Jump to content

Moto Zajednica

Da li da mijenjam gumu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Danas mi je motor bio u servisu jer je preko zime usao vazduh u kocnicu i rece mi serviser da mi je prednja guma losa, ne sjecam se sta je tacno rekao ili se zaravnala ili neravnomejrna potrosnja, sta vec, pitah od cega to, kaze gradske voznje, previse kocenja itd. Ja sam bas laik za gume, meni licno izgleda ok i u voznji mi se ponasa isto.

Guma je michelin pilot power 3 , uzeo sam je prije 2 god novu i nijesam presao previse km. Jeste pretezno gradska voznja al barem jednom nedeljno odem na krivudave puteve oko grada ili medju gradove, a te voznje kroz grad su kratke. Evo napravih kratak snimak jer sam se sad zabrinuo, pa cu ujutro opet otici da se dobro pogleda, al reko da pitam i vas kako vam izgleda. Jesam mozda malo nespretno snimio ovo i na brzaka al moze se pauzirat ako sam u bilo kojem momentu uhvatio dobar kadar

ako je stvarno kriticno onda cu je zamijeniti. Mislio sam da ce mi prije zadnja guma se potrositi al evo ne znam, valjda jer ne jurcam previse ona je ok.  Nijesam sad pri parama, radije bih uzeo neku jeftiniju varijantu( ali da je i dalje ok), ako nista uzecu ovu istu al evo npr ova kako vam se cini, polovna al djeluje ok? (mada kad bolje pogledam izgleda potroseno desno)

0761cf4a-32db-4813-81fc-86b775c576b5.web
WWW.AUTODILER.ME

Najposjećeniji sajt za prodaju polovnih i novih automobila, motora, bicikala, kamiona, radnih mašina, poljoprivrednih mašina, plovila, kao i auto dijelova i opreme u Crnoj Gori.

ili ova nova

pa neka potraje dok se i zadnja potrosi pa cu 2 nove dobre... Al bas me zacudilo da je prednja tako brzo otisla, sta raditi da je ne zajebem opet mimo manje gradske voznje i vise krivina :D

 

 

Edit: slikacu kako treba ujturo no ujutro idem na izlet pa sam se istripovao nocas, al prije polaska cu provjerit dodatno sve.

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A koliko kilometara ti je to "nisam prešao previše"?

Inače, Pilot Power gume nisu baš poznate po trajnosti, ako hoćeš da ti gume traju uzmi Pilot ROAD gume, to su vrhunske Sport Touring gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Што се мог, не баш дугог, искуства тиче, ако мењаш онда обавезно нова гума.
И што се тиче самог осећаја на мотору, а и генерално да је та половна ваљала не би се ни мењала.
Е сад избор гума ти зависи од стила и типа вожње.
Ако си "тркач" бољи избор је нека мекша гума, а за град  нешто мало тврђе.
У истом смо "проблему". Ја ове недеље морам да мењам, после пређених 12-13.000км са Bridgestone Batllax BT-016 задња гума се по средини доста потрошила.
И двоумим се између Mitas Sport Force+ и Batllax-a који већ возим (презадовољан сам истом).
Разлог двоумљења је брзина трошења Batllax-a и жеља да се проба и тај Mitas који људи који су га користили или "кују у небеса" или куде.
Одужих.
Што се тиче гума, ту се никад немој играти.
Ново је ново и кад видиш или осетиш да треба да се мења, мењај.
За 150-200е ће сачувати главу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Ako ti je serviser rekao da je za zamenu ili se dvoumis onda menjaj.

 

Polovne se svakakve prodaju pa ako ne znas sta i kako najbolje da izbegnes... npr. ja sam na novom motoru posle 200km skinuo dualsport gume da bi stavio kramponke tako da eto, kupac je dobio fakticki nove gume po veoma dobroj ceni. Samo takve situacije nisu bas ceste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR



Evo bolje slike, mislim da vidim i ja problem sad, no nije ekstreman. Recite mi koliko brzo da mijenjam, valja li ova dunlop da stavim sto linkah i kako ovo da sprijecim jer mislim da ne predjoh 5k km za ove 2 god.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Uzecu novu prednju, zadnja mi je kao nova jos.. Mislim da ni 2500 km nijesam presao a ne 5000... Bas mi je nejasno kako je dosla do granicnika i ovako neravnomjerno se potrosila pa i nije zaobljena kako treba. Jel do stila voznje, previse kocenja, nasih puteva, nepodesenog vjesanja (mislim da mi je naprijed dosta tvrdo, ovih dana cu da se posvetim da nastelujem po mjeri), kako da sprijecim ovo opet, bas mi cudno da prednja tako brzo ode, em zbog male kilometraze em sto cesto jedna prednja nadzivi 2 zadnje. A ove sam imao jer sam dobio dobru cijenu za njih bas, vidjecu koje cu iduce, mislio sam metzeler m7rr al razmislicu jos. Ne treba mi full sportska jer ne jurcam toliko al opet bih nesto sto moze da drzi kako valja i pri zivahnijoj voznji po krivudavim putevima :)

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

A jesi li siguran da je uvek bila pod adekvatnim pritiskom? Tako brzo "ukockavanje" i trošenje deluju kao da su izazvani zbog preniskog pritiska. Koliko često si je pumpao i kolika je vila razlika između dva punjenja? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jedno vestacenje i konsultacija drustvo!

Sinoc mi drugar salje na viber, sta li je moglo da ovakvo ostecenje prouzrokuje?

Guma je prosle godine montirana, nova, dot 3519, presla oko 5000km..

 

Kao da  je "na gasu" pokidao o nesto...

gu.jpg

gu1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Auh, pravo sam se uplašio kada sam je video...šta nam prodaju...

Možda malo super lepka pomogne ? :)

Dobro je da je primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Da se javim i ja, vlasnik gume sa dodatnom Sarom. Vrlo neprijatna situacija, pa ti sedi i vozi a kupiš novu gumu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Da se javim i ja, vlasnik gume sa dodatnom Sarom. Vrlo neprijatna situacija, pa ti sedi i vozi a kupiš novu gumu.


Gde je Made in taj Pireli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
22 hours ago, No_LiMiT said:

... nepodesenog vjesanja (mislim da mi je naprijed dosta tvrdo, ovih dana cu da se posvetim da nastelujem po mjeri), kako da sprijecim ovo opet, ...

 

Takvo trošenje gume ukazuje na problem i sa oslanjanjem i sa geometrijom. Dobro ti to isproveravaj da ti i nova guma ne bi ubrzo izgledala isto.

Dobar majstor bi na osnovu izgleda gume mogao da ti kaže šta nije u redu.

Promenio član drs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
1 hour ago, drs said:

 

Takvo trošenje gume ukazuje na problem i sa oslanjanjem i sa geometrijom. Dobro ti to isproveravaj da ti i nova guma ne bi ubrzo izgledala isto.

Dobar majstor bi na osnovu izgleda gume mogao da ti kaže šta nije u redu.

Eo moj, a medju boljima ovdje, rece ne zna tako da nemam pojma :D

 

  

14 hours ago, Četka said:

A jesi li siguran da je uvek bila pod adekvatnim pritiskom? Tako brzo "ukockavanje" i trošenje deluju kao da su izazvani zbog preniskog pritiska. Koliko često si je pumpao i kolika je vila razlika između dva punjenja? 

 

Pa nije da sam uvjek bio 100% siguran ali imam digitalni mjerac pritiska od jeseni pa s vremena na vrijeme provjerim i dopunim, prednja jeste imala tendenciju da izgubi malo pritiska dok zadnja gotovo ne ili minimalno. Mozda je i ponekad bila nize u voznji al ne nista sad strasno ja mislim. Eo vidjecemo s iducom sto ce bit..

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja