Jump to content

Moto Zajednica

MODEKA

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja vec dve sezone imam Downtown jaknu i prezadovoljan sam sa njom. Odlicna je i za hladno i za toplo vreme. Odlicna ventilacija za letnje uslove, posto ima cetiri otvora koji se po potrebi otvaraju. Rajsferslusi su kvalitetni i nigde ne zapinju. Imao sam prilike da na -2 stepena predjem preko 200km u jednom danu i nije mi bilo hladno. Mnogo puta sam vozio po kisi i nikada nije prokvasila, kisno odelo uopste nemam! Dopada mi se sto ima visoku kragnu koja dolazi do kacige, i sto su mi ledja odlicno zasticena jer sam uzeo produzeni model, tako da se kraj jakne naslanja na sediste za vreme voznje. Zbog ove jakne ne osecam potrebu za pojasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre 3-4 godine kupio sam pantalone Brisbane i jaknu, model koji se vise ne proizvodi. Jakna je mogla da se rajsferslusom spoji sa pantalonama pa nije trebao pojas. Jakna je imala protektore na ramenima, laktovima i ledjima, a pantalone na kolenima i ojacanje na bokovima i kolenima, ali i tregere, sto mi se posebno dopalo. Naravno, oboje su imali termo postavu. Tada je komplet kostao oko 280eura.

Po meni to je neka srednja klasa.

Sto se tice jakne udobnost je solidna, sa termo postavom moze da se vozi po dosta hladnom vremenu. Na jakni se kragna malo pocela rasivati i rajsferslus se poceo zaglavljivati. Imao sam pad u toj jakni, u Rovinju pre 3 godine i protektori iz jakne su odradili posao, ali je posle toga jakna bila za djubre. Inace, pretrpela je par pljuskova bez propustanja vode, ali za duzu voznju po kisi mislim da ipak treba kisno odelo.

Sto se tice pantalona, protektore na kolenima sam izvadio prvi dan jer je nemoguce ih nositi. Postoji ojacanje na kolenima, pa kad stavis protektor on smeta, tesko se savija noga. Rajsferslus je i na pantalonama pravio problem, ali se lako resavao. Osim toga pantalone su dobro skrojene, udobne, prakticne, sa postavom bas tople. U sustini ne propustaju vodu, ali po malo prodje na savovima izmedju nogu pa je zbog toga neophodan kisnjak. Pantalone koristim jos uvek jer se nisu ni malo promenile.

Mislim da Modeka u dosta slucajeva moze da ponudi dobar odnos kvalitet-cena, ali isto tako moze i da se naleti na kvalitetniji komad za iste pare.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja licno nosim dosta stvari od MODEKE i mislim da nisam nigde po Beogradu mogao da dobijem bolji kvalitet za te pare. Moj zadnji komad opreme koji sam od njih kupio je jakna SECCA, izgleda poput SHIELD jakne samo sto je malo duza. Ima termo postavu i veoma sam sa njom zadovljan. Pre neki dan ja podjem do jednog prijatelja i kako je bilo preko dana toplo obucem samo kratak rukav ispod, ali nisam ni sanjao da ce da zaglavimo u kafani. Kad sam noci u 3h na 4 stepena krenuo nazat mislio sam da cu da se smrznem sa kratkim rukavom ispod jakne, ali nisam ni sam mogao da verujem da mi nije bilo hladno. Sad jedino ne znam dali mi je bilo toplo od alkohola ili dali je jakna stvarno toliko topla  ;D. Sve pohvale za MODEKU, jedino jedan mali minus sto nemaju prodajno mesto u BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imam modekinu jaknu, duzu, ne znam koji je model u pitanju (evo gde sam je predstavio: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=18102.0 ) i zadovoljan sam. Vozio sam sat vremena po kisi sa njom i nije pustila vodu, reissa membrana radi posao, sem na jednom mestu na stomaku gde se prekida cicak traka i stoji patent zatvarac. Bas tu se preklapa i voda nekako nadje put unutra, mada vrlo malo propusti. Za hladno vreme je extra, ne probija je vetar i bas je topla. Na vecim vrucinama malo raskopcam jaknu i otvorim luftere na ledjima i nije prevruce, ali ako zatvorim jaknu do grla, pakao.

 

Takodje imam i pantalone Brisbane, vrlo su tople i udobne, isto testirane na kisi sat vremena, nisu propustile. Za leto nisu, nemaju luftere i pretoplo je u njima. Do 10tak stepeni se komotno moze voziti bez postave, kad je hladnije ja i ne putujem nigde motorom, pa verujem da ulozak nikad necu ni da stavim :) Uz pantalone se dobiju i tregeri, koje ja ne koristim, ali nekom bugu koristiti.

 

I jakna i pantalone imaju rajsfeslus da se zasniraju, pa se dobije neka vrsta kombinezona. Posto je jakna duga, a sedim uspravno na motoru (enduro) tu mogucnost nikad nisam koristio, jer ne produvava vetar ispod jakne, ali za sportske motore gde se sedi u pognutom polozaju, korisna je stvarcica.

 

Modeka stvarno ima idealan odnos cena-kvalitet za prosecnog kupca sa ovih prostora (citaj: sirotinju :) ) i savetujem svakom ko kupuje opremu da je uzme ozbiljno u razmatranje. Ja se nisam pokajao sto mi je komplet oprema Modeka... nimalo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja