Jump to content

Moto Zajednica

Naši trkači i njihovi motori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Mislim da ova tema zanimati puno naših Drugara ovde na forumu.Pozivam sve naše trkače da postave po koju slike svojih  trkačkih motora i opišu koje izmene/dorade su rađene.Svakako nam je naš moto-sport dosta "zapušten i neorganizovan...daj onda barem mi nešto da prinesemo tome.Ja bih voleo dase međusobno upoznamo a i naši drugari BAJKERI treba da znaju za koga će navijati   :) .

Vozimo (sin i ja) ove godine po prvi put u Heppening-klasi...zasad samo jednom u kraljevu  >:( >:(

Došljin Saša (ja) 1967 iz Temerina

Došljin Danijel 1990 iz Temerina

 

ZXR 750 RR proizveden 94 kupljen u nenačkoj 2004 od prvog vlasnika u salonskom i original stanju

Sve ostalo smo sami odradil  :D

MOTOR:

749 ccm

Radilica olakšana i fino balansirana (u nemačkoj)

Na glavi obrađeni kanali i kompresioni prostor

Bregaste osovine (Kawasaki Kit varijanta)

Lančanici bregaste na podešavanje  (Kawasaki Kit varijanta)

Ventili  (Kawasaki Kit varijanta)

Klipovi  (Kawasaki Kit varijanta)

Uljna pumpa  (Kawasaki Kit varijanta)

Korpa kvačila  (Kawasaki Kit varijanta)

Lanac u motoru pojačan-španer lanca mehanički

Menjać  prva brzina produžena od 130 do 170 km/h u zavisnosti d prenosa na lančanicima(Kawasaki Kit varijanta)

Hladnjak veliki  (Kawasaki Kit varijanta)

Karburatori Flahšiberi 39mm original  (igle,dizne...Kawasaki Kit varijanta)

Veliki karbonski Airbo+karbonski usis (karburatori su u kutiji a rezervoar goriva služi Kao pklopac (Da može lepo da diše  :) )

Palenje CDI (Kawasaki Kit varijanta blokada na 13900)

Nema anlaser ni alternator

OPREMA:

Öhlins stabilizator centralno ispred rezervoara

Öhlins zadnji amortizer

Wilbers progresivne opruge u prednjim vilama

Zadnja viljuška pojačana

Magnezijumska prednja felna

Brembp gusani  plivajući diskovi

Brempo Čeljusti sa adapterima  (Kawasaki Kit varijanta) pločice Ferodo CP211 trkačke

Radijalna pumpa za prednju kočnicu-pancirna/teflonska creva

Oklopi komplet karbonski

MRA trkački vetrobran

Akrapović kompletan

DID lanac ERV3 trkački 520-ka

Šaltautomat/tiptronik ili kako već hoćete...menjaš brzine  bez kvačila ili puštanaja gasa znači pun gas i samo ubacuješ u sledeću brzinu ;D

Šaltblic (Lampa se pali kad dostigne određen broj obrtaja nemoraš gledati u obrtaljku)

Ima još par stvari ali i ovo je dosta...mislim barem :)

Težina pun 186 kg

KS na radilici 143

KS na kvačilu 136,6

KS na točku 131,2

Nm 85

 

Dijagram i  slika trkača i  još jedna od serijskog...trenutno prepravljen za Batajnic

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Diagram.jpg

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Trkac.jpg

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Redovan.jpg

 

 

post-4551-12879005363894_thumb.jpg

post-4551-12879005364634_thumb.jpg

post-4551-12879005365176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Tema za svaku pohvalu. Nadam se da cemo imati prilike da upoznamo sto vise nasih takmicara.

 

mcm racing odlicno predstavljanje. Ostali DOBRODOSLI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

i ja sam trazio pravilnik da mi se posalje iz Srbija putem e-maila ili kao istampana verzija,ali za divno cudo niko nema primerak.Niti niko nmoze da mi kaze neka osnovna pravila.Svako ima svoju verziju.

 

Elem evo da je nesto napisem o svojoj maloj Daytoni 675.Nazalost ne vozm trke u nasem prvenstvu,ali valjada ce i doci taj dan.

 

Motor je bio "demo bike" u British Italian Motorcycles za koji smo polse odlucili da ce ostatak zivota provesti kao trkaci.Nikada nije bio registrovan i ja imam u svom vlasnistvu rodni list motora.Polse 1000km voznje na obicnom drumu motor je u radionici polse 3 dana postao trkaci motor.

Prepravke na motoru su;

-Ohlinsov zadnji amortizer

-Arrow Mechining rear sets(trkaci fuzasteri)

-Arrow izduvni sistem Stage 2

-tanji dihtung glave

-mehanicki spaner lanaca bregaste

-trkaci lanac bregaste

-proklizavajuce kacilo

-pazzo racing rucice(kvacilo i kocnica)

-woodcraft deklo altenatora

-woodcraft bocno deklo(desna strana)

-GB Racing teflonski poklopac dekla kvacila

-woodcraft frame sliders

-SBS DC kocione plocice

-aluminijski drzac instrument table i nosac prednjeg oklopa

-Power Commander III

-prva trakca brzina

-520 lanac i lancanici

-Shark skinz oklopi

-Triumphov trkaci vetrobran

-trkaci altenator i magnet

-Motor ima anaser(radi pravila)

-Pit Bull amorizer volana

-ispolirani usisni i izduvni kanali

-fabricke bregaste i zupcenje istih je fabricko

-svecice su NGK CR10EIX

-sa fabrickim auspuho ima 114.7 ks na zadnjem i 72Nm obrtnog momenta

-sa Arrow sistemom ima 117.8ks na zadnjem i 75Nm obrtnug momenta,naravno sve ovo uz pomoc trkaceg goriva VP U4.2

-T3 racing karbonske presvlake za rezervaru

 

Motor je tezak sa Arrow izduvom i 4 litre goriva 160kg,a donja granica je u klasi 159.09kg

sa fabrickim auspuhom i gorivom je tezak 170kg

-Svi srafovi na motoru su fabricki radi tezine.Nesmem da ga olaksam ni taj kilo

slike cu da okacim sutra kad ga slikam sa svih strana

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Odlična tema.

Nadam se da će sada mnogi sa foruma koji stave filter za vazduh koji se pere i lonac koji galami i koji slučajem PC3 sa ko zna kojim mapama i kombinaciji sa našom odličnim gorivom shvatiti da se tu ne može dobiti 20 ks ako dovoljno ozbiljno shvate šta je Došljen Saša napisao i šta je sve uradio za 20 ks više od serijskog motora.

Mogao je Saša samo da napiše koliko to košta makar okvirno, i mene jako zanima cena takve modifikacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

bilo bi bolje da nam objasnis sta sme a sta ne da se dira na motorima po klasama.slova se uce od A!!!!!!!!!!!!

 

U pravu si...slova se uče od A a i čitanje takođe  :) mislim da je naslov teme  "Naši trkači i njihovi motori" a ne o pravilima nego je cilj ove teme da se trkači i članovi foruma medjusobno bollje upoznaju.

Kao što je Mali Caca napisao za pravilnik...niko nezna da ti kaže tačno šta i kako svi nešto po svom.Primera radi u Kraljevu je bilo dovoljno oblepiti farove i štop svetlo,zadnje fozastere fiksirati trakom a sad za Batajnicu je rečeno moraju farovi,štopsvetlo,retrovizori,zadnji fozasteri da se demontiraju.Znam jedino da u Heppeningu može da vozi ko god hoće sa svojim motorom ali mora da izvadi Trkačku Licencu za tu godinu i moraš biti član nekog trkačkog kluba.O pravilima (Heppening) ...hm...motorima preko 750ccm nisu dozvoljene prepravke na agregatu (sumnjam da je tako u Kraljevu su posle trke u heppeningu 2 vozača odma krenuli u trku SuperStoka),do 750ccm možeč raditi šta i kako hoćeš na agregatu i motociklu...to je dozvoljeno dabi  (kao) bio konkurentan 1000-darkama ...smešno :).U Heppeningu svi voze zajedno nebitno koliko ccm ima motor.U kraljevu su od 16 motora samo naša 2 ZXR-a imala 750 ostali 14 1000ccm.

Nisu dozvoljene slik gume (ali ko to već gleda).Moraš imati sigurnosnu opremu kacigu,rukavice,čizme,leđni protektor ispod kožnog odela...Verujte da je ovo sve što ja znam o "pravilima"...naravno zaboravio sam najbitnije...treba 4000,- din. sa svaku trku to pravilo se zna :) :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...U Heppeningu svi voze zajedno nebitno koliko ccm ima motor.U kraljevu su od 16 motora samo naša 2 ZXR-a imala 750 ostali 14 1000ccm.

Nisu dozvoljene slik gume...

Ista prica i kada sam ja vozio, u Happeningu su svi imali 1000 ccm, jedino ja 600. Dosta ih je imalo i skracen prenos ali i slikove. Niko im nije pravio problem, moze im se u toj klasi sta oce ;)  Za Sport production i Super Stock vec postoje ozbiljnija i rigoroznija pravila i oni ne smiju imati slikove npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Odlična tema.

Nadam se da će sada mnogi sa foruma koji stave filter za vazduh koji se pere i lonac koji galami i koji slučajem PC3 sa ko zna kojim mapama i kombinaciji sa našom odličnim gorivom shvatiti da se tu ne može dobiti 20 ks ako dovoljno ozbiljno shvate šta je Došljen Saša napisao i šta je sve uradio za 20 ks više od serijskog motora.

Mogao je Saša samo da napiše koliko to košta makar okvirno, i mene jako zanima cena takve modifikacije.

 

 

 

Ufff...dobro pitanje.Nije to odjednom sve kupljeni i odrađeno svake zime smo pomalo nešto dorađivali tako zadnje 2 godine.Teško se i nalaze takvi delovi ipak je to stariji motor...ali dobar. :) Motor je plaćen 4800,- evra (ko neveruje evo original oglas iz 2004) uloženo je u njega oko 9000,- evra na agregat i opremu.

http://www.sport-evolution.de/html/zx636_05.html pogledajte koliko para treba na zx636 kad bi podigli 26KS 5610,- evra !!!

GixxerK6 je u pravu.Pomaže PC, K&N filter i dobar top i to treba biti sve lepo podešeno ali je to daleko od "pravih" 20KS.Inače za one koji nisu upućeni na Suzukiju računar dozvoljava izmene (vreme ubrizgavanja,podešavanja smeše...) tako da pare date za PC po mom mišljenju su bačene  ;D.Map ovaj ili onaj...ne postoje 2 ista agregata šta jednom agregatu odgovara drugom neće.Nek mi neko objasni ko ima PC ugrađen kako zna da je map koji je ubacio dobar?Bez probnog stola gde mogu da se vide promene nikada niste sigurni dali je to to.Čim se stavi drugi top puno njih misli da motor ide bolje...samo umišljaju  :) ...više se čuje samo zato.Staviš drugi top gubiš obrtni momenat (naspram fabričkog) a ako gasovi brže izlaze treba i više vazduha/goriva da udje inače samo gubi KS i obrtni momenat.A koliko treba vazduha/goriva??? Sad smo opet na početku...koji map ili koja dizna?!?! Verujem da ima onih koji su razumeli ovu poruku

 

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Oglas.JPG

 

post-4551-1287900539373_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

bilo bi bolje da nam objasnis sta sme a sta ne da se dira na motorima po klasama.slova se uce od A!!!!!!!!!!!!

 

U pravu si...slova se uče od A a i čitanje takođe  :) mislim da je naslov teme  "Naši trkači i njihovi motori" a ne o pravilima nego je cilj ove teme da se trkači i članovi foruma medjusobno bollje upoznaju.

Kao što je Mali Caca napisao za pravilnik...niko nezna da ti kaže tačno šta i kako svi nešto po svom.Primera radi u Kraljevu je bilo dovoljno oblepiti farove i štop svetlo,zadnje fozastere fiksirati trakom a sad za Batajnicu je rečeno moraju farovi,štopsvetlo,retrovizori,zadnji fozasteri da se demontiraju.Znam jedino da u Heppeningu može da vozi ko god hoće sa svojim motorom ali mora da izvadi Trkačku Licencu za tu godinu i moraš biti član nekog trkačkog kluba.O pravilima (Heppening) ...hm...motorima preko 750ccm nisu dozvoljene prepravke na agregatu (sumnjam da je tako u Kraljevu su posle trke u heppeningu 2 vozača odma krenuli u trku SuperStoka),do 750ccm možeč raditi šta i kako hoćeš na agregatu i motociklu...to je dozvoljeno dabi  (kao) bio konkurentan 1000-darkama ...smešno :).U Heppeningu svi voze zajedno nebitno koliko ccm ima motor.U kraljevu su od 16 motora samo naša 2 ZXR-a imala 750 ostali 14 1000ccm.

Nisu dozvoljene slik gume (ali ko to već gleda).Moraš imati sigurnosnu opremu kacigu,rukavice,čizme,leđni protektor ispod kožnog odela...Verujte da je ovo sve što ja znam o "pravilima"...naravno zaboravio sam najbitnije...treba 4000,- din. sa svaku trku to pravilo se zna :) :)

Na to sam i mislio ali pravila kod nas ipak postoje ali se krse.Kad sam napisao da se slova uce od :A: mislio sam da upoznas neke buduce trkace a ne da te ucim azbuci ili abecedi!Pogresno si me protumacio!!!!!!!!Ili imas kratak fitilj ili ti rastu umnjaci!Drugarski pozdrav za tebe!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

jel ti imas dva kavasakija posto vidim da je jedan bgoj 4 a jedan 5, i dali je u oba ulozeno ukupno 9000 evra ili posebno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

jel ti imas dva kavasakija posto vidim da je jedan bgoj 4 a jedan 5, i dali je u oba ulozeno ukupno 9000 evra ili posebno

jeste imamo dva... 4 je trkač a 5 je manje više standardni (čak je i registrovan :) ) samo je 5-ica prepravljena za trku sad u Batajnici.Bilo bi lepo da smo u oba uložili 9000,- evra :) Trkač nas koštao kompletan znači motocikli+dorade+oprema izmedju 13500,- i  14500,- evra a "redovan" smo kupili prošle zime sa carinom,porezom...itd izašao nas je oko 3700,- evra. Od ZXR750RR-a prošle godine su u nemačkoj svega 3 komada bila registrovana. Retki su motori ti RR-ovi a i na ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

@mcm-racing

 

Imam i ja jedno pitanje, ako nije preblem da nam kažeš koliko se tebi novca vratilo od uloženih 13-14000 eura za ove 2 sezone koliko ga voziš na trkama, tj. interesuje me da li sponzori i učešće na trkama mogu da ti pokriju sve troškove koje imaš ili voziš na gubitku?

 

Pozdrav Bane!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ovo nam je prva sezona :) a znađ kad će kod nas da ti se vrati novac ??? NIKAD pogotovo sa JEDNOM trkom ove godine.U gubitku nećeš biti ako ti neki sponzor da motor i ti budeš samo vozač :) Mi smo na pozitivnoj nuli zahvaljujući našim sponzorima ali je zato motor naš :) Inače Happaning klasa je Hobby klasa...manje više voziš za svoju "dušu". Motori su nam sređeni i toliko je uloženo u njih samo zato što to volimo.Jeste puno para ali zato imaš unikate.

 

 

bilo bi bolje da nam objasnis sta sme a sta ne da se dira na motorima po klasama.slova se uce od A!!!!!!!!!!!!

 

EVO PRIMERA ZA "NAŠA" PRAVILA gde sve voze profesionalni vozaći sa njihovim motorima sa nama u klasi...jel neko nešto rekao o pravilima  ??? ???

 

Moto-happening

1. 1 JOVANOVIC Branislav Duka Racing----- 10 krugova

2. 96 JOVANOVIC Zoran MK sts racing------ +00:00.788

3. 80 RADOSAVLJEVIC Vladimir Duka Racing- +00:03.146

4. 8 STOJKOVIC Dejan Divlji-------------- +00:10.068

5. 102 MILENKOVIC Ivan Katapult---------- +00:22.751

6. 10 DIMITRIJEVIC Milan Divlji---------- +00:22.981

7. 44 PERISIC Nenad Dijamant------------- +00:23.326

8. 99 TINTOR Drazenko Tintor racing team- +01:13.776

9. 5 DOSLJIN Sasa Motostars-------------- +01:14.711

10. 18 RADOJEVIC MilaN Divlji------------ 9 krugova

11. 11 SIMONOVSKI Nenad Tumac------------ 9 krugova

12. 4 DOSLJIN Danijel Motostars---------- 9 krugova

13. 74 VELJKOVSKI Eftom Tumac------------ 8 krugova

14. 111 SOKOLA Stevan Motostars---------- 3 krugova

Najbrži krug: 1 JOVANOVIC Branislav 01:09.241, prosečna brzina 124.781 Km/H

 

600SP

 

1. 38 VIDIC Veljko Markos---------------- 20 krugova

2. 10 DIMITRIJEVIC Milan Divlji---------- 19 krugova

3. 22 STANKOVIC Nikola Mimotot bel------- 19 krugova

4. 90 JOVANOVIC Djordje Dijamant--------- 18 krugova

5. 18 RADOJEVIC Milan Divlji------------- 7 krugova

Najbrži krug: 38 VIDIC Veljko 01:09.511, prosečna brzina 124.296 Km/H

 

1000 Stock sport

 

1. 16 PETROVIC Nenad KMKK Divlj---------- 20 krugova

2. 84 PERISIC Dragosla Dijamant---------- +00:21.304

3. 7 TODOROV Darko Markos---------------- +00:26.608

4. 13 NIKOLOV Saso TUMAC----------------- +00:50.866

5. 8 STOJKOVIC Deja Divlji--------------- 19 krugova

 

Bez bodova:

6. 96 JOVANOVIC Zora Duka Raci----------- 11 krugova

7. 1 JOVANOVIC Brani Duka Raci----------- 8 krugova

8. 80 RADOSAVLJEVIC Duka Raci------------ 5 krugova

Najbrži krug: PETROVIC Nenad 01:05.869, prosečna brzina 131.169 Km/H

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Postovani navijeci,

Ovo je KRATAK OPIS motora mog brata VELJKA VIDIC iz Bijeljine, koji ima startini broj 38 , dvostrukog vicesampiona Srbije u klasi 600sp (2006-2007). Ove godine on se bori kao i svake predhodne za titulu SAMPIONA Srbije i Republike Srpske. Vozi za klub Markos Novi Sad. A njegova vesela masina se zove YAMAHA R6r 2008 godiste i kupljena je kod Rodica u NS.

 

U njegovoj klasi u dozvoljene odredjene izmjene jer je to klasa gdje se trkaju serijski motori sa odredjenim dozvoljenim detaljima.

Motor ima: ? ks

-Akrapovic kompletna linija

-K&N filter

-Rapid Bike (nesto kao PowerCommander)

-DID lanac 520

-Vise kombinacija JT prenosa

-Serijsko ogibljenje sa OHLINS stabilizatorom

-Teflonska kociona crijeva

-Koristimo Silkoline ulja,Ferodo plocice od Markosa, i BRIDGESTONE gume od Radulovic Groupa

 

Za dosadasnji uspijeh kao finansijer je sam VELJKO VIDIC, ali tek od prosle godine pojavilo se nekoliko sponzora: Radulovic Group, Guevara, Markos, Petric Transporti, MD SHOP kladionice, caffe ADRENALIN

 

Sliku nismo poslali namjerno jer slike imaju na www.vidicracing.com

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Postovani trkaci i navijci,

Ovo je Kratak opis mog motora. JA sam Grozdan Vidic GOGO i vozim klasu 125sp, vozim trke od 2005,. Moj motor se voze Aprilia RS125 2006g i na trkama u ovoj klasi se skoro samo voze Aprilije.

 

U ovoj klasi su dozvoljene izmjene: auspuha, prenosa, dizne, ogibljenje, kociona crijeva, i jos neki nebitni detalji.

Moja zujalica od ovog nabrojanog ima:

-auspuh DLR

-prenos JT

-teflonska crijeva

-plivajuce kocione diskove i Brembo klijesta koja novi model ima u seriji.

 

JA moj motor prodajem, pa ako je neko zainteresavan da vidi sliku moze na www. vidicracing.com

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

evo par slika mog trkaceg motora,kao sto se da videti iz fotografija nisam vest sa foto aparatom ;D

 

Ao5BX_dscn4058amc3.jpg

w856.png

 

t5Yjh_dscn4062ahl1.jpg

w1144.png

 

JT9ZL_dscn4063agz7.jpg

w1144.png

 

bhyml_dscn4064aox9.jpg

w856.png

 

vZg73_dscn4065agq3.jpg

w1144.png

 

pCPeP_dscn4067azv9.jpg

w1144.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

evo par slika mog trkaceg motora,kao sto se da videti iz fotografija nisam vest sa foto aparatom ;D

 

Ma kako god da ga slikaš ispadne lep  :) nema šsta prelep motor

 

Malo proširite priču o gumama npr., koje koristite ,na koliko se duvaju - nešto što može i ostalima značiti.

 

Ja sam vozio na trci u Kraljevu  Michelin Pilot Power 2CT (inače ih vozim i redovno na drumu) i prezadovoljan sam bio.Neverovatno dobra guma koja je inaše predviđena za uličnu varijantu.

Redovan pritisak u gumama je 2,5 napred a 2,9 nazad a na trkama vozimo između oko  2,2  napred i nazad.Sad smo montirali Pirelli Supercorsu (napred Soft-mekana a nazad Medijum-srednja tvrdoća) pošto je svi hvala pa ću vam javiti šta mislim o njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

evo par slika mog trkaceg motora,kao sto se da videti iz fotografija nisam vest sa foto aparatom ;D

 

TFP4h_dscn4058amc3.jpg

w856.png

 

mRiYT_dscn4062ahl1.jpg

w1144.png

 

cCV5d_dscn4063agz7.jpg

w1144.png

 

 

Prelep motor,a tek boje repa....  :)

dYvil_dscn4064aox9.jpg

w856.png

 

ArWbn_dscn4065agq3.jpg

w1144.png

 

C6URQ_dscn4067azv9.jpg

w1144.png

 

Prelep motor,a tek boje repa...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Mala dopuna ne pređašnje tekstove: U hapening klasi mogu se voziti slikovi, i ne postoje nikakva ograničenja po pravilniku za friziranje motora, može se voziti šta god hoćete do 1300 ccm. Inače MSS-je na prvoj trci u Kraljevu još nije imao pravilnik za ovu godinu ???, pa ne čudi da ga nisu poslali Malom Caci ,( uopšte nisam siguran da ga ima i sad nego se možda vozi još po starom ) . Što se tiče profi trkača koji su vozili u Kraljevu, od svih pomenutih to je bio jedino Zole koji je završio 3. u hapeningu, a ostalim momcima je bilo dopušteno da voze 600 i 1000 klasu jer tamo nije bilo dovoljno trkača pa su oni došli da "prave gužvu". Suprotno pravilniku je vozio još Bane, koji je prošle godine bio 1. generalno u hapeningu, a kao takav ne može više voziti hapening nego bi morao  preći u klasu stock 1000. Na trci u Batajnici će se poštovati pravilnik i ovakvi slučajevi neće biti mogući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Danas mi je bio Marko Čenejac i baš smo prićali o tome i rekao je daje bilo 3 diskvalifikacije i da ta 3 vozača nisu dobili bodove? Dobro nije toliko ni bitno...bitno je da krene sve "normalno". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

evo par slika mog trkaceg motora,kao sto se da videti iz fotografija nisam vest sa foto aparatom ;D

 

Ma kako god da ga slikaš ispadne lep  :) nema šsta prelep motor

 

Malo proširite priču o gumama npr., koje koristite ,na koliko se duvaju - nešto što može i ostalima značiti.

 

Ja sam vozio na trci u Kraljevu  Michelin Pilot Power 2CT (inače ih vozim i redovno na drumu) i prezadovoljan sam

bio.Neverovatno dobra guma koja je inaše predviđena za uličnu varijantu.

Redovan pritisak u gumama je 2,5 napred a 2,9 nazad a na trkama vozimo između oko  2,2  napred i nazad.Sad smo montirali Pirelli Supercorsu (napred Soft-mekana a nazad Medijum-srednja tvrdoća) pošto je svi hvala pa ću vam javiti šta mislim o njoj.

 

Hvala sreca pa imam super farbara. ;D

 

Sto se tice guma ja sam probao samo Pirelli.Zasto? Zato jer na nasoj lokalnoj stazi ta guma radi najbolje,a i  za kanadski sampionat moras da vozis na Pirelli gumama.Probao sam slikove SC0 prednju i SC1 zadnju prosle godine.Nisam nesto bio odusevlje slikovima,osim sto sam primetio da ti ulivaju veliko poverenje na kocenju u odnosu na DOT gume.Celu ovu sezonu sam vozio na DOT SC1 prednja i zadnja.Ako nemas 98% nastelovano ugibljenje za ove gume posle 20-k krugova mozes ih slobodno baciti u smece.Za oktobarsku trku sa uzeo SC0 kao prednju i SC1 kao zadnju gumu,pa cu da vam kazem sto mislim o prednjoj.Inace ove gume su super pouzdane i slobodno mozes da prolazis bokom na izlazi iz krivine bez velikih problema.Imao sma prilku da probam nove Pirelijeve kisne gume,e to je nesto sto se ne desava svaki dan.Prvih dva kruga prednja guma je veoma cudna po svom ponasanju(kao da vozis po jajima).Polse toga kad se zagreju mozes da prolazis krivine i da bacis motor na koleno.E sada mi ovde koristimo sledece pritiske u gumama;

-ako nemas grejace za gume tada korstis 28psi u prednjoj i 27psi u zadnjoj

-ako imas grejace tada koristis 30psi-31psi u prednjoj,28psi-29psi u zadnjoj

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Danas mi je bio Marko Čenejac i baš smo prićali o tome i rekao je daje bilo 3 diskvalifikacije i da ta 3 vozača nisu dobili bodove? Dobro nije toliko ni bitno...bitno je da krene sve "normalno". :)

Pored gore pomenutog Zoleta, Bane i Vlada ( inače svi oni su završili na prva 3 mesta u hapeningu ) nisu imali licence, nisu vozili ni treninge u subotu, nego su odvezli samo trku uz dozvolu organizatora, krenuvši sa 2 poslednja startna mesta ( znali su da se neće bodovati ). Predpostavljam da su to ta 3 vozača koje pominješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja