Jump to content

Moto Zajednica

Rasna kod Požege 2.6.2021

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sve, sve, ali da otvori vrata radi luftiranja??? Pa to bih mogao da ruzmem 90-tih, kada su u prozorima bili srafcigeri i nisu mogli da se otvore! 

Jbt, nikad, ali nikad nisam otvorio vrata, sedeci u autu. Cak svi moji znaju i kad se uparkiravam, vrata da bi izasli, mogu da otvore tek kad ugasim auto. Recimo, sta ako smatram da nisam dobro uparkirao, krenem, a zeni ili deci noga napolju? 

Ali ovi debili, "otvorio vrata da se rashladi" !?

 

Ne ulazim u to ko je kriv, ali ovo...

 

 

Ne znam jeste li na mecki primetili da se hauba sa strane soferke izdigla, kako nebi povredila pesaka, u ovom slucaju bajkera. Da je bajker opalio u drugi stariji auto, bila bi mu prva subota za par dana...

 

I da... mnogi ne uzimaju u obzir meckinu brzinu, 30 njegovih i 60 meckinih, kao sa 100kmh u zid...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
4 minutes ago, MaxiS said:

Ne znam jeste li na mecki primetili da se hauba sa strane soferke izdigla, kako nebi povredila pesaka, u ovom slucaju bajkera.

Zanimljiv detalj, nisam znao za ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kolega je vozio motor na slick gumama i sticajem okolnosti je sudjelovao u prometnoj nesteći.

Zamišljam dase taj scenario meni dogodi.
Moje osiguranje bi u takvom slučaju od mene tražilo naknadu štete koju je moje vozilo izazvalo tom prilikom.

Samo sam htio skrenuti pažnju sa pravne točke gledišta.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
12 hours ago, drmilan_ said:

Vidi se da nikad nisi vozio treninge bajsom. Ko si ti da ti se 50 biciklista sklanja? Toliko ih btw ni nema na trkama ne na treninzima. Ako ih stevke skupi 20tak nedeljom to je max. Zamisli kad bi se svakom sklanjali, koliko bi to vremenski trajalo da se svi iz organizuju da se sklone, a i kolika bi kolona bila da svi voze po jedan. A po jedan ni ne mogu da voze ni ne trebaju jer prvo sto im duva vetar, pa nemaju zavetrinu, a drugo sto bi takvi ko ti se nabili pored njih i vozili konstantno tako. 
 

biciklisti daju smene jedni drugima na treninzima, nekad se radi i kruzna smena, to sve iziskuje mesto na drumu. I bolje da zauzmemo veci deo puta pa obilazi, nego da se cimamo da li ce sleper voziti konstantno pored nas ili neki paradajz lokalac koji je nervozan. Mi nemamo salu za trening, edukuj se malo na YT ili druge, pitaj, nije sramota. Meni te iskreno zao sto si tako ogranicen.

 

ps trebao si da stanes da se bijes, pa da popijes batine

Ne volim bahate i samozive ljude.

Po toj logici, ja cu da sednem na 50 kubika, idem oko Avale ili ibarskom.. drzim sredinu trake i niko na cetiri tocka ne moze da me pretekne.

Je l' bi ti onda krotko vozio iza mene ili bi pokusavao da me preteknes  makar me ubio?

Dvostruki standardi su zlo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Mislim da grešiš, nije niko bahat i samoživ, već je specifičan biciklistički trening. Zahteva upotrebu javnih puteva, pa sa tim i strpljenja i razumevanja istog. 

Lično volim sport i poštujem odricanje i trud tih momaka, u bilo kom sportu.

A što se tiče nadrdanosti i nervoze po putevima postaje veoma zabrinjavajuće.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@ParadajzTuristaporedis babe i zabe, ponavljam opet, zasto bi se sklanjalo 20 biciklista koji su u treningu tebi koji si nervozan? A put im je mesto za trening, drugde nemaju. Jel tako ocekujes i da se traktor i spediter sklanjaju? Pa i oni idu polako??? U normalnim drzavama se svaki biciklista postuje ma kako isao. U nekim zemljama je biciklizam sport broj 1. AL dok god nam vecina razmisljanja kao i ti, necemo se mi pomaknuti sa mrtve tacke.

 

ps biciklisti na treningu idu od 35-45kmh. Sto nije nimalo sporo

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 54 minuta, drmilan_ je napisao:

@ParadajzTuristaporedis babe i zabe, ponavljam opet, zasto bi se sklanjalo 20 biciklista koji su u treningu tebi koji si nervozan? A put im je mesto za trening, drugde nemaju. Jel tako ocekujes i da se traktor i spediter sklanjaju? Pa i oni idu polako??? U normalnim drzavama se svaki biciklista postuje ma kako isao. U nekim zemljama je biciklizam sport broj 1. AL dok god nam vecina razmisljanja kao i ti, necemo se mi pomaknuti sa mrtve tacke.

 

ps biciklisti na treningu idu od 35-45kmh. Sto nije nimalo sporo

Ovog puta se slažem sa paradajzom u pogledu biciklista bez divljanja :) 

 

 

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

 

Član 89. 

Vozač bicikla ne sme da se kreće biciklističkom stazom brzinom većom od

35 km/h.

Ukoliko na putu postoji biciklistička traka, vozač bicikla, mopeda i lakog

tricikla mora da se kreće desnom biciklističkom trakom u odnosu na smer kretanja

saobraćaja.

Na biciklističkim stazama za saobraćaj u oba smera vozila, vozač bicikla

mora da se kreće desnom stranom u smeru kretanja vozila.

Ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda, tricikala i motocikala kreću u

grupi, dužni su da se kreću jedan za drugim.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 10 sati, Brale je napisao:

Tom sa motorom je bilo bezbedno sve dokle ovaj nije otvorio vrata. Po tvom tumačenju svako ko doživi nezgodu kriv je onog momenta kada je seo na motor. 

Mislim da si jako veliku glupost napisao "Tom sa motorom je bilo bezbedno sve dokle ovaj nije otvorio vrata". Njemu je bilo nebezbedno čim je krenuo u preticanje kolone. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sudeći po postovima ovde, ja bi rekao da niko od nas na dva točka ne pretiče kolonu. Mada nađe se po neki ovakav,pošto mu nije ništa od vrata i Mercedesa,sad bi ga trebalo linčovati.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, slobasuper9 je napisao:

Sudeći po postovima ovde, ja bi rekao da niko od nas na dva točka ne pretiče kolonu. Mada nađe se po neki ovakav,pošto mu nije ništa od vrata i Mercedesa,sad bi ga trebalo linčovati.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Naravno da pretičemo i naravno da napravimo prekršaj pri tome tim više je veća naša odgovornost. Pa shodno tome idu i komentari...ako kreneš u tako nešto makar dooobro proceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
45 minutes ago, mick said:

Ovog puta se slažem sa paradajzom u pogledu biciklista bez divljanja :) 

 

 

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima

 

Član 89. 

Vozač bicikla ne sme da se kreće biciklističkom stazom brzinom većom od

35 km/h.

Ukoliko na putu postoji biciklistička traka, vozač bicikla, mopeda i lakog

tricikla mora da se kreće desnom biciklističkom trakom u odnosu na smer kretanja

saobraćaja.

Na biciklističkim stazama za saobraćaj u oba smera vozila, vozač bicikla

mora da se kreće desnom stranom u smeru kretanja vozila.

Ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda, tricikala i motocikala kreću u

grupi, dužni su da se kreću jedan za drugim.

 

 

Ja bi vas sve sto se pravite pametni gledajuci zakon i pozivajuci se na to, poveo na trening sa reprezentacijom da vidite kako se tera i kako nas nepostuje niko. Pa bi vas posle pitao da li i dalje isto mislite. Nije isto kad idu dve babe sa pijace i 20 biciklista profesionalaca. Inace iza ide auto koji prati tu grupu, sa sva 4 upaljena, da bi obezbedio bicikliste od potencijalnih divljaka koji bi da ih zgaze jer ne postuju clan 89 zakona.

 

a to sto si boldovao znaci da grupa motociklista koji voze jedan do drugog krse zakon, a to svi rade, pa daj neka nas gaze, smeta nam kad nam se neko ubaci u grupu i prekine kolonu p mu jebemo sve po spisku, a zamisli kad ti tako preseces bicikliste. 
 

ja sam zbog glupe greske u koloni biciklista na treningu reprezentacije pri padu izbio 4 zuba i rascopao usnu na dve strane. Da je iza mene isao neki nervozni mogao me i ubiti da je dao gasa jer mu se zuri, sreca pa smo imali pratnju.

 

mislite malo i o drugima, ne samo o svojim guzicama, kad dostignete taj nivo, videcete koliko je lep svet oko vas. Svako dobro i ne dajte da vas niko iznervira.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Dajte ljudi pa bicikliste kada sretnem obidjem i nema problema...prosto....kakvo gazenje,tuca,ometanje i sl.pa Kolima ili motorom malo zavrnes gas i obidjes ih lagano...ne vidim nacin da mi smetaju i da vozim iza njih 10min....pa i ako ne mogu odmah da ih obidjem sacekam malo ....nista strasno....vise mi smetaju pijani traktoristi koji nemaju ni jedno svetlo na traktoru....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, drmilan_ je napisao:

Ja bi vas sve sto se pravite pametni gledajuci zakon i pozivajuci se na to, poveo na trening sa reprezentacijom da vidite kako se tera i kako nas nepostuje niko. Pa bi vas posle pitao da li i dalje isto mislite. Nije isto kad idu dve babe sa pijace i 20 biciklista profesionalaca. Inace iza ide auto koji prati tu grupu, sa sva 4 upaljena, da bi obezbedio bicikliste od potencijalnih divljaka koji bi da ih zgaze jer ne postuju clan 89 zakona.

 

a to sto si boldovao znaci da grupa motociklista koji voze jedan do drugog krse zakon, a to svi rade, pa daj neka nas gaze, smeta nam kad nam se neko ubaci u grupu i prekine kolonu p mu jebemo sve po spisku, a zamisli kad ti tako preseces bicikliste. 
 

ja sam zbog glupe greske u koloni biciklista na treningu reprezentacije pri padu izbio 4 zuba i rascopao usnu na dve strane. Da je iza mene isao neki nervozni mogao me i ubiti da je dao gasa jer mu se zuri, sreca pa smo imali pratnju.

 

mislite malo i o drugima, ne samo o svojim guzicama, kad dostignete taj nivo, videcete koliko je lep svet oko vas. Svako dobro i ne dajte da vas niko iznervira.

Aaaa možda umesto svega toga da napravite neki plan i program tog vašeg biciklizanja pa lepo u gradsku upravu sastanak sa tim glavonjama da vam se nežnim dušicama obezbedi određenog dana sukcesivno zatvaranje puta i pravo prvenstva za vreme tih grupnih treninga. Da budete pošteno zaštićeni...a i svi drugi obavešteni. po tvom izlaganju vi ne biste ni hitnu pomoć sa upaljenim rotacijama propustili.

 

Ili da menjate zakone? Što bi bilo poželjno naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Naravno da pretičemo i naravno da napravimo prekršaj pri tome tim više je veća naša odgovornost. Pa shodno tome idu i komentari...ako kreneš u tako nešto makar dooobro proceni.
Slažem se. Ali, to što je on preticao kolonu,ne opravdava otvaranje vrata u sred saobraćaja bez provere da li te neko obilazi.

Možda sam ja pogrešno polagao,ili me je Jasminko pogrešno obučavao,ne znam,ali znam sigurno da za promenu putanje kretanja,čak i u svojoj traci,se mora dati migavac.
Takođe se može obilaziti na punoj ako oba vozila stanu u traku,što je tehnički skoro uvek izvodljivo,posebno ako se auto pomeri u desno. Kolonu nije dozvoljeno tako obilaziti,a kolona je sve više od tri vozila koja se kreću u istom smeru...bla,bla..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, slobasuper9 je napisao:

Slažem se. Ali, to što je on preticao kolonu,ne opravdava otvaranje vrata u sred saobraćaja bez provere da li te neko obilazi.

Možda sam ja pogrešno polagao,ili me je Jasminko pogrešno obučavao,ne znam,ali znam sigurno da za promenu putanje kretanja,čak i u svojoj traci,se mora dati migavac.
Takođe se može obilaziti na punoj ako oba vozila stanu u traku,što je tehnički skoro uvek izvodljivo,posebno ako se auto pomeri u desno. Kolonu nije dozvoljeno tako obilaziti,a kolona je sve više od tri vozila koja se kreću u istom smeru...bla,bla..

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Kao što sam rekao par postova iznad...u celoj priči samo nije kriv onaj nesrećnik sa mercedesom. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Al si lupio sad. Hitna prolazi svuda, njima se svi sklanjaju pa i mi. Ne daj boze da se zatvori put za nas trening, pa umrli bi svi vi od nervoze i guzve zbog toga. Zbog vas nervoznih se trke voze na beranovcu u krug umesto kroz gradove da se promovise sport, jer svi negde zure i jure i nemaju razumevanja ni za sta. 

 

Koliko ti vremenski treba da obidjes traktor, toliko ti vremenski treba da obidjes i bicikliste na treningu, ne znam sto pokusavam da ti objasnim kad neces da razumes

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sreca pa biciklisti (kada treniraju) ne postuju zakon pa voze u grupi, kada su ispred usporim, sacekam, kada se steknu uslovi obidjem ih 15 od jednom, zamisli istu radnju ponavljati 15 puta da se krecu jedan za drugim, takodje u grupi su mnogo uocljiviji.

Promenio član bdada
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

 

Evo nesto blize vama i lakse za docarati, mozda su i njih trebali gaziti jer  zauzimaju ceo put i kao nesto snimaju?

 

inace uz Alvirovica je nas cetvorostruki olimpijac i dvostruki pobednik Trke kroz Srbiju, Ivan Stevic. Ako nisi gledao, pogledaj emisiju pa ces mozda shvatiti o cemu pricam, toliko od mene, nemam zivaca da se ubedjujem vise

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Al si lupio sad. Hitna prolazi svuda, njima se svi sklanjaju pa i mi. Ne daj boze da se zatvori put za nas trening, pa umrli bi svi vi od nervoze i guzve zbog toga. Zbog vas nervoznih se trke voze na beranovcu u krug umesto kroz gradove da se promovise sport, jer svi negde zure i jure i nemaju razumevanja ni za sta. 

 

Koliko ti vremenski treba da obidjes traktor, toliko ti vremenski treba da obidjes i bicikliste na treningu, ne znam sto pokusavam da ti objasnim kad neces da razumes

Očigledno ne kapiraš šalu i poentu. Zaista smatram da ima potrebe za tim stvarima jer realno biciklizam nema alternativu što se tiče treninga. Ne znam kako sam ja upao u tu grupu nervoznih ali ajde...neka ti bude, možda ti je lakše tako da se izventiliraš.

 

Što se tiče hitne...vidiš nisi u pravu, dosta mojih što školskih, što poznanika rade u hitnoj i UC pa ti mogu iz prve ruke reći da nije baš tako da se svi sklanjaju, podrazumeva se pod rotacijom. Najviše problema imaju sa trotinetima, biciklistima (kuriri) i naravno automobilima koji smatraju da je ok pratiti vozilo hitne u rotaciji pa kad se zakucaju u hitnu onda kuknjava ide a i fizičko razračunavanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemamo mi tu kulturu u saobraćaju. Osnovne stvari, iznenadim se kad neko stane da propusti pešaka. Za bicikliste i motocikliste je tek druga i treća tema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, bdada said:

Sreca pa biciklisti (kada treniraju) ne postuju zakon pa voze u grupi, kada su ispred usporim, sacekam, kada se steknu uslovi obidjem ih 15 od jednom, zamaisli istu radnju ponavljati 15 puta da se krecu jedan za drugim, takodje u grupi su mnogo uocljiviji.

U erdeviku 18. Drzavno prvenstvo u hronometru, a 27. se vozi ulicama Sida. Gojic bas lepu manifestaciju napravi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja