Jump to content

Moto Zajednica

Logicki nonsens...iliti kako nas to drzave i proizvodjaci ubijaju

Recommended Posts

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Napravili saobracajnu infrastrukturu, koja je svugde u svetu ista. Po gradu dozvoljena brzina je od 30-50km/h, van grada do 80 km/h, dok je na autoputevima 130km/h.(ajd autoban izuzetak). Onda dozvolis proizvodjacima da prave vozila koja idu preko 300 km/h(govorim o vozilima za javni saobracaj). Pa gde prijatelju da vozi 300 kad ne sme nigde. Znaci oni  namerno dozvoljavaju proizvodnju i distribuciju tih vozila, da bi inkasirali kazne, a mrtvi su jbg kolateral te inkasacije, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Dokle god ima onih koji će da plate 1milion ili više eura za 600 i više konja,dotle će i postojati.To što će taj da ga vozi 80km na sat,i da će mu za tu brzinu biti potrebno dva cilindra od njih dvanaest,to nema veze.Bitno je da se kaže da imaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 21 minuta, petarjebivetar je napisao:

Pa i pištolj može da ispali metak pa ne pucaš sebi u glavu:P

 

Ovo bi bilo tacno, kad bi svako mogao da kupi pistolj, bez ikakve provere(psihicke)bez ispitivanja svih tvojih komsija o tvom karakteru, i sa dozvolom da ga stalno nosis i upotrebljavas... Malo morgen.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok sam vozio fiću, pre 35 godina, sa njegovih 25 ks nikad nisam platio kaznu za prekoračenje brzine. Sad se štrecam i u bageru...:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Zato sto zivimo u potrosackom drustvu i zato sto ekonomija diktira politiku, barem u ozbiljnijim zemljama koje su i najveci proizvodjaci u auto-moto industriji. Nesto mora da pravi razliku da bi oni opravdali cenu i zaradili dobro, a da bi opet nas privuklo. 

 

Zato sto se kroz generacije zalazemo za licne slobode i pravo izbora. A velika vecina nas iskazuje konstantnu potrebu za vecim i brzim motorom recimo. Ima sjajnih motora od 50-60ks, ali velika vecina ce ti reci da je to slabo i za jednog, a tek za kofere i voznju u dvoje. Zato sto i ja vozim auto od 165ks i motor od 92ks i ako ih koristim sa mozda 60% njihovih mogucnosti. Da li je to kompleks, komfor, zvuk, velicina, dozivljaj, status, ubrzanje ili sam postao moron pod uticajem propagande jebem li ga, ali potreba nije sigurno. 

 

Poenta je da bi nam onda svima ovde na forumu bio dovoljan 1,2 benzinac ili 1,3 dizel ili motor od 50ks, a velika vecina vozi nesto mnogo jace.

 

Na kraju niko nas ne bije po usima da vozimo 200+, drzava je tu rekla svoje. Mnogo je veci problem sto ce nas drzava kazniti za 20+ preko ogranicenja, a za one 100+ samo ponekog. 

 

Meni su veci nonsens ta ogranicenja. Ista su bila i pre 40 godina, cak je u naseljenom mestu bilo 60km/h. Sada su vozila znatno brza, ali i mnogo bezbednija, sa duplo kracim zaustavnim putem. I ako mogu da razumem za gradove, za puteve nikako. Takodje i ne mogu da razumem da naselja sa 30-40 kuca razvucenih na 2km, prvo smeju da se zidaju na samom magistralnom putu, a jos manje da dobiju isti brzinski status kao veci gradovi. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
4 hours ago, Bole37 said:

Napravili saobracajnu infrastrukturu, koja je svugde u svetu ista. Po gradu dozvoljena brzina je od 30-50km/h, van grada do 80 km/h, dok je na autoputevima 130km/h.(ajd autoban izuzetak). Onda dozvolis proizvodjacima da prave vozila koja idu preko 300 km/h(govorim o vozilima za javni saobracaj). Pa gde prijatelju da vozi 300 kad ne sme nigde. Znaci oni  namerno dozvoljavaju proizvodnju i distribuciju tih vozila, da bi inkasirali kazne, a mrtvi su jbg kolateral te inkasacije, zar ne?

Sto si kupio mt09 onda? Trebao si uzeti Benelija nekog, on mozda dobaci do 130 jedva i ne mislis default_tf.gif

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ljudi koji kupuju ta vozila koja idu 300 su svesni toga da nemaju gde da ih voze ali cilj tih vozila je ubrzanje.

Mali broj bogatasa kupi takav auto samo da bi ga provozao na nekoj stazi predvidjenoj za to da se malo izduva.

 

Ovo pitanje povlaci za sobom onda i drugo pitanje, zasto kupovati motor jaci od 250-300ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Prestiz...

Ja bih se pre zapitao zasto su dozvoljene brzine iste kao pre 60-70 godina kada se kocilo dobosima i kada je jedina sigurnost u vozilu bio pojas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, ser je napisao:

Prestiz...

Ja bih se pre zapitao zasto su dozvoljene brzine iste kao pre 60-70 godina kada se kocilo dobosima i kada je jedina sigurnost u vozilu bio pojas.

Pa zato da bi drzave ubirale novac od kazni. Neverovatno je da se napravi auto sa air begom koji moze da te spasi recimo do 100 km/h. Ako se zavaris sa 250/h, ima stojko da ti pomogne...Tacno smo marva obicna...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko znam, u evropi za motocikle postoji ograničenje 300kmh, i to je ZA proizvođače, znači na teritoriji evrope ne mogu da se prodaju motori koji idu preko 300kmh, to je uvedeno posle ludnice krajem 90ih i početkom 2000tih sa XX, Hayabusa i ZX12R motorima, e sad, 300, malo li je :D

Po meni, svaki autoput treba da bude NO LIMIT kao nemački autoban, osim u delovima gde su petlje zbog ulaza i silaza s autoputa, a ostatak gaas kolko može, pa ako mogu švabe, možemo i mi, mada ionako kod nas nema puno auta koji mogu da postignu 200kmh a kamoli više, tako da s te strane svakako nebi bilo frka, kontam da bi tu kazne svakako stranci najviše plaćali, bar što se tiče auta.

A što se tiče motora, tu smo već dosta brži :)

 

 

 

 

 

  

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 9 sati, Bole37 je napisao:

Zasto prave vozila koja idu daleko vise od igde dozvoljenih brzina?

To je za nas sa kompleksom male pishe...<_<

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Vozilo,bilo koje,mora biti sposobno da ide min. oko 200km/h...da bi izdržalo tih 130-ak...ako bi išlo 130,to je 100%  opterećenja...znači ubrzo cvrc !?!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
24 minutes ago, shoyyka said:

Vozilo,bilo koje,mora biti sposobno da ide min. oko 200km/h...da bi izdržalo tih 130-ak...ako bi išlo 130,to je 100%  opterećenja...znači ubrzo cvrc !?!

Pa moze da ga el ogranici, ne mora da pravi agregat male kubikaze da jedva izvlaci 130 i bude preopterecen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 8 sati, max80 je napisao:

Meni su veci nonsens ta ogranicenja. Ista su bila i pre 40 godina, cak je u naseljenom mestu bilo 60km/h. Sada su vozila znatno brza, ali i mnogo bezbednija, sa duplo kracim zaustavnim putem. I ako mogu da razumem za gradove, za puteve nikako. Takodje i ne mogu da razumem da naselja sa 30-40 kuca razvucenih na 2km, prvo smeju da se zidaju na samom magistralnom putu, a jos manje da dobiju isti brzinski status kao veci gradovi. 

 

Da to je sustina. U seljackoj srbiji svaka livada moze da se naseli i da dobije u saobracaju status naseljenog mesta . To je pokvarenluk siromasne drzave . Uzmi pare za privremene dozvole, za legalizacije,za dovodjenje struje,za kazne... Odoh u drugi pravac ali mene upravo to najvise nervira sto u srbiji gradis gde hoces i direktno unistavas saobracaj . Ne postoji regulativa da se negde nesto moze otvoriti ili zidati. Reprezentativni primer je ulica V.Stepe u Bg-u. Otvoris sta god zelis ,drzava ne uzima u obzir da tom lokalu treba da stane kombi za dostavu,da je potrebno da potrosac parkira,da stanari trebaju negde da prodju ne daj boze parkiraju,da dete ne bi trebalo iz ulaza na tramvajske sine. Ogranicenje u toj ulici je 40kmh kao recimo i na NBG-u u bulevarima koji imaju 3 trake po pravcu i iskljucenja za naselja a ne zgrade uz put. sto se tice trenda u autoindustriji  sus motora makar u evropi on je uvek bio takav da se ne razvijaju velike kubikaze dominantno. Danas kad kupujes bilo koji evropski auto dominantni su motori 1000-1600ccm. Ja vozim pola 1000ccm i potpuno sam bez deficita u gradskoj i prigradskoj voznji i u ne tako velikom deficitu na autoputu na distancama do 100km. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Која је поента ове теме? Ценим да вас је ухватио ПМС због одложеног старта сезоне услед временски прилика. А покретачу тебе предлажем да вози у оквиру прописа не због казни него што често не могу да га стигнем

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U Nemačkoj na većini autoputeva nema ograničenja brzine. 

Sve auto - moto staze imaju opciju iznajmljivanja vremena za trkanje i divljanje "civilnih" vozila. 

Kad vec imas para za kupovinu takvog adrenalinca, svakog vikenda ides na stazu. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Kakav "clickbait" naslov za milion puta prezvakanu temu :)

 

Ovo je vec na nivou najboljih tabloida :D 

Pa ucim od novinara sa informera :P. Trebao sam da stavim STRASNO... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pupinov most i onih cuvenih 50 na sat, a ono ladno autoput...Kolike li su vile digli od tih para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

Која је поента ове теме? Ценим да вас је ухватио ПМС због одложеног старта сезоне услед временски прилика. А покретачу тебе предлажем да вози у оквиру прописа не због казни него што често не могу да га стигнем emoji6.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ahahahahahahhhah, vozicu lagano sledeci put, samo svaler gas kao ti...Jedva cekaaaam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
14 hours ago, Bole37 said:

Napravili saobracajnu infrastrukturu, koja je svugde u svetu ista. Po gradu dozvoljena brzina je od 30-50km/h, van grada do 80 km/h, dok je na autoputevima 130km/h.(ajd autoban izuzetak). Onda dozvolis proizvodjacima da prave vozila koja idu preko 300 km/h(govorim o vozilima za javni saobracaj). Pa gde prijatelju da vozi 300 kad ne sme nigde. Znaci oni  namerno dozvoljavaju proizvodnju i distribuciju tih vozila, da bi inkasirali kazne, a mrtvi su jbg kolateral te inkasacije, zar ne?

Recimo kao u Americi. Mozes da kupis u prodavnici automat, uzi i pistolj. Cak i da ubijes nekog ko ti nedozvoljeno upadne na posed (to bi za motore bila staza ili upotrebno mesto) ali ako ga upotrebis na ulici, ides u corku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja