Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uvek se ima sta poraditi, lepa je osnova... Auspuh (pored ostecenja) je dizajnerska katastrofa, njime su probali da motor "vrate u proslost" ocigledno...

Ovako na prvu, samo bi auspuh bio "hitnoooo". 

 

(Gleda me CBF kroz prozor, kaze neeeemooooj :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4914 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Japanski fabrički dizajneri u glavama definitivno imaju problem sa veličinom (mislim na glomazne, nakaradne i u svakom pogledu užasavajuće izduve).  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1546 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
14 hours ago, N.F.S. said:

Au ljudi, legenda na oglasima!

Racunam da ce se vrlo kratko zadrzati na ovim stranama (PA oglasima). 

https://www.polovniautomobili.com/motori/21637470/honda-cb-1300-s-abs?

Nemam pojima ništa o modelu, pa ni o tom tipu motora, ali baš opasno izgleda, sviđa mi se. Mogu samo da zamislim kakav bi bio kad prođe kroz tvoje ruke. Navijam da ga uzmeš :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Evo ako nekoga zanima ovaj motor, da zna da je u top stanju, sa pravom kilometrazom, moze da ga kupi bez da razmislja da mu nesto fali.

Motor od drugara, kupio K6 pa prodaje Hondu.

Iskrena preporuka. :takoje:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBR 1000 RR, 2007. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 53000 km, Beograd. Cena 5.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
On 5/5/2023 at 4:04 PM, BokyBoy said:

Evo ako nekoga zanima ovaj motor, da zna da je u top stanju, sa pravom kilometrazom, moze da ga kupi bez da razmislja da mu nesto fali.

Motor od drugara, kupio K6 pa prodaje Hondu.

Iskrena preporuka. :takoje:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBR 1000 RR, 2007. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 53000 km, Beograd. Cena 5.100 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Veceras sam ga bas gledao u oglasima. Nakon dosta godina se ponovo palim da kupim motor i krenuo da gledam neke jeftinije i kako to vec ide, ajde malo skuplji, ajde jos malo, hajde jos malo :D i naletim bas na ovaj i sada vidim ovde da ga preporucujes :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 7 sati, Abi je napisao:

 

Veceras sam ga bas gledao u oglasima. Nakon dosta godina se ponovo palim da kupim motor i krenuo da gledam neke jeftinije i kako to vec ide, ajde malo skuplji, ajde jos malo, hajde jos malo :D i naletim bas na ovaj i sada vidim ovde da ga preporucujes :)

Motor je od dobrog drugara, (pre njega takodje bio od drugara),

u prvoj je boji i sa pravom kilometrazom, poznate istorije i stvarno je u top stanju, nema dinara ulaganja, retko dobar, decko putuje, ne gasira, ima para i ne žali za održavanje... taj bre motor nikada nije zavrnut preko 6000 rpm i nikada nije oboren preko 30 stepeni...

Sto bi rekli, best baj. 

Decko je kupio K6 i zato prodaje. 

Motor je u Krnjaci, u garaži, zimu i kišu nikada nije video. Dodji, vidi motor uzivo, oduševićes se kako izgleda i kako radi, o ceni može da se razgovara... 

;)

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 9. 5. 2023. at 8:35, BokyBoy je napisao:

Motor je od dobrog drugara, (pre njega takodje bio od drugara),

u prvoj je boji i sa pravom kilometrazom, poznate istorije i stvarno je u top stanju, nema dinara ulaganja, retko dobar, decko putuje, ne gasira, ima para i ne žali za održavanje... taj bre motor nikada nije zavrnut preko 6000 rpm i nikada nije oboren preko 30 stepeni...

Sto bi rekli, best baj. 

Decko je kupio K6 i zato prodaje. 

Motor je u Krnjaci, u garaži, zimu i kišu nikada nije video. Dodji, vidi motor uzivo, oduševićes se kako izgleda i kako radi, o ceni može da se razgovara... 

;)

Ode... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja tek kada porasturam vidim sta sam kupio :D 

Motor obicno i ne probam, do sada nikada nisam... Nista mi ne znaci da oko necije kuce "obrnem krug". Vise mi znace reci vlasnika, volim da cujem kada je sta uradio, slusam sa koliko mi "žara" o motoru prica. Govedo poznam sa kapije, iskrenog ljubitelja takodje!

 

Bane, za sebe motor neki trazis, da gledam i ja?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Apropo transalpa, ne mora da znači da je/su regler-namotaji-punjenje loše.

Postoje motori koji ne mogu da rade bez normalnog napona na akumulatoru, a postoji i mogućnost da je aku totalno vrisnuo pa ne može ni da prihvati punjenje od strane namotaja.

 

Treba staviti drugi aku sa normalnim naponom, upaliti motor i proveriti punjenje onda.

 

Konkretno piaggio x9, maxi skuter, upalim na kablove, on radi minut-dva, krene da brljavi i ugasi se.

Bandit 600 upalim na kablove i on najnormalnije radi dok se ne okrene ključ i dok ne ugasim, akumulator vrisnuo potpuno i opet nema paljenja bez gurke ili kablova. Oba motora potpuno ispravna sa punjenjem u gotovo idealnom opsegu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 8 minuta, Zarkela je napisao:

Da li je zaista moguce da crkne regler od led sijalice u faru? 

Od led sijalice, tesko...od ksenona, da...ne pitaj me kako znam...<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 19 minuta, Paljevina je napisao:

Koliko ja znam, a ispravite me ako grešim... Regler zahteva određeno opterećenje da bi ispravno radio, tipa ako se stave dve sijalice od 10W napred, a fabrički idu dve od 50W, regler bi trebalo da bude pod većim opterećenjem jer onda ima taj višak energije koji mora da pretvori u toplotnu energiju, a time se više greje i crkava. Mislim da je isti princip i sa ksenonima... @N.F.S. ima li smisla ovo što pričam, ili je drugačije, ne razumem se baš najbolje.

Ksenon pravi problem jer povuce veliku struju u pik-u tj kada se pali samo i taj udar ubija regler i namotaje, provereno u praksi vise puta :D

 

Led dobra, kvalitetna sijalica ima najmanje 35W, kod mene su dva fara napred, znaci 70W (poziciju ni ne racunam),

ja nemam odavno vise nijednu obicnu sijalicu na motoru tj otkako sam radio namotaje i regler pre dve godine,

cak su mi i tabla i zadnja signalizacija, kao i migavci led...sveeeeee...

Imam voltmetar, punjenje stoji zakovano na 14.5V i ne mrda...dokle ce, videcemo...ja zadovoljan.

Samo cu reci jedno...ja najnormalnije vozim nocu sa dark smoke vizirom...toliko...8)

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima smisla naravno, struja koja se proizvede mora se negde utrositi, varijanta gde je regler kroz toplotu izbacuje nije dobra :D 

Ali ima tu vise varijabli.. Gde je los akumulator, instalacija/spojevi losi... Tu odgovara led, da tako kratko napisem, ostane vise struje za bitne potrosace.

Mada i kvalitetne LED sijalice imaju potrosnju slicnu onima sa uzarenim vlaknom, samo sto su efikasnije (vise svetle nego sto se zagrevaju).

Kod nas vazi, cim kazes LED podrazumevano je da trosi do 10w :D 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2005 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, milomir22 je napisao:

Apropo transalpa, ne mora da znači da je/su regler-namotaji-punjenje loše.

Postoje motori koji ne mogu da rade bez normalnog napona na akumulatoru, a postoji i mogućnost da je aku totalno vrisnuo pa ne može ni da prihvati punjenje od strane namotaja.

 

Treba staviti drugi aku sa normalnim naponom, upaliti motor i proveriti punjenje onda.

 

Konkretno piaggio x9, maxi skuter, upalim na kablove, on radi minut-dva, krene da brljavi i ugasi se.

Bandit 600 upalim na kablove i on najnormalnije radi dok se ne okrene ključ i dok ne ugasim, akumulator vrisnuo potpuno i opet nema paljenja bez gurke ili kablova. Oba motora potpuno ispravna sa punjenjem u gotovo idealnom opsegu.

Iz ličnog iskustva znam, za skutere da je tako. Moj skarabeo (bivši), stanem na pumpu, sipam gorivo. Da upalim, tajac...jedva kontakt da sija. A par minuta pre je radio aku...Na kablove ga normalno upalim, radi extra, kako skinem kablove, brljavi, puca...Nov exide, i teraj...

Na motoru (Kawa er5) počelo da zeza prvo paljenje. Kad upali, radi normalno. Baterija riknula. Stavio drugu, normalno pali...

Razlika je, karburator-prost komp/cdi, Ajnšpric-mora dobar aku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2109 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 2 minuta, Blaza je napisao:

 Ajnšpric-mora dobar aku.

Po mogucnosti malo jaca udarna snaga od fabrickog i pesma...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Kod mene u Bandzi je sijalica led od 20w. Bi Led, dugo i kratko. Prednost je što se far ne greje toliko kao sa običnom sijalicom i jače svetli. Mane razbacuje više svetlost i više smeta vozačima iz suprotnog pravca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 12. 5. 2023. at 9:09, Bojan82 je napisao:

@Paljevinakako odredjuješ na koliko % je lanac? 

Izmeri se dužina više karika.

Obično u servisnom uputstvu za motor piše koji je dozvoljen max.

Recimo za moj:

Screenshot_20230514_130843.thumb.JPG.23f4be0f29a7ccaf97a174df883d1448.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 4. 5. 2023. at 7:52, plumber.ns je napisao:

Motor koji je kao nov i vredi . 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Xt 600 ie, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 35748 km, Novi Sad. Cena 3.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

Bio sam da vidim.

Na prvi pogled lepo očuvan.

Izlepljen kič nalepnicama.

Prednji disk katastrofa, izgleda da je vozio pločice do metala.

Prednje vile suviše mekane - propadaju (nema štelovanja).

Auspuh nije original već sa nekog dukatija (vlasnik stručno tvrdi da je dovoljno samo da ima neki broj :)).

Agregat lepo radi, ne savršeno, ali pristojno.

Desna dekla i donji deo srednje dekle farbani i to svetlijom nijansom sive, nešto i četkom. Navodno prethodni vlasnik je picaj..a za detalje :grr:

Možda bi se i dogovorili samo da nije zafarbana srednja dekla. Ne mogu da procenim da li je bilo nekog oštećenja ili je samo kozmetički.

Probao nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@Paljevina

Uf, 'fala za ovo! Znaci. Ako nista drugo mozes mnogima ustedeti vreme ili ih/nas poslati da vidimo :) Samo pisi ako te ne mrzi sve koje pogledas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja