Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA XJ 900 Diversion

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 16 sati, Bole37 je napisao:

Verovao ili ne to su im cene...:yamaha:

ok ..al ja sam moju 2000 godiste jedva prodo za 2050 nove gueme reg do novembra 2022  srecna prodaja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 7 sati, shlem je napisao:

Napisah sa oklopima.

A cenu ima pravo da napiše koju god hoće, ja lično podržavam. A to što će stajati na oglasu godinama, kao ona iz Raške čini mi se, e to je drugi padež.

da se ne lažemo čovek hoce da zaradi. ...da hoće da proda sasvim drukcija prica al ono ako prodje prodje...ništa lično...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 4 minuta, demro.st je napisao:

ok ..al ja sam moju 2000 godiste jedva prodo za 2050 nove gueme reg do novembra 2022  srecna prodaja

Pa ljudi vide jedan digne-pa svi za njim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 13 minuta, Bole37 je napisao:

Pa ljudi vide jedan digne-pa svi za njim...

Tako je Sale a niko ne vidi koliko ti motori stoje na oglasima...bas zbog ne realne cene ....ali njegovo pravo je da stavi cenu koju zeli i to je ok.

Srecna prodaja

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ne znam sto tolike cene za ove old timere sa dobos kocnicama  i karburatorima.

Jeste nestasica čipova,al ovakvi motori najkompleksije od eletronike sto imaju je automat za migavce :P

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 473 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
1 hour ago, punisa 16 said:

Ne znam sto tolike cene za ove old timere sa dobos kocnicama  i karburatorima.

Jeste nestasica čipova,al ovakvi motori najkompleksije od eletronike sto imaju je automat za migavce :P

Ono sto nemas ne moz' da se pokvari :p

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Tako je Sale a niko ne vidi koliko ti motori stoje na oglasima...bas zbog ne realne cene ....ali njegovo pravo je da stavi cenu koju zeli i to je ok.
Srecna prodaja
Kaži za koliko si kupio TDM 2001 sa full opremom
Da čuju ljudi šta su realne cene. I to pre 2 godine.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Nenadbg88skroz realno bilo(ako se dobro secam 1650e)...i posle kada sam ga prodavao prvi koji je dosao da pogleda kupio....brate sada takav na oglasu 2600-2700e...Nego nesto merkam tvog stroma na oglasima:jee:

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Dajte ljudi, kakva realnost.

 

Pre tačno godinu dana sam prodao sličnu diverziju (isto 2000 god sa 3 kofera, samo bez gornjih oklopa)  za 1850 evra, i to su me ubedjivali da je mnogo, kolega sa foruma nudio 1600 E.

 

TDM 850 ne bi smeo biti preko 2000, zavisno od stanja, opreme i godišta.

 

TDM 900 sa svom opremom za put, 3 kofera plus tank torba, Bobanovo sedište, nove gume, maglenke, čak i navigacija na nosaču, sam pre par godina prodao da 2900 evra.

 

To su, mislim, normalne cene... Nije čudo što sad svi gledaju nove motore, možda je jedina dobra posledica ovih cena.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

BTW, Diverzija iz Raške se prodavala pre dve godine kad sam ja tražio da kupim motor i pre godinu dana, kada sam prodavao svoj, tada je cena bila 3650E.

Sad, posle dve godine, je "značajno" spustio na 3550E:tras2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, sale-kum said:

BTW, Diverzija iz Raške se prodavala pre dve godine kad sam ja tražio da kupim motor i pre godinu dana, kada sam prodavao svoj, tada je cena bila 3650E.

Sad, posle dve godine, je "značajno" spustio na 3550E:tras2:

Taj neće nikad prodati tu diverziju za više od 2500e, i to samo ako je stvarno prešla malo kao što tvrdi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 16.1.2022. at 15:05, punisa 16 je napisao:

Ne znam sto tolike cene za ove old timere sa dobos kocnicama  i karburatorima.

Jeste nestasica čipova,al ovakvi motori najkompleksije od eletronike sto imaju je automat za migavce :P

uz duzno poštovanje  al ovaj motor nema dobos kocnice..za razliku od Vaseg bmw koji je komplikovan ko spacešatl....nije ok tako podcenjivati neki motor  ..nemozemo svi voziti gs..e.a da elektronika u bmw ..nije nista neobicno .znam imao sam pa otud mogu da komentarisem ako niste vozili diverziju..posedovali mante sa komentara...nista licno..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 16.1.2022. at 15:05, punisa 16 je napisao:

Ne znam sto tolike cene za ove old timere sa dobos kocnicama  i karburatorima.

Jeste nestasica čipova,al ovakvi motori najkompleksije od eletronike sto imaju je automat za migavce :P

Zato što se ne kvare. Takvi se vise ne prave... :popovanje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 3 sati, demro.st je napisao:

uz duzno poštovanje  al ovaj motor nema dobos kocnice..za razliku od Vaseg bmw koji je komplikovan ko spacešatl....nije ok tako podcenjivati neki motor  ..nemozemo svi voziti gs..e.a da elektronika u bmw ..nije nista neobicno .znam imao sam pa otud mogu da komentarisem ako niste vozili diverziju..posedovali mante sa komentara...nista licno..

Ma ne podcenjujem kolega bajkeru ali vozimo na 2 kotura , bezbednost je na takvim ragama po meni upitna. Stvarno mislim da je tim motorima mesto na otpadu, a onima sa estetskom vrednošću,sto ovaj model svakako nije, je mesto u vlasnistvu ljudi zaljubljenika koji umeju da ih dobro odrzavaju. A da covek koji nije mehanicar ili koji nije posvecen odrzavanju kupi ovakav motor i da sa njim planira isto sto i neko ko ima 5-6 god star motor o meni je glupo. Samo iznosim misljenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
pre 10 minuta, punisa 16 je napisao:

Ma ne podcenjujem kolega bajkeru ali vozimo na 2 kotura , bezbednost je na takvim ragama po meni upitna. Stvarno mislim da je tim motorima mesto na otpadu, a onima sa estetskom vrednošću,sto ovaj model svakako nije, je mesto u vlasnistvu ljudi zaljubljenika koji umeju da ih dobro odrzavaju. A da covek koji nije mehanicar ili koji nije posvecen odrzavanju kupi ovakav motor i da sa njim planira isto sto i neko ko ima 5-6 god star motor o meni je glupo. Samo iznosim misljenje.

Mesto na otpadu???

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 6 minuta, Dule Sebeški je napisao:

Mesto na otpadu???

Pa kad nisu stari 5-6 godina i kada vlasnici nisu zaljubljenici koji umeju dobro da ih odrzavaju... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 7 sati, Dule Sebeški je napisao:

Mesto na otpadu???

Dobro preterao sam malo,ali mislim da je stvarno dosta tih matorih motora na ulicama a da im vise nije mesto u saobracaju. Ispade da bas ne volim ovaj motor, a stvarno nije tako. 3000e za ovoliko star motor je previse,evo pre neko dan sam pisao da sam prodao yamahu fz8 2011 godiste, 2019 godine sa manje od 50 000km za 4300e i druge motore koje sam prodao, sam prodao  jeftinije u to vreme od istih tih motora koji se sada godinama kasnije prodaju po ovim cenama. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Punisa, mislim da nisi u pravu. Ne sto se cena motora tice, nego sto se tice ovog drugog stava.

 

Ako neko ima dobre gume, ispravne kocnice i uopsteno mehanicki ispravan motocikl, bez obzira iz koje je decenije ili milenijuma:) ne vidim problem da ucestvuje u saobracaju, uopste (meni licno je cak stariji motor drazi od novog, pogotovo vrhunski oldtajmeri). 

Ako bi u Srbiji vozili svi motore 5-6 godina stare ili nove, to znaci da makar 70% motociklista ne bi trebalo da ucestvuje u saobracaju. Sa druge strane mi se motociklisti nikad nismo delili na one sa  novim i starim motorima, na one jeftinije i skuplje, pogotovo ne ovde gde se zna kakva je situacija ekonomska kod nas. Ta podela je nametnuta i tipicna je za  kapitalisticko-potrosacki materijalisticki nacin razmisljanja  (ako to uopste mozemo i nazvati razmisljanjem) i mislim da njoj nije mesto kako na forumu tako i na ulici medju iskrenim bajkerima/motociklistima. 

 

  • Sviđa mi se 28
  • Hvala 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To bi bila realna stvar (ovo za otpad) da ne postoje novi ležajevi točkova, ležajevi upravljača, pločice, filteri, ulje,semerinzi, gume... Kada se motor održava redovno, kada se delovi menjaju redovno a ne kad vec crkne, onda nema razloga da isti ide na otpad.

To je više do kulture održavanja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I motor od 5-10 godina može da se dovede do stanja "za otpad" viđao sam primerke, ima svakakvih vlasnika, od brižnih pa do "bol u kurcu"... :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Meni je Diverzija prelep motor i nikako ga ne bih na otpad samo zbog godina! Štaviše, Diverzija iz ovog oglasa je mlađa od moje Honde :D 

 

Svakako da D nije najlepši motor ikada, ali meni je jaaako jako lepa, pogotovu 900. Prvi motor mi je bila 600 i sigurno da sam malo pristrasan, ali i tad sam je kupio jer mi je bila lepa (i ostale mi stvari kod nje mi odgovarale). Uporedi je sa KLE 500 isto godište i ne mogu da se porede u estetskom smislu, ali naravno da nisu isti tip motora, ali jesu u istom cenovnom rangu.

 

I sad kad vidim 900 kako izgleda se oduševim kao malo dete, pogotovu kad ima kofere pozadi. Nekako mi je sva gospodski motor. Nije nabudžena, a ima dovoljno snage. Ima taj prednji kraj sa preglednim satovima, a onda se širi pozadi, pa koferi to još naglase. A ispod dva izduva kao da će da zagrme svaki čas (iako vrv neće :D ). 

 

Često pomislim kako mogu da zamislim sebe opet na Diverziji i nikako je ne bih otpisao samo zbog godišta.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 473 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
12 hours ago, punisa 16 said:

Ma ne podcenjujem kolega bajkeru ali vozimo na 2 kotura , bezbednost je na takvim ragama po meni upitna. Stvarno mislim da je tim motorima mesto na otpadu, a onima sa estetskom vrednošću,sto ovaj model svakako nije, je mesto u vlasnistvu ljudi zaljubljenika koji umeju da ih dobro odrzavaju. A da covek koji nije mehanicar ili koji nije posvecen odrzavanju kupi ovakav motor i da sa njim planira isto sto i neko ko ima 5-6 god star motor o meni je glupo. Samo iznosim misljenje.

Kakav elitisticki stav.
I motor od 5-6 godima moze da bude poprilicna krsina. Drugo taj sa brdom elektronike ima vece sanse da mu otkaze nesto od tih "bezbednosnih" dodataka. Prvo sto ce neko da te uci na kursu voznje je da se oslanjas na sebe a ne na pomagala koje motor ima. 
A i mnogo novi motori su na tehnickom nivou ovih od pre 30 godina. ako izuzmemo ubrizgavanje.
Motor za razliku od auta nema limariju koja truli, manje vise sve se vidi. ako se odrzava propisno nema razloga da ne traje i bude dugo, dugo upotrebljiv.

Da je cena preterana preterana je. Ali da treba starije motore terati na otpad je jedna od najvecih  gluposti koju sam cuo u zivotu.
 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja