Jump to content

Moto Zajednica

Biker u najavi (pomalo opširno) ;)

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bgd

Nikola, Bgd, 30god.

 

Na motore se ložim od kad sam bio klinac (nažalost nikad ih nisam posedovao). Prvo sam se ložio na "krosericu" (tad sam vozio bmx lol), pa me je prošlo...Onda sam istripovao da je Vespa baš super motor...Srećom i to me je prošlo kad sam shvatio da Vespa+mali točkovi=svaka krivina je moja  ;)...

 

Onda sam, nakon dugog istraživanja, našao PRAVI MOTOR za sebe: Yamaha YBR125 (Custom)! Kažu da je odličan za nekog ko prvi put seda na motor sa brzinama...jednostavan za učenje...mala potrošnja...zahvalan za održavanje... IDEALNO!

Nadam se da ću do proleća da sakupim lovu da ga kupim, a onda lagano da se vežbam i "budžim kilometražu"  ;)

 

Inače sam na 4 točka... Kažu za mene da sam dobar i savestan vozač  ::) Trudim se da propuštam motore kad ih vidim, tako da ako vas neko propusti u crvenom Mitsubishiju, znajte da sam to ja!  ;)

 

Poštujem bikere, naročito starije i iskusnije, ali NEMAM POŠTOVANJA za "najpametnije" face u japankama i šorcu (bez kacige naravno, al zato nose pojas?!), koji na zadnjem prolaze kroz crveno sa 200+kmh! Takvi nažalost završe kao statistika u crnoj hronici :(

Mislim, nisam došao ovde da tupim i isterujem pravdu; to me ne zanima i za to nisam ni kompetentan. Ja sam jednostavno pobornik sigurne vožnje, uz pronalaženje balansa između bezbednosti (za sebe i druge) i čistog uživanja.

 

Nažalost, puno je iskusnih bikera sa ovog foruma koji su tragično izgubili život  :( To mi je pokazalo koliko je ovo zapravo opasan "hobi" i da priče tipa "to ne može meni da se desi" zaboravim onog trenutka kad sednem na motor. Iz čiste ljubavi prema motorima, spreman sam na taj rizik!

 

Što se tiče ovog foruma...nemam reči! Od kad sam ga "otkrio", provodim po nekoliko sati dnevno čitajući forume, putopise, izlete... Jednostavno ne mogu da se zasitim!  ;D Ovaj sajt mi je pomogao da iskristališem svoje afinitete u svetu motora (kako ovo zvuči lol). Sad znam da hoću Yamahu YBR125 Custom, znam da hoću flipup kacigu (verovatno NOLAN N102) i znam da ne želim da sedam na motor bez nje!  ;)

 

Svaka čast osnivačima, moderatorima i svima vama koji ste spremni da pomognete, udelite savet i podelite iskustva. Hvala vam!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mogao bi da drzis kurs iz predstavljanja? Ako si samom predstavljanju posvetio toliko paznje, znam da ti je stalo do ovog foruma, a nisi se samo uclanio da bi ispunio dosadno vece. Eh, da, dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Dobro nam dosao, svaka ti je namestu i jos jednom svaka cast na predstavljanju :D

Jedva cekam da zajases svoju Yamahicu pa cemo da se veselo druzimo i putujemo uzduz i popreko ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Dobrodosao, ovo se zove predstavljanje. kada resis da kupujes motor, slobodno se obrati svima nama, nacicemo najpovoljnije , a najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

E pa, dakle, i zdravo i bravo!

Po bikerskim kilometrima su pocetnik, ali po saobracaju, ocito nisi. Svaka cast!

Da je vise takvih...

Dobro nam dosao i jos jednomk veliki pozdrav!

 

P.S.

Dobar pocetnicki motor moze biti i Kawasaki KLE500! Nije skup, nije brz, a mozes ici njime skoro svuda (sa obzirom na tvoje pocetne off-road aspiracije), uz jeftino odrzavanje.

evo teme: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Pozdrav Nikola. ;)

Osecam da ces uskoro kupiti neki motor (uh, ovo je k'o da sam vidovita Zorka) :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Dobrodosao, lepo predstavljanje nema  sta a i za lep motor si se odlucio.. i ja bih ga uzeo samo da nisam trocifren :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja