Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

E ovako, zovem se Zoran i iz okoline Kragujevca sam. Naleteh slučajno na ovaj forum dok sam tražio koji maxi skuter kupiti. Mislio sam da se predstavim kad kupim motor ali to će izgleda potrajati a ja sam baš zagotivio ovaj forum, odlične teme i članovi u njemu. Elem, do sada nisam imao niti vozio maxi skutere a ni motore uopšte (tek sam položio teorijski ispit) no rekoh nikad nije kasno iako već odavno nisam mlad :)

I da, prvi izbor mi je Burgman 400, drugi Silver Wing 400, po mogućstvu da imaju ABS, mislim da mi je to, s obzirom da sam bez iskustva, bitna stavka. Jedno vreme sam se vodio mišlju i oko novog Kymco xciting 400, ali mi to otplaćivanje na šest godina ipak malo previše pa čak i uz sve benefite što nov skuter donosi. Čitajući ovaj forum vidim da je ovo polovno mačka u džaku, posebno što se ja nimalo ne razumem u to. No želja za kupovinom i vožnjom i dalje tinja. 

Kad kupim motor, mislim skuter, :) nadam se i da ću više pisati. Sve najbolje.

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Dobrodošao Zorane! :jee1:

 

Svako iskustvo je zlata vredno, čak i kada prođemo loše, naučimo iz toga ono što je dobro. Kolege će ti predočiti šta ti je bolje za uraditi. Ja imam neko svoje mišljenje što se tiče kupovine novog u odnosu na polovno, ali je možda bolje da neke kolege sa više iskustva kažu koju svoju.

 

Pozdravljam!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

i što ne 600? :D

kucni par reči za šta sad misliš da ćeš koristiti sokoćalo, pa može biti i šta pametno da imamo da dodamo

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dobro došao Zorane.

Nadam se da si pretresao podforum ljubitelja maxi skutera. Puni zanimljivih tema i korisnih informacija i iskustava ima.

Džon Lok nas je davno nadahnuo svojom emirističkom izjavom: "Ništa nije u razumu što pre toga nije bilo u iskustvu". Predlažem da je ispoštuješ i potražiš sebe u svojim izborima.

Ćaskaj, istražuj, koliko je moguće sedi i probaj. Možda promeniš ili potvrdiš svoja razmišljanja.

Tu smo da pomognemo.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

E hvala ljudi svima. Nisam ni video da ste odgovorili. Pa ovako, neke kolege voze motore i često idu vikendom na putovanja a ja se sa njima družim na poslu pa me je to navelo da kupim nešto. U suštini više volim skutere, ponajviše jer su automatici a i nikada nisam nešto otkidao na motore. Kao klinac sam pomalo i vozio skutere. Ne bih ispod 400 jer vožnju planiram uglavnom van grada pa rekoh da bude jači. Burgman mi je najbolji ponajviše zbog visine sedišta jer ja sam visok jedva 170. A i volim njegove pregrade. Silver Wing zbog dva cilindra no nervira me što ima samo jedan kočioni disk napred a i nešto je višlji. Nov ne bih jer ga ne bih toliko vozio, poneki vikend i to dok je lepo vreme pa mi se čini da bi to bilo previše para za malo iskorišćenosti. Opet, sa druge strane, polovno je mačka u džaku. Gledao sam jednog Burgmana ali nije bilo ni približno od onoga u oglasima. Danas sam pogledao jedan Kymco Xciting R500i, 2016, uvoz iz Švajcarske, prešao 24000. Svideo mi se baš ali me malo lomi visina sedišta, nešto je višlji od Burgmana a za moju visinu je i malo mnogo :) no ima i svojih prednosti. Daće ga za 3200 s tim što su prednji amortizeri loši i moraju se odmah srediti. Bogami zagrizao sam dobro ali nisam viđao tih motora previše pa se plašim zbog delova i servisiranja. Inače imam u planu da mi @Satelis održava motor :)

Raspisah se baš.

 

Promenio član mtcsnoopy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Inače nisam seo na skuter ili motor sigurno deset godina pa mi je ova mala vožnja danas bila baš čudna. I na trenutak pomislim ma šta mi sve ovo treba u četrdesetim da počinjem nešto ovako ali onda rekoh pa što da ne. Zaista ne mislim da divljam i gazim motor previše, lagana vožnja pa kad stignem stignem. Dobro, neću baš ni da puzim :)

Još jednom vam se iskreno zahvaljujem na pozdravima i pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Dileme u nastavku. Reče mi Satelis da tražim Japance i Italijane te ću ipak odustati od Kymca. Nadam se da će neki Burgman naići. Silver Wing je takođe u opticaju. E sad, utuvio sam sebi u glavu da mora imati ABS pa je izbor malo sužen. Znam ta taj ABS nije svemoguć i da je to samo pripomoć no ipak mislim da je je bolje imati ga. Naiđoh i na jednu Forzu 300, 2014, ima ABS, tu je iz KG pa ću baciti pogled a ujedno i gledam iskustva onih koji su je vozili. I tako...

Promenio član mtcsnoopy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Upravo mi moj dobri gazda (čitaj poslodavac) prosledio ponudu za skuter. Malaguti 500, 2011, samo dve slike. Odmah sam pročitao svih 15 strana o njemu na ovom forumu i stvari postaju jasnije a i ovde je @Satelis neverovatan. Ne znam da li je GT ili RS, veliki točkovi su i prednost i mana, visinu sedišta ću proveriti na licu mesta, mogućnost za polozaj nogu vidim da je sužen, no za moju visinu to verovatno i nije neki problem. Najveći nedostatak je to što nema ABS. Ovih dana ću baciti pogled. Od one Forze 300 sam odustao. Ako neko ima neki savet rad sam čuti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Imaš dobrog SW 400 na prodaju,tu iz Kragujevca,prodaje  inače član foruma.Čuveni NFS,a imaš u temi o istom skuteru šta je rađeno,to ti je sto posto sigurno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobrodosao drug!

Ahaaa, primecen je znaci na oglasima

Dobijam za desetak dana dooobrih delova za tmax 500 iz 2010 godine, imao je havariju preko, totalna steta.
Auspuh, "tuning box" sa tri mape, neki ludi varijator, rucice i sto sta!
Valjalo bi da kupim jedan takav i ugradim sve to!
Cena silvera u skladu sa modernim cenama tmax-ova

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

E pa pratim @N.F.S. na forumu. Oduševio me entuzijazmom i znanjem oko motora, video sam i da on gotivi SW. Takođe mi se svideli i ostali njegovi postovi, onaj u vezi kuće pored tempa posebno. Njegov motor je odličan i nisam video da je na prodaju no mi se čini da je malo iznad mojih mogućnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Veruj mi ,kad kupiš polovno,onda kreće daj ovo daj ono,a vreme i živaca ne računam.Ovde si siguran, poprilčno dugo vreme vožnje i sigurnih kilometara.Jer mu je Neša istresao i onu fabričku prašinu.Odi pogledaj,uživo fantazija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Toliko znam. Ovaj motor sam pominjao kolegi, kako je održavan i sve to. Sad ga nađoh i na oglasima. Definitivno ću ga pogledati. Jeste malo previše za mene ali bar znam šta dobijam. Uh. Lomim se. Hvala ti na savetima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nisam video Nenadov oglas niti cenu, ali imam jednu uopštenu konstataciju, koja će ti možda pomoći.
Prošle godine sam kupio AA500, u pristojnom stanju, bez potreba za neko hitno održavanje i ulaganje.
Početkom sezone sam hteo detaljno da ga servisiran i da mu zamenim gume (redovno održavanje - ulje, filteri, kaiš, rolnice, antifriz, miliona tečnost, kočioni pločice, ruke majstoru,...).

Za servisne radnje sam istresao 500€ + gume 18.000,00 din.

Pa ti sad vidi koliko može da košta neka ozbiljnija intervencija...

Kad menjam auto ili motor bio bih presrećan da imam priliku da kupim poznato.
Naravno, i tada je polovno i dalje polovno, svašta može da se desi, ali je verovatnoća za zajeb značajno manja.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj je silver bez ABS-a (koji je vidim imperativ),  cenu sam formirao na osnovu ovih sa oglasa i stanju koje se nudi. Vise bih zamenu (uz moju doplatu) za max nego prodaju.

Zorane, tu sam da pomognem oko eventualne kupovine, znam i ko sta uvozi... Posto smo sugradjani, uvek mozes doci da vidis/probas/pipnes Hondu (i da posedimo, o motorima razgovaramo :D ) 

 

P.S. Ja sam sa Bubnja (kraj bolnice zgrada) ili u Bresnici, gde ti je blize ti izvoli :takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Održavan auto ili motor je uvek u velikoj prednosti. Ja sam auto platio 5000e (iako sam rekao neću više preko 3500e) i tokom dve godine uložio još 2000e ne računajući male servise i gume. To nikad ne mogu da povratim kad bih ga prodavao. Ovaj motor sigurno vredi tih para, tu nema priče. E sad ja sam krenuo da idem do 2500e za motor i malo po malo povećavam limit. Kolega koji ima motor ( i kojeg sam pominjao) nije ljubitelj skutera ali mi kaže za SW da su dva cilindra velika stvar. E sad, i kad bih prešao preko cene moram razmisliti dobrano zbog ABS a i zbog visine sedišta. Već sam rekao da nisam baš visok i da sam početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

E @N.F.S. ja sam iz okoline, no zbog posla sam stalno po gradu i u pokretu sam. Tako da mi je sve blizu :)

Definitivno ću navratiti i pogledati. Ako već odustajem od ABS to će definitivno biti ako kupujem nešto ovako gde znam na čemu sam. 

Promenio član mtcsnoopy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

 Dogovoreno!

Skuter sam doveo do nivoa koji mi odgovara, 100% mu verujem i smeo bih se zaputiti bilo gde njime. Sediste sam dodatno (dva puta) preradjivao, dodavao/oduzimao :D 

Silver wing je veliki i tezak skuter (ne zameri sto sebi za pravo dajem) ja bih pre pocetniku beverly 300 preporucio.

 

Nas drugar odavde @panta_kg prodaje lepu Majesty 400, imaj i njega u vidu (ne secam se ima li abs).

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre sat vremena, mtcsnoopy je napisao:

E pa pratim @N.F.S. na forumu. Oduševio me entuzijazmom i znanjem oko motora, video sam i da on gotivi SW. Takođe mi se svideli i ostali njegovi postovi, onaj u vezi kuće pored tempa posebno. Njegov motor je odličan i nisam video da je na prodaju no mi se čini da je malo iznad mojih mogućnosti.

On ne prodaje, on poklanja bukvalno. Takav je naš Neša, sredi sve komplet i onda nekog obraduje

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: SW 400

Video sam i njega na oglasima, nema ABS. Problem kod mene je što jesam početnik ali ne bih ispod 400. Znam da to nije najbolja opcija ali ja planiram da kupim skuter na duže staze, plus što imam malo više godina da bih sad prelazio sa jednog skutera na drugog. Tako nekako. I pored mojih želja svakako sam otvoren za savete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja