Jump to content

Moto Zajednica

Drasticne kazne za dizanje na zadnji i sl. u Austriji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Po novom austrijskom zakonu: do 10.000 EUR kazne i zapljena motora na 3 dana, ko dize na zadnji tocak, pali gume, pucanje iz auspuha i sl.

 

https://www.motorradonline.de/ratgeber/oesterreich-10-000-euro-strafe-3-tage-beschlagnahmung/

 

6DkSMPQ.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Bas imaju lep pogled kada ides po ogranicenju niz brdo a on pucketa. Zbog toga sam i vratio fabricke auspuhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Vidi uvek je na koga naidjes. Znam i za situaciju gde je lik vozio bez db,platio kaznu 150€ i morao na licu mesta da vrati db. Zalio mi se da ga je lonac izaso preko 500€:)( GPR i kazna)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, Arthas said:

Za sada nisam imao problema preko grane ali je u rancu uvek db killer za svaki slucaj. 

Probaj kroz Tirol, tamo je generalna zabrana cak i ako imas dB killer, a na tipskoj plocici ti pise vise od 95 dB.

 

Sad su razvili setove kojim se smanji buka na ispod 95 dB (uz odredjeni gubitak snage), i dobije se nova tipska plocica na kojoj je to upisano - tako da se motor opet moze voziti i kroz Tirol

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 13 minuta, FFBikerSar je napisao:

Probaj kroz Tirol, tamo je generalna zabrana cak i ako imas dB killer, a na tipskoj plocici ti pise vise od 95 dB.

 

Sad su razvili setove kojim se smanji buka na ispod 95 dB (uz odredjeni gubitak snage), i dobije se nova tipska plocica na kojoj je to upisano - tako da se motor opet moze voziti i kroz Tirol

Hvala za info, da se zna sta zaobici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
26 minutes ago, FFBikerSar said:

Probaj kroz Tirol, tamo je generalna zabrana cak i ako imas dB killer, a na tipskoj plocici ti pise vise od 95 dB.

 

Sad su razvili setove kojim se smanji buka na ispod 95 dB (uz odredjeni gubitak snage), i dobije se nova tipska plocica na kojoj je to upisano - tako da se motor opet moze voziti i kroz Tirol

Cuj, uvijek je vazilo "vidjela zaba gdje se konj potkiva, pa i ona digla nogu" - vec ima drugih pokrajina i u Austriji i Svicarskoj i Njemackoj i Italiji koji hoce da uvedu isto, slijedeci primjer Tirola. Jos malo pa ces se moci bez ogranicenja voziti samo po Balkanu - Hrvatska, Bosna, Srbija, C. Gora, Albanija... (Janeze ne racunam u Balkan, a i oni ce uvesti ogranicenja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

U naseljenim mestima je i ok ogranicenje buke ali video sam svojim ocima na Svarcvaldu pre 15-ak godina kako iskljucuju iz saobracaja sva vozila koja prelaze dozvoljenu granicu, a pritom sve suma okolo kilometrima… Samo punjenje budzeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Ili samo zastita prirode inzivotne sredine... nije uvek budzet u pitanju... bar sa smera kazni. Generalno je u centralnoj Evropi zadnjih xyz godina jaka zelena struja. Dobija se ogroman budzet od EU za poboljsanje zivotne sredine, a i lokalci i nisu najveci ljubitelji dvotockasa.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE



iskljucuju iz saobracaja sva vozila koja prelaze dozvoljenu granicu


Mislim da je ovo dovoljno i da ne vredi dalje diskutovati. Postoji nešto što je dozvoljeno i nešto što nije.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

5. Dan provodim u Rijeci, HR. Pored zgrade prolazi autoput za IT, ispod je grad, pored plaža koje sam do sad posećivao prolazi put/magistrala. Bezbroj motora svih oblika i veličina, domaćih i stranih - NIJEDAN sa preglasnim izduvom nisam čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

10.000 eura - Austrija dvostručuje moguću kaznu za dizanje na zadnji točak

Amandman: Od sredine maja, dizanje na zadnji ili prednji točak i paljenje guma u Austriji mogu stajati do 10.000 eura kazne. Barem tako kaže 40. amandman austrijskog zakona o motornim vozilima koji je sada stupio na snagu. Doslovno stoji da se na ovaj način može kazniti "ponašanje koje ne odgovara svojstvima motornog vozila". A to uključuje: "(...) upotrebu motornog vozila pri kojoj ne postoji uvijek kontakt između kolovoza i svih točkoa", odnosno vožnju na prednjem ili stražnjem točku. Isto se odnosi i na namjerno stvaranje buke kroz izostanak paljenja (pucanje iz auspuha). Prema ÖAMTC-u, zakon bi zapravo trebao biti usmjeren više prema automobilskoj pozerskoj i tuning sceni, ali se može primijeniti i na motocikle. Dizanje na zadnji točak općenito nije zabranjeno u Njemačkoj.

Također novo: vozila mogu biti konfikovana u Austriji na do 72 sati, ako postoji opasnost od ponavljanja prekršaja - dakle npr. kod moto susreta, motorijada i sl.

 

2YEYfiZ.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
11 hours ago, blackmore said:

Ma milion, ne daj bože da se čovek malo zabavi, da nije na poslu 24/7 i da nije deo mašinerije. 

Jadan je taj čovek kome je zabava dizanje na zadnji, pucanje iz auspuha i paljenje guma.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, ekozelj said:

Jadan je taj čovek kome je zabava dizanje na zadnji, pucanje iz auspuha i paljenje guma.

Ne radi se tu samo o zabavi, ja sve redje vidjam ljude da teraju na točak po prometnim ulicama kao što je to ranije bio slučaj.

 

Polako ali sigurno prave od ljudi egoistične, uštrojene robote, sa ciljem da steknu što više i crknu sami u svojoj "bedi" bez igde ikog. O porodici se ne priča, nije in, in su nastranost i pare i malo hipsteraj, bradurine, karirane košulje i neka izuvijana kosa. 

 

Još malo, pa će muškarci kao pol izumreti, jbg nije in...

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, ekozelj je napisao:

Jadan je taj čovek kome je zabava dizanje na zadnji, pucanje iz auspuha i paljenje guma.

Jadni oni koji kupe motor od preko 50 kubika da ga voze 50kmh u okviru ograničenja da bi posle ostalima moralisali.

 

Pritom ne podržavam divljanje, ali kazniti nekoga €10.000 za dizanje na točak je klasičan kvazi-nemački mentalitet gde je zabava zabranjena, samo arbajt, arbajt!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa ako dizanje na zadnji, paljenje guma i pucanje u gradu nije divljanje - onda ne znam šta jeste ...
Sa nemcima sam sarađivao par godina - i stekao utisak da taj stereotip da su roboti koji ne znaju za zabavu ne može biti dalje od istine ...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
36 minutes ago, blackmore said:

Jadni oni koji kupe motor od preko 50 kubika da ga voze 50kmh u okviru ograničenja da bi posle ostalima moralisali.

 

Pritom ne podržavam divljanje, ali kazniti nekoga €10.000 za dizanje na točak je klasičan kvazi-nemački mentalitet gde je zabava zabranjena, samo arbajt, arbajt!

Niko tebi ne morališe i pusti te priče kome je kakav mentalitet. Obično takve stereotipe o drugim nacijama imaju ljudi koji "dalje od svog sela makli nisu". Ja iskreno smatram teškim budalama i žešćim debilima ljude koji motor voze na zadnjem točku, pale gume i pucaju iz auspuha i to je moje lično pravo. I da, naravno da svako vozilo pa i motor,  bio on ispod ili iznad 50ccm nebitno je, treba da voziš po ograničenju. Pogotovo u naseljenom mestu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, antir3ality je napisao:

Pa ako dizanje na zadnji, paljenje guma i pucanje u gradu nije divljanje - onda ne znam šta jeste ...
Sa nemcima sam sarađivao par godina - i stekao utisak da taj stereotip da su roboti koji ne znaju za zabavu ne može biti dalje od istine ...

Nisam rekao da nije divljanje, naprotiv, samo sam rekao da je kazna nesrazmerna "zločinu".  Prvi ne podržavam takvo ponašanje u saobraćaju, a na kraju krajeva, svako ko to radi, radi na svoju odgovornost, pa kako mu se zalomi.

 

Što se nemaca tiče, ja imam sasvim suprotno iskustvo i bukvalno su potvrdili stereotip 110%, ali to je manje važno sad.

 

Pre sat vremena, ekozelj je napisao:

Niko tebi ne morališe i pusti te priče kome je kakav mentalitet. Obično takve stereotipe o drugim nacijama imaju ljudi koji "dalje od svog sela makli nisu". Ja iskreno smatram teškim budalama i žešćim debilima ljude koji motor voze na zadnjem točku, pale gume i pucaju iz auspuha i to je moje lično pravo. I da, naravno da svako vozilo pa i motor,  bio on ispod ili iznad 50ccm nebitno je, treba da voziš po ograničenju. Pogotovo u naseljenom mestu.

Morališeš itekako. Hoćeš da kažeš da kad vidiš 51km/h na satu pritiskaš kočnicu i voziš po ograničenju 110% vremena? Hoćeš da kažeš da nikada nisi "ispucao" od semafora do semafora"? Nikada nisi opustio ruku na pravcu? Ako je tako, kapa dole, čestitam, bolji si čovek od mene. 

 

Inače, kad si već pomenuo, kao neko ko aktivno sarađuje sa ljudima iz nemačkog govornog područja (a kao neko ko je takođe, hvala bogu, imao prilike i da bude tamo), imam itekako razloga da kažem to što sam rekao. Ovu tvoju opasku neću komentarisati, iz očiglednih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja