Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji dostavljacki skuter

Recommended Posts

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Postoji novi Liberty 125 dostava, namenjen za šta mu ime kaže.

SKUTERCENTAR.RS

PIAGGIO LIBERTY 125 DELIVERY Najprodavaniji skuter na svetu koji se koriste za brzu dostavu Koriste ga skoro sve pošte u Evropi,kurirske sluzbe,dostava hrane... LIBERTY DELIVERY 125 ...

 

A evo i nekog tricikla, on može da nosi teži teret.

SKUTERCENTAR.RS

Load capacity: Rear box volume: 261 l Rear rack payload: 60 kg Front rack payload: 20 kg Middle bag payload: 5 kg Personalisations are available on all the Piaggio Group...

 

Sve u svemu, uopšte nisu jeftini. Da mogu polovni krš kinezi od 500 € da ih zamene, teško da bi se uopšte prodavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

PCX meni troši 2.1/2.2L... normalne vožnje, nit ga deljem nit ga davim.

 

Suzuki adress 110 je ozbiljan radnji konj. Mislim da je plaćeno dobijeno on broj jedan. Prošle godine sam bio zvao, valjda reče 2400e.. to je Klasični Suzuki, 25 godina evolucije, ništa spektakularno. Verujem da će da radi i radi, al nisam ga imao.

 

Verujem i da je SYM klon Honde cub isto dobar radnik, Efi, centrifugalno kvačilo, lanac, nema varijator...

Honda cub i klonovi su svugde u svetu junaci radničke klase..

 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dok dronovi ne krenu komercijalno da lete (znam da ima i gde je počelo), tradicionalni..da tako kažem, vid dostave će biti ozbiljan i sve traženiji posao. Nisu za džabe osmišljeni sada već ogromni sistemi koji se bave tom uslugom. 

Evo par detalja vezano za onu priču o rentanju...da ne bude da ikoga reklamiram, priča je još u povoju, sa tendencijom da se ozbiljno uozbilji. Onda možda i nešto još detaljnije i u adekvatnoj rubrici.

Otprilike mesečna renta je oko 150€. To NE podrazumeva zamenski skuter, za slučaj da se postojećem nešto dogodi. Možda postoji i takav vid, nisam pitao, onda je i cena verovatno drugačija. Ima 50..ima 125 i trenutno NEMA slobodnih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 48 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

PCX meni troši 2.1/2.2L... normalne vožnje, nit ga deljem nit ga davim.

Pa OK, malko će još izvetri, al svakako nije mnogo. Nećemo još da merimo u decilitrima.

pre 49 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Suzuki adress 110 je ozbiljan radnji konj. Mislim da je plaćeno dobijeno on broj jedan

Kod nas, teško. Sumnjam da je lako nabaviti i potrošni materijal, a kamoli rezerni deo.

 

pre 18 minuta, pronto je napisao:

Ima 50..ima 125 i trenutno NEMA slobodnih. 

Znaš li koji su modeli u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovi veći mislim da su Liberty, jedan stariji i jedan noviji.

50 je valjda Scarabeo. Free je otpisan.

Bila je priča za još neke 50ke, međutim ima administrativnih problema oko prebacivanja na žute tablice, pa to sad tako stoji.

Zato, kada me neko pita šta i dal' da kupi, od tih manjih...ispada da je bitnije da je opismenjen, nego kakva je mehanika, jer nakon kupovine svakako ne gine nekakva intervencija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Gledam ovaj novi liberty i sve mislim da sam prevideo cenu, 548 700,00 rsd. Ljudi moji, skoro 5000 evra. 

 

Ako je nov skuter u pitanju, uzeo bih Sym SYMPHONY ST125, 2600 evra nov, nije malo, ali "sima" je izdržljivo magare izuzetno, a ne košta kao Sv. Petra kajgana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 5 minuta, milomir22 je napisao:

Ljudi moji, skoro 5000 evra

To je Delivery model. Običan Liberty je 2.900€. Inače, mislim da nije ništa bolji od SYMčeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sad baš htedoh da napišem da je "običan" Liberty, 200 somura jevtiniji...a mislim čak da za razliku od SYMa nudi i ABS...

(možda i SYM ima tu opciju, nisam video...veći modeli sigurno imaju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Dok dronovi ne krenu komercijalno da lete (znam da ima i gde je počelo), tradicionalni..da tako kažem, vid dostave će biti ozbiljan i sve traženiji posao. Nisu za džabe osmišljeni sada već ogromni sistemi koji se bave tom uslugom. 
Evo par detalja vezano za onu priču o rentanju...da ne bude da ikoga reklamiram, priča je još u povoju, sa tendencijom da se ozbiljno uozbilji. Onda možda i nešto još detaljnije i u adekvatnoj rubrici.
Otprilike mesečna renta je oko 150€. To NE podrazumeva zamenski skuter, za slučaj da se postojećem nešto dogodi. Možda postoji i takav vid, nisam pitao, onda je i cena verovatno drugačija. Ima 50..ima 125 i trenutno NEMA slobodnih. 
Poznanik koji radi dostavu je rentirao el bajs za 7000 nedeljno. 150€ za skuter je po meni baš baš povoljno,posebno što je u dostavi.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

kako može biti povoljno .Za 300-400 ima 4t ,50ccm ,4t ne baš vizuelno lepih jer takvih iz 2007-8 više ni nema ili se ne prodaju,.Ali sa malom kilometražom za 4t.Malo budž i ide 60..za dostavu nebitno.Troši malo

Mora da izdrži bar 2 godine pa sve i da ga baciš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ali neće izdržati 2 godine. Hoce možda ako ti odgovara da ga voziš 2 dana, a popravljaš 3. I to ako sam znaš da radiš, (a vecina ne zna) inace čekaš majstora za termin. A i dobri majstori uglavnom ni ne žele da troše vreme i živce na kineze.


I plus su uglavnom na starim belim tablicama pa ne mogu ni da se registruju. A ni ovi na žutim tablicama nakon pooštrenja propisa sada često ne mogu da prođu tehnički. A i to što idu 60 km/h na ravnom znaci da teraju uzbrdo 30-35, što je premalo i nebezbedno za gradove poput Beograda.

 

Inače je sve OK, na primer za kurirsku službu "Možda i stignemo do Vas, ko to zna" ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Suzuki Intruder
On 1/24/2022 at 2:42 PM, Majesty 250DX said:

Nece vam niko iznajmiti skuter u odlicnom stanju i novije proizvodnje. Iznajmljuju takve krseve i lomine da se zapitam kako stoji uopste na tockovima.

 

Ajde baci malo matematike ovde na 'papir' kad si pokrenuo tu pricu da je bolje kinez ili liberty kakav god da je... ? 

I kako te prepoznam na forumu - hejtujes Kineze... :)

Ovde bivsi ponosni vlasnik Kineza, sada Panteona 125, znas ko je...

Inace jos patim za Kinescetom. Kolko je ono bilo prakticno da odes do radnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

Hteo sam da kazem da imam drugara koji je sa Kinezom od 50cc presao 30.000km

 

Verovali ili ne. Sprint eagle se zove valjda.. Ja nisam verovao dok nisam video, doduse trosi oko 4l kao moj 250cc ali mu je izvadio dusu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Viđam dosta dostavljaca i sa Apriliom sportcity kao ja sto sam uzeo, meni je posao dosta terenski rad i dosta dnevno prelazim km.

Bas sam zadovoljan skuterom, ali gledam onu Hondu pcx stvarno je tiha i pricao sam sa njih par po gradu i kazu samo redovno odrzavanje i bas je hvale .

Nekako mislim da je od tih malih skutera 125cc Honda trenunto best buy... 

Ali mislim da oko soma evra nije relno ocekivati da ces kupiti neki normalan skutercic, samo ubijeni lesevi su po oglasima za te pare. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010

I ja se slazem za PCX. Da vozim samo po gradu, verovatno bih nju vozio. Ali izlazim na auto put svaki dan i nekad napravim neki duzi izlet, pa mene samog 250cc lepo nosi 80-120kmh. Ne znam koliko bi 125 mogao tu da uradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Piaggio Medley 125/150, Honda SH 125/150, Honda PCX 125/150, Piaggio Liberty 125 i get...na kraju eventualno SYM Simphony 125-200..

Pre svega treba gledati trajanje garancije i dostupnost servisa..

Mana SYM-a je upravo ta garancija koja je ogranicena kilometrazom od 30K...sto je za ovaj posao malo...ili oko godinu dana...ako se ozbiljno radi posao...

Od pomenutih ja bi izabrao prvi navedeni...jer mislim da je idealan za taj posao...

Polozaj sedenja, veliki tockovi, odlicna zastita od vetra (sa velikim vizirom), skromna potrosnja goriva, nema ogranicenja kilometraze u 2 god. garancije, dobra servisna mreza, cena donekle prihvatljiva...

Inace volim Hondu...i SH mi je top skuter...ali cena preterana...to je po meni jedini minus tog skutera..

A varijante kineza od po 500e...hmmm..ne znam...ja radje nebi nista vozio nego to...

Ali ako imas zivaca da vozis takve skutere...samo napred...

Uzmes 3 komada jedan vozis, 2 drzis kod majstora...i samo ih menjas...jedan ce uvek biti u stanju da se krece... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, Loshmi82 je napisao:

Mana SYM-a je upravo ta garancija koja je ogranicena kilometrazom od 30K...sto je za ovaj posao malo...ili oko godinu dana...ako se ozbiljno radi posao...

Ovo jeste tako u teoriji, ali nisam siguran da ima značaja u praksi. Ja nekako kontam, garancija znači ako postoji fabrička falinka, opoziv nekog dela, neka komponenta lošeg kvaliteta koja brzo strada itd. a sve će to doći do izražaja i u prvih 10.000 km. Ako se redovno servisira, i pređe bez problema 30.000, preći će i dosta više, računam.

A dobar servis je presudan. Evo ja čekam preko mesec dana da mi reše problem skutera u garanciji. Da vozim dostavu, to bi mi bio čist gubitak. Verovatno bi mi bilo isplativije da to rešim na drugom mestu i platim (ako takvo mesto postoji kod nas:), nego što je vajda od garantnog roka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ima i toga...ali jbg...ne znam...ako se vec daje novac za novo vozilo...onda ima smisla sto duza garancija.. 

Btw jedan Medley 150 je presao 120K km u dostavi po BG...i tada je stradao zato sto vozac nije obratio da fali antifriza...pa se pregrejao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
On 27.4.2022. at 11:02, Loshmi82 je napisao:

Ima i toga...ali jbg...ne znam...ako se vec daje novac za novo vozilo...onda ima smisla sto duza garancija.. 

Btw jedan Medley 150 je presao 120K km u dostavi po BG...i tada je stradao zato sto vozac nije obratio da fali antifriza...pa se pregrejao...

Da li znas mozda sta je tacno sve stradalo usled pregrevanja i manjak rashladne tecnosti?

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Pa zakovao klip verovatno, izrisovao cilindar i poceo je da trosi ulja koliko i goriva. Nema tu sta drugo da strada usled pregrevanja. Glava je mala tako da ne dolazi do krivljenja, eventualno dihtung.

Radio sam polugeneralnu na kinezu vazdusari 125cc 4t koja je zbog pregrevanja to dozivela(tudju, ne svoju, tako da ne znam sta je prethodilo tome). Specijala, klip, komplet dihtunga i za kikiriki vracen u fabricko stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 7 sati, 6.5 Creedmoor je napisao:

Da li znas mozda sta je tacno sve stradalo usled pregrevanja i manjak rashladne tecnosti?

Na zalost nemam tu informaciju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha x max 250 2010
On 4/27/2022 at 11:02 AM, Loshmi82 said:

Ima i toga...ali jbg...ne znam...ako se vec daje novac za novo vozilo...onda ima smisla sto duza garancija.. 

Btw jedan Medley 150 je presao 120K km u dostavi po BG...i tada je stradao zato sto vozac nije obratio da fali antifriza...pa se pregrejao...

U koliko godina je presao 120k,ako znas?Bas,bas mnogo za skuter,pogotovo 150cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja