Jump to content

Moto Zajednica

Kociona klesta problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova

Pozdrav svima,

 

danas sam menjao prednje plocice i primetio sam da srednji klip na desnim  klestima nece da izlazi napolje.Pokusao sam na obe sisice da ispustim ulje,na slici je obelezena sisica iz koje ne izlazi nista vrlo malo pokaze ulja.U pitanju je Honda CBF 600

20210513_210720.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ništa strašno, možda ti fali ulja, ali verovatno su ti kočione gumice u kurcu pa zaglavljuje klip, dešava se, treba rastaviti klešta, povaditi klipove i gumice, sve lepo očistiš, promeniš sve nove gumice, sastaviš, sipaš novo ulje izvazduširaš i vozi miško.

Nije neka nauka, osim vazduširanja, to mi nikad nije išlo od ruke :lol: :(

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8378 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nagazi zadnju kocnicu i izaci ce...
Povezan sistem i ta je sisica samo za njega...
Sve ok rekao bih.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Hvala na savetu.Klip sam vratio prstom unutra nije bio napolju kao ostala dva ali nece da izadje kada pritiskam rucku,izlaze samo dva.Ulje je na maksimumu.Da li je moguce da je jedno crevo zapuseno jer na tim klestima ima dva creva.Bas sam u dilemi:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
2 minutes ago, N.F.S. said:

Nagazi zadnju kocnicu i izaci ce...
Povezan sistem i ta je sisica samo za njega...
Sve ok rekao bih.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Ok.Zasto ne izlazi ulje pod pritiskom kada stisnem rucicu.Kakve veze ima sa zadnjom kocnicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8378 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj je klip povezan sa pumpom zadnje kocnice, znaci da bi na sisicu iznad njega izlazilo ulje/kociona tecnost, moras nagaziti pedalu zadnje.
Takodje tecnost za taj klip sipas u lonce ispod sedista.
Tako je honda povezala kocnice, kada zgazis zadnju, koci napred i taj jedan klip.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
3 minutes ago, N.F.S. said:

Taj je klip povezan sa pumpom zadnje kocnice, znaci da bi na sisicu iznad njega izlazilo ulje/kociona tecnost, moras nagaziti pedalu zadnje.
Takodje tecnost za taj klip sipas u lonce ispod sedista.
Tako je honda povezala kocnice, kada zgazis zadnju, koci napred i taj jedan klip.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Da li se ti salis?:zbunjen:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Da se nadovežem na temu...

Gde kupiti te gumice za klešta? Sličan problem imam, doduše sa sporim vraćanjem kipova nazad, pa dolazi do škripe pločice po disku - što je prilično iritirajuće...

(Hornet je u pitanju)




Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Gumice kupujes tek kad rastavis klesta i vidis da su oštećene... ako su oštećene kupis na ebay, ima i nasa firma sigurnost zrenjanin... 

A kad rastavis klesta, pazljivo izvadis gumice, ocistis kanale u kojima su bile...imas klipove po YT za to koliko 'oćes...nikako ne smirglaj klipove vodenom smirglom, vec ih očisti cistom pamucnom krpom i nitro razredjivačem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 5/13/2021 at 9:41 PM, N.F.S. said:

Zanemari, pozzzz

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk
 

Vidiš li koliko smo mi "balkanci" bolesni u mozak ... :D

Možeš čovjeku nacrtati u boji i šljokice staviti, ali uvijek će biti pametniji netko ko priča engleski ili njemački i stavi to na youtube ... :D ... da nas nema trebalo bi nas izmisliti ... :grr::lol3::lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 5/13/2021 at 9:32 PM, R6 said:

Ok.Zasto ne izlazi ulje pod pritiskom kada stisnem rucicu.Kakve veze ima sa zadnjom kocnicom?

Šta si pomislio prvo kad si vidio da na jednim klještima imaš dva odvojena "ulaza" i dva odvojena "izlaza"... ustvari, jesi išta pomislio na to ?!?  ... trebao si ... ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
46 minutes ago, braca said:

Gumice kupujes tek kad rastavis klesta i vidis da su oštećene... ako su oštećene kupis na ebay, ima i nasa firma sigurnost zrenjanin... 

A kad rastavis klesta, pazljivo izvadis gumice, ocistis kanale u kojima su bile...imas klipove po YT za to koliko 'oćes...nikako ne smirglaj klipove vodenom smirglom, vec ih očisti cistom pamucnom krpom i nitro razredjivačem...

Uvjek je dobro zamjeniti gumice jer stare ne samo da se zaprljaju sto se da ocistiti vec i malo prosire, pa opet stvaraju veci otpor nego kada su nove. E naravno sad ako se ne moze onda dobro ocistiti stare gumice i kompletna klijesta sa utorima za gumice jer se na njima nahvata nekakav oksid valjda od klijesta, nakupi se i mulja u klijestima. sada nisu skupi sprejevi za ciscenje kocnica oko 300din 400ml, a dosta pomazu pri ciscenju. Ja sam za svoj narucio gumice u Sigurnosti, 3 seta sa dostavom oko 1500din, tako da nije neka stavka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 5/13/2021 at 9:57 PM, R6 said:

Izvini bio si u pravu nasao sam klip na YouTube :neznam:

Jesi malo preletio ali cijenim kada neko zna igovoriti tu najtezu rijec :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Evo šta se u Hondinim čeljustima zna naći  ... :D

 

Čuo sam od povjerljivih izvora da takve stvari znaju naći i ljudi sa youtuba koji pričaju engleski .... ali znatno rjeđe nego mi, jer oni ipak malo redovnije održavaju motore... :lol3:

P5038971.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
1 hour ago, Bigor said:

Uvjek je dobro zamjeniti gumice jer stare ne samo da se zaprljaju sto se da ocistiti vec i malo prosire, pa opet stvaraju veci otpor nego kada su nove. E naravno sad ako se ne moze onda dobro ocistiti stare gumice i kompletna klijesta sa utorima za gumice jer se na njima nahvata nekakav oksid valjda od klijesta, nakupi se i mulja u klijestima. sada nisu skupi sprejevi za ciscenje kocnica oko 300din 400ml, a dosta pomazu pri ciscenju. Ja sam za svoj narucio gumice u Sigurnosti, 3 seta sa dostavom oko 1500din, tako da nije neka stavka.

Jedino što mi se kod gumica iz Sigurnosti ne svidja je prva gumica tkz. "prašinar", nema kanal po sredini kao originalne ili TourMax-ove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja