Jump to content

Moto Zajednica

Talijani zakonom zabranili offroad !!!

Recommended Posts

  • Integrisan, 8180 postova
pre 34 minuta, punisa 16 je napisao:

nego iznosim stav i ovo nije moja konfronatcija sa tobom nego suprotan stav od svih vas koji vozite prirodom.

Cenim sve stavove iznete u ovoj temi, ponudio sam neke argumente za suprotno. Ukrstamo iste, čemu forum i služi. 

 

I dalje smatram da generalna zabrana nije način, ni opravdan, ni pravedan u odnosu na enduro I elektro motocikle i pogotovo mountain bajkove. Sve drugo je rešivo, uključujuci zone zabrane, zabrane kretanja pesackim stazama itd. 

 

Inače, veoma mnogo vremena provodim u prirodi, mnogo sam kampovao takođe i znam zašto tvrdim da ubedljivo najviše štete pešaci, naravno neodgovorni, ne oni pravi. Doduše, nikada nisam I nikada neću loviti, ali to je druga tema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova
pre 34 minuta, el classico je napisao:

Naciju nitko ništa ne pita, to birokrati odlučuju u ime nacije i za njeno dobro.


Poslato priko Ténéré

Na žalost, sve češće je tako, zato stvar I završi u antisistemskim strankama na vlasti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mnogi generalizuju ovde. Budala je budala bilo na dva ili na cetiri tocka. To smo vec odavno zakljucili, ima tema o tome.

Ne vredi  osudjivati vozila.

S druge strane ovo je Srbija u kojoj se ne postuje privatna imovina ni od onih koji bi trebali da je stite.

Ja vozim quad ili atv, vozio sam pre motor. I nemam nikakav problem kad pesacim sa onim koji voze normalno, bilo 4 ili dva tocka.

 

A nenormalno voze jos i oni sto ih vidite u okolini planinskih centara, jer iznajme na pola sata atv, pa da to iskoriste maksimalno. I muvaju se samo okolo centra gde najvise ljudi seta , jer vreme iznajmljivanja brzo istice. Do 10km sat vremena, nedaj boze da se stane na pauzu ili fotografisanje. Samo pun gas.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 3 sati, severian je napisao:

Nego, primetili ste da me tema pogađa? :D :)

 

ma jedva se primeti, tek tek :D


Da dam ja svoja 2 centa na temu (iako novopečeni motoraš, držim se asfalta i malko makadama kad se mora, enduro/cross nesam probao).
Kod spomenika na F.Gori su napravili pešačku stazu (oivičili trupcima, posuli neku koru drveća ili nešto tako, treset, šta li je, da bude mekano). Otišao da prošetam sa drugarom i njegovim klincima, izleću 4 lika iz šume na stazu motorima
i izrovarili ko ništa, na pola metra od nas prošli. To ne razumem nikako. Podržavam u Jasku motokros stazu, ono brdo što su sredili, podržavam da neko uživa, al (pošto sam citirao Severijana, da nastavim), te vikend ratnike, pa tako bih ih ošljempao od kazne da to nije normalno, jer ako on uživa ne mora drugi da pate.
Od tolike šume, ti moraš oko spomenika da teraš, alo. Ajd na stranu to što je nacionalni park.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja gde vozim, tu i pesacim, u mom kraju oko mog sela. Nekad odem i u druge planine.

Uglavnom Maljen, ponekad Suvobor, a retko Povlen. To je to. Volim da upoznam svaki put, stari zaprezni, odavno zarasli ili sumski za izvlacenje drva. Ne koristim mape, a nema nista ni protiv onih sto ih koriste. Smatram dato nije potrebno za  areal moga kretanja. Avanturista sam i volim izazove, ali ne preterujem. Volim da znam ime svakog vrha, brda, ljude koji tu imaju posede, njihove oronule katune. Ljubitelj sam svog kraja, uzivam u bilo kakvom kretanju kroz isti.

Vlasnici imanja u okolini ne vole da im prolazi bilo ko, a da ga ne poznaju. A kamoli da rovari po livadi. Koliko su puta meni vlasnici livada u sali prigovorili za prolazak, iako sam tu vozio kao po jajima. Najlakse je rovariti kad ne znas cije je, niti te vlasnik poznaje.

E sad sto su ostali samo stari u selima,  pa ni ne idu na svoje pasnjake u planinu, nekima daje za pravo da im iste pasnjake unistavaju. Pogotovo to primecujem oko Ravne Gore, oko Mokre pecine. Tu su mestani postavili i znakove, pa ne vredi. Bahatost je izrazena pogotovo od vlasnika terenaca, tkz dzipova, koji cini mi se uzivaju u tome. Ima dosta izrovanih stazica motocikala, u poslednje vreme i qvadova.

 

Pa skoro su u snegu zaglavili terencima, jer su posli sa gulasijade u Valjevu na konak u Kostunicima grebenskim putem Divcibare, Maljen,  Rior, Ravna Gora , Kostunici.

Bez brige provalili u vikendicu najbolju itd. Svi se digli da im pomognu i probiju namete, a oni uzivali u kuci. Trosili domacinov ogrev i hranu...

I onda su planinari i radio amateri peske kroz sneg doneli  namirnice. Sve dok nisu neki lokalci angazovali bager i procistili put, da ih oslobode. Mogao je neko i od njih starijih peske doci do najblizeg sela, ali kontam ne vole oni da pesace.

Dokazali da protiv prirode ne mogu, bez obzira na novce koje su ulozili u njihova vozila i mislili da su svemoguci.  I imali su srece, jer da je bilo vreme kao u dane Bozica pre neku godinu, verovatno ih ne bi izvukli zive.

Nama koji surovost prirode vidimo iz sela to uopste nije avantura, nego glupost.

Sto se tice zabrane kretanje off road vozila po prirodi, ne bih voleo da se zabrani u Srbiji. A ni da se ogranicava. Osim gde zemljoposednik iskljucivo ne zabrani nekim znakom.

Ko bi to i kontrolisao, osim da se postave kamere, sto smeta i samim zemljoposednicima, zbog njihovih polulegalnih radnji, sece drva, bacanje smeca itd.

Policije nema dovoljno da to pokrije, a ni oni ne bi pristali da voze bicikle tuda. Tako  da bi se i oni mogli smatrati unistivacima prirode sluzbenim masinama.

Pogotovo sto u njihovim redovima ima i te kako bahatih.

 

A ako u dogledno vreme za mog zivota i zabrane voznju,  razlog vise za pesacenje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Za moto krosiste da dodam jos i ovo.  Pre nepuna dva meseca je opstina Pozega, na cijoj se teritoriji nalazi i dobar deo planine Maljen i dela Divcibara, donela odluku o zastiti prirode delova teritorija. I to I, II i III stepena, Svi vlasnici imanja su pismeno obavesteni sta to znaci, i koje aktivnosti oni mogu obavljati na svojim imanjima, koji se nalaze u okviru tih kategorisanih prostora.

Nema gradnje, sece drva bez posebne dozvole, verovatno ni prolaza off road vozilima.

Videcemo kako ce se vlasti ponasati prema vozacima terenskih vozila.

Bicete obavesteni ukoliko bude novih informacija.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Takva kategorizacija se pojavljuje na mnogim mestima u Srbiji. Međutim, po starom dobrom srpskom običaju ona je za neke obaveza, a za druge samo mrtvo slovo na papiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da nigde nisam podržao generalnu zabranu, već za uređeni korišćenje opštih dobara. Privatno, je privatno.

Pošto je tema vezana za Italiju, prvo bih tu par reči.

Ja lično smatram da je kod njih ova uredba donesena jer su ljudi revoltirani. Nisam u toku. Jednostavno, nisam više tamo i nemam uvid baš u sve detalje i pozadinu. Ali..

Jedan moj poznanik je bio žrtva samovolje jednog privatnog vlasnika, jako interesantne rute koz toskanske šume. Čovek je stavio lanac, na koji je ovaj naleteo....i jedva ostao živ posle nekoliko hirurških intevencija. Potez za svaku osudu (vlasnika)...nisam ažuriran o epilogu u pravnom smislu. 

Drugi poznanik je imao pad, gde je zadobio prelom potkolenice i njegov je motocikl zamalo izazvao šumski požar. Mislim da, uz svo dužno poštovanje, nismo ovde baš svesni koliko je motocikl tamo zastupljen, popularan i važan u ekonomskom smislu. Međutim, ljudi su počeli da se ponašaju...pa, svakako....a Latini baš i nisu sinonim za red..

Raspisao sam se, ali suština je da je pravi put obično onaj srednji...i da svi treba malo da prikoče. Verujem da će sve ovo, nakon inicijativa druge strane brzo imati dodatni razvoj situacija.

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mi smo još uvek u položaju gde možemo dosta toga da predupredimo...da postavimo na zdrave osnove. Ako ovde zaista postoji iskrena želja da se živi u zdravoj sredini uz maksimalno poštovanje svega...okoline, ljudi, njihovih potreba...mnooooogo toga treba promeniti, početi, pa i prestati. Ali uvek nekako lebdi senka balkanskog gena, neka misli o tome ko šta hoće...zbog koje su stvari danas takve kakve jesu, a izgleda da će takve i ostati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Mislim da nisi u pravu što se tiče poštovanja razumnih zabrana u enduro svetu, čak i ovde kod nas. Velika većina ljudi razume razloge za zabrane i veoma se kloni svih ljudi, civilizacije, privatnih poseda i zaštićenih zona. Recimo, nove zabrananjene zone u Peščari su odličan primer za ovo što pričam, malo po malo apsolutno svi enduraši ih poštuju, čak i kada nemaju nikakvog smisla (npr. Zagajačka brda). Fruška Gora takođe (tamo prave enduraše nećete videti, osim na prologu u Vrdniku, jer se vozi trek hard enduro trke van svih pešačkih staza, po neka izolovana staza/potok i to je to. Čak i taj prolog je stari rudnik i nema veze sa pešacima i izletnicima, osim kada dođu da gledaju i smeju nam se :D ). Ove što ljudi viđaju po stazi zdravlja i okolo su napaljeni klinci i svakako da ih treba smiriti. isto je za Cer (da znate samo koliko i kako Šapčani paze da na Ceru žive u miru sa pešacima i koliko čuvaju šumu!), isto za Gučevo, za Maljen, Staru planinu, Homolje, Kučaj, Miroč itd itd.

 

Na Rtnju jeste haos i, bar što se mene tiče, od kada si mi ukazao na svoj pogled na stvar ja se više na Rtanj nikada nisam peo motorom. Eto, moj pogled na stvar tamo si promenio lično ti, bez bilo kakvih zabrana.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za ovaj poslednji pasus...prosto nemam reči...i od srca se zahvaljujem. Naročito što ja nikakav aktivista nisam. Nove životne okolnosti su me navele da promenim puno toga u mišljenju, prioritetima...delovanju. Kada čovek dođe u prirodu, ne kao turista, već da u njoj živi, promene se pogledi na mnoge do tada uvrežene stvari.

Sve ovo ostalo što si rekao ide u prilog priči, da normalnom čoveku nema potrebe bilo šta objašnjavati...ili još bolje, braniti...jer će on prvi sebi biti auto-cenzor.

Da ponovim, da apsolutno nisam za generalno zabranjivanje...već za uređivanje, gde će biti potrebno, kao i u svakom kompromisu, da sve zainteresovane strane imaju razumevanja i za onog drugoga. Zatim i da se dogovoreno poštuje, jer u suprotnom nema nikakvog smisla.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ako je motor u tvorničkom stanju, bez prerada, registriran i sa njim se vozi po državnim šumama i njihovim šumskim putevima, pri tome ne ulazeći njime u granične privatne posjede ne vidim razloga bilo kakim zabranama vožnje tim površinama. 

kod nas je navedenim motorima dozvoljena vožnja i po parkovima prirode i po nacionalnim parkovima.

za neregistrirane motore postoji saobraćajna policija pa neka zarađuju plate.

talijani imaju većih problema po šumama od ovdje navedenih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1624 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Kvadovi... Snimao sam spomenik na samom vrhu Kosmaja, predivan jesenji dan, ljudi sa decom, mir i tišina... koju prekuda pucanje i dreka gomilčine kvadova koja izleće iz šume. Daj bože da je makar jedan imao bilo kakav kršteni izduv, ali bukvalno. Da li je to bila neka demonstracija sile, možda slučajnost, ne znam, ali glupiranje se dešavalo baš oko mog parkiranog motora. Jednom od mangupa verovatno nije bilo dosta ku...nja pa je morao da preore i neposrednu okolinu spomenika, tik uz pešačku stazu i piknik stolove... Ljudi su bili u neverici.

 

 

Postavio sam već u temi "Bahati mamlazi". Sam samcijat vrh Kablara...

 

Mnogo je još primera kojima sam prisustvovao a nisam ih snimio. Možda su Italijani malo preterali sa restrikcijama... a možda ipak znaju šta rade.

     

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ova tema je u pogrešnom podforumu, čini mi se.
Dosta me pogađa ova tema, kao nekog ko voli da planinari, kampuje ali i vozi motor po planinama. Generalno se slažem sa onim što je severian već pisao - slična su i moja iskustva. Sve je do čoveka i vaspitanja. Kada vozim van puta - 80% vremena vozim po terenima i putevima gde retko kad naiđem na ljude. Za drugare koji voze hard enduro taj procenat je još veći - to su neke jaruge, potoci i vukojebine gde "normalan" čovek (planinar) nema šta da traži :) . Takođe znam da su baš svesni ovog problema, i jako vode računa da budu maksimalno korektni kad naiđu na planinare i šetače - mada znam da to ponekad nije dovoljno.

Jer skroz mogu da razumem frustraciju i nezadovoljstvo ljudi koji su izdovjili jedan dan da pobegnu od grada i buke i popnu se recimo na Rtanj, a onda veći deo dana moraju da gledaju i slušaju napaljene enduraše koji još smatraju da se svi na planini dive njihovoj veštini i hrabrosti :D

 

Očigledno je da u zadnje vreme ima sve više motora i kvadova po planinama, i da ima sve više neodgovornih i neuviđajnih ljudi na njima - i to stvara sve veći, realan problem. Planinarski klubovi i udruženja su jako organizovani, i deluje mi da bi u nekoj skorijoj budućnosti i kod nas moglo da počne da se priča o ovakvim zakonima. Nadam se samo da makar neće biti generalne zabrane. Mislim da bi sasvim dovoljno bilo da se uvede ograničena zabrana - na popularnim vrhovima i izletištima, poput Rtanja, Midžora, Trema itd. stvarno ne bi trebalo da bude motora i kvadova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Sve je dobro dok ovi kojima smetaju motori - ili quadovi - po šumama ne počnu postavljati sajle. Kad padne mrtva glava, biće kuku pomagaj. A pošto smo na Balkanu, ni na to se neće dugo čekati - u komšiluku je već pala

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/otkriven-trojac-koji-je-postavio-sajlu-u-sumi-kod-rijeke-tada-je-poginuo-motociklist/2319926.aspx

 

 

Screenshot_3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam nailazio na zicu od naizgled cobanice, postavljenu tako visoko, da je motoristi potaman. Nas  na nizim vozilima pocese preko kacige.

Ne sluzi svojoj svrsi,a stoji vec duze vreme. Srecom da je bas strm kamenit teren i krivina, tako da se mili tamo, pa nije opasno...

Lokacija Ravni gaj , iz Tometinog Polja preko brda ka Gostoljublju u Skakavcima.

Pusteni su volovi od preko tonu i par mladih nestucanih bikova, koji ne dozvoljavaju da se prodje i bilo je par, meni poznatih, napada na ljude.

Prosli put smo se vratili nazad odozdo, i vise ne idem tuda.

Dal je namerno zica postavljena tako visoko da bi pomenuta stoka pasla u drzavnom, i u tudjem ,a da je ipak ogradjeno, ne znam.

Putevi koji su ucrtani su vecinom javni putevi i tu se ne moze braniti voznja vozilima.

Traktori su najcesci, ali nije bas zanimljivo ici istim.

 

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Sa 8 godina sam vozio Cross po Žabljaku, njivama (tadašnjim) po Braće Jerković, Tari, Kopaoniku... Pre mesec ipo sam morao da se sklanjam sa pešačke staze na Rtnju od 3 klipana na krosericama. Bili su fini, ne bahati. Bilo je potrebno imati neko umeće i muda da se popne gore, pa još po onakvom vetru, što svakako cenim. ALI, čuo sam ih 15-20 minuta pre nego što sam ih ugledao. Morao sam da držim psa dok oni nisu prošli. Ljudi su sklanjali decu (ne malu). Najteži deo su vozili PEŠAČKOM stazom, ne pored nje, preko nje ili sl.

Matori moj ima plac iznad Vrčina, ulica paralelna sa magistralom za Mladenovac. Od proleća do zime ne može da se živi od otvorenih izduva. Budili mog bebca xx puta kog sam tamo oterao od gradske vreve...

Razumem i jedne i druge, ali neka regulacija mora da se uvede, kako u divljini, a pre svega u civilizaciji...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Da, niko normalan ne spori potrebu za regulacijom, mada niko normalan u netakmicarskim uslovima ne mora da vozi enduro motor bez db killera. Zaista nema zašto tako raditi. 

 

Mislim da je rasprava ovde vrlo uravnotežena i da je do nas ovde, brzo bi našli rešenje i onda ga i poštovali svi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Sumnjam da će se sličan zakon usvojiti kod nas, a ako se slučajno i usvoji, to će biti samo populistički i malo ko će ga ispoštovati i malo ko će biti kažnjen. Koliko vidim, skoro svi ovde polaze od svojih afiniteta i pokazuju razumevanja za taj ITA zakon, (ako nisu ljubitelji bilo kog vida vožnje po prirodi), odnosno ne podržavaju zakon ako vole vožnju prirodom....i to je sasvim normalno. Svako ima svoje prioritete - ja volim asfalt i krivine, neko voli auto-put, neko stazu, neko offroad. Ali iskreno imam razumevanje ili poštovanje za sve tuđe afinitete.

Koliko vidim ovde svi bacaju drvlje i kamenje po terencima (ni ja ih ne gotivim), ali isto tako imaju vrv i oni svoje grupe i forume na kojima mrze dvotočkaše.

Moja poenta je u tome da (još uvek) ima dovoljno mesta za sve i da se ovo i kod nas i svuda treba urediti na način da svima bude dozvoljeno da uživaju u ličnim izborima, ali ne na štetu i da ometa ostale ljubitelje prirode. Ni u gradu ne mogu svi svuda, pa tako ne treba ni u prirodi. Treba jednostavno odrediti pešačke zone u koja nikakva vozila ne smeju da ulaze, kao i zone za offroad vozila i motocikle gde se pešacima ne preporučuje kretanje. Tako bi svaka grupa dobila svoje "igralište" i niko ne bi nekom smetao ili ga maltretirao. Naravno, privatni posedi ne bi smeli da se remete (aj u Americi vozaj po nečijem posedu) a čini mi se da se kod nas olako gleda na vožnju po privatnim posedima. Evo za primer, samo zamislite da imate vlastitu šumicu ili livadu....volite motore pa vas možda neće toliko boleti što "brat" vozi tuda, ali ako prolazi kvad ili terenac tolerancija pada momentalno. Neki će reći da ne može da se poredi šteta (što stoji), ali treba poći od toga da neki (ili velika većina) vlasnika privatnih poseda ne može da smisli ni motore na svojim posedima (možda čak ni pešake), a ipak se njih pita i samo oni mogu odobravati ili braniti da se koriste njihovi posedi za te namene. Razlozi njihovog stava su potpuno nevažni i o njima se ne može diskutovati. Možda je većina offroad vozača pristojna i korektna (ne pravi buku, ne baca smeće i ne uništava puteve), ali kao i u saobraćaju, zakoni se ne prave zbog neke većine koja zakone primenjuje, nego zbog manjine (bahatih) koji misle da je svet napravljen za njih....:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U pravu si da vlasnici ne vole ni peske da im prolazis. Vole bar da se pitaju odnosno prozbore koju. Ima i njih svakakvih, baksuza, na cose. Ima i onih koji bi uveli drumarinu, procenjujuci koliko bala sena je izgubio x2.

Srecom po nas sto vozimo oni ne vide to kada prolazimo,  jer su daleko i matori su. Srecom i po njih, jer da znaju samo bi se sekirali, jer zakon se ovde bas i ne postuje, a ne mogu svi da ograde imanje.

 

Ima i dosta neresenih vlasnistva, drzavnih poseda, sudskih rasprava.

 

Ima mi da se vozimo, nek posluzi zdravlje.

 

Ja vozim fabricki tihi izduv. Posle kupovine sam skinuo neku kantu sto se dere i posto sam dobio originalni lonac, vratio sam ga na mesto. Mnogi kada kupe nemaju taj izbor, ni db kiler, a skupo im da menjaju izduv samo zbog toga.

Jednostavno kad vozim volim da osluskujem sto vise prirodu i da mogu da se razumem sa kolegom, a da mnogo ne vicemo kroz kacige.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja