Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9140 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pusti ti to nek prenoći, znaš kako kažu..... jutro je uvek pametnije. Ako treba batali sve na par dana, nedelja da ohladiš glavu od svega.

 

Ja ti majstor za menjač nisam i ako je slicno, sve je različito, tako da ti sa te strane u ovom trenutku ne mogu pomoći.

Pomenuo sam ti da znam čoveka koji bi mogao resiti problem, uskočio bi i ja u pomoć. Pričao sam sa njim, nemoj misliti da nisam ali on sad nemere moć uzeti u rad i ja ga u potpunosti razumem. 

Da je kraj sezone, nema problema jer ovakav kvar traži mnogo vremena, znanja i posvete.... 

to je upravo manjkalo i dovelo dokle je dovelo, nazalost!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Da san ja meštar od motora iz šire okolice zbog svog forumskog ugleda, poslovne reputacije i PR-a bih novolin motor uradija gratis.
A pošto nisan, neka uskoče kolege koji jesu.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8838 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"da bobina ne dobija dovoljno jak napon valjda da bi bacila bolju varnicu."

Pisao sam o ovome sigurno pre 10god na forumu.
Svaki volt manje na kontaktu bobine je kw manje na svecici.
Struja se moze preko releja bobini dovesti direktno sa akumulatora, (spulna releja se napaja kontaktom kill prekidaca, tako i on ostaje u funkciji).



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Teško. Ne mislim da nisi u pravu, u stvari, siguran sam da jesi ali, upravo zato, teško.
 
Ako imaš volje i živaca da uzmeš da uradiš motor, dobrodošao si. Učestvuješ u svemu i aktivan si, upoznat si sa problemom, pa sad, ako hoćeš da radiš, izvoli, samo reci gde da doteram.
 
Ja živaca više nemam. Kompresija mi uopšte ne smeta, moguće je da je prosto loše izmerena, motor sa 5 kompresijom ne bi trebao da pali lako, imao bi više problema, moje motorče pali ko mina. Ne znam, ne razumem se. I ono što sam znao, ne znam više.
Nema kompresija mnogo veze sa paljenjem na motorima na benzin,odnosno ako je slaba ne utiče toliko kao kod dizela.

Što se tiče trenutno stanja,nisam majstor pa ne mogu pomoći,ali osećam se i ja malo nelagodno kad vidim kako te muči. Znam kako je,ja sam imao generalnu na skuteru,ali je složeno sve kako treba na kraju. Ja sam recimo posluša Darka Satelis,pošto je preporuka majstora bila da se stave neki polovni delovi. Darko mi je rekao ni pod razno,i još neke stvari. Na kraju sam odneo glavu na obradi,sicovanje ventila,hidro test. Klip,karike,cilindar,ležajevi,lanac,bregasta,gumice ventila,svecica,jos neki dihtunzi,sve novo. Posle 1000km voznje na 50-60% gasa,novo ulje.

Ovde je problem što Darko ne radi motore.Za ovo ne treba neki mag,samo treba posvećen majstor koji misli svojom glavom,ko će eliminisati jedan po jedan problem.Po meni, mozda ie i bolje da sebi smanjis malo stres i tenziju da to stavis na pauzu.Dogovori sa Darkom gde on misli da teras motor.Makar ovu sezonu ostao bez motora,vredelo bi,da u sledećoj čitamo neki putopis.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1831 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Meni nije jasno u ovoj majstorskoj priči, ako je agregat otišao (loša kompresija) kako malo radi dobro, pa malo ne, pa opet dobro... 

 

pre 7 minuta, slobasuper9 je napisao:

Makar ovu sezonu ostao bez motora,vredelo bi,da u sledećoj čitamo neki putopis.

Što bi zbog komada gvožđa sedeo kući celu sezonu. Ako se ispostavi da nije ni CDI, ja glasam za prodaju :) 

Proleće ide.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
27 minutes ago, N.F.S. said:

"da bobina ne dobija dovoljno jak napon valjda da bi bacila bolju varnicu."

Pisao sam o ovome sigurno pre 10god na forumu.
Svaki volt manje na kontaktu bobine je kw manje na svecici.
Struja se moze preko releja bobini dovesti direktno sa akumulatora, (spulna releja se napaja kontaktom kill prekidaca, tako i on ostaje u funkciji).



Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

I ovo mi liči da bi mogao biti problem.

Jedan majstor kaže da sa kompresijom 6 benzinac ne bi mogao ni da upali, drugi kaže da nije baš bitna kompresija za benzince i tako :)

Jebo kompresiju sad, realno.

Šta mogu da uradim da dobijem jaču varnicu na svećicama? Direktno spojim bobinu sa akua preko releja? Sve ostane spojeno kao sad, samo dodatno povežem bobinu i aku? @N.F.S. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8838 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Omogucis pristup bobini, spremis unimer/voltmetar i podesis ga do 20v jednosmerne struje opseg.

Minus pipaljku stavi na srednji, metalni deo izmedju dva kontakta buksni (tuda sraf prolazi), a plus pipaljku na jedan od kontakata bobine, okreni kljuc pa ocitaj vrednost.

Isto uradis samo plus pipaljku pomeris na kontakt sa druge strane. 

Tako da ustanovimo koja zica cemu sluzi i koliki je pad napona, kada to odradis kucam sta da probas/odradis dalje.:takoje:

 

P.S. Ne prespajaj nista direktno, prvo da ustanovimo koja je zica zaduzena za dovod struje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Omogucis pristup bobini, spremis unimer/voltmetar i podesis ga do 20v jednosmerne struje opseg.
Minus pipaljku stavi na srednji, metalni deo izmedju dva kontakta buksni (tuda sraf prolazi), a plus pipaljku na jedan od kontakata bobine, okreni kljuc pa ocitaj vrednost.
Isto uradis samo plus pipaljku pomeris na kontakt sa druge strane. 
Tako da ustanovimo koja zica cemu sluzi i koliki je pad napona, kada to odradis kucam sta da probas/odradis dalje.:takoje:
Mislim da je lakše preko Vibera lajv upute dati :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 849 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

I na kraju, da li je TCI problem ili nije? Znam kako je to kad te majstori vozaju. Al je kljucno da su svi postali serviseri. Niko nista ne popravlja ili znaju a nece da se petljaju jer ne mogu da naplate ;) ali realno neko ko radi godinama ne verujem da ne zna da da odgovor ako je iole posvecen svom radu. Onaj ko popravlja pa taj zna svaki sraf, jos malo da razmislja kako to funkcionise i eto ti naucnika. Vec sam bio pisao, oteraj motor majstoru koji je radio agregat. On jedini zna sta je radio i kako je sta ugradio. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
6 minutes ago, N.F.S. said:

Tako da ustanovimo koja zica cemu sluzi i koliki je pad napona, kada to odradis kucam sta da probas/odradis dalje.:takoje:

Ne mogu sad odmah na žalost, druge obaveze, a treba da krenem po TCI.

 

5 minutes ago, Zarkela said:

Vec sam bio pisao, oteraj motor majstoru koji je radio agregat. On jedini zna sta je radio i kako je sta ugradio. 

Kako da oteram motor 300km kad ne radi dobro? Sad tek idem po drugi TCI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8838 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Upravo sada, Novola je napisao:

Ne mogu sad odmah na žalost, druge obaveze, a treba da krenem po TCI.

Nisam ni mislio odmah drug, kada stignes pa da vidimo je li tu neki drastican pad napona (a da bi znali koliki je pad, moramo i znati koliki je napon na akumulatoru pre kontakta, tako da i to izmeri, upisi...)

Nadam se resenju problema, vec sam poceo da se lose osecam zbog tvoje golgote, iako te nikada video nisam (niti taj motor).

Bas te maler snadje, uhhhhhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jebeno. Aku stoji na onom smart punjaču, zimski režim. Za sat i po se vraćam kući sa novim cdigem pa ćemo redom, hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 3/10/2022 at 10:33 PM, Satelis said:

Novola ponesi ecu i prvo ubodite kod bdade da vidite kako će raditi.

Ovo je sasvim OK savet. Ja bih poslusao.

A kad si vec ponovo merio kompresiju, trebalo je da sipas malo ulja da vidis gde je zeznuo onaj koji je radio generalku.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 849 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre sat vremena, Novola je napisao:

 

Kako da oteram motor 300km kad ne radi dobro? Sad tek idem po drugi TCI

Na slepu, manje bi to sve kostalo nego sva vozikanja, zivci i itd

Nadam se brzo popravci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Trebao si sipati 20W40 mineralno ulje kako fabrika traži ,umesto te fensi 15W50 sintetike.Imao bi dobru kompresiju.Ali nemoraš me saslušati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Mnogo je to niska kompresija.
Niste probali da dosipate ulje u cilindar pa premerite.
Moguce da su ventili pretegnuti, ne zatvaraju lepo pa odatle takav rezultat.
S druge strane to ne objasnjava sto nekad radi kako treba nekad da.
Tj objasnajva malo, ako je zazor na ventilima stvarno manji nego sto treba, ili ga nema uopste, kad se motor zagreje taj zazor je jos manji i jos manje za dihtuju.
Ali ti cas imas gremline, cas nemas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, icecool said:

Trebao si sipati 20W40 mineralno ulje kako fabrika traži ,umesto te fensi 15W50 sintetike.Imao bi dobru kompresiju.Ali nemoraš me saslušati.

Sipao sam ovo ulje jer je najjeftinije bilo, radi daljeg štelovanja. Biće sipano novo kada se otkloni kvar. Sve je to uredno napisano bilo.

 

2 hours ago, Zarkela said:

Na slepu, manje bi to sve kostalo nego sva vozikanja, zivci i itd

Nadam se brzo popravci. 

Šlep do Velike plane bi me u jednom smeru koštao 140€. Zvao čoveka sa foruma, on mi detaljno cenu objasnio. Do Bele Crkve je bar 2x ta dužina. 300€ samo za šlep? Pa jbt.

 

Evo vratih se iz Šida, dobih zamenski TCI. Dado hvala mnogo. Po skidanju istog, primetih da su oba identična, imaju po 4 pina u oba ona džeka, i na oba džeka idu samo po 3 žice. Ne znam jel to sad ima neke veze ili ne, ali eto.

Motor hladan ko led, nije paljen par dana, upali na prvi dodir tastera, radio dobro! Video tek što je upaljen:

Kompresija dobra, nije dobra, nemam pojma. Meni motor zvuči dobro trenutno. Otišao njim do pumpe, nasuo pun rezervoar, napravio nekih 20ak km, 120-130kmh, prosečno 80-90kmh, radio dobro, bez trzanja, bez knedli, u jednom trenutku sam hteo da ga isturiram dok sam čekao u mestu, pa je tu malo napravio knedlu, možda je malo svećica krenula da crni.

Posle toga sam ga još malo istiskao, jako lepo radio, i eto, sad ću da odem da isproveravam svećice i voltažu na bobini.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
6 minutes ago, N.F.S. said:

Jeeeedva cekam da krenes sa voznjom, zasluzio si!

...a taj motor izgleda vrhunski :takoje:

Hvala, jel misliš da je to sad ok? Desna svećica je takva krem sa jedne strane, sa druge je i dalje tamnije. Misliš da će i ona doći na svoje posle duže vožnje?

Promenio član Novola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Tako je, još sinhronizacija treba da se uradi!

Veruj da mi ruke drhte dok kuckam jer se ne usuđujem da pomislim da je to to zaista. Moraću danas u još jednu vožnju, da potvrdim :)

 

Al nosim jedno 3 para svećica i pola garaže sa sobom :)

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja