Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja to nisam sto mi bio cef vec iz visih ciljeva

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Dzonikeda said:

Vreme je da se provere svi radovi na masini, instalacijama i karburatoru iz pocetka.

Proveri prvo masinu… da li trosi ulje ili antifriz. 

Karburator je sveže servisiran, njega skoro pa sigurno već mogu da isključim kao uzrok. Razna štelovanja ne daju nikakav rezultat, isto sve.

 

Oprostićete mi ako zaobiđem zajebanciju, nije mi više ni smešno ni interesantno, vrag odneo šalu.

 

Proveriću opet bobinu i kablove, ako treba i kupiti original bobinu, jer možda je slaba svećica, nisam dugo proveravao to.

 

Ja otvoreno pozivam ako ima neki majstor ko se razume u posao, da uzme i da dijagnostikuje problem, pregleda, i reši to sranje, vreme prolazi.. a ja se ovako igram malo ovo malo ono i to definitivno ne vodi nigde.

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4014 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mani se majstora, treba ti bigor ili deki, sa drugog motora probajte dijelove stavljati na tvoj i pratit šta se događa.
Ovako teško na zelenu granu.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1830 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Karburator je sveže servisiran, njega skoro pa sigurno već mogu da isključim kao uzrok.

Od čega onda dim i garave svećice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 591 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Mozda je moguce da taj tvoj auspuh nije dobar, mislim on zvuci fenomenalno ali moguce da baš to smeta normalnom sagorevanju i radu. Onomad sam razgovarao sa par dobrih i poznatih majstora za auspuhe iz Ade koji su mi na moju zalost kad sam od njih trazio da mi naprave lonac koji ce da "zvuči" rekli da ne rade teneru iz nekog samo njima znanog razloga a opravdanje je bilo "neće ona lepo raditi sa drugim loncem".

Super Ténéré



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Drug, ima li veze brdo ili ravnica? Moje mišljenje je da nije dobro podešen nivo goriva, jer mikuni bdst ima poseban ugao  superteneri i nivo goriva se razlikuje i kod tdm i ducatija radi toga a isti je karburator. 

Iskreno sumnjam na karburator, igle ili nivo goriva ? Sve što govoriš, ima smisla samo da troši iz lončića gorivo i zalije sa više goriva itd ... Dok čitam, znam kakav je osećaj ili bolje reći bijesnilo ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Disko Nindža said:

Natovari motor na prikolicu i odnesi kod unuceta da on pogleda i usteluje ga, mislim da ti je to najbolja opcija.

Ne radi Unuče tako, ne prima cele motore, to je odavno bila moja ideja ali ništa od toga.

 

30 minutes ago, deki295 said:

Mozda je moguce da taj tvoj auspuh nije dobar, mislim on zvuci fenomenalno ali moguce da baš to smeta normalnom sagorevanju i radu.

Možda, o tome nisam ni razmišljao, ali to je njegov fabrički auspuh, sad šta je unutra menjano, ne znam. Moguće, ko zna.

 

13 minutes ago, TENERAS said:

Drug, ima li veze brdo ili ravnica?

E da ga jebem sad :) Ne znam jel ima veze al mislim...kako bi to moglo da ima veze, ne znam jbg.

 

Iskreno, sumnjam na struju sad, na slabu varnicu, pogotovo desni cilindar. Metodom jedno po jedno ću da radim, sad bih da otklonim bobinu kao uzrok, ali električar da pregleda i prekontroliše a ne ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7123 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 7 minuta, Novola je napisao:

Ne radi Unuče tako, ne prima cele motore, to je odavno bila moja ideja ali ništa od toga.

 

Kako ne?? Kada na Fejzbuku stavlja snimke motora kako rade, znaci da prima ceo motor, bar je primao do sad, bas bi mi bilo bzvz da nece da primi motor cije je karburatore radio da ih dosteluje u radu :staa: :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
6 hours ago, Novola said:

Karburator je sveže servisiran, njega skoro pa sigurno već mogu da isključim kao uzrok. Razna štelovanja ne daju nikakav rezultat, isto sve.

 

Oprostićete mi ako zaobiđem zajebanciju, nije mi više ni smešno ni interesantno, vrag odneo šalu.

 

Proveriću opet bobinu i kablove, ako treba i kupiti original bobinu, jer možda je slaba svećica, nisam dugo proveravao to.

 

Ja otvoreno pozivam ako ima neki majstor ko se razume u posao, da uzme i da dijagnostikuje problem, pregleda, i reši to sranje, vreme prolazi.. a ja se ovako igram malo ovo malo ono i to definitivno ne vodi nigde.

Zar nema on dve bobine kao tdm?
Tesko da obe rade lose.
AKo vec prebacujes probaj i cdi, mozda ne pomera ugao paljenja kako treba.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Disko Nindža said:

 

Kako ne?? Kada na Fejzbuku stavlja snimke motora kako rade, znaci da prima ceo motor, bar je primao do sad, bas bi mi bilo bzvz da nece da primi motor cije je karburatore radio da ih dosteluje u radu :staa: :neznam:

Snimci motora koji šalju ljudi od svojih kuća sa namontiranim karbovima. Ja sam hteo da ostavim motor kod njega, ali ne ide, prezauzet je.

 

1 minute ago, JoeD said:
6 hours ago, Novola said:

Zar nema on dve bobine kao tdm?

Jedna jedna. 2 kabla idu iz nje.

 

Evo i sad sam došao sa posla na 1 cilindru. Potpuni debakl posle onako lepog sinoćneg rada, opet kao i uvek. Zvučim sam sebi kao lud, stvarno, stavio sam vam video kako radi i prima gas, a jutros kao potpuno drugi motor, neupotrebljiv.

 

Nemam objašnjenje i ne znam više ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kum je terao motor na točkovima kod njega. Otišao po rešen motor. Skine,uradi,namomtira, našteluje. Osim ako se nije nešto promenilo u zadnjih 2 meseca.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4834 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Novola druze ta tvoja zajebancija bi ti mogla sjebati masinu, sta mislis sta bude sa benzinom koji cilindar usisa a ne spali?

Ne vozi dok ne resis da ne zavrsi u Savi, drugarski ti kazem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
10 hours ago, bdada said:

@Novola druze ta tvoja zajebancija bi ti mogla sjebati masinu, sta mislis sta bude sa benzinom koji cilindar usisa a ne spali?

Ne vozi dok ne resis da ne zavrsi u Savi, drugarski ti kazem.

Baš mi je do zajebancije Dado, eto tako se vozikam po gradu na 1 cilindar jer sam čuo da to kul klinci rade.

Neće se ovo nikad rešiti moj druže koliko ja vidim, Sava mu ne gine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Ne gubi volju, mada te razumijem, dugo traje agonija i ode brdo para. Motor super izgleda i zasluzuje da ovo izguras do kraja. Sto neko vec rece, poslije ovoliko muka i vremena svi osjecamo kao da je motor nas. Polako, naci ce se vec majstor da ga sredi, ima jos dosta vremena do sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 783 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Uz duzno postovanje svih majstora. Ali meni jedna stvar nije jasna. Motor je otvaran, radjen. Sve nastelovano? Ako je tako i sve stavljeno na fabricke repere, ne moze da pravi problem to je jasno (u prevedenom vratiti motor onom ko ga je i sklopio). Auspuh ne znam kako moze da pravi problem jer i bez lonca da je samo cev motor mora da radi kako treba. Kreni postupno kako motor funkcionise, pa dalje sta sa cim radi. I tako eliminisi problem jedan za drugim. Mogu ti u inbox poslati broj odlicnog majstora iz Ki, ali da li ce hteti da radi to bi morao sa njim da vidis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala, evo da vidim sad samo ovu struju šta se dešava, već sam dogovorio da čovek pogleda, ako se to ne pokaže kao uzrok pa gledam dalje šta je na redu.

Moram i to ulje prekontrolisati što kaže Dada, da se ne desi kakav karambol.

Pa onda dalje i dalje... sledeće 2 nedelje su ključne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mogu da za probu doniram sigurno ispravnu bobinu i kablove od honde cbr1000f.

Da neko samo ustanovi jesu li kompatibilne takve zamene? Mogu omski premeriti ovu kod mene npr pa da uporedimo :stabre:

 

Definitivno se naliva gorivom masina, ili igle ne zatvaraju, ili su plovci busni ili filter vazduha nije propisane protocnosti.

 

.... opet, prekontrolisao bih zupcenje i ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4834 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

filter vazduha nije propisane protocnosti

Ja sam imao ovaj problem sa Hiflo vazdusnim filterom, ubacio skoc brajt i tako resio knedlu.

 

Inace @Novola ima na raspolaganju bobinu (opet :)) dva plovka i deklu sa pikapom i namotajima pa ici sistemom eliminacije.

Sto se plovaka tice proveriti nivo goriva u loncetu sada dok su karbovi na motoru uz lagano lupkanje solja (drskom srafcigera) da isprovocira vibracije kao da motor radi, ako je to OK filterima zameniti mesta pa ispratiti, ako nema promene preci na struju, bar bi ja tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mene zbunjuje to sto je zadnji put napisao da je imao problem s paljenjem i voznjom, a svjecice bile bijele, znaci nije bilo viska goriva. Sad vezano za karb je jedimo moguce da su iglice plovaka zaglavile. Opet da je struja svjecke bi bile mokre, sada se vrtim s razmisljanjem u kruga nemam nikakv odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8706 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje, spaner lanca bih preradio na sraf (rucno dotezanje). "Lupetam" ali mozda trenutni seta tamo/amo kada se fazni lanac nategne i opusti.... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

20220306-103831.jpg

 

Nivo ulja u mašini, posle 5min rada. Ne sme se više paliti dok ne zamenim ulje.

Ubacio dve očišćene svećice, lepo je upalio, opet izbacio gomilu plavog dima i posle 2min opet radio "normalno"

24 minutes ago, N.F.S. said:

Definitivno se naliva gorivom masina, ili igle ne zatvaraju, ili su plovci busni ili filter vazduha nije propisane protocnosti.

Samo da napomenem, ove dve godine nikad nije bilo viška ulja u mašini, to se sad dva puta dogodilo da je išao samo na levi cilindar, u prethodnih par dana. Razumljivo da je slio sve u mašinu.

 

Što kaže Bigor, svećice zadnjih dana uopšte nisu bile masne i crne, samo nisam imao priliku da je provozam duže da pokaže pravu boju, bar ja tako mislim. tako da stvarno mislim da sa plovcima nema problema. Ali iskreno, šta ja znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Interesantno da od prvog dana, UVEK desni cilindar pravi problem. Uvek, bez izuzetka. Pored svih skidanja karburatora, štelovanja, od Bokilića i Painkillera, pa do danas, čim je neki problem, desni je u problemu. Zalivena svećica, ili rad na jedan cilindar, ili šta god, uvek desni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9059 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da se ponovim kojim bi redosledom isao....

 

- Prvi korak, proveriti da li ima prisustva antifriza u cilindru (ima-nema, ide se dalje) , provera kompresije (jednaka-razlicita, dobra-losa), prov. zupčenja i ventila.

Zatim staviti drugi izduv sa ispravnog motora komplet ceo jer nisu bezveze majstori za isti rekli "da iz nekog razloga ne rade izduv za Teneru" (imao sam problem gasenja jedne Aprilije zbog otvorenog izduva, kad se stavi oem nema problema).

Ovako ce se izolovati stanje agregata i dosta toga (sa)znati.

 

- Drugi korak, prebaciti karburatore sa ispravnog motora kao i svecice ili kupiti nove.

Takodjer spremiti bobinu sa kablovima i lulama, CDI, pick up i el. semu za slučaj da se izvodi nezavisna instalacija ili prespajanje koje je bitno za napajanje komponenti, senzora, brave, cdi-a, releja i čega vec ima (ne poznajem Teneru).

Ovako ce se eleminisati karburacija i pročešljati struja, doci do nekog saznanja.

 

Muski je naliven benzin u karter, dobio si ispiranje agregata svih pokretnih delova....nije dobro, ne forsiraj dalje paljenje.

Izbaci ulje iz motora, sipaj neko jeftino, provrti ručno koliko možeš i njega takodjer prospi pa sipaj novo opet jeftino jer ćeš kasnije i njega prosuti.

 

Nema odustajanja, nema predaje, Tenera mora raditi kako treba raditi!

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja