Jump to content

Moto Zajednica

Višak lekova

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Društvo, ostalo mi nešto lekova...ako neko nešto koristi, ili zna nekoga da mu treba, dajem sve, poklanjam, da ne bacam u medicinski otpad, a možda nekome treba...
Bez kutija, samo table. Lekovi su u roku trajanja.

Poslao sam pp Pablu pre 3 dana za upit da li je ovo dozvoljeno, da ne rušim pravila foruma. Nisam još dobio odgovor. Nadam se da je u redu.

Molim admine da temu prebace gde treba, ako sam pogrešio, ili da je brišu, ako nije dozvoljeno.

Hvala

 

Screenshot_2022-05-13-20-26-05-287_com.miui.gallery.jpg

IMG_20220513_202647.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mislim da ovo nije dozvoljeno. Ne samo na forumu, već da je protivzakonito. Ovo su lekovi koji se izdaju na recept, i koji ukoliko se piju bez kontrole lekara mogu izazvati ozbiljne kontraindikacije. Ali dobro, samo tetki da odnesem lek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ovo bas i nije dozvoljeno. Ali kao i sve ovde nije ni reseno kako treba. Po pravilu bi trebao da postoji kontenjer gde bi ovo mogao da ostavis da se reciklira. Neke apoteke prihvataju pa odnesu i one, neke ne.

 

Moj savet bi bio, posto zelis da poklonis i lep je gest, da se ogradis i ne das ljudima lekove koji nemaju izvestaj da imaju neki od ovih lekova u terapiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Ja mislim da ovo nije dozvoljeno. Ne samo na forumu, već da je protivzakonito. Ovo su lekovi koji se izdaju na recept, i koji ukoliko se piju bez kontrole lekara mogu izazvati ozbiljne kontraindikacije. Ali dobro, samo tetki da odnesem lek...

Tako je (osim eutyrex-a i još po neki možda). Medjutim, zaboravljaš i činjenicu da onaj koji mora da ih pije mora i da ih kupi. Većina nije besplatna. Taj koji ih pije sigurno nije sam odredio terapiju (mada ih ima i koji se leče preko gugla), tako da je i to rešeno.


Svaka čast kolega na gestu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ljudi, nije to nikakav gest, možda nema nikakvu vrednost, ne interesuje me, žao mi da bacim. A znam gde se bacaju ovakve stvari. Mislio sam na ljude koji koriste bar jedan od ovih lekova da, ako im treba, da im dam.

Ja sam godinama pio šumeći ranitidin od 150 mg, zbog kiseline u želucu. Svašta sam probao, dok nisam došao do njega da mi odgovara. A koristio sam ga svakih 2, 3 meseca po par dana, baš kad mi je frka...

Kada su ga ukinuli pre nekoliko godina, ja ostao sa tri tablete. Jednu još uvek čuvam, a rok istekao. Da sam znao da ga ukidaju za stalno, digo bi kredit da sve pokupujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Blazo probaj Emaneru za kiselinu, ja bas zadovoljan. I ja sam nudio ovde neke lekove posle oceve smrti ali se niko nije javljao pa sam ih odneo u apoteku jer su bili original upakovani itd. Gest je ok jer sam i ja ovde nalazio neke lekove za oca pre vise godina tako da pohvaljujem gest.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 7 minuta, Biker Q je napisao:

probaj Emaneru

Sad sam pročitao, nisam je koristio, probaću. Nosim sa sobom famotidin, stalno. Poenta je da nema više u šumećem obliku, koji je trenutno rešavao posao.

Nema veze, da ne dužim više, broj 5 nije više aktuelan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni nije pomogla (Emanera), resenje je bio Sabax koji je povucen (a pio sam ga deceniju bez prekida :D ), sada pijem njegovu zamenu, LanzulS....

Jedna ujutru i maltretiram zeludac cime stignem :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mnogi lekovi se kupuju u apoteci bez recepta. Npr laktuloza ( laksativ). U svakojkutiji je recept-uputstvo za koriscenje leka. Ogradili su se,uzimati po savetu lekara ali opet kasnije pise i doziranje. Dal ces ti uzeti supenu kasiku laxativa ili celu bocu popiti na iskap, tvoj izbor.

Tako je i sa lekovima za pritisak. Udjes,kupis, izadjes,gotovo. Kuci pijes po savetu lekara kod kojeg si bio i koji je prepisao lek.

Ovde mozemo pricati o drugim aspektima poklona. Npr.da li su lekovi skladisteni kako treba.

Kolega ima dobru nameru. Da da nekome ko vec koristi date lekove i ustedi novac kupujuci iste u apoteci.

Promenio član gox
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
41 minutes ago, Urban Cruiser said:


Tako je (osim eutyrex-a i još po neki možda). Medjutim, zaboravljaš i činjenicu da onaj koji mora da ih pije mora i da ih kupi. Većina nije besplatna. Taj koji ih pije sigurno nije sam odredio terapiju (mada ih ima i koji se leče preko gugla), tako da je i to rešeno.


Svaka čast kolega na gestu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Razumem ja gest, i dobru nameru iza toga. Izneo sam svoje mišljenje, a to je da farmakoterapija mora biti strogo kontrolisana. Dalje od toga, svako je odgovoran za svoje postupke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ljudi, nije to nikakav gest, možda nema nikakvu vrednost, ne interesuje me, žao mi da bacim. A znam gde se bacaju ovakve stvari. Mislio sam na ljude koji koriste bar jedan od ovih lekova da, ako im treba, da im dam.
Ja sam godinama pio šumeći ranitidin od 150 mg, zbog kiseline u želucu. Svašta sam probao, dok nisam došao do njega da mi odgovara. A koristio sam ga svakih 2, 3 meseca po par dana, baš kad mi je frka...
Kada su ga ukinuli pre nekoliko godina, ja ostao sa tri tablete. Jednu još uvek čuvam, a rok istekao. Da sam znao da ga ukidaju za stalno, digo bi kredit da sve pokupujem...
Ja otkrio Panrazol ili Nolpazu... Na svaka 3-4 dana po jedna od 20mg i što kaže Neša, maltretiranje želuca sa čime god....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Da se nadovežem, Ranisan/Famotidin mi je uz Kafetin esencijalna stvar koju uvek imam u novčaniku. Sada kada više nema Ranisana, rešenje je Rupurut. Nolpazu imam, ali nisam koristio, doduše ja imam problem sa refluksom, tj. vraćanjem kiseline, a nedavno sam "skopčao" da je to posledica stresa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 13.5.2022. at 23:37, Štef je napisao:

Ja otkrio Panrazol ili Nolpazu... Na svaka 3-4 dana po jedna od 20mg i što kaže Neša, maltretiranje želuca sa čime god....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Mojom mami Nolpaza vratila zivot u normalu...

 

On 13.5.2022. at 20:40, Blaza je napisao:

Društvo, ostalo mi nešto lekova...ako neko nešto koristi, ili zna nekoga da mu treba, dajem sve, poklanjam, da ne bacam u medicinski otpad, a možda nekome treba...
Bez kutija, samo table. Lekovi su u roku trajanja.

Poslao sam pp Pablu pre 3 dana za upit da li je ovo dozvoljeno, da ne rušim pravila foruma. Nisam još dobio odgovor. Nadam se da je u redu.

Molim admine da temu prebace gde treba, ako sam pogrešio, ili da je brišu, ako nije dozvoljeno.

Hvala

 

Screenshot_2022-05-13-20-26-05-287_com.miui.gallery.jpg

IMG_20220513_202647.jpg

Ja trosim Concor 1.25.

Apsolutno mi ne predstavlja framgent finanskijske poteskoce da ga kupim.

Ali posto sam pre par meseci pokusao da se oslobodim lekova kojima je istekao rok, a naisao sam na zid, voleo bih da ga "potrosim" ili za svoje srce, ili jos bolje, za necije ko ne moze sebi da priusti.

Samo da ne zavrsi u kontejneru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@abarth_maniacv

Tvoje su, samo da vidimo kako da ti prosledim. Ako ti treba još nešto, ne ustručavaj se, slobodno kaži.

Nisam još ništa bacio, jedino je Farin otišao kolegi @Rik. U stvari, prosleđen je po kolegi, još ih nije preuzeo...

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

@Blaza svaka čast na gestu nego nije mi to namera ... da te hvalim ....

 

Jel ima na lageru  nesto gratis, za potenciju.

Komšija nije imućan al je nemoćan, pa da pitam u njegovo ime :ph34r: ...

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Što ... dobra duša pa da učinim komšinici, stalno mi se žali a ja ne postizavam ni moj repertoar iz teftera :popovanje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja