrtaja. A znam da je jos neko pisao o tome. Subjektivno je motor zivlji i startniji sa tim setupom?

 

Hvala vam momci!

 

E to sreća me je služila na Tari da nemam pehove, na meni je samo bilo da završim trku.  :)

Inače, kad sam došao kući provalio sam da mi nedostaju šrafovi sa sedišta, šraf koji drži lonac i još neki šraf plastike.

 

Dakle, moglo je tu svašta da bude.    ;)

 

Od sada Loctite ide na sve što mrda.    :takoje:

 

Elem, verovatno će ostatak video materijala sačekati vikend dok se ne vratim kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Kada sam poslednji put podešavao ler gas i smešu bio sam zadvoljan kako to sve radi i na malim obrtajima, pa nisam više ništa dirao da ne eksperimentišem kad ne treba. :)

 

Inače, čini mi se da takva podešavanja mogu samo da imaju veze na nekom malom gasu (tipa balans motora u mestu, stop & go...), tj. ne  bi trebalo da ima veze sa agresivnijom vožnjom u smislu otvorenog/punog gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

cestitke od mene i ovde :D Krivo mi sto nisam mogao da dodjem da gledam :(

 

Da, to za ler nema veze pri voznji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nema veze naravno na vecem gasu, zato sam i napomenuo startniji, zivlji. Sta sam primetio, moguce da je samo subjektivan osecaj je upravo to balansiranje kretanje izvlacenje iz uskih nezgodnih situacija, recimo gubljenje po sumici pored dunava, znaci prva druga nema dalje, a sve po pesku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Cekam kurira svaki cas da donese, Ivan ide na godisnji nedelju dana pa je bio malo prepunjen poslom i juce je zavrsio moj. Zvao me da se izvini sto sam cekao, platice on slanje i sl. fin momak kanda. Kaze: "Zovu ovi trkaci traze po 10 komada vizira za R1, pa nisam ja prodavnica pa da skinem sa police, treba to napraviti".

 

Sto se guma tice, nesto su prestali da mi se javljaju ovi iz Subotice, def nemaju E07 Dakar, a za @streetbiker nisu mi nista odgovorili za tvoje dimenzije. Malo me neprijatno iznenadila registracija pa cu kanda jos ovaj mesec voziti na sadasnjim, ne moz sve odjednom :) 

 

Inace sam imao intervenciju vadjenja motora iz one kise koja je polila Novi Sad pre neko vece. Nista strasno al je stigla do lancanika zadnjeg tocka. Neverovatno kojom brzinom je celo dvoriste bilo potopljeno za manje od sat vremena.

 

UildzYCl.jpg 

 

 

@Mind Resetting, jesi li odradio vizir kod Ivana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Hvala vam momci!

 

Eto sreća me je služila na Tari da nemam pehove, na meni je samo bilo da završim trku.  :)

Inače, kad sam došao kući provalio sam da mi nedostaju šrafovi sa sedišta, šraf koji drži lonac i još neki šraf plastike.

 

Obzirom na vrijeme, držo si ga full gas nonstop, kapa dole!!!  :care:  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Hvala vam momci!

 

Eto sreća me je služila na Tari da nemam pehove, na meni je samo bilo da završim trku.  :)

Inače, kad sam došao kući provalio sam da mi nedostaju šrafovi sa sedišta, šraf koji drži lonac i još neki šraf plastike.

 

Obzirom na vrijeme, držo si ga full gas nonstop, kapa dole!!!  :care:  :takoje:

 

 

 

Hvala AnteK.   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Cekam kurira svaki cas da donese, Ivan ide na godisnji nedelju dana pa je bio malo prepunjen poslom i juce je zavrsio moj. Zvao me da se izvini sto sam cekao, platice on slanje i sl. fin momak kanda. Kaze: "Zovu ovi trkaci traze po 10 komada vizira za R1, pa nisam ja prodavnica pa da skinem sa police, treba to napraviti".

 

Sto se guma tice, nesto su prestali da mi se javljaju ovi iz Subotice, def nemaju E07 Dakar, a za @streetbiker nisu mi nista odgovorili za tvoje dimenzije. Malo me neprijatno iznenadila registracija pa cu kanda jos ovaj mesec voziti na sadasnjim, ne moz sve odjednom :)

 

Inace sam imao intervenciju vadjenja motora iz one kise koja je polila Novi Sad pre neko vece. Nista strasno al je stigla do lancanika zadnjeg tocka. Neverovatno kojom brzinom je celo dvoriste bilo potopljeno za manje od sat vremena.

 

UildzYCl.jpg

 

 

 

@Mind Resetting, jesi li odradio vizir kod Ivana?

Ivan je super lik i vrlo pedantan i posvecen svom poslu, stvarno majstor za primer...

Dobro je da si uspeo da izvadis motor iz te poplave...ja zato moj drzim na terasi koja je za pola metra vislja od celog dvorista a imam i 2 velika odvoda kanalizacije u dvoristu pa se nadam da kod mene nece doci do potopljavanja motora osim ako (ne daj Boze) ne bude globalna poplava kao u Obrenovcu prosle godine.. onda nema spasa ni kanalizacija ni nista...camac jedino...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Pozdrav svima.Iako nije klasicna tema za XT600 nadam se da cu dobiti odgovore na mozda moja glupa pitanja,ali kako kazu "Ko pita ne skita"

 

Planiram ove godine da polozim za A kategoriju,pa tako gledam koji bi mi motor odgovarao.U sustini mi se svidjaju kruzeri i enduro /kross poput XT600.Stvari koje mene zanimaju su.Da li XT moze da bude allaround ,every day :) motor,tj da li moze da se koristi u svakodnevnoj voznji.Pod tim mislim je li praktican za odlazak u prodavnicu,kafanu posao.Nekako sticem utisak da su ove "vece"enduro masine malcie neprakticne za svaki dan.Off road me ne zanima,cisto bih nekad nekim losijim makadamom prosao ali nikakve vratolomije itd.Takodje kako podnosi duza putovanja,ne verujem da bog zna udoban ali da li je to podnosljivo.Da li moze na put od 400 km npr.Takodje da li je ok za buduceg pocetnika poput mene koji nema toliko iskustva osim skutera,APN.Inace visok sam182 ,95 kg mada kilaze treba dole :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Odlican za pocetnika, povozit i lak motor za grad. Neces pogrsiti ako se opredelis za ovu ljutu masinu.

 

 

Baltrekk, svaka cast za osvojeno 1. mesto :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav svima.Iako nije klasicna tema za XT600 nadam se da cu dobiti odgovore na mozda moja glupa pitanja,ali kako kazu "Ko pita ne skita"

 

Planiram ove godine da polozim za A kategoriju,pa tako gledam koji bi mi motor odgovarao.U sustini mi se svidjaju kruzeri i enduro /kross poput XT600.Stvari koje mene zanimaju su.Da li XT moze da bude allaround ,every day :) motor,tj da li moze da se koristi u svakodnevnoj voznji.Pod tim mislim je li praktican za odlazak u prodavnicu,kafanu posao.Nekako sticem utisak da su ove "vece"enduro masine malcie neprakticne za svaki dan.Off road me ne zanima,cisto bih nekad nekim losijim makadamom prosao ali nikakve vratolomije itd.Takodje kako podnosi duza putovanja,ne verujem da bog zna udoban ali da li je to podnosljivo.Da li moze na put od 400 km npr.Takodje da li je ok za buduceg pocetnika poput mene koji nema toliko iskustva osim skutera,APN.Inace visok sam182 ,95 kg mada kilaze treba dole :).

 

Xt je fantastičan motor, pogotovo što se kod nas može naći za malo para, a da je u ok stanju. Odžavanje je minimalno, tj. traži samo osnovno. Zna malko da popije ulja ali to je uobičajeno. Ja sa mojom Tenerom (XT600Z) svaki dan idem na posao 20 km, u svakakvim vremenskim uslovima, i zimi i leti, i po suvom i po kiši. Pošto je jedan cilindar, zna da bude malo frustrirajuće u velikim gužvama stalno šaltati menjač, ali ja sam se vremenom navikao da na pola kvačila prolazim gde god u gužvi.

Prošle godine sam sa njim išao na more, dvoje na motoru, full natovaren sa sve šatorom, vrećama za spavanje, prtljagom... Oko 650 km u jednom danu opušteno uz par pauza. 

Kada mu nadogradiš vizir, onda je mnogo lakše za vožnju na otvorenom putu, a ako se odlučiš i za neki offroad, ni tu te neće ostaviti. Sa dobrim offroad gumama može mnogo toga da prejaši. Pogledaj našeg kolegu baltrekk-a kako cepa offroad i biće ti sve jasno šta ovaj motor stvarno može... ;)

Uglavnom vrlo svestran i pouzdan motor, po meni, savršen za početnika...

I da...svaki put kad sedneš na njega, koliko god da si iznerviran, ljut ili skenjan...osmeh i zadovoljstvo je neizostavno kad zavrneš gas... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Pozdrav svima.Iako nije klasicna tema za XT600 nadam se da cu dobiti odgovore na mozda moja glupa pitanja,ali kako kazu "Ko pita ne skita"

 

Planiram ove godine da polozim za A kategoriju,pa tako gledam koji bi mi motor odgovarao.U sustini mi se svidjaju kruzeri i enduro /kross poput XT600.Stvari koje mene zanimaju su.Da li XT moze da bude allaround ,every day :) motor,tj da li moze da se koristi u svakodnevnoj voznji.Pod tim mislim je li praktican za odlazak u prodavnicu,kafanu posao.Nekako sticem utisak da su ove "vece"enduro masine malcie neprakticne za svaki dan.Off road me ne zanima,cisto bih nekad nekim losijim makadamom prosao ali nikakve vratolomije itd.Takodje kako podnosi duza putovanja,ne verujem da bog zna udoban ali da li je to podnosljivo.Da li moze na put od 400 km npr.Takodje da li je ok za buduceg pocetnika poput mene koji nema toliko iskustva osim skutera,APN.Inace visok sam182 ,95 kg mada kilaze treba dole :).

 

Xt je fantastičan motor, pogotovo što se kod nas može naći za malo para, a da je u ok stanju. Odžavanje je minimalno, tj. traži samo osnovno. Zna malko da popije ulja ali to je uobičajeno. Ja sa mojom Tenerom (XT600Z) svaki dan idem na posao 20 km, u svakakvim vremenskim uslovima, i zimi i leti, i po suvom i po kiši. Pošto je jedan cilindar, zna da bude malo frustrirajuće u velikim gužvama stalno šaltati menjač, ali ja sam se vremenom navikao da na pola kvačila prolazim gde god u gužvi.

Prošle godine sam sa njim išao na more, dvoje na motoru, full natovaren sa sve šatorom, vrećama za spavanje, prtljagom... Oko 650 km u jednom danu opušteno uz par pauza. 

Kada mu nadogradiš vizir, onda je mnogo lakše za vožnju na otvorenom putu, a ako se odlučiš i za neki offroad, ni tu te neće ostaviti. Sa dobrim offroad gumama može mnogo toga da prejaši. Pogledaj našeg kolegu baltrekk-a kako cepa offroad i biće ti sve jasno šta ovaj motor stvarno može... ;)

Uglavnom vrlo svestran i pouzdan motor, po meni, savršen za početnika...

I da...svaki put kad sedneš na njega, koliko god da si iznerviran, ljut ili skenjan...osmeh i zadovoljstvo je neizostavno kad zavrneš gas... :jee:

 

Sjajan opis, ja bi samo dodao da nije dobar za otici do kafane, alkohol i motor nemoj da kombinujes nikad ni za 1km do kuce.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Ivan je super lik i vrlo pedantan i posvecen svom poslu, stvarno majstor za primer...

Dobro je da si uspeo da izvadis motor iz te poplave...ja zato moj drzim na terasi koja je za pola metra vislja od celog dvorista a imam i 2 velika odvoda kanalizacije u dvoristu pa se nadam da kod mene nece doci do potopljavanja motora osim ako (ne daj Boze) ne bude globalna poplava kao u Obrenovcu prosle godine.. onda nema spasa ni kanalizacija ni nista...camac jedino...

 

 

Stigao vizir, ostalo nesto da resim sa Ivanom, pa cu onda izneti kompletne utiske, ovako izgleda sveze iz kutije.

 

7sMGui2l.jpg

 

Z8uqTdCl.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

@tiho86: Generalno, srednji enduro motori (u koje spada i XT) su verovatno najfleksibilnija kategorija motora. Od svega znaju pomalo, niucemu posebno ne briljiraju, ali mogu sve. Oces grad - moze, oces putovanje - moze, oces da ga vijas sporednim asfaltnim putevima - (uz supermoto gume) moze, oces izlet makadamom - moze, oces da se takmicis - baltrekk kaze: MOZES :)

Malo traze od odrzavanja, pozicija sedenja je uspravna i opustena, pitomo razvijaju snagu (i nemaju je previse, vec taman koliko treba), vrlo su okretni... XT je je jedno magare od motora koje svasta moze da istrpi, puno daje, a malo trazi. Ima mnogo primeraka unaokolo, kao i delova. Svaka preporuka!

Ja sam prvo vozio kineza Apolo rx 250 pa posle presao na XTZ 500 Tenere, komotno sam mogao i da preskocim kinesku stepenicu jer je XT tako prilagodljiv i lagan za voznju. Dobar je izbor za pocetnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Ivan je super lik i vrlo pedantan i posvecen svom poslu, stvarno majstor za primer...

Dobro je da si uspeo da izvadis motor iz te poplave...ja zato moj drzim na terasi koja je za pola metra vislja od celog dvorista a imam i 2 velika odvoda kanalizacije u dvoristu pa se nadam da kod mene nece doci do potopljavanja motora osim ako (ne daj Boze) ne bude globalna poplava kao u Obrenovcu prosle godine.. onda nema spasa ni kanalizacija ni nista...camac jedino...

 

Stigao vizir, ostalo nesto da resim sa Ivanom, pa cu onda izneti kompletne utiske, ovako izgleda sveze iz kutije.

 

7sMGui2l.jpg

Z8uqTdCl.jpg

Fantasticno izgleda ovako! Ivan je car kad su viziri u pitanju! Ajd montiraj to pa javljaj utiske...ne sumnjam da ces biti odusevljen...:-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pozdrav svima.Iako nije klasicna tema za XT600 nadam se da cu dobiti odgovore na mozda moja glupa pitanja,ali kako kazu "Ko pita ne skita"

 

Planiram ove godine da polozim za A kategoriju,pa tako gledam koji bi mi motor odgovarao.U sustini mi se svidjaju kruzeri i enduro /kross poput XT600.Stvari koje mene zanimaju su.Da li XT moze da bude allaround ,every day :) motor,tj da li moze da se koristi u svakodnevnoj voznji.Pod tim mislim je li praktican za odlazak u prodavnicu,kafanu posao.Nekako sticem utisak da su ove "vece"enduro masine malcie neprakticne za svaki dan.Off road me ne zanima,cisto bih nekad nekim losijim makadamom prosao ali nikakve vratolomije itd.Takodje kako podnosi duza putovanja,ne verujem da bog zna udoban ali da li je to podnosljivo.Da li moze na put od 400 km npr.Takodje da li je ok za buduceg pocetnika poput mene koji nema toliko iskustva osim skutera,APN.Inace visok sam182 ,95 kg mada kilaze treba dole :).

Pokušaću da budem glas razuma, jer su sve ostale drage kolege govorile iz srca, što je i mene povelo u prvi mah...ali sam se u zadnjem trenutku trgnuo, ponovo čitajući tvoj post.

 

Za svaki dan, odlazak u prodavnicu, posao i ostalo što si naveo pre bih ti preporučio neki maksi skuter 200-500ccm (renomiranih proizvođača po mogućstvu) - nećeš pogrešiti. Te mašine su pravljene za takvu namenu, praktičnije su, imaju veći prtljažni prostor i uz to su udobnije i čini mi se da to nije sporno. Ako hoćeš na put sa skuterom, možeš i to i neće biti problem. To naravno nema veze sa enduro izgledom i funkcijom ali si ti naveo i da ti to nije toliko bitno. Ako uz to odabereš skuter koji nije pretežak i ima dobru i jaču mašinu, i po nekom tucaniku i makadamu bi mogao da prođeš bez problema. Pogledaj šta naše kolege iz BJB skuter kluba rade i gde su sve putovali.

 

Ako pak misliš da si prevazišao tu varijantu, uzmi crvenu pilulu (XT) i ništa više ti neće biti isto ;) (seti se scene iz Matrixa kad Morpheus nudi Neu da se odluči). Počni sa čitanjem ove teme od početka i mnoge nedoumice i pitanja u vezi ovog motocikla će ti biti rešeni. Puno kolega je ovde dalo veliki doprinos na temu XT ... a na kraju ako se odlučiš - dobrodošao u tim!

 

 

Sjajan opis, ja bi samo dodao da nije dobar za otici do kafane, alkohol i motor nemoj da kombinujes nikad ni za 1km do kuce.

 

Mind +1 od mene, alkohol i motor nikad. Dok vozim motor to je dovoljno, alkohol bi bio samo treći koji je suvišan u toj vezi :)

 

Stigao vizir, ostalo nesto da resim sa Ivanom, pa cu onda izneti kompletne utiske, ovako izgleda sveze iz kutije.

 

Mind - juhuuuu stigao vizir, Izgleda vrlo moćno, pratim pomno :Mina:. Molim te, kad montiraš i testiraš, baci neke slike da vidimo kako izgleda na poniju, i tvoje cenjeno mišljenje. Koje je debljine materijal od koga je napravljen i koji je materijal ako znaš? Ako nije problem kad uslikavaš, daj jednu i iz profila i od pozadi :jee:
Hvala za gume, ko zna, možda nemaju te dimenzije, a i meni je to stavka za koju nemam budžet tako da će morati da sačeka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja