Jump to content

Moto Zajednica

Šabac

Recommended Posts

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

U saobracaju se slabo ljudi uce na tudjim greskama, samo na svojim se uci.

Posle ovoga u Sapcu svi smo se zamislili ali brzo ce to ispariti i zaboravicemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 hours ago, Sharky - Alex said:

U saobracaju se slabo ljudi uce na tudjim greskama, samo na svojim se uci.

Posle ovoga u Sapcu svi smo se zamislili ali brzo ce to ispariti i zaboravicemo.

Glup covek uci na svojim greskama, pametan na tudjim.

I los primer je dobar primer.

Oni koji izazivaju ovakve udese ne prate crnu hroniku.

Ja ovo necu nikada zaboraviti, suvise je tuzno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre 9 sati, TAZZ je napisao:

Greške se izbegavaju iskustvom, mudrošću i znanjem.

Kolega ne bih se složio sa tobom,mada je to kod nas uobičajen princip.Greške se izbegavaju edukacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Toliko edukovanih ljudi...

A grešaka ne zna im se broj...

U pravu si kolega.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3559 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, vazlan je napisao:

Kolega ne bih se složio sa tobom,mada je to kod nas uobičajen princip.Greške se izbegavaju edukacijom.

I znanje, iskustvo i mudrost spadaju pod edukaciju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Pa jest kolega

Predmeti u školi Života


Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 12.5.2022. at 9:57, TAZZ je napisao:

Ljudi, stavite prst na čelo i zapitajte se, šta možete Vi da učinite da smanjite rizik, prvenstvo za Vas.

Pa za pocetak da se vozimo iza kamiona malo levo malo desno dok ne utvrdimo da li ima neko vozilo ispred njega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
On 12.5.2022. at 9:57, TAZZ je napisao:

Ne možeš i ne smeš otpočeti radnju dok se ne uveriš da je bezbedno i da tvoja radnja neće ugroziti druge učesnike u saobraćaju, a ponajmanje izazvati nezgodu. Radnju koju izvodiš mora biti izvedena sa posebnom pažnjom i akcentom na bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

Isto to vazi i za zenu koja ima nameru da se iskljuci sa glavnog puta, a ne samo za motoristu koji jurca.

 

 

 

pre 9 minuta, ivica744 je napisao:

Pa za pocetak da se vozimo iza kamiona malo levo malo desno dok ne utvrdimo da li ima neko vozilo ispred njega.

Mislim da ce za par godina postati obaveza da teretnjaci imaju kameru koja snima put ispred i ekran na kraju prikolice.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, ser je napisao:

Mislim da ce za par godina postati obaveza da teretnjaci imaju kameru koja snima put ispred i ekran na kraju prikolice.

Vidim da se salis,ali da te potsetim da je nedavno kolega imao udes na autoputu samo zato sto nije znao/video sta je ispred kamiona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мислим да се није шалио. То заиста постоји и негде по Скандинавијама се озбиљно разматра да се пропише као обавезно. 

Знам да Самсунг на својим камионима то има. 

Заиста би могло да спашава животе, а није прескупа технологија (поредећи са ценом новог камиона). 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
pre 12 minuta, ivica744 je napisao:

Vidim da se salis,ali da te potsetim da je nedavno kolega imao udes na autoputu samo zato sto nije znao/video sta je ispred kamiona

Ne salim se, ozbiljan sam.

Bas sam Samsung hteo da spomenem al me pretekao Zuba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Videh jedan takav kamion cini mi se u Madjarskoj, deluje malo konfuzno, verovatno zato sto je novo, treba malo vremena mozgu da se navikne a i slabo se vidi po suncu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
Kiper troosovinac sto tovari kamenje i voza se u grug 100km ce sigurno da ima tv na zadnjoj stranici ??
Glupost koja nikad neće zaživjeti u punom smislu te riječi. Ponavljam - nikad! Zašto? Pa zato što nikakav broj sigurnosnih uređaja i novotarija ne može spasiti glavu koja ne gleda ispred sebe, ne prati situaciju i ne razmišlja u saobraćaju. I na kraju to samo stvara nepotrebno finansijsko, zakonsko i psihičko opterećenje za sve (i vizuelno noću kad takva ekrančina blješti ispred tebe i još 50-ak drugih).

Pre nekoliko dana vozim skoro pun šleper (23t tereta, ukupno dakle oko 38,5t) autoputem od Wiener Neustadta prema Beču, 4 trake, pola 8 ujutro. 3 lijeve trake prazne, u skroz desnoj ja i još jedan šleper ispred mene. Držim odstojanje od oko 50-ak metara, u traci do mene sa lijeve strane ide mali automobil i pretiče me. Dakle još 2 prazne trake ostaju na lijevo. Šleper ispred mene najednom usporava vidno kočeći jer je ispred odvajanje sa autoputa a Austrijanci (kao i Nijemci) usporavanje ne započinju u traci za usporavanje nego u desnoj, koja je puna šlepera.

U narednom momentu mali auto sa moje lijeve strane se ubacuje između mene i njega i još jače na kočnicu! Ja pun retarder, kočnica! Poludio sam, je*ao sve po redu ali na vrijeme reagovao da se ne zakucam. I onda šta uradi auto kad sam se zamalo zabio u njega? Vraća se u prethodnu traku i nastavlja dalje!

Ja bijesan nastavljam i minut kasnije sve staje zbog udesa. Vidim to auto u daljini i usporavam da vidim koji idiot se tako vraća u desnu traku po svaku cijenu samo zato što zakon tako kaže, a uopšte ne uključuje mozak da vidi da li je sigurno ili uopšte neophodno (jer još 2 prazne trake su ostale za druge da pretiču, gužve nema). Napominjem, šleper ispred mene je već počeo da koči prije ubacivanja i uopšte više nije bilo bezbjedno za vraćanje u desnu pa čak i da nikog više nije bilo iza.

I koga vidim za volanom? Djevojka od 20-ak godina, kratka suknjica, telefon u ruci dok kuca poruke i sunčani cvikeri na očima! Ona je cool! A mozak uopšte uključila nije! I kad sam počeo da joj sviram i gestikuliram da spusti telefon i gleda ispred sebe odmahnula mi je rukom kao "dosadan si, odje*i".

Alo?! Znači i bahata i mentalno nezrela ili nesposobna da upravlja tim vozilom! I glupa kao mazga jer uopšte ne razmišlja zašto nešto radi već samo slijepo po slovu zakona pa makar poginula ili ubila nekoga zbog toga.

Kao i avionske nesreće - džaba svi sistemi kad se pilot izgubi i nema pojma gdje se nalazi i šta se dešava, i sve instrumente pogrešno tumači.

Žalosna i strašna nezgoda u kojoj je istinski krivac samo jedan, a mislim da svi znamo ko je to i zbog čega (i bez vještaka i sudova). A da li smo dovoljno iskreni prema sebi i drugima da to priznamo i kao ljudi i kao motoristi, to je već druga priča. Što se mene tiče, u mojoj glavi dileme nema.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Vise je fiat najebao nego motor, a mojoj zeni se svideo ovaj sikvecento (ili kako se vec zove) i htela njega da joj kupimo, dobro ga ne kupismo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

@Sharky - Alex 1 zvezdica na kras testu i zakljucak da pri direktnom sudaru od 50 na sat postoji velika mogucnost da ce putnici proci u najboljem slucaju sa teskim povredama!

 

 

Nego, videh negde clanak iz kurira kako crne vozaca motora, "ovo je covek koji je ubio... vozio 200... redovno isao na trke..." I to sve proizvoljno, rekla-kazala fazon...

Olos huskacki, to treba tuziti do te mere da cela redakcija zavrsi na socijalnoj pomoci!

Jel se secate one lujke sto se smejala na klipu pored odsecene glave onog mucenika na mostu preko Ade?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Naravno, vecina je protiv motorista i svi su na strani bakice koja je vozila, samim tim daj narodu ono sto zeli, pljuj po bajkeru i skupljaj klikove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja