Jump to content

Moto Zajednica

Enduro kaciga

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ribolovac dade tacan odgovor ;)

 

Uz to treba obratiti paznju da Arai i cini mi se taj model Uvex-a imaju ovalni kalup (Arai ima sigurno), a Shoei i Airoh imaju okrugli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj izbor je bio Shoei Hornet DS i nisam se prevario, stvarno odlicna kaciga. Uzeo sam je u USA i bila je, koliko se secam, 100$ (oko 450$) jeftinija od Arai-a, a po meni nema razlike (mozda je cak i bolja). Jedino sto Arai ima malo duzi "suncobran". Ako si u fazonu da kupis kvalitetnu i dobru dual DS kacigu, po mom misljenju, biraj izmedju te dve. Ove druge dve su za klasu ispod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Prije dva mijeseca sam kupio Uvex enduro, Kaciga je udobna , vizir dobar i za tu cijenu mislim da je O.K.

Ima par propusta npr. kada je vizir podignut do kraja u jednoj tacki dodiruje shild i od vibracija se grebe ???.

To se moze doraditi , a kaciga inace nije losa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Prije dva mijeseca sam kupio Uvex enduro, Kaciga je udobna , vizir dobar i za tu cijenu mislim da je O.K.

Ima par propusta npr. kada je vizir podignut do kraja u jednoj tacki dodiruje shild i od vibracija se grebe ???.

To se moze doraditi , a kaciga inace nije losa.

 

Je..s takvu kacigu koja mora iz fabrike da se doradjuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam nikad kapirao cemu sluzi ona nadstesnica na enduro kacigama. Ajd, za vreme takmicenja, moze da spreci da blato koje baca motor ispred pada na vizir, ali obzirom da ovde 99.99% ljudi ne vozi cross trke, mora da ima jos neku funkciju.

 

Koju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam nikad kapirao cemu sluzi ona nadstesnica na enduro kacigama. Ajd, za vreme takmicenja, moze da spreci da blato koje baca motor ispred pada na vizir, ali obzirom da ovde 99.99% ljudi ne vozi cross trke, mora da ima jos neku funkciju.

 

Koju?

 

Jos da te ne bi zaslepelo sunce kad se iznenada pojavi pojavi iza nekih objekata pored puta ili krivina.... Tipa vozis po uskom krivudavom putu kroz sumu i odjednom kroz drvece se promalja sunce koje ti bije direktno u lice, a slede uske krivine koje bi sigurno omasio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos da te ne bi zaslepelo sunce kad se iznenada pojavi pojavi iza nekih objekata pored puta ili krivina.... Tipa vozis po uskom krivudavom putu kroz sumu i odjednom kroz drvece se promalja sunce koje ti bije direktno u lice, a slede uske krivine koje bi sigurno omasio...

 

hmm... i samo zbog toga cu nonstop trpeti cimanje od vetra kad okrenem bocno glavu? Mislim da sam mnogo cesce na asfaltu nego na sumskom putu... al' dobro! To samo znaci da takve kacige nisu za mene, nego sam se pitao da nesto ne propustam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Nisam nikad kapirao cemu sluzi ona nadstesnica na enduro kacigama. Ajd, za vreme takmicenja, moze da spreci da blato koje baca motor ispred pada na vizir, ali obzirom da ovde 99.99% ljudi ne vozi cross trke, mora da ima jos neku funkciju.

 

Koju?

 

Vrlo bitna stvar je to sto moze da ispadne iz ruke ili sa motora a da ne udari direktno vizirom. Sluzi i za voznju po extremnim padavinama ,kada se vozi sa otvorenim vizirom stiti oci od grada ,kise ili snjega ;), to je naravno manje bitno za kafe rejsere ;D.

Sa druge strane lijepo izgleda na enduro motoru ,ali mi nismo dosli na nivo da o tome razmisljamo ,kod nas jos uvjek nose supersport kacige i na kastom motorima!?Balkan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nisam nikad kapirao cemu sluzi ona nadstesnica na enduro kacigama. Ajd, za vreme takmicenja, moze da spreci da blato koje baca motor ispred pada na vizir, ali obzirom da ovde 99.99% ljudi ne vozi cross trke, mora da ima jos neku funkciju.

 

Koju?

 

Vrlo bitna stvar je to sto moze da ispadne iz ruke ili sa motora a da ne udari direktno vizirom. Sluzi i za voznju po extremnim padavinama ,kada se vozi sa otvorenim vizirom stiti oci od grada ,kise ili snjega ;),

 

 

Eee ovo vec ima smisla!  :)

 

Pre neki dan kisa paaaada,ja u oblaku,  vizir magli, da poludis!

Da sam imao kacketic, verovatno bi bilo malo lakse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E to sam i ja mislio.Jel ima ta varijanta da uzmem kakvu enduro kros kacigu bez vizira, mogu one naocare , i bog da me vidi?Vec mi je muka od podignutog vizira zbog magljenja,i ckiljenja ociju.Jel radi ta kombinacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

E to sam i ja mislio.Jel ima ta varijanta da uzmem kakvu enduro kros kacigu bez vizira, mogu one naocare , i bog da me vidi?Vec mi je muka od podignutog vizira zbog magljenja,i ckiljenja ociju.Jel radi ta kombinacija?

 

Na SHOEI Hornetu mozes da skines vizir i da koristis naocare. Uz kacigu dobijes "cepove" za mehanizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

E to sam i ja mislio.Jel ima ta varijanta da uzmem kakvu enduro kros kacigu bez vizira, mogu one naocare , i bog da me vidi?Vec mi je muka od podignutog vizira zbog magljenja,i ckiljenja ociju.Jel radi ta kombinacija?

 

Na SHOEI Hornetu mozes da skines vizir i da koristis naocare. Uz kacigu dobijes "cepove" za mehanizam

Kros kacige su dosta jeftinije od enduro kaciga sa vizirom ,ali su dosta prozracne i namijenjene za sport a ne svakodnevnu upotrebu i nisu za hladnije dane. Mislim da ti je ipak bolja mogucnost enduro kaciga , moze koristiti i bez vizira sa naocarima pa biraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

      Ja imam AGV AX-7 kacigu za motokros sa Smith naocarima i Arai Tour-X2 sa vizirom, obe su mi mnogo drage ali AGV nosim leti i na krace ture a Arai za 'ladnocu i duzi put.

 

Nisam nikad kapirao cemu sluzi ona nadstesnica na enduro kacigama. Ajd, za vreme takmicenja, moze da spreci da blato koje baca motor ispred pada na vizir, ali obzirom da ovde 99.99% ljudi ne vozi cross trke, mora da ima jos neku funkciju.

 

Koju?

 

Vrlo bitna stvar je to sto moze da ispadne iz ruke ili sa motora a da ne udari direktno vizirom. Sluzi i za voznju po extremnim padavinama ,kada se vozi sa otvorenim vizirom stiti oci od grada ,kise ili snjega ;), to je naravno manje bitno za kafe rejsere ;D.

Sa druge strane lijepo izgleda na enduro motoru ,ali mi nismo dosli na nivo da o tome razmisljamo ,kod nas jos uvjek nose supersport kacige i na kastom motorima!?Balkan.

    Ovde se bas slazemo, kaciga sa shildom i naocarima je nesto kao znak raspoznavanja, onaj ko je nosi-voli dignute blatobrane, off-road voznje i prirodu

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

      Ja imam AGV AX-7 kacigu za motokros sa Smith naocarima i Arai Tour-X2 sa vizirom, obe su mi mnogo drage ali AGV nosim leti i na krace ture a Arai za 'ladnocu i duzi put.

   

   

E tako nesto meni i treba, jer ja za duzi put imam ovu moju punu AGV, al mi treba neslo po lokalu do desetak km, kad se desava da mi magli ,pa ja dignem vizir, pa mi duva ladno i prasina u oci,ili vizir do pola ali je opet slicno,probavao razne karafeke sa maramom preko usta, a onda mi bolje da tu kros uzmem, kad mi ionako duva ladno,a brzine su tu nesto sitno. Koliko ja kontam naocare nema leba da magle(jel?), a i za leto je kroska k dobra jer ima fino mesta da mi pirka odozdo( a i za sendvic ;)  ).Izvinte za enduro/kros off ali sta sad kad je tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja