Jump to content

Moto Zajednica

Procedura carinjenja motocikla

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pošto sam prošao proceduru carinjenja motocikla (i sad prolazim golgotu sa AMSS-om, ali o tome drugom prilikom (kad rešim)) prenosim vam svoje iskustvo iz ugla fizičkog lica koje se gonilo sa papirologijom :) 

 

 

BJBIKERS.COM

Kako se carini motocikl? Danas ćemo proći kroz proceduru carinjenja iz ličnog iskustva jednog motocikliste.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Japanci i ostali van EU bi trebalo da se carine po stopi od 2%, a za motore koji su proizvedeni u zemljama EU ne plaća se carina. Porez je 20% na procenjenu vrednost po katalogu AMSS. Tako je barem bilo.

Promenio član MOTOM
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, MOTOM je napisao:

Japanci i ostali van EU bi trebalo da se carine po stopi od 2%, a za motore koji su proizvedeni u zemljama EU ne plaća se carina. Porez je 20% na procenjenu vrednost po katalogu AMSS. Tako je barem bilo.

Mislim da je tako i sad, ali taj njihov katalog je čudna stvar i zato nisam hteo da ulazim u polje sa cenama. Najbolje je pre uvoza pozvati špediciju i proveriti koliko bi carinjenje koštalo. Npr. za SV650S 1999. godište je carina prošle godine bila 350 e, ove godine za oko 50 e jeftinija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Burazer je pre par meseci doterao R1 2008 iz Svajcarske, njegov motor koji je vozio tamo, i pricamo nesto ja reko kolko ti je izasla carina 600-700e? Kaze 300e, ne znam na koju foru, a ne zna ni on kad se raspitivao rekli su mu da ce da bude oko 600e, medjutim rekli mu neki prijatelji da je ne carini na granici nego u Krusevcu i toliko ga izaslo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Jovan Ristic "potvrda AMSS" da li placaju reklamu sto ih promovises ili ne znas pravi naziv?

Ako ti je pravi naziv dugacak ili mislis da je zbunjujuc za siroke narodne mase mozes koristiti npr izraz "homologacija" neutralan je i najblizi proceduri koja se vrsi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, ser je napisao:

"Cariniku prijavite da imate motocikl i zatim vam on izda jedan papirić"

@Jovan Ristic onom u kucici, sto pregleda dokumenta? 

I jel se prijavljuje nesto na punktu koji pripada zemlji iz koje izlazis?

Da, prijavi se tamo, zatim dođe carinik, ispuni neki papri (oni to zovu karton) sa tim kartonom odeš u jednu onu kućicu špeditera koje imaš na granici i tamo završe ostale papire.

2. Koliko znam, prijavljuje se na ulazu u Srbiju (proveravam pa ću naknadno javiti).

 

Pre 5 sati, bdada je napisao:

@Jovan Ristic "potvrda AMSS" da li placaju reklamu sto ih promovises ili ne znas pravi naziv?

Čemu odmah đonom? Ne reklamiram, štaviše kritičan sam prema njima, jer je forma iznad suštine. U procesu sam dobijanja "potvrde" kako su mi rekli u AMSS ili ti homologacije. Dakle, oni su mi rekli da moram da uradim to, to i to da bih dobio potvrdu (AMSS) da bih mogao dalje da idem u proceduru registracije vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 27 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Čemu odmah đonom?

Nije to djonom naopako, vise onako da se "trgnes" da tako kazem jer sam ti vec jednom sugerisao.

Bavis se novinarstvom, ljudi citaju tekstove i usvajaju to sto napises a ti gresis, samom tim ce i ljudi/citaoci gresiti. Izvini ali meni strasno para usi, AMSS je privatna firma koja samo nosi stari, drustveni naziv i jedna je od laboratorija koja vrsi usluge ispitivanja za ABS.

 

Ovo je zaista dobronamerno, jasno ti je dokle je novinarska profesija danas dosla (ne mislim na mulj koji pise o politici) da pisu nebuloze zarad "citanosti" i prave jos vecu pometnju u moru nelogicnosti i nedorecenosti.

Draga mi je ova BJB zajednica jer ipak pluta iznad danasnjeg drustvenog bluda pa zato ovo pisem i sugerisem, sve najbolje u daljem radu! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Nije to djonom naopako, vise onako da se "trgnes" da tako kazem jer sam ti vec jednom sugerisao.

Bavis se novinarstvom, ljudi citaju tekstove i usvajaju to sto napises a ti gresis, samom tim ce i ljudi/citaoci gresiti. Izvini ali meni strasno para usi, AMSS je privatna firma koja samo nosi stari, drustveni naziv i jedna je od laboratorija koja vrsi usluge ispitivanja za ABS.

Okej pogrešno sam protumačio, tu sam da prihvatim kritike.

 

Ovo za AMSS bi moglo da se razvuče naširoko, jer AMSS ispada da drži monopol nad bilo čim što treba da se reši, vezano za registraciju vozila. Sam na svojoj koži to osetim ovih dana dok pokušavam da dobijem homologaciju. Ne postoji drugi način da se reši bilo šta, već mora da se aminuje u AMSS-u.

 

P.S. Sve što sam napisao u tekstu je iz iskustva koje sam prošao, znači nije rekla - kazala, tačno se vodim onim što su meni govorili i što sam saznao prolazeći proces. Nećete verovati (a možda i hoćete) zakon tumači svako kako hoće, počev od toga da carinik kaže da može da se uradi carinjenje bez ulaznog papira (što nije moguće), do toga da različiti službenici različito tumače razne stvari i ne može niko ni za glavu ni za rep da se uhvati da bi se rešio neki problem.

Zato sam napisao i da je tekst iz iskustva motocikliste, to jest mene.

 

@bdadaprihvatam kritiku i stoji na mestu da sam možda pogrešio neki termin, ali je to samo iz razloga što su neka takoreći službena lica koristila te termine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja sam hteo prošle godine da carinim kawasaki ninju 250 2008, carina sa AMSS potvrdom, i uslugom speditera je bila 390€. Doduše to je preko nekih u subotici koji su bili najjeftiniji kada sam uvozio auto iz Nemačke pre 4 godine, tada je za auto bila 480€ a po bg-u niko ispod 600 nije davao ponudu kad sam pitao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Pozdrav

Može li neko ko je skoro vadio uverenje agencie za bezbednost saobraćaja ( tzv homologaciju) da mi kaže koliko moram čekati. Danas su mi pregledali mašinu na špediciji .Otprilike , ne mora u dan baš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cuvam link sto mi je Dada dao, ovde uneses VIN oznaku i proveris status i napredovanje predmeta po predavanju.

 

WWW.ABS.GOV.RS

Agencija za bezbednost saobraćaja, Republika Srbija

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
On 4/18/2022 at 4:04 PM, MOTOM said:

Japanci i ostali van EU bi trebalo da se carine po stopi od 2%, a za motore koji su proizvedeni u zemljama EU ne plaća se carina. Porez je 20% na procenjenu vrednost po katalogu AMSS. Tako je barem bilo.

Carinska tarifa 8711

 

Od 500 do 800 ccm je 5% preko 800 ccm je 8%, bez obzira da li je proizveden u EU ukoliko nemas EUR1 ne moze da ide bez carine. EUR1 dobijas od ovlascenog distributera koliko se secam i uglavnom se tesko dobija. Za kola se muvalo preko Slovenije ne znam da li i dalje ide tako ili sta se desava

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja