Jump to content

Moto Zajednica

Registracija i tehnicki tricikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1397 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mene registracija kostala ukupno 12500 bez tehnickog, druga registracija pa ne treba.

Cudi me da je za 1000 i nesto jeftinija a noviji skuter, ili je od februara do sada poskupelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ne znam ni sam, nisam čekao da mi završe sve papire, samo sam platio... Videću kad mi burazer da nalepnicu i polisu, sa uplatnicama.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Centar za tehničke preglede DON, ispod centra grada između Dorćola i Palilule ima poligon, dobili su dozvolu da rade tricikle, kvadove i traktore pre desetak dana. Bio sam među prvim klijentima od kada rade i tricikle i imam pozitivno iskustvo. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 2 minuta, Skyrunner je napisao:

Sve je to druže lepo, ali kad neko ima jedan post na forumu i to napisan u boldu gde hvali nekog je onako...

U boldu za nas čorave....potencijalne traktoriste ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pa bukvalno sam se pridružio forumu zbog toga jer sam imao agoniju prethodnih godina. Čak su me jedne godine zvali da mi ponište registraciju jer nije bilo propisno urađeno na poligonu na nekom tehničkom na NBGD ( nisu ga imali a uradili su mi teški tricikl ). Ne znam kako ostali, ali meni je zaista apsurdno da iz centra grada putujem na tehnički pregled 20 KM i 20 KM nazad. Možda Vama ne predstavlja problem ako živite negde drugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Није ми проблем у километражу, али ми је проблем ако су безобразно и почну да измишљају проблем, па испада као да ми чине услугу

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, Kvadovi Beograd je napisao:

ali meni je zaista apsurdno da iz centra grada putujem na tehnički pregled 20 KM

Nemoj slucajno da izadjes is centra, mozda ti se nesto desi. Zaista ne razumem,cesto se besciljno vozim i po 200km samo da bi se vozio, a tebi je problem 20 km ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, Kvadovi Beograd je napisao:

Čak su me jedne godine zvali da mi ponište registraciju jer nije bilo propisno urađeno na poligonu na nekom tehničkom na NBGD ( nisu ga imali a uradili su mi teški tricikl ).

Da li si samo ostavio saobracajnu ili nisi znao da je poligon izvan linije t.p.? 

Postoje ljudi koji hoce da im se vozilo pregleda, cak i kada je teh. bio besplatan ili nesto smesno jeftin. 

 

Pre 6 sati, BaneVuk58 je napisao:

Није ми проблем у километражу, али ми је проблем ако су безобразно и почну да измишљају проблем, па испада као да ми чине услугу

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom

 

Posao kontrolora je poredjenje rezultata dobijenih merenjem sa propisanim pravilnicima. 

Kada inspektori postave usmeno pitanje samo jedan odgovor je tacan - sacekajte da pronadjem u pravilniku. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Пронађи у правилнику кад већ тражиш и оно кад су зајебавали човека са Аудијем што није имао прскалице за фарове ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Samo izmisljaju da za.ebavaju raju.Pitam se sta ce biti kad pocnu da primenjuju euro norme za motocikle,kad bude euro 7 na snazi?Vozicemo bicikle?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

И да будемо поштени....колико је то битно у реалном животу....у смислу да му је рецимо то нпр. у квару. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Upravo sada, BaneVuk58 je napisao:

И да будемо поштени....колико је то битно у реалном животу....у смислу да му је рецимо то нпр. у квару. 

Pa veoma, ksenon farovi nemaju slucajno perace jer su mnogo osetljiviji na zaprljan far od halogenih ili led, caskom od odlicnog svetla dobijes voznju "kao pod svecom". 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 5 minuta, bdada je napisao:

Pa veoma, ksenon farovi nemaju slucajno perace jer su mnogo osetljiviji na zaprljan far od halogenih ili led, caskom od odlicnog svetla dobijes voznju "kao pod svecom". 

Значи имаш фар који захтева "перач"...уместо лед или халоген а све то да нијансу можда боља видљивост при брзинама од 40-50 у локалу и 130 на аутопуту :lol:. Правила правила....да би те удавила 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovako, svetlosna grupa je homologovana sto ce reci detaljnije ispitana i taj propis o peracima nisu uslovili zakonodavci neko konstruktori takve vrste farova a zakonodavci ga prihvatili i kao takvog homologovali. 

Nasa subjektivna misljenja mogu da vaze samo na forumima i medjusobnim pricama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Audi o kom je reč je imao fabričke ksenone i fabrički nije imao perače. Svi su bili nemi nemi na tu situaciju. Šta čovek da radi? Da proda kola? Kome? Ili da ih zapali? Vrlo često su naši zakoni prepisani, nedorečeni ili zbunjeni u prevodu. Kao što je bilo da je obaveza nošenje kacige prilikom vožnje motocikla. Nije bilo precizirano gde. Zakonski si mogao da je nosiš na laktu. To je izmenjeno čini mi se 2007-e.

A klasičan primer naših prepisivača je i obaveza upaljenih svetala u toku dana. Hrvati prepisali od austrijanaca, mi od hrvata. Hrvati posle par godina shvatili da im nisu baš isti uslovi na putu i potrebe kao austrijancima pa su taj deo zakona izmenili. Mi se i dalje pravimo ludi ili blesavi, ko kako voli.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Kukako na poostreni tahnicki, proslo je vec godinu dana od tada a ja i dalje vidjam kojekakve krseve na putu, cak ih je i vise.
Pa tome i jeste štos. Poskidaj sve sa motora...prodje tehnički...i vraćaj sve nazad ...i peglaš godinu dana, niko te ni da opomene. Primenjujemo nešto od nekoga od koga smo daleko 100 godina. Možda bi trebalo da imamo propise iz Indije....tako dve može

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 58 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Kukako na poostreni tahnicki, proslo je vec godinu dana od tada a ja i dalje vidjam kojekakve krseve na putu, cak ih je i vise.

Znas kako, postoje teh. koji za reg. krsa uzmu jos 5000 za "uslugu" ti sa krsevima racunaju da su dobro prosli jer bi popravka bila skuplja i svi imaju istu pricu "jos ove godine, posle na otpad", otvaranje 110000 + kazna 50-60000 racunica je jasna. 

Naravno nastavak price je da se "strepi" samo 30min. godisnje, kao sto se izvade ledksenondjubrad i posle se vrati i vozi opusteno zaslepljujuci sve oko sebe ali saobracajci za to ne haju ili nemaju akciju na to. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 30. 4. 2023. at 1:39, Dejan1988 je napisao:

Centar za tehničke preglede DON, ispod centra grada između Dorćola i Palilule ima poligon, dobili su dozvolu da rade tricikle, kvadove i traktore pre desetak dana. Bio sam među prvim klijentima od kada rade i tricikle i imam pozitivno iskustvo. 

Da dodam da im je cena tehnickog 7.000. Mislio sam da je 6.000 maksimalna dozvoljena cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja