Jump to content

Moto Zajednica

Jawa 350 634

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Evo da predstavim svoje vozilo, motor je 83' g, moj tata ga je kupio 84te vozio par g i parkirao, nije ga vise vozio nego tu i tamo upalio samo, motor je stajao skoro 30g, ja sam ga prosle g uzeo sebi i krenuo u obnovu, rastavio sam je do kraja,( sve osim mašine,njoj sam stavio elektronsko paljenje i prepravio je na 12v),opjeskario, lakirao neke dijelove sam nove kupio,neke polovne, prednja vilica me najvise usporila, motor je trenutno na 80% gotov, ovako je izgledala

IMG_20190712_120559.jpg

IMG_20190712_120553.jpg

IMG_20190712_125213.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Po satu pise 18 000, masina nije dirana, a ni nemislim je dok ne stane, jedino sto sam maknuo platine i mozda bi neki bolji karburator stavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Lutkica. Skoro mi je došlo da opet uzmem jednu Jawu, za vožnju po lokalu. Samo napred, sredi je da bude za paradu. Mnogo potcenjen motor kod nas.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Imao sam je nekad davno. Imao sam i MZ 250 TS. Paljenje je bio kod jawe glavni problem ,stalno se platine raštelavale i trošila je dosta ali volim da je vidim, naročito ovako sređenu jer me vraća u mladost. Kad bude kompletno gotova ,daj slike .   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako nisi, izvadi "frule" iz auspuha i operi.

Umeju da budu zapusene od masti.

Jos ako je stajala,to je skorilo, potopi u petrolej/naftu.

Ne valja kada su zapusene, losije radi i losije ide.

 

Ja sam obozavao ovaj motor. 

Oko 6L mi je trosila.

Nikada nisam imao problem sa platinama ali svaka cast za prepravku na 12v :takoje:

Daj jos fotografija kako teku radovi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 56 minuta, waterman je napisao:

Imao sam je nekad davno. Imao sam i MZ 250 TS. Paljenje je bio kod jawe glavni problem ,stalno se platine raštelavale i trošila je dosta ali volim da je vidim, naročito ovako sređenu jer me vraća u mladost. Kad bude kompletno gotova ,daj slike .   

   Paljenje nije problem, samo ga treba znati uštelovati i kasnije održavati. Pod održavanjem se radi samo dve stvari - kontrola zazora i podmazivanje brega platina ( na nekih hiladu kilometara se kapne par kapi ulja na onaj filc što podmazuje breg ) , Imao sam jednu ČZ 350 dobrih desetak godina, jednom naštelovao platine za svo to vreme, samo redovno podmazivao. Kod Jave, kad počne da se čuje zvuk iz mašine kao da neki miš cijuče, odmah staj i podmazuj breg jer se osušio, pa onaj fiber od platina proizvodi taj zvuk kad radi nasuvo . 

Promenio član drumskalisica
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Jos sam nesto nasao slika, auspuhe sam kupio druge polovne, na starima je krom popušio, pa sam te nove otvorio i procistio, i ja sam mislio da ce biti puno zaštopani ali nisu bili, kcer mi pomogla oko čiščenja paljenje sam uzeo bas zbog štelanja platina, a i pouzdanije je, izaslo me oko 200e, ali miran sam s tim, mogu staviti i jaču žarulju naprijed, prije je na dinamo punila oko 70w, sada na magnetu daje oko 200w, velika je to razlika, prije su tinjale žarulje a sada bi to trebalo svijetliti kako spada, jedino sto nemogu spojiti originalnu indikaciju za punjenje pa cu naci kakav mali voltmetrić pa uklopiti u tablu

FB_IMG_1614875080105.jpg

FB_IMG_1614875089266.jpgspan модул

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tu gde se spaja auspuh sa izduvnom granom, kao dihtung fabrički se stavlja veliki O - ring.  Iz auspuha se očisti to proširenja ( odmah na početku ) i tu se stavi taj O-ring ( podmazan mast ili ulje ) pa se pažljivo uvuče izduvna grana . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Kupio sam nekoliko velicina oringa dok nisam nasao koji mogu uklopiti, naravno podmazan i onako sam ga dosta tesko stavio, zaboravio sam koja velicina tako da sljedeci puta mi opet ne gine isprobavanje :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kod mojih Jawa je tu išao bakarni O-ring... Kako gumeni? I to je bio, ako se dobro sećam, unutra neki azbestni debeli konac (kao kanap), onda obložen bakrom. Možda još imam neki... negde. Ako nađem, šaljem ti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

To mi i djeluje da bi bilo bolje, cudno mi da gumeno ide na toplinu audpuha, eventualno neki silikonski materijal koji podnosi temperaturu bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600
On 4.3.2021. at 20:35, croarcher je napisao:

Imam zapakiran auspuh za nju,stoji u originalnom kartonskom valjku preko 30 godina.

Pitam za kolegu koliko cjenis auspuh? On ima jawu 175 pa mu treba 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600
On 4.3.2021. at 20:35, croarcher je napisao:

Imam zapakiran auspuh za nju,stoji u originalnom kartonskom valjku preko 30 godina.

Pitam za kolegu koliko cjenis auspuh? On ima jawu 175 pa mu treba 1 

 

pre 37 minuta, croarcher je napisao:

Daj mu ti svoj a ovaj je za tebe gratis;otac mi se zvao Mato emoji6.png

Pa i moj se zove mato, ja sam matija a vecina me zove mato :takoje:, radije bi stavio taj na motor a s motora stavio u rezervu jer ionako od ovoga kupujem dijelove

Promenio član Matozd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

 

Danas sam upalio motor,nece bas raditi na leru, al nisam imao vremena se igrati s karburatorom, nego sam isao promjeniti osovinu na zadnjoj kocnici, uz to problem provrtila osovina kotača i pukao bočni nogar, sve natrag pokrio:tras2: i vecerati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Karburator na ultra zvuk - valjda će pomoći. Ja sam svojevremeno kupio u Mađarskoj nov karburator ( bilo jeftino, pa da se nađe ako potreba ). Donesem ga kući i pustim gorivo u njega da vidim dal plovak zatvara, video i ostavio ga tako ( Javu vozio sa Dellorto karburatorom) .  Nakon 5 - 6 godina rešim da prodam Jawu i skinem Dellorto pa stavim ovaj nov fabrički, al motor neće da radi na leru. Skinem da fa očistim, kad u njemu đubreta ko u kontejneru. A samo sam jednom pustio gorivo u njega, to gorivo isparilo a u karburatoru se stvorilo nešto, ne znam ni kako bi to nazvao. Operem ja karburator i očestim, al džaba - neće da radi. Na kraju sam morao rasturiti čep od tehničke rupe ( sa prednje strane karburatora ispred dizne za ler ) , kako bi mogao progurati licnu od sajle sa kojom sam to čistio. Onda je trebalo nečim opet zatvoriti tu tehničku rupu i to sam rešio tako što sam u nju nakucao odgovarajuću kuglicu olovne sačme ( da ste samo mogli videti facu prodavca u radnji sa oružjem kad sam mu potražio da mi pokaže nekoliko različitih kuglica, a onda iz džepa izvadio šubler pa počeo da ih premeravam ) .  Na kraju nije hteo ni da mi naplati kad je čuo za šta mi treba, ja uzeo nekoliko kuglica, a lovci to kupuju na kilo . 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Hvala na savjetu, nego bi volio mozda i promjeniti karburator a neznam koji da stavim osim originala, nasao sam isti kao ovaj novi ali je made in taiwan sad jel to valja i sto nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja