Jump to content

Moto Zajednica

Enduro kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Kao sto napisah u prethodnim postovima, licno mislim da je to prednost, u smislu da cujes sta se oko tebe desava. Ja licno volim da slusam kako mi motor radi, zvuk auspuha, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Nolan, ne znam koji model, sad se proizvodi kao Grex RD 1, znam da ti kazem da je udobna (meni) i ima vizir. Kakva je u voznji i koliko kosta, nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Eno uozbiljio sam se  :D

 

Ono jes' da izgleda kao obicna kojoj su nakalemili kacket, koji i moze da se skine, ali vodi se kao enduro.... majke mi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nasla sam kacigu svojih snova, ne zanima me vise Grex  :D Dakle, to je ova prelepa Uvex bela. E, posto sam sigurna da je necu naci u Bg-u (belu), hocu da znam da li se ovde negde uopste prodaju Uvex kacige, tako da mogu da probam, da odredim velicinu i da narucim iz inostranstva. Ako neko video u nekim radnjama Uvex kacige, javite mi pliz!

post-2067-12879009497239_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

hmmm... pa nemoj da uporedjujes svoju i moju glavu  ;D  ;) ali totalno sam se zaljubila u ovu kacigu!!! ipak se nadam da ima u bg-u negde da se proba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

@  Kalina

 

Uvex uvozi Verano motors kako bi ispratio ponudu Peugeot skutera.Samo jednom godisnje i to u februaru stize porudzbina za

celu godinu.Koliko znam Enduro model je rasprodat.Ipak ne budi lenja pa odi do njih mozda je neka ostala ili ces napraviti

neki dil za februar.

Pozdrav ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ribolovac

hvala na informacijama, necu biti lenja, sutra cu da odem do njih!  :) Ma meni je bitno da probam bilo koju uvex zatvorenu kacigu samo da vidim koja mi treba velicina - S ili XS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Kalina

Ako si vec odlučila da ideš do verana molim te podijeli i sa nama informacije, koliko e ,koji br. , koje boje , kad stižu itd

Unaprijed zahvalan. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Vako, jedno vreme sam nosio nolanku (tu sto je sada grex) i mogu vam reci da sam bio vrlo zadovoljan, ponajvise zbog toga sto je kaciga poprilicno lagana i uzivao sam da je nosim po gradu i na krace rute (imao sam N100 za put). Malo mi je smetao okrugli kalup, ali je bila porilicno razglavljena pa nije zuljala. Sada imam Arai TourX, i prezadovoljan sam kacigo. Jeste, bucna je, magli, izgrebe se na svaki preki pogled... Ali sve prednosti enduro kacige su tu. Pa da krenem iz pocetka:

 

-kacketic: mnogo dobro radi posao kad je vizir podignut, posto tada sluzi kao stitnik istog, pa kada prolazite kroz siblje... on je prakticno uvek cist. Za druge prednosti tipa sticenja od sunca, blata, napasnih stoperki i radara ne bik puno da ulazim u pricu, to kako se kome ucini.

 

-vizir: hebitacno fantastican, ja sam kupio polovnu kacigu i mislio sam da je neko stavio nov vizir, medjutim, on jednostavno nece da se osteti, bar je moj utisak takav. MOkra krpica i opet je nov, a o preglednosti da ne pricam. Po meni, najveca prednost koju donosi ova kaciga je sto imate mnogo veci "prozor u svet" od klasicnih kaciga.

 

-dihtovanje: mozda bi mogao da zamerim, ali za leto je do jaja. Kada je kisa i malo ladno, bolje obucite vunenu kapicu ispod. Produvava, prokisnjava, progovnjava... Zato vizir ni nece da magli u voznji, ali kad stanete......

 

-po onome sto sam citao, Shoei je mnogo bolja kaciga, posto je mnoogo novija konstrukcija (tourX je skoro nepromenjen vec 7-8 godina, samo malo kozmetika) a BMW je kako kazu VR' brega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ova uvex je do...ali moja ljubav je bas 'VAKA

 

Moja je baš ovakva:

 

bmw_enduro(1).jpg

 

Uzeo sam je polovnu (za novu para nemam). Bivši vlasnik (Englez) se bunio da je previše bučna. Mislim da nije probao AGV flip up koju sam imao ranije a ni Airoh S4 koju sam imao neposredno pre.

Meni je ova kaciga otkrovenje za duža putovanja. Na autoputu nema preterane buke a onaj šilt bar sa mojim visokim vetrobranom ne pravi ama baš nikakav problem ni na većim brzinama (u preticanjima recimo i sl.).

E sad, treba uporediti i pare koje se daju za ovu BMW i za ove dve koje sam imao. Kada se sve sabere, sve tri su izuzetno dobre kada se napravi analiza cena/kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bila sam danas u Veranu, imaju neke UVEX kacige (ono malo sto je ostalo), ali Uvex enduro nema uopste  >:( takodje nemaju ni jednu uvex-ovu kacigu u S velicini da bih mogla da probam  >:( Nova tura opreme ce da im stigne tek negde u martu, u principu moze nesto i da se naruce, ali ja se nisam raspitivala oko toga, gde cu da cekam do marta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Bila sam danas u Veranu, imaju neke UVEX kacige (ono malo sto je ostalo), ali Uvex enduro nema uopste  >:( takodje nemaju ni jednu uvex-ovu kacigu u S velicini da bih mogla da probam  >:( Nova tura opreme ce da im stigne tek negde u martu, u principu moze nesto i da se naruce, ali ja se nisam raspitivala oko toga, gde cu da cekam do marta!

 

Ma kakva ona bela ovu kupi :o :o :o :o :o

 

erlkoenig-uvexhelm.jpg

 

 

 

cena prava sitnica 599.99 e ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Bila sam danas u Veranu, imaju neke UVEX kacige (ono malo sto je ostalo), ali Uvex enduro nema uopste  >:( takodje nemaju ni jednu uvex-ovu kacigu u S velicini da bih mogla da probam  >:( Nova tura opreme ce da im stigne tek negde u martu, u principu moze nesto i da se naruce, ali ja se nisam raspitivala oko toga, gde cu da cekam do marta!

 

Ma kakva ona bela ovu kupi :o :o :o :o :o

 

erlkoenig-uvexhelm.jpg

 

 

 

cena prava sitnica 599.99 e ;)

Jel ovo bmw enduro carbon kaciga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja