Jump to content

Moto Zajednica

Koji lap-top d'uzmem?

Recommended Posts

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Hoću uzet' ćeri neki laptop,ništa joj jako ne treba,ne igra igre...na Muzičkoj akademiji je,znači Office,neki programi za modifikovanje nota,komponovanje i sl...mislim da je dovoljno oko pedesetak hiljada...malo danas gledao,izdvojih tri za početak...Zvao Winwin,pitao za neki popust,reče mi za ovaj prvi...kao gejmerski,bla,bla...20000 popusta???Koči me ekran od 14"...malo slabiji procesor od drugog...treći mi se dopada,15,6"...Ryzen procesore hvale,mada sam uvek bio fan Intelovih...AMD uvek zaostajao...ali i ja sam zaostao,ne bavim se više tim,ranije se znalo...kupiš sa Intelovim procesorom,Asus grafičkom i miran si...sad nova tehnologija,manje razlike,sve integrisano,bla,bla..Da uzmem treći,dodam 4gb rama?

 

Sve sugestije dozvoljene od mlađih,učenih snaga...fala!

 

 

hFI6eGU.jpg

 

j6SH34J.jpg

 

 

oN9T765.jpg

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ako nema nekih preteranih potreba za numerickom tastaturom, 14'' je sasvim dovoljno za to sto si rekao i masina je vise nego dobra za te, pa cak i znatno vece potrebe. Ako planira da ga nosa sa sobom, ta razlika izmedju 14 i 15.6 (bar u mom slucaju) se itekako oseti u tezini.

Za aktivno koriscenje kod kuce, ako se ukaze potreba i ovo joj ne bude dovoljno veliko, jedan monitor i tastatura sve kompenzuju, mada opet kazem, iz svog iskustva, kada sam presao na 14'', svanulo mi je, a koristim notebook 8h svakodnevno (na poslu koristim dodatnu tastaturu zbog ceste upotrebe numerickog dela) ...

Naravno, ovo je samo moje vidjenje :)

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Amin za prelazak na 14 inca, samo sam ja presao za 17 na 14 inca i sa 2,9kg na 1,4kg. Vukljam komp stalno sa sobom i znaci ta razlika u tezini, dok razliku u dijagonali nisam previse osetio. Inace dobro proveri da li na ovim kompovima imas OS. Meni deluje da nema. Takodje, baci pogled na Huawei i Honor. 

Novembar je idealan za kupovinu, 11.11. je onaj kineski praznik, a cini mi se 25.11. Je crni petak. Mada vidim da gruvaju neli i ceo novembar akcije. 

Ako mora Lenovo, ja bih uzeo prvi, najbolji je od ova 3.

Sa druge strane, kad odlucis koji model zelis, guglaj malo, cesto se javi neka velika razlika u ceni. Ja sam moj komp tako slucajno nasao na dvodnevnom popustu 25%.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4885 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Sa Win 10, malo skuplji (kod drugih je oko 85000)

 

PCPRACTIC.RS

Laptop LENOVO IdeaPad 3 14IIL05 - 81WD00U9US 14", i5-1035G1, 8GB, SSD 512GB, UHD, Win 10 Home 59.689,00  RSD

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 9 minuta, MOTOM je napisao:

Sa Win 10, malo skuplji (kod drugih je oko 85000)

 

PCPRACTIC.RS

Laptop LENOVO IdeaPad 3 14IIL05 - 81WD00U9US 14", i5-1035G1, 8GB, SSD 512GB, UHD, Win 10 Home 59.689,00  RSD

 

Hvala,ja desktop kupih u PCPractic-u,još radi bez problema,sa i3...

Ovaj je dobar,samo da je bez Windowsa...ja ću to,imam na USB-u i 10-u i 11-icu...Potražiću,znam da ima razlike u cenama za istu konf.,Možda ste u pravu za 14",nosiće ga ona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Još jedan glas za 14''. Ja svoj vežem na monitor i imam bežični miš, a njegova tastatura mi je sasvim dovoljna i uživam. Sve preko je, po meni, maltret za nositi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Lenovo Ideapad služi već godinama tj. bez problema dok s ešarke nisu polomile, a i posle toga ako se pažljivo otvara. Od tih jeftinijih bi samo Lenovo uzimao jer za 100.000+ znaju i drugi da naprave. Najmanje 8GB RAM, bolje 15,6" nego 14 jer je bolje za filmove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja kupio pre neki dan Lenovo klincu u BC Group https://www.bcgroup-online.com/laptopovi. Pogledaj i kod njih ponudu pogotovo što kod njih dobijaš sniženje samom registracijom a i na tu cenu možeš da tražiš da ti ponude nižu što uvek i urade. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Slozio bih se sa predhodnim komentarima za 14" ako je to bitno za nosenje,  prednost bih dao svakako za 14"
Za to sto si napisao za koje potrebe ce da se koristi, danas ce svaki da radi vrhunski, bitno da imas ssd i vec "leti" komp. 

Sto se tice procesora, vec duze vreme AMD je na boljem glasu ali daleko da je intel los, ali mozda bih prednost dao ipak amd sada.

1. Slika  i3 10th gen
2. i3 11th gen
3. Ovaj ryzen 3 ti je u klasi i3 10th


Pogledaj gigatron, bcgroup...


Pa sta ti se cini zanimljivo okaci, pomocicemo nadam se :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Moj glas ide za neki Dell. Vecina svetskih firmi koristi Dell uredjaje (laptop, pc, monitori) i dobri su radni konji. Delova i servisne mreze ima na svakom koraku.

 

Ovako nesto bih ja, 15.6, 16GB ram-a, i 500GB ssd-a

 

WWW.WINWIN.RS

• Ekran: 15,6" FHD, WVA, Anti-Glare • RAM memorija: 16 GB DDR4 - 2666 MHz • SSD: 500 GB M.2 NVMe • Procesor: Intel...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova

Slazem se, ja ne znam koliko sam Dell-ova laptop-ova ima i svi bukvalno i dalje svi rade...


Samo sto su s godinama i oni malo posustali sa zavrsnom obradom tj zavisi koju seriju uzmes, neke jeftinije plastika ona fino sitno grebe...

Ali generalno su moj #1 izbor :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Od ovih predlozenih, moj izbor bi bio prvi.

To sto razmisljas da uzmes sa 4GB pa dodas jos 4GB je lako kad uzmes PC pa na maticnoj imas slobodne slotove, kod ovih budzet laptopova ces verovatno dobiti ili plocu sa jednim slotom na kojem je 4GB ili, sto je verovatnije ugradjeno 2X2GB.

 

U 2021. godini u ovom cenovnom rangu nema razloga da se bira "najbolji" brend, jer u tu kategoriju manje-vise svi stavljaju iste komponente, tako da Dell nece izdrzati duze od HP-a ili slicno.

Iz serviserskog ugla, uzmi Acer ili Asus - najlakse se skida poklopac da se ociste kuleri, zameni pasta ili uradi neki servis. Manje cimanja oko rastavljanja-svi rado uzimaju na servis, a i niza cena.

 

Ono na sta bih ja obratila paznju je, skida li se baterija bez otvaranja laptopa. Zivotni vek baterije se znacajno produzava tako sto se pri upotrebi kod kuce baterija skine, a laptop koristi na punjacu, plus je takve baterije lakse zameniti, na klik,  kad dotraju.

 

Takodje, ako ce cerka nositi cesto laptop sa sobom, uvrsti i varijablu tezine, pri konacnom odabiru laptopa.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Hvala vam...u suštini,manje-više su perfomanse slične,detalji ali ne manje važni,poput saveta koleginice,hvala joj,za bateriju,servis...Kad nađemo otići ćemo zajedno,pa neka okači o rame 15,6" ,pa 14"...ona će ga nosati...

Ne tako mala stavka kod prenosnih računara je i hlađenje,zar ne?Zato i treba izbalansirati sa performansama,kad gejmerski zahuče (skoro kao Honde:)),komotno možeš sušiti kosu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
WWW.BCGROUP-ONLINE.COM

LENOVO IdeaPad 3 15IIL05 (Platinum Grey) Full HD, Intel i3-1005G1, 8GB, 256GB SSD...

 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

14" fhd (neuporedivo za nošenje i bilo kakvu upotrebu van normalnog stola, a opet dovoljno velik ekran) , metalno kućište (ne nužno metalno ali da nije plastikaner) , 8gb ram sa još jednim slobodnim slotom. Ako uleti NVME ssd, super. 

 

Ryzena samo od 4. generacije, tako da je veća verovatnoća naći Intela. 

 

Kod laptopa nije baš sve samo na papiru, zato bude cena npr 800 i 1500e, a specifikacije iste. 

 

Koji god da budete uzimali, pogledaj ga u radnji. Ekran, kućište, šarke, tastatura, touchpad/klikovi - sve postane vrlo vrlo relevantno vec posle par meseci upotrebe. 
 

Ja bih se ograničio na Lenovo/Dell/HP/Asus

Promenio član JunioR.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

14 je najbolji odnos veličine ekrana,prenosivosti i baterije. 15.6" su baš vidno teži, i baterija se prepolovi, često i još više. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Moram i ja nešto da izjavim za dnevnik...

Suština - moraš i nju da pitaš.

Obrazloženje: Muški i ženski mozak ne rade isto.
Ja npr.nosi. Dell od 14" jer može da mi stane u ranac i ima aluminijumsko kućište.

Bratova ćerkica nije htela da čuje za dijagonalu ispod 15,6" ali da joj se vizuelno svidi i da ima numeričku tastaturu.

Na kraju uzela HP od 17".

Svedi izbor na par sličnih modela pa neka od toga ona izabere šta joj srcu drago.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Kratko cu da se osvrnem na izbor brendova, mada je neko vec napisao nesto slicno...Dell, ako je u Vostro seriji, zaobidji u sirokom luku, bez obzira na konfiguraciju, po mom iskustvu (a imam ga solidno ne samo sa korisnicke strane) Dell ako nije Latitude serija, nije adekvatno resenje, a ta serija je sama po sebi skuplja (iz razloga koje su druge kolege gore navele..kvalitet plastike/aluminijuma, sarke, ekran...) Ovo ti pricam kao neko ko radi u firmi koja je uvoznik Dell-a :D . U consumer segmentu, svakako dajem prednost Lenovu i HP-u, pre svih ostalih, dok kada zadjes u biznis segment, manje ili vise, sva 3 brenda su jednako dobra.

Sustina, neko je vec rekao, pitaj cerku, dzaba mi ovde prosipamo ''pamet'' ako se njoj nesto ne svidja (i ovo pricam iz iskustva :D ) , ali svakako ''lobiraj'' da ima 8GB i da je SSD unutra.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 9 sati, Nolanka je napisao:

 

Ono na sta bih ja obratila paznju je, skida li se baterija bez otvaranja laptopa. Zivotni vek baterije se znacajno produzava tako sto se pri upotrebi kod kuce baterija skine, a laptop koristi na punjacu, plus je takve baterije lakse zameniti, na klik,  kad dotraju.

 

Izvinjavam se što uskačem, ali ovo nikako ne raditi!!

To su ranije neki neki neuki prodavci savetovali svojim kupcima pa su takvi dolazili kod nas u servis sa crknutim pločama. Da bismo to sprečili u većoj meri, naši su momci iz servisa zivkali prodavnice i obaveštavali ih da takve savete ne daju kupcima.

Originalne baterije su inače dosta skupe kod svih brendova, ali ima zamenskih (Kirano) koje diluje firma "Svet Baterija" i kod njih su znatno jeftinije od originala, a pokazale su se dosta dobro (daju 12 meseci garancije, a HP na primer za svoje delove i baterije daje 90 dana garancije)...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, Vaske4s je napisao:

Kratko cu da se osvrnem na izbor brendova, mada je neko vec napisao nesto slicno...Dell, ako je u Vostro seriji, zaobidji u sirokom luku, bez obzira na konfiguraciju, po mom iskustvu (a imam ga solidno ne samo sa korisnicke strane) Dell ako nije Latitude serija, nije adekvatno resenje, a ta serija je sama po sebi skuplja (iz razloga koje su druge kolege gore navele..kvalitet plastike/aluminijuma, sarke, ekran...) Ovo ti pricam kao neko ko radi u firmi koja je uvoznik Dell-a :D . U consumer segmentu, svakako dajem prednost Lenovu i HP-u, pre svih ostalih, dok kada zadjes u biznis segment, manje ili vise, sva 3 brenda su jednako dobra.

Sustina, neko je vec rekao, pitaj cerku, dzaba mi ovde prosipamo ''pamet'' ako se njoj nesto ne svidja (i ovo pricam iz iskustva :D ) , ali svakako ''lobiraj'' da ima 8GB i da je SSD unutra.

 

@shoyykakolega @Vaske4sti je dao dobre savete...ja bih jedino savetovao da zaobiđeš HP Consumer seriju jer se pokazala dosta problematična i ima velik broj reklamacija. Ako HP onda barem nešto iz serije 250 (jačih serija skoro da i nema u prodaji zbog dugotrajne nestašice)...

Obavezno uzmi mašinu sa M.2 SSD diskom, a ako treba kapaciteta lako se ubaci dodatni 2,5" SATA disk od 1 ili 2TB...

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zanimljivo je da je jedina dilema da li 14” ili 17” :)
A kada se ide na pijacu po krompir onda je pitanje: zuti ili beli, stari ili mladi, krupniji ili sitniji… 

Slozicemo se da je laptop kompleksniji od krompira.

Sustina je, pitaj dete za sta joj treba laptop.

ipad danas u 99% slucajeva menja laptop, laksi je, jeftiniji i prakticniji. Apple je prilagodio ipad za djake i studente a pogotovu za umetnicke skole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Hvala kolege...nego recite vi meni,nikad nisam kupovao sa instaliranim OS-om,šta se tu dešava?Dobijem šta,samo neku šifru i dok radi,radi...instalaciju ne dobijam,naravno?Na kraju opet ću ja,nekada instalirati OS,zar ne?Znam za foru UEFI-Legacy,da bi instalirao nazovi free sistem...Da poentiram,što bi davao par hiljada za OS,bolje je uložiti u konfiguraciju,zar ne? Ne znam,ako daju instalacioni disk,plus licencu...onda OK?Mada sumLJam...ispravite me?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja