Jump to content

Moto Zajednica

Probnom vozackom dozvolom u Crnu Goru?

Recommended Posts

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Da ne otvaram novu temu.

Kod nas se teski tricikli (mp3, tricity300…) mogu voziti sa B kategorijom.

Ima li neko informaciju da li u svim okolnim zemljama mogu ili postoji neki izuzetak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CFmoto300NK

Poslao sam mejl Slovenackoj ambasadi i odgovorili su mi veoma brzo.Nazalost,u Sloveniju nije moguce uci sa probnom.Poslao sam mejl Rumunskoj,ne odgovaraju.Zvacu ih u toku sledece nedelje,pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
On 14.4.2022. at 16:40, Sharky - Alex je napisao:

Da ne otvaram novu temu.

Kod nas se teski tricikli (mp3, tricity300…) mogu voziti sa B kategorijom.

Ima li neko informaciju da li u svim okolnim zemljama mogu ili postoji neki izuzetak?

Trebalo bi da može u celoj EU. Svi testovi na YT govore baš o toj prednosti tricikla što se voze na B kategoriju. 

Evo i HR Piaggio sajt gde u naslovu naglašavaju da se vozi sa B:

https://www.piaggio.com/hr_HR/models/mp3/

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pa, odakle onda našima ideja o uvođenju probne dozvole ? Ako ne priznaju u Hr, Slo, Bg itd (evropska unija) a ovamo se priča o približavanju eu sa propisima ?

Kod nas ti ne priznaju pravu dozvolu, dok ne prođe 2 godine. A kada odeš u auto školu, uplatiš polaganje za pravu, a ne za probnu...

Uh, zabole me glava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Granicna policija na gp uglavnom ne trazi na uvid vozacku dozvolu. Na ulazu CG ne secam se da mi je neko trazio, a jedan period od par godina sam svaki mesec putovao tamo. Tako da sam prolazio i sa isteklim rokom vazenja vozacke. Sve dok me na gp u BiH policajac nije iznenadio i zatrazio moju vozacku, koja je bila uveliko istekla. Njihova nadleznost nisu vozacke dozvole.

Sve u svemu pustio me njegov sef uz opasku da se vratim do kraja njihove smene. Bilo mi je dovoljno , jer sam usao u BiH samo par km i imao kratko zadrzavanje.

 

Ono sto je mogucnost  da vasim vozilom mozete uci u druge drzave, iako vi ne mozete zbog vozacke voziti.

Dovoljno je samo malo strpljenja da naidje neko sa odgovarajucom vozackom kategorijom za vase vozilo, a da je voljan da vam 50m preveze vozilo van gp. I vi nastavite.To je uglavnom savet za susedne drzave, koje smatram svojim.

 

Sto se tice osiguranja, i pokrica stete u ovakvim slucajevima, ne bih davao savete. U mladosti cesce,a i sad udjem nekad u rizik, ako je zelja velika i ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 54 minuta, Blaza je napisao:

Pa, odakle onda našima ideja o uvođenju probne dozvole ? Ako ne priznaju u Hr, Slo, Bg itd (evropska unija) a ovamo se priča o približavanju eu sa propisima ?

Kod nas ti ne priznaju pravu dozvolu, dok ne prođe 2 godine. A kada odeš u auto školu, uplatiš polaganje za pravu, a ne za probnu...

Uh, zabole me glava...

Većina država u EU takođe ima neku formu probne vozačke dozvole, ali generalno na nivou Evrope, čak i među članicama EU ne postoji pravilo da o priznavanju. Valjda moraš da naučiš u okviru svoje države.

 

image.png.a36b59936a3e6c8b84f927420d5af589.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 9 minuta, slave74 je napisao:

Granicna policija na gp uglavnom ne trazi na uvid vozacku dozvolu. Na ulazu CG ne secam se da mi je neko trazio, a jedan period od par godina sam svaki mesec putovao tamo. Tako da sam prolazio i sa isteklim rokom vazenja vozacke. Sve dok me na gp u BiH policajac nije iznenadio i zatrazio moju vozacku, koja je bila uveliko istekla. Njihova nadleznost nisu vozacke dozvole.

Sve u svemu pustio me njegov sef uz opasku da se vratim do kraja njihove smene. Bilo mi je dovoljno , jer sam usao u BiH samo par km i imao kratko zadrzavanje.

 

Ono sto je mogucnost  da vasim vozilom mozete uci u druge drzave, iako vi ne mozete zbog vozacke voziti.

Dovoljno je samo malo strpljenja da naidje neko sa odgovarajucom vozackom kategorijom za vase vozilo, a da je voljan da vam 50m preveze vozilo van gp. I vi nastavite.To je uglavnom savet za susedne drzave, koje smatram svojim.

 

Sto se tice osiguranja, i pokrica stete u ovakvim slucajevima, ne bih davao savete. U mladosti cesce,a i sad udjem nekad u rizik, ako je zelja velika i ispravna.

Nije pitanje ulaska u državu, mikronske su šanse da iko traži dozvolu na granici, ali šta ako dođe do nesreće? Ili ako te zaustave samo zbog redovne kontrole u saobraćaju.  Ako država ne priznaje probnu - znači da te tretira kao da nemaš dozvolu, a to već može da bude ozbiljan problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
14 minutes ago, Mr_Wolf said:

Nije pitanje ulaska u državu, mikronske su šanse da iko traži dozvolu na granici, ali šta ako dođe do nesreće? Ili ako te zaustave samo zbog redovne kontrole u saobraćaju.  Ako država ne priznaje probnu - znači da te tretira kao da nemaš dozvolu, a to već može da bude ozbiljan problem.

Pravis se da ne znas da je probna, kao sto mnogi voze sa isteklim rokom nenamerno.

Govorim o nasim drzavama, nije isto u Bosni i CG i Rumuniji, nedaj boze Zapadnoj evropi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja sam vec pisao o tome, isao sam u Julu u Grcku sa probnom. Niko mi nigde nije trazio vozacku. Jednom su me zaustavili na Skopelosu, pogledali vozacku, zavirili u kofer i rekli "srecan put". Zbog tog zavirivanja u kofer sam zakljucio da nije bila saobracajna kontrola pa mi nisu vozacku ni pogledali kako treba.

 Verovatno je bila prijavljena neka kradja ili slicno jer su sa strane pretresali auto grckih tablica.

 Znaci prolazi se na srecu.

 U CG se ne bih usudio jer su vece sanse da me zaustave a i umeju da procitaju da je probna

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

mikronske su šanse da iko traži dozvolu na granici

 

Nije neki reper, ali meni bosanski granični policajci redovno traže i vozačku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, zaludan je napisao:

 

Nije neki reper, ali meni bosanski granični policajci redovno traže i vozačku.

Cest slucaj za razliku od Hr koji pa msm da mi nikad nisu trazili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Čudno. Mislim da mi bukvalno nikada niko na granici nije tražio vozačku, a vrlo često putujem.

 

Možda ste mladoliki pa proveravaju :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 39 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Možda ste mladoliki pa proveravaju :D

 

Da, da, u 50...pogotovo što su u kolima uvek i žena i bar jedna ćerka :)

 

A inače, sad već poodavno beše, kad mi je prvi put jedan bosanac tražio vozačku, ja sam iznenađeno ponovio "Vozačku??" sa iskrenim čudjenjem, a on mrtav 'ladan "Pa nisam ti tražio ZK izvadak" :D

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 18. 9. 2022. at 16:29, salem je napisao:

Ja sam vec pisao o tome, isao sam u Julu u Grcku sa probnom. Niko mi nigde nije trazio vozacku. Jednom su me zaustavili na Skopelosu, pogledali vozacku, zavirili u kofer i rekli "srecan put". Zbog tog zavirivanja u kofer sam zakljucio da nije bila saobracajna kontrola pa mi nisu vozacku ni pogledali kako treba.

 Verovatno je bila prijavljena neka kradja ili slicno jer su sa strane pretresali auto grckih tablica.

 Znaci prolazi se na srecu.

 U CG se ne bih usudio jer su vece sanse da me zaustave a i umeju da procitaju da je probna

Kako si usao u Grcku, preko Makedonije, nisu ti trazili Makedonci na uvid? Planiram isto pa da znam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

@ZeleniZubDa, normalno. Mislim da sam pruzio i saobracajnu i zeleni karton, sad se vise i ne secam, mislim da nista osim pasosa nisu gledali

 Za 1. Maj idem opet, probna mi traje do jeseni ali me to ne sprecava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
pre 1 minut, salem je napisao:

@ZeleniZubDa, normalno. Mislim da sam pruzio i saobracajnu i zeleni karton, sad se vise i ne secam, mislim da nista osim pasosa nisu gledali

 Za 1. Maj idem opet, probna mi traje do jeseni ali me to ne sprecava.

@salem Meni probna do Oktobra i racunam najgore sto moze da se desi je da me vrate Makedonci sa granice i to je to. A jel zna neko za Tursku, i to imam u planu preko Bugarske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Moj sin je prosle godine isao u Crnu Goru sa probnom B dozvolom. Par dana pre puta aj da se raspitamo dal moze probna dole da se koristi. Zovem Ljermontovu , ne znaju, upute me na AMSS. Ovi tek nemaju pojma, vracaju me na Ljermontovu. Ovi me prebace na pogranicnu policiju.. Odgovori kako kod kojih. Jedni kazu mislimo da moze, drugi misle da ne moze. Brat od mog druga radi na granicnom prelazu sa CG i kaze na prelazu niko ne trazi a u unutrasnjosti sareno. Na kraju zovem ambasadu CG. Onaj tamo kao iz topa kaze: ma moze, nek vozi dete. Meni to nesto sumnjivo pa posaljem mail sa istim pitanjem, da imaju klinci kao neki dokaz ako ih neko dole drnda. Nikad mi nisu odgovorili. :stabre:Dan pre njihovog polaska isao dole moj kolega. Naidje na patrolu saobracajaca, stane i  pita ih. Oni kazu da zobs CG ne prepoznaje  nasu probnu dozvolu ali da niko to ne pise kazne, jer ako ti napisu da vozis bez dozvole, ti  kad odes kod sudije prilozis potvrdu da si polozio i da imas dozvolu. Za osiguranje u slucaju nezode nije znao kakva je situacija, kaze to je stvar osiguranja. A kad su culi za ambasadu poceli da se smeju, kazu tamo se portir javlja na telefon.:lol2:

Klinac bio 20ak dana, zaustavljali ga par puta i niko mu nije pravio problem. Otprilike, znaju da si dosao da im ostavis pare, nece da te drndaju ako bas ne trazis i ako ne moraju. 

Na kraju ipak, sto se tice zakona, ne znam dal moze il ne moze probna u CG:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
pre 53 minuta, ZeleniZub je napisao:

@salem Meni probna do Oktobra i racunam najgore sto moze da se desi je da me vrate Makedonci sa granice i to je to. A jel zna neko za Tursku, i to imam u planu preko Bugarske?

Zadnjih nekoliko meseci traze vozacke i saobracajne i jedni i drugi. Navodno traze ove sto voze pod zabranom. Kako reaguju na probne, niko ne zna... ali uvek mozes da prodjes kao pesak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
Pre 2 sati, lesorsier je napisao:

Zadnjih nekoliko meseci traze vozacke i saobracajne i jedni i drugi. Navodno traze ove sto voze pod zabranom. Kako reaguju na probne, niko ne zna... ali uvek mozes da prodjes kao pesak.

@lesorsier Iskreno ovo po meni nema smisla, cak i da ja imam zabranu Makedonac i Grk nemaju pristup bazi podataka MUP-a gde je ta zabrana i unesena. Baza nekog ozbiljnijeg kriminala se sigurno deli, ali onda je to Interpol ili nesto slicno tome sto nema mnogo veze sa prekrsajnim zakonom nase zemlje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre 16 sati, ZeleniZub je napisao:

@lesorsier Iskreno ovo po meni nema smisla, cak i da ja imam zabranu Makedonac i Grk nemaju pristup bazi podataka MUP-a gde je ta zabrana i unesena. Baza nekog ozbiljnijeg kriminala se sigurno deli, ali onda je to Interpol ili nesto slicno tome sto nema mnogo veze sa prekrsajnim zakonom nase zemlje.

Rekoh navodno, tako se priča.

U slučaju zabrane nećeš ni stići do grka i makedonca, naši će da te vrate.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja