Jump to content

Moto Zajednica

Velika potrosnja na ZZR-u 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Burazer ima Kawu ZZR 500 godiste 1992, koju sam mu uzgred ja prodao da bude vece zlo i pozalio mi se da mu trosi 8 litara bezolovnog benzina pa mozda cak i vise.Ja ga ubedjujem da kod mene nije prelazio 6-6.5 litara u gradu.Da li su mozda u pitanju dizne ili da se strpi do proleca i da mu odradi stelovanje ventila i karburatora i da se nada da ce mu to resiti muke?Ili je mozda nesto trece u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Ma dottore koliko god da ga vozi opet nemoze da trosi toliko, u stvari jasno je da moze ali ne bi trebalo,a i ja sam ga terao u visoke obrtaje pa nije srkao toliko. :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ha nemoze,pa kad sam cepao gsxr muski potrosnja je isla i do neverovatnih 15-16 litara,sve zavisi kako vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Pridruzejem se misljenju ostalih...najverovatnije je "stil" voznje u pitanju.Sto se dizna tice sto mislis da su one u pitanju kada je (dok je bio kod tebe)  trosio sa istima manje a sad vise?Stavis manju diznu trosi manje??...stavis vecu trosi vise??Bilo bi lepo da je tako  :).Mogu da uticu na potrosnju ali motor sa NEodgovarajucim diznama nece raditi kako treba u srednjim delu obrtaja ili pri maksimali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Pa neznam ljudi, on kaze da ga drzi negde na 50-60% do crvenog polja,sto znaci 7000-8000 o/min.Isto sam ga i ja vozio tako i mislim da je tako najbolje za potrosnju,e sad mozda i gresim.Najbolje bi bilo da to pogleda neko ko se u to ozbiljno razume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

zavisi kako se meri potrosnja!na otvorenom ili lokalu.najbolje je pun rezervoar pa 100km pa opet dolivanje.imao sam slucaj i resio ga spustanjem iglica u karburatorima!ne prebacuje 6 litara!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Mozda malo kasnim sa odgovorom, ali!!

Svaki motor trosi od/do i tu nema greske.

Ako ti motor trosi mnogo onda je problem u karburatoru najverovatnije samo stelovanje i nista drugo.

Meni je kle 500 pri 130-140km/h trosio 10litara a onda kao nekom magijom je utvrdjeno da mu je protok vazduha na jednom usisu povecan pa kad je to vraceno u normalu on sad trosi 6.5l.

Hocu da kazem da puno ljudi i nezna koliko njegov ljubimac trosi!

Idi do boljeg servisa i resi problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Kawasakijevi karburatori su malko specificni  i imaju osobinu da povecavaju potrosnju kad se malo izrade. Ima nacin da se resi , uspevalo mi je mnogo puta. Potrebni su neki specijalizovani alatici bez kojih nema pomoci . Ako ne resis problem javi se. Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Ivan 82 je dao odlican komentar ,filter vazduha ,svecice.

 

Ne pominjes kada su menjani fiter vazduha i svece .

 

Fiter vazduha moze podici drasticno potrosnju ako je nepropustan smesa je bogata i tada trosi kao lud,potrebna je mnogo veca otvorenost da bi se postigla explozivna smesa i naravno vece prosipanje goriva (jel mozes da trcis kada ti neko stavi krpu na usta )

 

Sto se zazora na svecicama tice to je velika nauka povecanjem zazora smanjuje se snaga a samim tim i povecava potrosnja da ne pominjemo probijanja i kasnjenje varnice

 

Ja bih prvo to pregledao i zamenio pa ako nije onda stelovanje karburatora (nivoi goriva i vazduh(vakum))

 

pooozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 500

Zdravo svima,

 

ZZR 500, 92. godiste je u pitanju.

 

Primetio sam da je motor povecao i potrosnju goriva i potrosnju ulja. Gorivo trosi oko 8 L (trosio 5), a sto se tice ulja, na predjenih 1000 km se ulje u prozorcetu vise ne vidi (u njemu Ipone 15/50).

 

Prilikom turiranja prisutan je crni dim, definitivno ne sagoreva dobro. I na kraju izduva ostaje crnilo i garez.

 

 

 

Sta mislite da moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 254 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 23. 9. 2008. at 13:05, ivan82 je napisao:

zameni filter vazduha za pocetak ;)

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je to onaj sa nekim zelenim nalepnicama, koji može da se vidi po Sokobanji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja