Jump to content

Moto Zajednica

Skuter nece da upali samo takce…

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pri voznji skuter mi se ugasio i od tad ne mogu da ga upalim. Pokusao sam na dugme da ga upalim on takce, a od kako mi se ugasio u voznji kurbla mi je zakovala u gornjem polozaju… sta mislite u cemu je problem?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Него, јели 2Т или 4Т. Ако је 2Т ето десило се да пумпа затаји, ниси препознао јецаје агрегата и јбг. Али ако је 4Т а он зариба само без уља, онда за тебе друже само ALL STAR или NIKE.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Јели Китајац? Ако је, онда си добро прошо, ако је Априлија стари тип, исто важи . Ако је Пјаџо машина биче болније али ништа страшно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni ta priča sa otkazom pumpe nikada nije bila ubedljiva. Može da se desi, naravno...ali nije to baš uvek uzrok ovakvih kvarova. 

Mnogo češće ovakvim zaribavanjima kumuje nepravilno skidanje blokada, "kitovanje", uopšte čačkanje oko motora bez ikakvog razumevanja i znanja....obično uz savete drugih ili uz sijaset YT klipova koji mogu da ponude rešenje, ali samo ako se ima uopšte predstava šta je pisac hteo da kaže.

Ako krenete u popravku ovog motorića, pre bilo čega drugog dooobro se uverite ZAŠTO se dogodilo to što se dogodilo...to je ključna stvar...i ovde i uopšte.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@pronto

Ispravi me ako grijesim, kitovanje najcesce ubije radilicu(ako je ostala fabricka).

Moze li kit sam sebe satrati ako nesto nije dobro "nastelovano"?
Blokade sa kojima sam se ja susretao na skuterima su bile "slijepo crijevo" na izduvu i na prenosu u vidu podloske ili prstena na varijatoru. Znam da postoje i na CDI-ju ali se nisam sa njima susretao. 
Sta se nepravilno uradi prilikom skidanja blokade da bi se odrazilo na zdravlje samog agregata i kako ono slijepo crijevo na izduvu uopste funkcionise kao blokada?
Ako ti nije tesko napisi koju recenicu o tome, zanimljiva mi je tema :)

Promenio član boky327

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Радилицу "убије" ступањ компресије, ништа друго. Људи китују, монтирају све и свашта а нико ништа не мери, то је проблем генерално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ovaj skuter je CPI, kinez… ja mislim da nije kipovan ali isao mnogo dobro, po ravnom je razvijao 80km/h. Za 50 kubika je top. Zvao sam jednog mog majstora objasnio mu sta kako i rekao mi je da je moguce da je radilica a moze da bude i da je neki delic upao u varijator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
@pronto
Ispravi me ako grijesim, kitovanje najcesce ubije radilicu(ako je ostala fabricka).
Moze li kit sam sebe satrati ako nesto nije dobro "nastelovano"?
Blokade sa kojima sam se ja susretao na skuterima su bile "slijepo crijevo" na izduvu i na prenosu u vidu podloske ili prstena na varijatoru. Znam da postoje i na CDI-ju ali se nisam sa njima susretao. 
Sta se nepravilno uradi prilikom skidanja blokade da bi se odrazilo na zdravlje samog agregata i kako ono slijepo crijevo na izduvu uopste funkcionise kao blokada?
Ako ti nije tesko napisi koju recenicu o tome, zanimljiva mi je tema 
Блокада уништава агрегат али, омогучује новом власнику да се прилагоди свом скутеру, седење, кочење, убрзање итд. После прилагоџавања блокада мора да се макне, и тај прстан на болцни варијатора, и жица која блокира крајњи обртај а слепо црево на издувној грани ПОД ХИТНО. Зашто, зато што поремечује кретање издувних гасова а то уништава карике и клип јер је слично као запушени ауспух, а то је смрт за 2Т агрегате. Прстен уништава ремен, а ремен уништавајучи се убија варијатор у појам(комплет са ролницама). А жица, доводи до трокирања а сваки неравномеран рад претставља потрес за радилицу и све остало.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Verovatno ce morati radilica da se zameni i varijator i bendiks to je 70€
 
Препоручујем ове лежајеве уместо оригиналних. А за друго питај.983458c9793d7c38d266c110300b0baf.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
pre 52 minuta, boky327 je napisao:

@pronto

Ispravi me ako grijesim, kitovanje najcesce ubije radilicu(ako je ostala fabricka).

Moze li kit sam sebe satrati ako nesto nije dobro "nastelovano"?
Blokade sa kojima sam se ja susretao na skuterima su bile "slijepo crijevo" na izduvu i na prenosu u vidu podloske ili prstena na varijatoru. Znam da postoje i na CDI-ju ali se nisam sa njima susretao. 
Sta se nepravilno uradi prilikom skidanja blokade da bi se odrazilo na zdravlje samog agregata i kako ono slijepo crijevo na izduvu uopste funkcionise kao blokada?
Ako ti nije tesko napisi koju recenicu o tome, zanimljiva mi je tema :)

Da ne ulazim mnogo u detalje...probaću u par rečenica.

Ono što se najčešće pojavljuje kao problem ja ugradnja rezonantnih topova, igranje sa filterima za vazuh (kutijama-air boxovima) i čačkanje oko karburatora...pa i pomenuto isključivanje pumpe za ulje kod dvotaktnih agregata.

Suzdržavam se sada da ne krenem od bana Kulina...

Blokade ili restrikcije, se projektuju da bi agregati danas zadovoljili standarde o zagađenju ili druge administrativne limite...u snazi, buci, krajnjoj brzini i sl.

To se postiže, najčešće, limitiranjem protoka fluida kroz isti...ali i elektronskim putem.

Osnovno pravilo je da svaka igrarija sa auspuhom recimo, mora da se isprati i sa adekvatnim zahvatom na usisu...i obrnuto.

Znači, kada se recimo stavi ono sranje od pečurke kao filter vazduha i skinu restrikcije sa izduva..MORA da se pokloni pažnja i karburatoru. Ukratko, mora da se dovede više goriva...najčešće zamenom ili širenjem centralne dizne. U protivnom se rizikuje baš ova situacija, da će agregat, koji sada slobodnije "diše" raditi sa previše vazduha koji će strahovito da podigne radnu temperaturu u motoru pa tako dolazi do zaribavanja. Interesantno je da ovakav fenomen može da potraje, a da se posebno ne primeti (ako se ne prati). Uz malo gušenja i obilje obrtaja, deluje da je sve ok, a on lagano umire. Jedan od najjednostavnijih pokazatelja je boja svećice. Ako je izuzetno svetla, bela, siva..to je siguran znak da je agregat na putu da crkne.

Što se crkavanja klipnjače tiče, uz dotrajalost tu najčešče kumuje loše podmazivanje. Onda recimo igranje sa kompresionim odnosom, detonacije kao rezultat loše podešenog paljenja, situacije u motoru koja je nastala ili zamenom komponenti ili kvarom koji menja parametre rada agregata...itd.

Jedna od situacija koja tome doprinosi...jako..je prodor vazduha u motor, ono što se popularno naziva "falš vazduh". Obično kroz stare otvrdle ili oštećene semeringe.

I da...ko kituje tako što samo zvekne širi klip i cilindar, ne ide nikuda.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

У контексту испуњавања нових норми, фабрика би требала да реално пригуши агрегат умањивањем канала, кубикаже и остало. Али уместо скупог пројекта лакше је убацити "слепо црево", лимитер обртаја, чауру на варијатор да не би подизао ремен до краја и сл.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
1 hour ago, Krokodilo said:

Прстен уништава ремен, а ремен уништавајучи се убија варијатор у појам(комплет са ролницама).

Ako sam dobro razumio sa prstenom pravi problem? Pretpostavljam zato sto remene stalno dolazi do odredjene granice te se tu najvise i haba?

Sto se tice te blokade na varijatoru znam metodu sa prstenom koji jednostavno odaljava varijator od drugog dijela remenice i obod sa zadnje strane varijatora koji ne da poklopcu rolnica da se otvori do kraja tj ogranicava samo sirenje varijatora.

Hvala momci sad mi je jasnije. Sta vise nisam znao da te blokade zapravo stete agregatima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Verovatno ce morati radilica da se zameni i varijator i bendiks to je 70€
 
Зашто бендекс? Можда ако је бендекс за 16, а ти монтираш радилицу 13, или обрнуто.
Али ако је Кивеј у питању онда је радилица 16/12 дефинитивно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ako sam dobro razumio sa prstenom pravi problem? Pretpostavljam zato sto remene stalno dolazi do odredjene granice te se tu najvise i haba?

Sto se tice te blokade na varijatoru znam metodu sa prstenom koji jednostavno odaljava varijator od drugog dijela remenice i obod sa zadnje strane varijatora koji ne da poklopcu rolnica da se otvori do kraja tj ogranicava samo sirenje varijatora.

Hvala momci sad mi je jasnije. Sta vise nisam znao da te blokade zapravo stete agregatima.
Код неких модела сама болцна варијатора има зуб који игра исту улогу. Рецимо нова Априлија SR, па нова болцна 30€. Зуб можеш да скинеш али на том месту нема цементације па долази до оштечења и на крају купиш цео спортски варијарор Полини са девет ролница. Тако можеш да много тачније средиш потребну грамажу и много што шта.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja