Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT1100

Recommended Posts

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

@Kadezi Sa DHL-om dosta dobro, poslali su besplatno kolegama u Nemačku :) 

 

Sa carinom ću videti sutra, ali ne očekujem neke posebne probleme.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Hvala druze za info i nek te u zdravlju, sreci i udobnosti sluzi. Bravo za kupovinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
Pre 8 sati, Mr_Wolf je napisao:

Zašto?

Motor je savršen, po mom ukusu, gde me je sve prevezao hvala mu, ali mislim da je krajnje vreme za jedan goldving , ipak ja imam već 57g. , kada ako ne sada.

Još da nadjem gde ga ima, makar da ga probam, a posle ću da ga čekam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2893 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
14 hours ago, kick88 said:

Skuplji nego nov u radnji ali polovniautomobili trpe sve, pa postoji jedan jos skuplji koji je cak van Srbije

15k je običan, 16k DCT... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: u potrazi
Pre 10 sati, DuleTs je napisao:

Motor je savršen, po mom ukusu, gde me je sve prevezao hvala mu, ali mislim da je krajnje vreme za jedan goldving , ipak ja imam već 57g. , kada ako ne sada.

Još da nadjem gde ga ima, makar da ga probam, a posle ću da ga čekam.

Onda mozes trade in da uradis u Hondi. Ponudice verovatno 10k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Čekajući da mi se jave prijatelji mehaničari da zamenimo amortizer sam odlučio da... ne čekam više.

 

Radio sam sam, tako da nema slika procesa zamene, ali evo par usputnih:

AP1GczNtaHdwQ69egEaeGb5eMHbCX8-dYhEiSpz8

 

AP1GczOCElwmoQuv39Lst-zlSO_l_XYmZMRIuMeC

 

AP1GczPMHOZelgnuvraoTTa3mLSPzK_ltY1h_QK_

 

 

E sad, par utisaka.

 

Ovaj amortizer je nešto kraći. Morao sam da pridignem zadnji točak pri montaži i kada ga dignem na centralnu - točak je bitno viši nego ranije.

 

AP1GczPai5SelVqjcC5Nv-M7A-2gOE05clBbfM3k

 

 

Kada ga spustim sa centralne, pri samom padu na točak, se oseća da je tvrđi. Kada sednem, ne mogu da kažem da mi deluje neudobno ali nekako deluje zategnutije.

Sag je sada oko 30mm - tako i treba da bude po Wilbersovom uputstvu (bio je 80ak).

 

Prvo pokretanje - samo po garažama da legne sve i da proverim zategnutost šrafova mi je delovao kao da su izduvane gume. Neverovatno mi je da sam toliko osetio da su se gume ukockastile.

Nisam ga nešto puno vozio - samo po kraju pa su i utisci dosta ograničeni. Kao što rekoh, deluje u vožnji nekako zategnutije. Zanimljivo, ali mi se čini da sada ni pri malim brzinama - 20-30km/h ne vuče ni u jednu stranu kada dignem ruke. Možda je placebo efekat, ali tako deluje.

Na volanu mi deluje preciznije. Otišao sam na lokalni poligon, radio osmice i nekako deluje upravljivije, čak i pri malim brzinama.

 

Videću u subotu da odvezem jedan Rudnik da vidim kako se ponaša u normalnim uslovima, a onda sledeći vikend, ako se poklope zvezde ću probati jednu dosta ozbiljniju turu da odradim.

 

 

I da mi ne zamere pedantne kolege, naravno da sam oprao stari amoritzer pre nego što sam ga spakovao

AP1GczM_HiCDiEA82v1B0tSpng3CZ4fMx5P5q-nv

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9340 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm... Aj da prognoziram :D 

Ako napred nisi kompenzovao razliku u visini ocekuj bolje ponasanje na pravcu i motor koji se bolje ponasa pri vecoj brzini.

Nadji kruzni tok pa vozi u krug 30kmh, javi sta si osetio... Ocekuj  da ces levom rukom morati da guras u desno guvernal.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9340 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se tice povrata, zavij prsten na dnu do kraja stani iza motora, uhvati ga za nosac kofera i uspravi na tockove.

Gurni jako i ocekuj bas spor povrat kada si zavio skroz, onda kreni da odvijas i ponavljas proceduru, kada se vrati istom brzinom kojom si ga sabio tu stani.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Povrat sam testirao čim sam ga spakovao i deluje mi da je identičan brzini sabijanja kako su ga podesili.

 

Inače, nisam tražio da bude niži amoritzer, jednostavno su ga tako napravili.

 

Nešto sada razmišljam o razlici u visini, ako se stari amortizer bitno više sabijao pod mojom težinom, moguće je da je sada i sa kraćim amortizerom ista visina u vožnji?

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9340 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E super, bas se radujem, kao da sebi stelujem :D 

Ako dozvolis,

povrat "na prazno", bez tezine na motoru uvek (za ulicnu upotrebu) steluj nesto brze, znaci ne da poskoci nazad kao pogo stap, vec da se odsecno i brzo vrati!

Tek sa tvojom tezinom na motoru on ce usporiti koliko treba.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9340 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa hvala!

Sve naravno uzeti sa rezervom,  ovo naslucujem posto mi trenutno stanje nije poznato, mozda je zbog svoje tvrdoce tek sada dosao na lepu ciklistiku...

... a opet, visoko stoji tocak na stenderu, ocekujem preupravljanje, tj. blago coperaske karakteristike (da vuce u unutarnji deo krivine), ako tako bude pisi, da ti pomognem ako mogu! 

(i to cu rado uciniti, duznik sam)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
14 minutes ago, Mr_Wolf said:

Povrat sam testirao čim sam ga spakovao i deluje mi da je identičan brzini sabijanja kako su ga podesili.

 

Inače, nisam tražio da bude niži amoritzer, jednostavno su ga tako napravili.

 

Nešto sada razmišljam o razlici u visini, ako se stari amortizer bitno više sabijao pod mojom težinom, moguće je da je sada i sa kraćim amortizerom ista visina u vožnji?

Moguće. Kažu ljudi, imam 160mm hod vile a on u stvari kad se natovari izgubi pola :D

 

Može i da tvrđa opruga bude mekša. Zvuči čudno, ali kad je premekana, jednostavno se sabije previše i nema gde da radi pa ne upija.

 

Biće to odlično kod tebe. Posle ovoga očekujem da ćeš raditi i prednje vile :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Red je da ispoštujem temu nakon današnje "probe".

 

Motor se definitivno ponaša drugačije. Pre svega sam očekivao da ću videti promene na Avalskom putu po onom lošem asfaltu, i nije da nisam, ali nisu bile dramatične. Svakako ostaje mnogo stabilniji u krivinama preko zakrpa i "zmijica", ali mi se, na primer, i dosta više preneo osećaj sa ofarbanog dela zebre nego ranije. Mada su i gume hladnije bile nego obično.

 

Ono gde se značajnije oseća razlika je na dobrom putu ka Rudniku.

Poredio sam snimak sa nekim ranijim. U krivine po pravilu ulazim 10ak % brže i pritom sam ranije mnogo više napora ulagao nego sada. Više sam se borio sa upravljačem i morao sam mnogo više da se fokusiram, a sada sve nekako deluje tečnije i osećaj je prirodniji.

 

Što se tiče kružnog toka, kako je predložio Neša, bez ikakvog napora ili kontra upravljanja se krećem. Generalno svaka promena pravca zahteva manje truda.

 

 

Brze tranzicije iz jedne krivine u drugu su takođe dosta prirodnije i uz manje napora.

 

Da dodam i na konto tvrdoće i visine. Ni jednom nisam zakačio fuzaster, što je ranije itekako bio slučaj pri ovakvoj vožnji.

 

Na kraju sam se vraćao delom i auto putem, ništa manje nisam siguran ni pri velikim brzinama.

 

Sve u svemu, deluje da ima dosta pozitivnog efekta i da je mnogo bolje podešeno ogibljenje prema meni.

 

A mislim da bi se tek videlo da su gume nove. Ove su se već delimično ukockastile, što se takođe oseća više nego ranije.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9340 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.. ostaje ti samo da uzivas!

Vremenom ces "uhvatiti" sta trebas jos podesiti... Tek si ga sada znaci doveo u neutralnu geometriju, cim je sve lakse./

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja