Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za enduro-touring kacigu

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Preporučite mi neku Enduro touring kacigu prioritet mi je da je što tiša i da nije teška. Cenovni rang otprilike do nekih 300e.

 

Trenutno imam Uvex Enduro koja je relativno ok, ali je dosta bučna i dosta duva kroz nju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sve enduro kacige su bučne.

Po meni dati za enduro kacigu preko 150e je bacanje para. Uglavnom na svakoj vožnji bar jednom padne, ispadne, udari je grana, kolega šlajfuje i baca pola kubika šodera itd

 

Ova je sasvim OK

 

fs606-wbr-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Veoma udobna i kvalitetna enduro kaciga renomiranog italijanskog proizvođača posebno dizajnirana za enduro, atv i supermoto vozače.

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja sam uzeo LS2 Pioneer Evo. Lagana je, nije baš tiha. Pretpostavljam da je to zbog ovih luftera sa strane i na čelu koji se ne zatvaraju. Onaj ispred usta je moguće zatvoriti. Baš sam planirao da probam da skinem ovaj kačket, ili kako se već zove :) i da zatvorim luftere da vidim kako će biti. Trebala mi je broj veća nego po specifikaciji.
https://novi.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/kacige-i-potkape/kaciga-ls2-pioneer-evo-router-crno-zuta/oglas/113702992

Inače - prvi pik prošle godine mi je bila Airoh Commander, za koju sam pročitao odlične recenzije, i baš mi se dopala čak je i cena na kp bila 28k što je super povoljno, ali nažalost nije bilo veličine za mene. Sada vidim da je 33 hiljade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 2 sati, aca-pn je napisao:

Preporučite mi neku Enduro touring kacigu prioritet mi je da je što tiša i da nije teška. Cenovni rang otprilike do nekih 300e.

 

Trenutno imam Uvex Enduro koja je relativno ok, ali je dosta bučna i dosta duva kroz nju.

 

 

Najbliže onome što tražiš je ova kaciga:

 

13.32.cc.H1NishuaEnduroCarbon21508641019

 

WWW.LOUIS.EU

Buy Nishua Enduro Carbon Enduro Helmet at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Nekad bude u Luisu na odličnom popustu... Ja sam detaljno pretrkeljisao sve što se moglo od ovih enduro/dual sport modela naći (uključujući i top of the top brendove - cenovni rang 500-600 EUR) i moram ti reći da nisam našao ništa pametno. Osim ove Nishua koja je vrlo lagana i LS2 Pioneer Evo koja je sledeća lagana opcija, sve ostalo je u rangu 1500-1600 grama (čak i više). Meni lično to MNOGO smeta. Jer kad ceo dan na off roadu, posebno ako je težak teren, moraš da nosaš kilo i po nečega na glavi plus još jedno 150-200 grama kamere (ko voli da snima vožnje), na kraju dana ti je vrat slomljen koliko god da si u treningu. Ja imam duže vreme MT Sinchrony Duo i samo zbog mase želim da je zamenim, i do sad bih je 100 puta zamenio samo da imam opciju da probam ovu Nishua (zbog veličine)...

 

Buka i duvanje vetra meni ne bi bili problem - ja sam to i na mojoj MT rešio zatvaranjem bočnih otvora trakom.

 

Sad, ako ćeš uglavnom terati asfalt, onda ti masa kacige suštinski nije bitna pa u tom smislu gledaj druge parametre...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

I moj glas za LS2 Pioneer, skoro sam je uzeo i mogu reci da je iznenadjujuce dobra kaciga za te relativno mare pare,ima suncane naocare, veliki vizir i prvi put da onaj kacket ne vibrira kao blesav i da mi cima glavu non stop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, srbac je napisao:

Sve enduro kacige su bučne.

Po meni dati za enduro kacigu preko 150e je bacanje para. Uglavnom na svakoj vožnji bar jednom padne, ispadne, udari je grana, kolega šlajfuje i baca pola kubika šodera itd

 

Ova je sasvim OK

 

fs606-wbr-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Veoma udobna i kvalitetna enduro kaciga renomiranog italijanskog proizvođača posebno dizajnirana za enduro, atv i supermoto vozače.

 

Za lokalni offroad imam madhead kacigu koja mi je sasvim ok, ova koju planiram da kupim će služiti za putovanja i višednevne offroad ture. Inače sam probao tu acerbis kacigu u Barelu, kvalitet izrade je očajan, težak Kinez.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nishua iz Louisa je jako dobra kaciga koju često vidim kod enduraša.

Meni je njena forma očajno pasala, stiskala beskrajno, morao sam tražiti nešto drugo.

Uzeo sam Touratech Aventuro Mod, kacigu proizvodi Schuberth i 99% je ista kao E1.
Sad mi je drago što sam je uzeo jer je Flip-Up, vrhunska izrada i materijali, nije bučna, obavezno potkapa ispod nje, odlična za putovanja.
a8cd86a0bc9b028c222a762207e53b08.jpg7abbd3a47ae655a7d3b3163091a2f34e.jpg




Imam i BMW Endurohelm, ona mi je isto dobra ali nije Flip-Up i nju ne nosim toliko često.



faed332b08baf40efb6a1e42efc48eed.jpgef06a23b6d8baaed7312f699e0a9a897.png



Poslato priko Ténéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Airoh Commander, xmoto. 

 

Vrlo sam zadovoljan za dual sport. 

 

viber_slika_2021-05-23_19-15-23.jpg

 

ova narandžasta, jbg nemam bolju sliku... Nije za jurcanje (preko 100kmh je neprijatno bučna), ali za normalan dual sport zaista jeste 2-u-1. Uklapa ti se u budžet.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Meni ni jedna u toj kategoriji nije tiha. Na GS-u je ne bih nosio.

 

Za dual sport je sjajna. Npr. na 690 to je kaciga mog izbora (imam puno raznih kaciga, pa mogu da biram).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@vava 

Koristim je  3'cu sezonu ali pre nje nisam imao nista za poredjenje (konkretno) pa ne mogu da komentarisem iz tog ugla. 

Preglednost je vrh , suncane rade ok a bas ih cesto koristim gore-dole , mehanizam ne pravi probleme za sada , otvorenu vozim i do 70km/h , ventilacija s obzirom da nisam nikada bez podkape mogla bi i bolje a buka ...dok ne probam drugu ne mogu da ocenim ali sam ocekivao vise.Pin-lock  montiran odmah ali mislim da mi on pravi problem prilikom nocne voznje i farova u susret (morao bih ga skinuti) ili je do vizira ne znam ali mi ne odgovara.

Naravno da mora da se proba jer nije za svaciji oblik glave.Probao sam  tik posle kupovine Shark ne secam se model i bila mi je mnogo udobnija ali ostavih u maxmomentu 25000din koliko je tada bila , do duse mali popust jer sam pazario i jaknu kod njih, inace jace cene na sajmu nego u zimskom periodu sto nisam znao tada :ups: , Nolan mi kao serpa :jee3:

PS. testirao na putu , zvoni u usima ,  ama ni ogrebotine ali bukvalno :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

@vava

Sto se tice ove UFO kacige, mislim da je isti model kao sto imaju Acerbis, i Kappa, ja imam Kappa KV-30, najveca mana mi je buka na preko 100km/h, do tada je manje vise okej, nisam probao da skinem kacket da vidim da li ce biti manja buka. Nemam pinlock vizir magli samo kad stojim kad je bas hlando ali malo otvaranje vizira zavrsava posao, sto se tice suncanih naocara za godinu dana voznje dva puta sam ih koristio, nemam naviku da koristim suncane naocare, vise volim da ckiljim :D Ali sam primetio da nekako gledam kroz donju ivicu naocara kada ih spustim.

Promenio član DzoniV
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Probao sam Acerbis i deluje mi bas nekako jeftino, bezveze. A probao sam i ovu Ufo koja mi se cini da je bolja. E sad meni bi trebala kaciga koja ce biti dobra i na putu i van puta, da mogu iz Mirijeva da opeglam autoputem do Kucajskih planina da se izvozam tamo po sumi i nazad. Imam putnu exo-1200 super mi je po putu, a imam i Thor kros kacigu sa brilama super je van puta a po putu snjom mi je mucenje, pa zato i trazim neku sredinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 21 sati, srbac je napisao:

Ne navode težinu. Gledao sam i na stranim sajtovima, nema. Sigurno je 1700gr 

Da ne silazim u garazu al rekao bih 1550gr + - 50 gr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja