Jump to content

Moto Zajednica

Sport Tourer dilema...

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

sam upadao u probleme o kojima ti pricas???

Pa ja ne znam sto se ti uzbudjujes zbog nacina mog shvatanja i ja ga sigurno necu promeniti zato sto ga ti ne prihvatas .I ne mora da znaci da si ti uvek i apsolutnu u pravu bez obzira sto si najaktivniji u temi.Moje misljenje je i dalje da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja a ti sto mislis suprotno to je tvoj problem al evo jos jednom tebi i ostalim nevernim Tomama da pojasnim situaciju 100 KONJICA NIKAD NE MOZES DA VOZIS KAO 150 A OBRNUTO JE moguce

A  te price o tome kako ja vozim ostavi za neki drugi put jer ja vozim u okviru mogucnosti svog motora tj u preticanju uvek imam neku rezervu od jedne trecine gasa al sto to tebi da objasnjavam kad ti to sigurno znas bolje.

Mislio sam da trebba da budes zadovoljan izjavom zbog ocigledne pristrasnosti koje ispoljavas u temi( jer svako nepristrasan mora da prizna da je smesno uporedjivati RT sa FJR ili GTR)  a sto se  mene tice ja sam to odavno prevazisao zbog toga sam i stavio K 1200 GT jer stvarno tako mislim i jer mu je tu mesto a i Nemci nisu budale kad su testirali K 1200 sa GTR ,FJR i Pan Europian.U toj cetvorci RT sa svojih 300 i kusur kg stvarno nema sta da trazi ni po kom osnovu a realno gledano i Honda je vise blize njemu nego ovoj trojici.

Al dfa se vratimo na temu postavljac teme mora da proba svaki od navedenih modela ili makar da sedne da bi koliko toliko dobio predstavu o onome sto njemu treba i onda eventualno odlucio sta ce kupiti u suprotnom moze da dozivi tesko razocarenje.

 

ne uzbudjujem se uopste :) naprotiv bas mi prija malo konverzacije uz jutarnju kaficu

 

niko nije ni trazio da promenis misljenje

 

ni ne pokusavam da budem uvek i absolutno u pravu samo se ne slazem sa tvojom izjavom da ce "sa bmw da postane vrlo gusto" preticanje i makazice jer to onda samo znaci da bi sa TDM-om ili bilo cime sto ima manje od 100 konja svi vec popadali ili se zalepili za neki kamion

 

i moje misljenje je da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja, ne znam gde si procitao da mislim da je visak konjica smetnja ???

 

gde sam izjavio da 100 moze da se vozi kao 150 ???

 

ako vozis u okviru svojih mogucnosti i ostavljanju 1/3 gasa za ne daj boze sto se onda raspravlja o "mogucem problemu" i upadanju u makazice ???

 

pristrasnost ili ne nema veze sa poredjivanjem RT sa bilo cime, Nikolic je trazio da mu damo svoje misljene na njegove odabrane motore, mogao je da trazi da mu uporedimo ficu TDM i Ferrari , niko nije trazio da mu se predlozi jos jedan dva ili vise modela vec da se pomogne od 4 da izabere jedan

 

;)

 

 

 

 

 

 

Coveku svakako znaci nase misljenje cim ga je trazio ,e upravo zato mu se mora predociti vazna cinjenica pa on sta odluci odlucio je ne kupujemo ni ti ni ja motor.

Nemam ja nista protiv RT 1200 samo ne mogu da se slozim sa time da se on stavlja ispred FJR i GTR -a jer je u svakom parametru slabiji neuporedivo a turer bez obzira ko sta  misli treba da ima snage na pretek upravo kao FJR,GTR i K 1200 GT iz razloga sto su to motori koji se voze na duge staze cesto velikom krstarecom brzinom pa upravo tu dolazi do izrazaja snaga koja fali RT -u,A ZASTO POKUSACU I TO DA OBJASNIM.Kada pri brzini od 150 -160 na sat ( a vec voznja traje nekoliko dana koncetracija pala itd) dodje vozac u situaciju da mu treba snaga sa RT-om ce biti u velikoj stisci sa sekundama ukoliko treba naglo da pobegne od nekog ludala koji mu se priblizava sa 200 -250 a on je recimo usao u preticanje.

Ovo su cinjenice koje bi Nikolic sigurno trebao da uzme u obzir ako mu je stalo do bezbedne voznje,jer bezbedna voznja nije samo sklanjanje od drugih u stranu i pustanje da te preticu,mnogo ljudi ne zna recimo da je mnogo veci rizik kada tebe neko prestize nego kad ti ides u preticanje jer u slucaju kada te neko pretice ti zavisis od toga ko te pretice( da li je lud ,drogiran ili pijan) al to je vec off da ne idem mnoigo daleko nadam se Shvabo da su ti stvari sad bistrije,neznam zasto sam ti ovo napisao i ne verujem da ces shvatiti al u svakom slucaju ne moze da ti steti.POZDRAV i bez nervoze .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Coveku svakako znaci nase misljenje cim ga je trazio ,e upravo zato mu se mora predociti vazna cinjenica pa on sta odluci odlucio je ne kupujemo ni ti ni ja motor.

Nemam ja nista protiv RT 1200 samo ne mogu da se slozim sa time da se on stavlja ispred FJR i GTR -a jer je u svakom parametru slabiji neuporedivo a turer bez obzira ko sta  misli treba da ima snage na pretek upravo kao FJR,GTR i K 1200 GT iz razloga sto su to motori koji se voze na duge staze cesto velikom krstarecom brzinom pa upravo tu dolazi do izrazaja snaga koja fali RT -u,A ZASTO POKUSACU I TO DA OBJASNIM.Kada pri brzini od 150 -160 na sat ( a vec voznja traje nekoliko dana koncetracija pala itd) dodje vozac u situaciju da mu treba snaga sa RT-om ce biti u velikoj stisci sa sekundama ukoliko treba naglo da pobegne od nekog ludala koji mu se priblizava sa 200 -250 a on je recimo usao u preticanje.

Ovo su cinjenice koje bi Nikolic sigurno trebao da uzme u obzir ako mu je stalo do bezbedne voznje,jer bezbedna voznja nije samo sklanjanje od drugih u stranu i pustanje da te preticu,mnogo ljudi ne zna recimo da je mnogo veci rizik kada tebe neko prestize nego kad ti ides u preticanje jer u slucaju kada te neko pretice ti zavisis od toga ko te pretice( da li je lud ,drogiran ili pijan) al to je vec off da ne idem mnoigo daleko nadam se Shvabo da su ti stvari sad bistrije,neznam zasto sam ti ovo napisao i ne verujem da ces shvatiti al u svakom slucaju ne moze da ti steti.POZDRAV i bez nervoze .

 

 

sad mi je sve jasno

 

Nervoze nikad nije ni bilo

 

Hvala....

 

e sad nazad na temu....

 

@Nikolic, ako moze da ti pomogne dodji do BG-a pa uzmi mog GS-a na par sati ima isti motor i menjac kao RT malo drugaciji setup vesanja ali vrlo lepo ces moci da uporedis i shvatis da nema dovoljno konja i da se ne razmisljas vise mnogo

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

e pa, na ovu raspravu imam dva komentara;

 

prvi: ima puno saveta, misljenja pa i iskustva. to potonje ce mi najvise znaciti. kad vas vec smaram svojim dilemama, pa kad kupim motor ( jedan od navedenih) zelim da to bude bas to. znate vec, ne kupuje se nov motor svaki dan. imam nameru da se malo duze druzim sa njim...  :).

 

drugi: nema razloga i ne zelim da se ova tema pretvori u raspravu izmedju pojedinaca. shvaba i pit su ovde najaktivniji, izneli su puno (meni) korisnih stavova. svako ima odgovarajucu argumentaciju za svoj motor odn. svoj stil voznje. a stilovi su kao i ukusi. tu nema mesta medjusobnoj raspravi. ja to poshtujem.  8)  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ shvaba

ok, hvala ti. kad budem u Bg, javljam ti se.

 

nekako je mi bitno da kad kupim motor, da to bude nov motor. da ne idem u off i razradu detalja...  ;D

kad sam prosle godine kupio novog KLE500 (inace, skoro apsolutni pocetnik, neiskusan, itd...), kupovini je prethodilo dvomesecno razgledanje, uporedjivanje i sumiranje utisaka. nazalost, tada nisam znao za ovaj forum. i da, KLE500 je upravo ono sto se ono moze procitati. apsolutno je to - to! ali, sad, posle par lepih tura, putovanja, pa pred nekim buducim kilometrima, pojavila se dilema na relaciji maxi enduro - sport tourer - luxus tourer. sa obzirom da KLE500 ostaje u garazi, pridoslica bi trebala biti, neki od vec x-puta navedenih sport tourera. kako su i medju njima samima poprilicne razlike, eto ove teme!  :) prilikom krajnjeg izbora, najvise ce mi pomoci mogucnost probe motora (avaj, domaci uvoznici su posebna tematika, bolje receno problematika!), pa svako ko mi moze pomoci, dobrodosao je! razmena iskustva posle kupovine je zagarantovana!

i tu se trudim da prepoznam one svoje vozacke sklonosti koje nisam imao prilike da ispoljim jer nisam probao sve motore oko kojih se dvoumim.

jasno je da sam se razmazio pa mi vise prija udobnost i zastita od vetra, nego jaci, sportski agregat. zbog toga sam odustao od motora tipa k1200gt , k1200r sport, vfr800, tdm900 i slicnih lepotana.sto se tice snage motora, najslabiji bmw sa 110ks i 229 suvih kg (?) uz dobar obrtni momenat, sigurno ce biti bolji od KLE-ovih 45ks na 200 za voznju kg. mogucnost / nemogucnost narucivanje kompletne opreme, sigurno ce igrati veliku ulogu u odlucivanju. pa neka cekam i dva meseca, kupicu i vozicu i bicu zadovoljan!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Lepo si napisao da zavisi od stila voznje.110 KS koliko ima BMW je dovoljno za smirenu i opustenu voznju,ima dobru putnu brzinu,ima obrtnog momenta za preticanje,naravno ako nisi previse agresivan vozac.Ne znam koji su ti afiniteti,i sta ocekujes od motora,kada bi to napisao,mozda bi ti se izbor jos malo suzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ m1losh

pa svakako ne agresivna voznja sa tourerom te klase. vise cenim dobru stabilnost motora, lakocu voznje, opsluzivanje komandi, jednom recju, da se prepustim uzivanju u prirodi koja je urbanizovana tek toliko da ima asfaltni put kroz istu! bitno mi je i komforno za suvozaca, kao i velika zapremina kofera. fabrickih, podrazumeva se. lepota i elegancija mi je bitna, ali mi je vaznija zastita od vetra. sto se tice performansi, pa svi nabrojani motori su od 1200 do 1400ccm, pa ne verujem da je bilo koji od njih preslab ili prespor. mozda to i jesu, za zzr1400, r1, zx-10r, gsx-r 1000 i slicne, ali to mei ne zanima. ne trazim vrh performanse sa buducim motorom. gtr1400 i fjr1300 su me vise zaintrigirali izuzetnim dizajnom, pedigreom, pa i opcijom aut. menjaca nego time sto su ostriji i upravljiviji. a i cena im je niza za 4000e, u proseku. sto ce reci, da proizvodjaci vise naplacuju prethodno, gore pomenute karakteristike (primer honda i bmw) i dobru tradiciju, nego performanse, koje, cini mi se, po nepisanom pravilu idu uz manju pouzdanost i kvalitet.

 

P.S. ovo poslednje je samo moje misljenje, time ne zelim da uvredim r-vozace!  ;D neka svako vozi ono sto moze / voli / uziva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Motore koje si izabrao su extra . Iskreno samo jednog sam video na putu . Jedino kako bih mogao da ti pomognem prilikom izbora je da mi das jedno 5000e  pa da suyis izbor za ostatak para . ;Dfdgnhzxdfhb

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Motore koje si izabrao su extra . Iskreno samo jednog sam video na putu . Jedino kako bih mogao da ti pomognem prilikom izbora je da mi das jedno 5000e  pa da suyis izbor za ostatak para . ;Dfdgnhzxdfhb

 

 

:D

evo, i ja cu tebi da pomognem! kad kupim motor, imaces priliku, kad dodjes kod mene, i da probas motor, da ga vozis. da ne kazes, posle, da si samo jednog takvog video na putu...  ;D  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja