Jump to content

Moto Zajednica

Distinguished Gentleman's Ride Beograd

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1612 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Cvijanović said:

Ovde nije reč o ekologiji,već o teškom oboljenja kome su u velikoj meri doprineli džentlmen iz Ujedinjenog kraljevstva. Sasvim "nežno kao što muškarac ume". 

 

Ovi što se fircaju ispod repa manje obolevaju od raka prostate od ostatka populacije. Ali to što si promašio tablu samo pridodaje tvojoj konstantnosti u komentarima. Ne predaj se i samo napred, valja čuti i kako izgleda svet sa druge strane ogledala.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
48 minutes ago, rast said:

Kodeks oblačenja je već viđen na humanitarnim moto akcijama, npr Dedamrazijada u organizaciji BJB. Motivisana je marketingom američke kompanije ;)

 

Crvena odela, sako i pantalone, crvene kupaste kape sa belom ćubicom i belom trakom oko čela, bele manžetne, veštačka bela brada sa brkovima. Poželjno je govoriti HO-HO-HO.

Sto je direktan cin protiv pravoslavlja i hriscanstva uopste. Svrha jeste humanitarna kao i ova kojoj je namenjena tema ali je takodje i promocija necega sto je nametnuto od strane zapada i potiskuje nasa verovanja, obicaje i kulturu. Niti Deda Mraz moze biti Sveti Nikola niti balkanac moze biti engleski dzentlmen.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ne znam zašto je problem oko ovog skupa...prosto pronađen je način da se skrene pažnja na dve možda najkrupnije stvari koje zdravstveno pogađaju mušku populaciju, a to mogu iz profesionalnog ugla da potvrdim. To što se tamo neki englez setio i osmislio celu priču u zanimljivom ruhu je samo promašaj svih ostalih koji nisu bili dovoljno kreativni. Bitan je apsolutno humanitarni karakter...pa ako bude i zanimljivosti zašto ne. 

Klinac komšija iz moje zgrade je recimo otišao na događaj a uzeo je motor prošle godine i sređivao ga je baš za ovaj događaj...dan pre vožnje zove i kuka kako mu je akumulator otišao, nema drugi. Rakoh hajde svrati da rešimo... :D sređeno sve odrađena vožnja, mali oduševljen celom pričom. 

 

Sasvim pristojan događaj...

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Lepota je u različitosti.

 

Ko hoće da promoviše srpsku kulturu može da organizuje npr vožnju do Guče u avgustu i postavi dres kod "jelek, anterija i opanci"

A u vreme GP trka, organizovati humanitarnu s dres kodom "Alpinestar, Dainese, brojevi 46 i slično"

 

Ko što rekoše u priči o magarcu, ocu i sinu, "ne može se odjednom celom svetu ugoditi"

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Potpuno je prirodno da ovakva divna manifestacija naiđe na neodobravanje kod jednog dela naše populacije. Ne čudi me. Samo, za početak, treba odgledati taj klip iznad, i shvatiti šta Sveta priča. To NIJE moto skup, već način skretanja pažnje, ljudi koji voze motore. Dobrodošli su čak i ljudi bez motora, svako može da podrži. Ali jbg, svaka akcija mora nekom da zasmeta. Čak je opljuvan i Nemanja koji prodaje svoje motore u dobrotvorne svrhe za lečenje dece. 

 

U pravu je @rast ne može se celom svetu ugoditi. A i ne treba. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, rast je napisao:

Lepota je u različitosti.

 

Ko hoće da promoviše srpsku kulturu može da organizuje npr vožnju do Guče u avgustu i postavi dres kod "jelek, anterija i opanci"

A u vreme GP trka, organizovati humanitarnu s dres kodom "Alpinestar, Dainese, brojevi 46 i slično"

 

Ko što rekoše u priči o magarcu, ocu i sinu, "ne može se odjednom celom svetu ugoditi"

Naravno...samo ovi dušebrižnici  ne znam kako će pošto ako gledamo Nemac je prvi napravio motocikl...šta ćemo sa tim pošto znamo našu istoriju sa Germanima zašto onda voze motore????  Zašto žive u zgradama izgrađenim korišćenjem cementa koji je takođe englez izmislio...mobilni telefoni? pa opet englez zaslužan...sve se to lepo koristi bez pogovora a ovde se ističe svakakva glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Kome se ne svidja, jednostavno zaobidje manifestaciju. I onda u inat svim "snobovima" organizuje svoju akciju i voznju sa sve plakatima na staroslavenskom i sa kodom oblacenja u srpsku narodnu nosnju. 

Jedino sto za to sve treba imati vremena i volje. Mnogo je lakse i jeftinije srati po tastaturi

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Znaci sad svi trebamo da budemo englezi i nemci ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 1 minut, lencuga je napisao:

Znaci sad svi trebamo da budemo englezi i nemci ...

Ako je meni upuceno, ne ne smatram. Cak stavise, ovo sta sam napisao nije imalo ni sekundu sarkazma ili ironije nego to iskreno mislim. Tolerancija iznad svega i postovanje lijepog gesta. I iskreno mislim da je steta da niko do sad nije napravio ovo sta sam naveo. A ovde mnogi samo pljuju po drugom i drugacijem. Svoje se postuje i brani prvenstveno postovanjem i tolerancijom drugacijeg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@Pirotehnicar, nije, bilo je upuceno onima koji se pozivaju na pronalaske spomenutih naroda, ako cemo da merimo unazad ko je cemu doprineo europske civilizacije ne bi ni bilo da nije nasih prapredaka. Tako da slobodno mogu da se prave balkanci kad organizuju nesto. A nece jer im je "ispod casti".

Sto se tice ovih kojima je ideja glumljenja engleskih dzentlmena mnogo do 00 nek pogledaju malo ko su u stvari englezi i njihovi dzentlmeni pa ako im se i dalje svidjaju svaka im cast.

Da, jeste lep i human gest ali za mene zbog uslovljavanja neprihvatljiv. Otprilike kao kad bi se ovi iz LGBT organizovali oko necega sto bih i ja podrzao ali je uslov da dodjem obucen u kozne gace, od te price nema nista. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1227 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 7 sati, lencuga je napisao:

Znaci sad svi trebamo da budemo englezi i nemci ...

Ja svaki mesec prevedem jednog Svabu u nase pleme,ali dzabe ovi me sjebase sa ovom organizacijom,brojniji za sad:lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1227 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 2 minuta, lomitelj je napisao:

Čuvaj se@piki ako im se mnogo svidi, gube sve kočnice i tek onda ćeš imati muke s njima.

Znam brate,veruj mi da sam pre dve nedelje slao dunju po kamionu i ovaj moj isao 130 km da presretne kamion:lol3:.

Juce me zove i srecan kao dete,dobio je poziv za vakcinu i vec je isplanirao da mu prvo putovanje bude kod mene.Covek ima 6o+ godina,cirkus zivi:lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1134 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 3 minuta, piki je napisao:

Znam brate,veruj mi da sam pre dve nedelje slao dunju po kamionu i ovaj moj isao 130 km da presretne kamion

To je bilo Gentleman's Ride po dunju.:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 5/30/2021 at 9:13 AM, drmilan_ said:

Pa zato sto su ograniceni a mozda i samo ljubomorni jer ne mogu da poseduju nesto slicno pa shodno tome nisu ni prisutni. Pa daj pljuj po svemu. Cim je nesto drugacije, nije hard rock uz litre i litre ispijanja piva odma je nesto nadmeno, lose itd. Strasno koliko smo ogranicen narod...

Ne postoji kolektivni mentalitet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
On 30.5.2021. at 1:31, Pingvin37 je napisao:

Ja odrastao sa tim glavama (izmedju ostalih). I srecan sam zbog toga, da nije tih bilo, bez obzira na moju ljubav prema 2 tocka od klinackih dana, ne bih se dalje upustio u "ozbiljnije masine".

 

Nije istina da su svi "klosarili", vec su ljudi ziveli od svog rada, a i danas zive i rade, placaju racune, i ne mogu sebi da priuste motore od 10k evra jer su radnicka klasa uglavnom. 

 

Od tih ljudi sam naucio mnogo vise nego od ovih na GS-ovima i novim afrikama koji ne znaju da se jave, ni otpozdrave a jos ni etiketu sa opreme nisu skinuli. 

 

Od tih ljudi mogao si da naucis da volis motore, da sanjas, da se veselis uz dobro pivo i dobru muziku, da naucis kako da cackas oko motora, da naucis o nekim drugim vrednostima, forama i fazonima, obicnim, nematerijalnim.

 

Svaki taj "masni klosar" imao je smeka i bio je i JESTE veci "bajker" od ovih danasnjih novih etiketa "bajkera".

 

 

Niko nije napisao da su svi klosarili. Procitaj opet. ;)

I po cemu su ti ljudi veci bajkeri od onih koji imaju jacu finansijsku infuziju, pa mogu da sebi priuste postenu opremu i motor sa kojim im nece biti glava u torbi kad god negde krenu? Kako se uopste meri ko je veci 'bajker', a ko manji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1227 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 3 sati, sergio je napisao:

Kako se uopste meri ko je veci 'bajker', a ko manji?

Ko ima gs-a taj je veći,svasta ti pitas:P.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1394 postova
  • Lokacija: BGD
4 hours ago, sergio said:

Niko nije napisao da su svi klosarili. Procitaj opet. ;)

I po cemu su ti ljudi veci bajkeri od onih koji imaju jacu finansijsku infuziju, pa mogu da sebi priuste postenu opremu i motor sa kojim im nece biti glava u torbi kad god negde krenu? Kako se uopste meri ko je veci 'bajker', a ko manji?

Metaforicki sam mislio "veci". A to veci odnosi se na to da si od tih ljudi mogao nesto i da cujes, a od ovih novih (svaka cast svakome) nista apsolutno. Bar ja. Za druge ne znam.

 

A danas je nazalost sve postalo "finansijska infuzija" pa tako i celokupno motociklisticko drustvo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

A bre braćo motoRciklisti, što ste tolko ljubomorni i zavidni? Lepo čovek reče da je to humanitarna manifestacija u okviru borbe protiv raka prostate i samoubistava muškaraca. Sam naziv manifestacije i razlog za organizaciju iste mi govori da možda neko od njih ( ili nekoliko njih,  daleko bilo ) ima problem takve vrste i da oće da se rokne ( kažu stručnjaci da oće to kod nekih muškaraca kad otkaže vršnjak ).  Kako vidim na Vojinom snimku, učesnici su ljudi u kritičnim godinama kada se javljaju problemi sa ovom bolešću. Da bi sprečili suicidne namere, odlučili su da se lepo obuku, isterali svoje lepe motore i sa šarmantnim pratiljama krenuli da se provozaju gradom. Podržavam njihov gest i borbu za život.  :takoje:

Rak prostate je vrlo zajebana i česta bolest. Među mojim poznanicima je bio  smrtni slučaj prouzrokovan tom bolešću.

Tako da ljudi uživajte na svojim mopedima, skuterima, motorciklima, skupim i jeftinim, pa makar i u masnim i znojavim prslucima i jaknama, ili u sakoima od tvida.  Važno je da patka skače i da se radujete svakom novom danu.

Promenio član Best
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Zašto slepi, gluvi, nemi, invalidi nisu skloni samoubistvu?Žene sa rakom genitalne regije? Što bi se one manje ubijale? Ovde je tzv. muški ponos obrnut i bukvalno istrešen iz gaća. Nema ovde trunke rodne ravnopravnosti. Koja u suštini ne postoji niti će kad postojati. 

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 14 sati, Best je napisao:

Da bi sprečili suicidne namere, odlučili su da se lepo obuku, isterali svoje lepe motore i sa šarmantnim pratiljama krenuli da se provozaju gradom. Podržavam njihov gest i borbu za život.  :takoje:

 

Ne matori, to je odličan recept za kukanje jedno drugom na ramenu i na kraju još veći bedak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Zašto slepi, gluvi, nemi, invalidi nisu skloni samoubistvu?Žene sa rakom genitalne regije? Što bi se one manje ubijale? Ovde je tzv. muški ponos obrnut i bukvalno istrešen iz gaća. Nema ovde trunke rodne ravnopravnosti. Koja u suštini ne postoji niti će kad postojati. 
A šta se više proseravaš, ti znaš da nema psihičkih poremećaja među tom populacijom? Daj tačne podatke da to ne postoji! Navedi tačne primere...umršto što ovde paušalno lupaš gluposti.

Jesi se nekad prošetao onkološkim institutom sa njihovim stalnozaposlenim psihologom? Da ti malo pojasni situaciju...Jesi li se malo prošetao do Belog štapa pa da vidiš kako se slepi i nemi nose sa psihičkim tegobama... proseravaš se ovde konstantno a pojima nemaš.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja