Jump to content

Moto Zajednica

Motorno kočenje

Recommended Posts

  • 8-bit, 1776 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, Arthas je napisao:

Skoro svaku blazu krivinu mogu proci saltanjem u nizu.

Šaltanje pred krivinu je ok, u krivini nikako.

 

Pre 2 sati, Jupiter je napisao:

Motorom kada kočiš ne možeš na prednji.

Može i te kako. Nizbrdo, krivina, bokser motor, high side, da vidiš kako se leti. Još mi rame seva na promenu vremena.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3129 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 24 minuta, blackmore je napisao:

Otkud ovo za plivajući? Ne treba voziti u 5. 50km/h, ali što viši prenos i niži obrtaji = manja potrošnja. Za ubrzavanje ili preticanje downshift i gazi…

Pusti potrošnju,da to gledam,vozio bih još TDM-a...4L...

Iskreno,da živim u BG-u samo skuterče...ili da izbegavam Downtown!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 11 minuta, shoyyka je napisao:

Pusti potrošnju,da to gledam,vozio bih još TDM-a...4L...

Iskreno,da živim u BG-u samo skuterče...ili da izbegavam Downtown!

Ja ni ne razumem ljude koji gledaju potrošnju na motoru, sve i da prelaze 1000km u danu. Kupio si motor da bi se vozio sa njim, ne zavisi ti život od njega, za automobil je druga priča. Ja ni ne znam koliko mi motor troši, ali čim upali rezervu, idem do pumpe i dolivam gorivo do čepa. Uzeo sam motor da se razonodim, ne da se stresiram :) Što se centra tiče, ispekla su mi se o0o na Dorćolu dok sam se vrzmao po onoj gužvi, tako da se tu slažem :D 

 

pre 10 minuta, the_doctor je napisao:

@blackmore

Tu ima najviše zabluda. Kao: "idem nizbrdo, izbacim ga iz brzine da manje troši."

NE! Ostavi ga u brzini. Tad ne troši ništa.

 Ne znam kako to ljudima padne na pamet iskreno, ili ne daj bože, da ugase auto skroz na nizbrdici :stabre:. Za uzbrdo niži stepen prenosa, za nizbrdo obrnuto, ali izgleda da se ni to ne podrazumeva u današnje vreme.

 

pre 29 minuta, Bojan82 je napisao:

E ovo gore da ga jebem baš... 

Čuješ motor i znaš šta mu prija i kad grešiš sve ti kaže, još da gledam u obrtomer. Ima ga iščupam

O tome sam i pričao, tj. na to sam i mislio, pa sam slikovito ubacio broj obrtaja u priču. Ni ne gledam obrtomer dok vozim, mogao bih komotno bez njega voziti bilo koji automobil.

 

pre 29 minuta, the_doctor je napisao:

@blackmore

A to se misli ono kad se gnjavi, pa se motor sav trese, primer 5. 50kmh, pa vibracije motora stresiraju opruge u zamajcu.

 

Mada ta teorija baš što manji br. obrtaja ne pije vodu.

Ideš nizbrdo, auto u drugoj, na 5000 obrtaja, primer, gas pušten skroz, a trenutna potrošnja nula. 

 

Više bi se moglo vezati za to koliko je pedala gasa stisnuta.

 

 

Pretpostavio sam da je to, na to sam i aludirao. Poznajem i vozio sam se sa ljudima koji voze 25-30km/h u 4. brzini (ako se auto ne ugasi tada, onda se stravično trese i podrhtava) i oni ne vide nikakav problem sa tim. Aludirao sam takođe na ljude koji gaze auto u 4000 obrtaja 50km/h umesto da kao svi normalni ljudi prebace u 3. ili 4. brzinu.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

Šaltanje pred krivinu je ok, u krivini nikako.

 

Može i te kako. Nizbrdo, krivina, bokser motor, high side, da vidiš kako se leti. Još mi rame seva na promenu vremena.

Naravno, to se podrazumeva. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4403 postova
Meni je isto tako i na Yamahi sa jednim cilindrom

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока


А јефтинија

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4403 postova
Pretpostavio sam da je to, na to sam i aludirao. Poznajem i vozio sam se sa ljudima koji voze 25-30km/h u 4. brzini (ako se auto ne ugasi tada, onda se stravično trese i podrhtava) i oni ne vide nikakav problem sa tim. Aludirao sam takođe na ljude koji gaze auto u 4000 obrtaja 50km/h umesto da kao svi normalni ljudi prebace u 3. ili 4. brzinu.
 
 
Својевремено по књизи је било: "у коју брзину пењеш брдо, у ту и силазиш".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2328 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 38 minuta, Krokodilo je napisao:

Својевремено по књизи је било: "у коју брзину пењеш брдо, у ту и силазиш".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Kako da znam osim ako se ne vratim uzbrdo da ponovim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4403 postova
Kako da znam osim ako se ne vratim uzbrdo da ponovim
Искрено ако ти "легну" кривине, вратиш се неколико пута

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Kad rekoste krivine, bio juče do Avale... mislim da sam sa 30kmh ulazio, ne verujem ovim gumama ništa iz nekog razloga, mada nemam ni nekog iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3129 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 6 sati, blackmore je napisao:

Kad rekoste krivine, bio juče do Avale... mislim da sam sa 30kmh ulazio, ne verujem ovim gumama ništa iz nekog razloga, mada nemam ni nekog iskustva...

Probaj se opustiti mladi kolega,ne znam koja je guma u pitanju ali ako nema rizle i bele linije, ne boj se...ne možeš ti toliko da zalegneš koliko guma može izdržati,bilo koja...Veruj mi!:takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mnogi filozofija oko ničega :). Nije to kamion na Iriškom vencu pa da diskutujemo. Svi sklopovi su projektovani za svasta tako da relativno normalnom voznjim neće nista da se spektakularni desi, ali kao i u svemu ne treba biti ekstreman. Motori sa 1 a i 2 cilindra koce dosta jace motorom od ovih sa više pa treba voditi računa o mogućnosti proklizavanja zadnjeg prilikom ekstremnih saltanja.

Ja recimo volim sa kocim motorom posebno pred krivinu ali koristim i kocnicu. Kada sam raspoložen radim to agresivni. Posto vizim enduro sa 1 cilindrom posledice su iskrivljeni zubi na prednjem lančaniku posle 2.000km, ali zvuk i osećaj , neprocenjivo :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Probaj se opustiti mladi kolega,ne znam koja je guma u pitanju ali ako nema rizle i bele linije, ne boj se...ne možeš ti toliko da zalegneš koliko guma može izdržati,bilo koja...Veruj mi!:takoje:

Znam, znam sve :) Nego tu mi je negde na pameti da je zadnja već za menjanje, a i nepoznat mi je put skroz, prvi put sam tuda prolazio. Mislim da ću uskoro zameniti i prednju i zadnju, čisto da ne bih imao taj psihološki pritisak, mada opet se slažem da nije do guma nego do vozača :) Ima vremena, ne žuri mi se nigde, možda bolje i tako nego da jurim kao muva bez glave...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1776 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 9 sati, blackmore je napisao:

Znam, znam sve :) Nego tu mi je negde na pameti da je zadnja već za menjanje, a i nepoznat mi je put skroz, prvi put sam tuda prolazio. Mislim da ću uskoro zameniti i prednju i zadnju, čisto da ne bih imao taj psihološki pritisak, mada opet se slažem da nije do guma nego do vozača :) Ima vremena, ne žuri mi se nigde, možda bolje i tako nego da jurim kao muva bez glave...

Kad bude track day na Navaku prijavi se za intro grupu. Za dan ćeš steći osećaj koliko nećeš na putu za celu sezonu. Trkalice nisu obavezne.

Promenio član mradomir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, mradomir je napisao:

Kad bude track day na Navaku prijavi se za intro grupu. Za dan ćeš steći osećaj koliko nećeš na putu za celu sezonu. Trkalice nisu obavezne.

Koliko sam čitao, intro grupa je ukinuta ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja