Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
37 minutes ago, stari roker said:

Samo nemoj da odustaneš. Toliko si truda, vremena, energije i ljubavi uložio u taj motor... Ja verujem da tu treba jos samo malo, samo malo da bude sve kako treba. Ej, pa nije to neka kanta. To je Super Ténéré bre. 

To "malo" mi ide na živce već 2 godine. Ako bi neko pogledao onu xtz 750 temu tamo negde od 250. strane, gde sam se ja uključio na forum, video bi bukvalno identične postove, savete, preporuke, kao sad što radimo.

Eto, kao što ste rekli, čim se završe nalepnice, skinuću karb, spustiti igle za po jedan podeok i polako štelovati smešu dok ne dobijem dobru boju. Između štelovanja, provozaću 5-6km. Sve nešto mislim da će to biti ok.

 

Hvala svima na podršci :takoje:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Ja ne zelim da pametujem, al da sam ne tvom mjestu ja bi zamolio nekog kolegu da zamjenimo karbove i provozamo par dana. Cisto da budes siguran da je do njih.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
5 hours ago, Bigor said:

Sve kako si rekao je tako, ja sam odvojio jedan dan i citav stelovao karbove, s tim da meni nije htjeo pokazati u leru crnje svecice vec sam morao provozati svaki put 5-10km na malom gasu. Rekoh ja i Novoli kada je slao da prvo skoci, pa rekne hop jer tesko da ce to ko idealno nastelovati bez motora. Ne sumnjam da je Unuce to sve prekontrolisao i izdetaljisao ali fali motor i amin. Sto se tice stelovanja smjese, nije ona presudna za garez na svecicama vec po meni iskljucivo tube, sem ako bas nisu odvrnuti pilot srafovi na 6 krugova.
Ja svoje drzim izmedju 2.5 i 3 kruga za sad sve fercera, dodavanjem jos kog kruga se dobije finiji ler gas, samo cakti kao sat ali je i potrosnja veca. Jednom mi se desilo sam ne znam kako da odvrnem jedan sraf na skoro 6 krugova i tad mi je zacadila ta svjecica, tek sam posle kontrolom shvatio sta je.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 


ne znam da li je novola radio sinhronizaciju, to valjda isto mora na motoru a nije beznacajna stavka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
26 minutes ago, drazenye said:

Ja ne zelim da pametujem, al da sam ne tvom mjestu ja bi zamolio nekog kolegu da zamjenimo karbove i provozamo par dana. Cisto da budes siguran da je do njih.

 

I to je odlična ideja!

 

24 minutes ago, sasha. said:


ne znam da li je novola radio sinhronizaciju, to valjda isto mora na motoru a nije beznacajna stavka

Nije još uvek rađena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 40 minuta, Novola je napisao:

Nije još uvek rađena.

Ako se odlucis da dodjes mogu uzeti od drugara vakuumetre, sinhronizujemo, nastelujemo smesu ...

Na analizatoru mozemo pratiti smesu i na visim obrtajima.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
30 minutes ago, bdada said:

Ako se odlucis da dodjes mogu uzeti od drugara vakuumetre, sinhronizujemo, nastelujemo smesu ...

Na analizatoru mozemo pratiti smesu i na visim obrtajima.

Problem je što je prvo moram naštelovati, da bi mogao toliki put preći. Jer sad je totalna kanta.

Hvala ti na ponudi, znam ja da mogu da računam na tebe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je od pocetka bilo sumnjivo da bokilic nije uspeo da sredi te karburatore. Al ajde racunam svako moze da pogresi, mozda nesto nije uradio kako treba. Posle toga karbovi idu kod unuceta, dosta ljudi ga hvali i opet nije dobro. Nekako mi je premala sansa da dva dobra majstora za karburatore nisu mogli da ih srede. Mogao bih da se opkladim da zeza neka glupost na koju niko nije obratio paznju

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@aca-pn slažem se, moguće je i to. Zato kažem da treba jedan kršten majstor da pregleda sve, jer na kraju krajeva, možda nije samo karb u pitanju.

Ja iskreno i ne znam šta bi sve moglo da utiče na tako loš rad, mada je loš rad uglavnom bio zbog zaprljanih svećica, kada već ne rade kako treba zbog prebogate smeše , pocrne, pa krene da brljavi motor. Dan dva ide ok, pa kreće problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Eto, mozda varnica nije dovoljno jaka, pa kad nisu idealni uslovi nekad je ne baci i onda brlja u radu. Posto varnice ima-nema lose je i sagorevanje, pa mozda iako je karb dobar zacrni svecicu, mada bi onda trebao da se oseca i miris nesagorelog benzina na izduvu. Znaci moze da se desi i da zeza namotaj za varnicu (ne znam kako je to reseno na xtz-u), bobina, cdi, kape za svecice....

Ja bi na tvom mestu probao sa iridijumskim svecicama, mnogo bolju varnicu bacaju od obicnih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 6 sati, aca-pn je napisao:

Meni je od pocetka bilo sumnjivo da bokilic nije uspeo da sredi te karburatore. Al ajde racunam svako moze da pogresi, mozda nesto nije uradio kako treba. Posle toga karbovi idu kod unuceta, dosta ljudi ga hvali i opet nije dobro. Nekako mi je premala sansa da dva dobra majstora za karburatore nisu mogli da ih srede. Mogao bih da se opkladim da zeza neka glupost na koju niko nije obratio paznju

Upravo o ovome sam razmisljao sinoc ( kako li je tek @Novola :D) uvek isti simptomi rade dan-dva pa brlja, pok. Boris kada je namestao isto, nas dvojica kada smo zamenili flasne i ustelovali preko aparata radio je lepo, vec sutra prekosutra brljavi, nesto drugo mislim da je u pitanju. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Visak goriva ili ti manjak vazduha, koliko se sjecam slao si mu i bobinu i kablove, pa je prica bila ista. Nece se nista promjeniti ni sa iridiumskom svjecicom jer ona je kvalitetnija u smislu da duze traje ali ne nesto sto se tice same iskre, mada moze probati i to.
Moja je preporuka da povadi filtere, pilot srafove na 2.5 krugova, iglica na srednji podeok, cak i one biksne da povadis i pregledas mreticu u crijevima sto sam ja neki dan uradio da nije zapuseno. Koliko sam shvatio to kontrolise podpritisak membrana. Ako opet bude isto, samo nove tube i iglice.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8603 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preskocih brdo postova ali moja ce pomoc izgledati ovako, "preskociti" majstore koji postekspresom steluju karburatore!!!

Mogu tako da ociste, zamene potroseno ali da nasteluju ne.

 

Je li ono stanje svecica od rada u mestu ili voznji? Jesu li kontrolisani nivoi goriva u loncicima?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Novola je poprilicno zauzet, pa cu dati sebi slobodu da odgovorim.
To su svjecice od rada u voznji, a vec davno smo apsolvirali koliki nivo goriva u loncetu treba biti, ja se nadam da je i majstor premjerio jer je moguce premjeriti i kada karburatori nisu na motoru.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8603 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmm, posto su zvucna imena radila karburaciju (racunam da je ok odradjeno), za zub omasena faza ili lose naleganje usisnih ventila / lose nastelovani ventili... Tu bih se ja "vrteo" da je moja masina.

 

Citah u medjuvremenu, Novola zdravlje porodici zelim!!! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8603 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Precesto sam vidjao ovakvo nepotpuno sagorevanje zbog lose nastelovanih ventila, ovako ako se vozi (da bi stigao do majstora, ne uzivanja radi!), dva/tri broja topliju svecicu mora da stavi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Doslo mi je d mu dam svoj karb d isproba jednu sedmicu i da zauvjek eliminisemo problem ili da se samo njemu posvetimo. Vec kako to odraditi je malo problem

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Zbunjuje to što je Novoli jedno vreme, posle reparacije karburatora, agregat radio lepo pa ponovo počeo da zeza. Ako sam dobro shvatio.

Da nije dobro uzupčen lanac bregaste ili da je problem u ventilima ne bi jedno vreme lepo radio... 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, N.F.S. said:

Citah u medjuvremenu, Novola zdravlje porodici zelim!!! 

Hvala lepo, trebalo bi danas sutra da izađu iz bolnice, samo što sam i ja isto zapatio pa samo serendam i povraćam već 3 dana, nije mi do života.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Brz oporavak, pa kad prizdravis da stavis tacku na ovu sagu o karburatorima. Nisam hteo vise da se mesam, ali samo da pitam. Sve ste gledali , stelovali, ali da li ste kojim slucajem proverili stanje tj ispravnost plovka u loncetu. Meni je jedan karb "upustao" i menjao sam plovke. Imam i taj nesretni KEDO set , ali to sve radi ok, tu je vise bio problem sa diznama. jer zahtevaju drugaciji setup od standardnog odnosa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
49 minutes ago, Gvozden said:

Brz oporavak, pa kad prizdravis da stavis tacku na ovu sagu o karburatorima. Nisam hteo vise da se mesam, ali samo da pitam. Sve ste gledali , stelovali, ali da li ste kojim slucajem proverili stanje tj ispravnost plovka u loncetu. Meni je jedan karb "upustao" i menjao sam plovke. Imam i taj nesretni KEDO set , ali to sve radi ok, tu je vise bio problem sa diznama. jer zahtevaju drugaciji setup od standardnog odnosa.

 

Pa vidi, Unuče je detaljno odradio ceo karb, zamenio sve neispravne delove (a bilo ih je) i sve mi slao klipove i slike šta je radio. Plovke je nameštao, pokazivao mi kako iglice plovka drže pritisak 0.5 bara, nivo goriva isto namestio, stvarno mislim da tu nije bilo neke greške.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Nekako mi je promaklo to u svim ovim postovima, onda je pretpostavljam sve to dobro. Pazi kod mene su postali porozni, nisu pustali ono odjednom. Ne bih to ni primetio da nisam ja sve to vise puta sklapao i stelovao. I posle opet nivo kao nije dobar i preliva..svecice i sva ta tortura sa pomeranjem hladnjaka.

Probaj onda drugi set, ako neko ima rasturen motor u blizini. A bilo je povoljno karburatora na ebay od monstera, to su skoro isti ako ne i isti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
23 minutes ago, Gvozden said:

Nekako mi je promaklo to u svim ovim postovima, onda je pretpostavljam sve to dobro. Pazi kod mene su postali porozni, nisu pustali ono odjednom. Ne bih to ni primetio da nisam ja sve to vise puta sklapao i stelovao. I posle opet nivo kao nije dobar i preliva..svecice i sva ta tortura sa pomeranjem hladnjaka.

Probaj onda drugi set, ako neko ima rasturen motor u blizini. A bilo je povoljno karburatora na ebay od monstera, to su skoro isti ako ne i isti.

 

 

Isti su, ali im se razlikuju dizne, igle, i nivoi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima dizni i iglica i svega, dao je meni visak, a od tog viska bas ima svasta od dizni.
Ja cvrsto vjerujem da unuce nije pogrijesio prilikom odabira dizni, samo su mi tube sumnjive.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja