Jump to content

Moto Zajednica

Sport Tourer dilema...

Recommended Posts

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Са естетске стране, субјективно: Кавасаки је далеко лепши и конкретнији него BMW, који исувише подсећа на неки макси скутер.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

FJR bio sam zaljubljen u njega do usiju sve do sajma proletos kada sam shvatio da je to ipak motor za japance,a ja sam po gabaritima pokvario bar dvojicu                                                                                                                                                                                                                                                                  GTR pa to je raketa sa dva bocna kofera                                                                                                                                                                                                                                                                  PAN EU  ok ali gde bi ga vozio                                                                                                                                                                                                                                                                      obrni okreni R1200GSA jedini koji ti dozvoljava da na 200+ sedis potpuno uspravno i vozis se ko covek a usput i da kazem da sam iza Bajine Baste  pri brzini od 110 km/h ispravio krivinu, upao u neko oranje i uspeo da ostanem na motoru.Mislite o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

a usput i da kazem da sam iza Bajine Baste  pri brzini od 110 km/h ispravio krivinu, upao u neko oranje i uspeo da ostanem na motoru.Mislite o tome

 

ali si pre toga, ni kriv ni duzan, dao 50EUR nekom dzankozi....neko to gleda odozgo... ;D

Nema to veze sa GSA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

FJR bio sam zaljubljen u njega do usiju sve do sajma proletos kada sam shvatio da je to ipak motor za japance,a ja sam po gabaritima pokvario bar dvojicu                                                                                                                                                                                                                                                                  GTR pa to je raketa sa dva bocna kofera                                                                                                                                                                                                                                                                  PAN EU  ok ali gde bi ga vozio                                                                                                                                                                                                                                                                      obrni okreni R1200GSA jedini koji ti dozvoljava da na 200+ sedis potpuno uspravno i vozis se ko covek a usput i da kazem da sam iza Bajine Baste  pri brzini od 110 km/h ispravio krivinu, upao u neko oranje i uspeo da ostanem na motoru.Mislite o tome

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ipak bi ja tvoj sretan zavrsetak izletanja sa puta u oranje i ostajanja u sedlu prepisao tocku od 19 coli i ogromnoj masi tebe i motora ,vi jednostavno niste mogli da padnete ,vi ste prokrcili sebi put ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde nema coveka koji je sve ovo vozio vec ce te savetoavati po licnim afinitetima. Koliko je to tebi merodavno, odluci sam. U svakom slucaju, stagod kupis... ce das krug?? :)

 

Da ja kupujem za sebe, dvoumio bih se izmedju BMW RT i Kawe. I najverovatnije bih uzeo RT.

upravo tako...

 

e sad... dok sam po americi prodavao luksuzne automobile, svaki put kad bi se neko dvoumio oko jednog ili drugog modela svelo bi se na jedno prosto pitanje.....at the end of the day, what would you like to see in front of the garage  ;D pa tako sad pitam i ja tebe

 

 

a moj glas ide....pa to valjda i deca u predskolskom valjda vec znaju....  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

FJR bio sam zaljubljen u njega do usiju sve do sajma proletos kada sam shvatio da je to ipak motor za japance,a ja sam po gabaritima pokvario bar dvojicu                                                                                                                                                                                                                                                                  GTR pa to je raketa sa dva bocna kofera                                                                                                                                                                                                                                                                  PAN EU  ok ali gde bi ga vozio                                                                                                                                                                                                                                                                      obrni okreni R1200GSA jedini koji ti dozvoljava da na 200+ sedis potpuno uspravno i vozis se ko covek a usput i da kazem da sam iza Bajine Baste  pri brzini od 110 km/h ispravio krivinu, upao u neko oranje i uspeo da ostanem na motoru.Mislite o tome

 

Ipak bi ja tvoj sretan zavrsetak izletanja sa puta u oranje i ostajanja u sedlu prepisao tocku od 19 coli i ogromnoj masi tebe i motora ,vi jednostavno niste mogli da padnete ,vi ste prokrcili sebi put ;)

 

vidis Bucko tako na vladi dodju na ideju da se pravi auto put do pozege(u ovom slucaju do B Baste  0  ;D ;D ;D

 

a u temi nema GS-a pa predpostavljam da tvoj glas ide RT-u  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

da, skoro savrsen...

za ova hladna vremena, gledam vise ka bmw-u... ali, letnja atmosfera vise odgovara kawasakiju...  ;D  :)

Pa evo ja se vozim svaki dan i nameravam dok god je suvo i +/- 3C na GS-u a RT je jos bolje zasticen , tako da mislim da si tu upravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

da, skoro savrsen...

za ova hladna vremena, gledam vise ka bmw-u... ali, letnja atmosfera vise odgovara kawasakiju...  ;D  :)

Pa evo ja se vozim svaki dan i nameravam dok god je suvo i +/- 3C na GS-u a RT je jos bolje zasticen , tako da mislim da si tu upravu

Zar BMW ima i grejanje ?                                                                                                            ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

da, skoro savrsen...

za ova hladna vremena, gledam vise ka bmw-u... ali, letnja atmosfera vise odgovara kawasakiju...  ;D  :)

Pa evo ja se vozim svaki dan i nameravam dok god je suvo i +/- 3C na GS-u a RT je jos bolje zasticen , tako da mislim da si tu upravu

Zar BMW ima i grejanje ?                                                                                                            ::)

cega ???

 

ruku?  naravno!

 

dupeta? kako koji.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

da, skoro savrsen...

za ova hladna vremena, gledam vise ka bmw-u... ali, letnja atmosfera vise odgovara kawasakiju...  ;D  :)

Pa evo ja se vozim svaki dan i nameravam dok god je suvo i +/- 3C na GS-u a RT je jos bolje zasticen , tako da mislim da si tu upravu

Zar BMW ima i grejanje ?                                                                                                            ::)

cega ???

 

ruku?  naravno!

 

dupeta? kako koji.....

Ja sam mislio neko ozbiljnije rešenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

da, skoro savrsen...

za ova hladna vremena, gledam vise ka bmw-u... ali, letnja atmosfera vise odgovara kawasakiju...  ;D  :)

Pa evo ja se vozim svaki dan i nameravam dok god je suvo i +/- 3C na GS-u a RT je jos bolje zasticen , tako da mislim da si tu upravu

Zar BMW ima i grejanje ?                                                                                                            ::)

cega ???

 

ruku?  naravno!

 

dupeta? kako koji.....

Ja sam mislio neko ozbiljnije rešenje...

:)

znam

:)

meni je trenutno relly pro 2 pa videcemo do koje temperature radi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

ZZR i FJR odmah otpadaju zbog,po mom misljenju, nepotrebne velike snage,a izmedju Pan Europeana i BMW-a glasam za R 1200 RT! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ZZR i FJR odmah otpadaju zbog,po mom misljenju, nepotrebne velike snage,a izmedju Pan Europeana i BMW-a glasam za R 1200 RT! :)

 

 

 

 

 

 

Snage nikad dosta zaboravljas vrlo vaznu cinjenicu i GTR I FJR mogu da idu kao honda i bmw ali obrnuto ne biva,sto znaci u nekoj situaciji preticanja i makazica ZZR I FJR te lako izvlace iz ''frke'' dok sa Honde aj i nekako al sa bmw da postane vrlo gusto.K 1200 GT bi bio mnogo primereniji da stane uz ovu grupu motora po performansama pogotovu uz FJR I GTR  gde bi jedino Honda PAN EUROPIAN zbog svoje zastarelosti i velikih vibracija na vecim brzinamaI SETANJA LEVO DESNO a i nesto manje snage definitivno bila diskfalifiokovana iz price zajedno sa slabasnim R 1200 RT.

 

Znaci ako bih ja pravio turere po mojoj meri tu bi jedino moglo da bude po performansam i voznim karakteristikama :

 

FJR 1300          GTR1400            K 12100 GT

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

k1200gt je mnogo vise sport nego turer. i zzr isto tako. i performanse i upravo to govore. k1200gt je pravi sportista, samo kompletno obucen u oklop. da ne idem previse u off, meni se vise svidjaju takvi sportisti, nego sada vec klasicne zujalice (r, rr, rrr, r na kvadrat...  ;D ). ali to je neka druga prica.

dvoumim se oko gtr1400 i r1200rt. voleo bih priliku da ih probam,... pa da vas vise ne gnjavim ovde !  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

sto znaci u nekoj situaciji preticanja i makazica ZZR I FJR te lako izvlace iz ''frke'' dok sa Honde aj i nekako al sa bmw da postane vrlo gusto.

 

AAAAAAAA  HAHAHAHAHAHAHA

 

PUKOH

 

nemoj me shvatiti pogresno, ali da sam na dr350 a mozda i na nekoj dobroj 250-tici pa nevidim nacina da mi bude gusto a ne na 1200ccm i 500ks po toni

pa na GS/RT moze da mi bude samo gusto ako obilazim Alonsa i Hamiltona

 

mozda vozim suvise kozervativno naspram tebe....pa da mora da je to  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

sto znaci u nekoj situaciji preticanja i makazica ZZR I FJR te lako izvlace iz ''frke'' dok sa Honde aj i nekako al sa bmw da postane vrlo gusto.

 

AAAAAAAA  HAHAHAHAHAHAHA

 

PUKOH

 

nemoj me shvatiti pogresno, ali da sam na dr350 a mozda i na nekoj dobroj 250-tici pa nevidim nacina da mi bude gusto a ne na 1200ccm i 500ks po toni

pa na GS/RT moze da mi bude samo gusto ako obilazim Alonsa i Hamiltona

 

mozda vozim suvise kozervativno naspram tebe....pa da mora da je to  ;)

 

 

 

 

 

Moz ti da se smejes koiliko hoces ja ti iskreno zelim da ne dodjes u tu situaciju da ti trebaju ti konjici koje sad ismevas al da zanemarimo japance u ovojh prici i da uporedimo K 1200 GT i r 1200 RT video bi da je razlika stvarno drasticna u svemu pocev od ubrzanja pa do ciklistike i da ne nabrajam vise.Onako kako je autor postavio temu R 1200 RT stvarno nema sta da trazi sa JAPANCIMA  zato sam i stavio opciju K 1200 GT koji im je mnogo blizi.

Inace skoro sam citao uporedni test K 1200 GT ,GTR 1400,FJR 1300 i Honda Pan europian.

Rezultat testiranja

 

1.K 1200 GT

2.GTR 1400

3.FJR 1300

4.Honda Pan europian

 

Nadam se da si zadovoljan resultatima testa koji je uzgred budi receni radio neki nemacki casopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

ne znam sto ovo shvatas na nacin na koji svatas

ako dodjem u situaciju da mi treba 180 konja u odnosu na 100 konja na motoru onda cu sebe da smatram totalnim  idiotom kad sam uspeo da se dovedem u takvu situaciju.

 

BMW ili bilo koji motor ovde nema nikakve veze sa tvojom izjavom

makazice , pa upao u problem , pa kako treba da vozis da bi upao u ozbiljan problem motorom?????????

 

zato sam i pomenuo DR350 a ne neki drugi

 

pa na BT-u nisam upadao u probleme o kojima ti pricas???

 

a sto se tice testa??? tema i zacetnik teme koliko vidim se ne interesuje za sve modele koje si nabrojao

vec za one koje je on nabrojao

 

i zasto bih trebao da budem zadovoljan testom?????  ne kapiram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

ne znam sto ovo shvatas na nacin na koji svatas

ako dodjem u situaciju da mi treba 180 konja u odnosu na 100 konja na motoru onda cu sebe da smatram totalnim  idiotom kad sam uspeo da se dovedem u takvu situaciju.

 

BMW ili bilo koji motor ovde nema nikakve veze sa tvojom izjavom

makazice , pa upao u problem , pa kako treba da vozis da bi upao u ozbiljan problem motorom?????????

 

zato sam i pomenuo DR350 a ne neki drugi

 

pa na BT-u nisam upadao u probleme o kojima ti pricas???

 

a sto se tice testa??? tema i zacetnik teme koliko vidim se ne interesuje za sve modele koje si nabrojao

vec za one koje je on nabrojao

 

i zasto bih trebao da budem zadovoljan testom?????  ne kapiram

 

 

 

 

 

 

 

 

Pa ja ne znam sto se ti uzbudjujes zbog nacina mog shvatanja i ja ga sigurno necu promeniti zato sto ga ti ne prihvatas .I ne mora da znaci da si ti uvek i apsolutnu u pravu bez obzira sto si najaktivniji u temi.Moje misljenje je i dalje da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja a ti sto mislis suprotno to je tvoj problem al evo jos jednom tebi i ostalim nevernim Tomama da pojasnim situaciju 100 KONJICA NIKAD NE MOZES DA VOZIS KAO 150 A OBRNUTO JE moguce

A  te price o tome kako ja vozim ostavi za neki drugi put jer ja vozim u okviru mogucnosti svog motora tj u preticanju uvek imam neku rezervu od jedne trecine gasa al sto to tebi da objasnjavam kad ti to sigurno znas bolje.

Mislio sam da trebba da budes zadovoljan izjavom zbog ocigledne pristrasnosti koje ispoljavas u temi( jer svako nepristrasan mora da prizna da je smesno uporedjivati RT sa FJR ili GTR)  a sto se  mene tice ja sam to odavno prevazisao zbog toga sam i stavio K 1200 GT jer stvarno tako mislim i jer mu je tu mesto a i Nemci nisu budale kad su testirali K 1200 sa GTR ,FJR i Pan Europian.U toj cetvorci RT sa svojih 300 i kusur kg stvarno nema sta da trazi ni po kom osnovu a realno gledano i Honda je vise blize njemu nego ovoj trojici.

Al dfa se vratimo na temu postavljac teme mora da proba svaki od navedenih modela ili makar da sedne da bi koliko toliko dobio predstavu o onome sto njemu treba i onda eventualno odlucio sta ce kupiti u suprotnom moze da dozivi tesko razocarenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

ne znam sto ovo shvatas na nacin na koji svatas

ako dodjem u situaciju da mi treba 180 konja u odnosu na 100 konja na motoru onda cu sebe da smatram totalnim  idiotom kad sam uspeo da se dovedem u takvu situaciju.

 

BMW ili bilo koji motor ovde nema nikakve veze sa tvojom izjavom

makazice , pa upao u problem , pa kako treba da vozis da bi upao u ozbiljan problem motorom?????????

 

zato sam i pomenuo DR350 a ne neki drugi

 

pa na BT-u nisam upadao u probleme o kojima ti pricas???

 

a sto se tice testa??? tema i zacetnik teme koliko vidim se ne interesuje za sve modele koje si nabrojao

vec za one koje je on nabrojao

 

i zasto bih trebao da budem zadovoljan testom?????  ne kapiram

 

 

 

 

 

 

 

 

Pa ja ne znam sto se ti uzbudjujes zbog nacina mog shvatanja i ja ga sigurno necu promeniti zato sto ga ti ne prihvatas .I ne mora da znaci da si ti uvek i apsolutnu u pravu bez obzira sto si najaktivniji u temi.Moje misljenje je i dalje da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja a ti sto mislis suprotno to je tvoj problem al evo jos jednom tebi i ostalim nevernim Tomama da pojasnim situaciju 100 KONJICA NIKAD NE MOZES DA VOZIS KAO 150 A OBRNUTO JE moguce

A  te price o tome kako ja vozim ostavi za neki drugi put jer ja vozim u okviru mogucnosti svog motora tj u preticanju uvek imam neku rezervu od jedne trecine gasa al sto to tebi da objasnjavam kad ti to sigurno znas bolje.

Mislio sam da trebba da budes zadovoljan izjavom zbog ocigledne pristrasnosti koje ispoljavas u temi( jer svako nepristrasan mora da prizna da je smesno uporedjivati RT sa FJR ili GTR)  a sto se  mene tice ja sam to odavno prevazisao zbog toga sam i stavio K 1200 GT jer stvarno tako mislim i jer mu je tu mesto a i Nemci nisu budale kad su testirali K 1200 sa GTR ,FJR i Pan Europian.U toj cetvorci RT sa svojih 300 i kusur kg stvarno nema sta da trazi ni po kom osnovu a realno gledano i Honda je vise blize njemu nego ovoj trojici.

Al dfa se vratimo na temu postavljac teme mora da proba svaki od navedenih modela ili makar da sedne da bi koliko toliko dobio predstavu o onome sto njemu treba i onda eventualno odlucio sta ce kupiti u suprotnom moze da dozivi tesko razocarenje.

 

229 kg ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
sam upadao u probleme o kojima ti pricas???

Pa ja ne znam sto se ti uzbudjujes zbog nacina mog shvatanja i ja ga sigurno necu promeniti zato sto ga ti ne prihvatas .I ne mora da znaci da si ti uvek i apsolutnu u pravu bez obzira sto si najaktivniji u temi.Moje misljenje je i dalje da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja a ti sto mislis suprotno to je tvoj problem al evo jos jednom tebi i ostalim nevernim Tomama da pojasnim situaciju 100 KONJICA NIKAD NE MOZES DA VOZIS KAO 150 A OBRNUTO JE moguce

A  te price o tome kako ja vozim ostavi za neki drugi put jer ja vozim u okviru mogucnosti svog motora tj u preticanju uvek imam neku rezervu od jedne trecine gasa al sto to tebi da objasnjavam kad ti to sigurno znas bolje.

Mislio sam da trebba da budes zadovoljan izjavom zbog ocigledne pristrasnosti koje ispoljavas u temi( jer svako nepristrasan mora da prizna da je smesno uporedjivati RT sa FJR ili GTR)  a sto se  mene tice ja sam to odavno prevazisao zbog toga sam i stavio K 1200 GT jer stvarno tako mislim i jer mu je tu mesto a i Nemci nisu budale kad su testirali K 1200 sa GTR ,FJR i Pan Europian.U toj cetvorci RT sa svojih 300 i kusur kg stvarno nema sta da trazi ni po kom osnovu a realno gledano i Honda je vise blize njemu nego ovoj trojici.

Al dfa se vratimo na temu postavljac teme mora da proba svaki od navedenih modela ili makar da sedne da bi koliko toliko dobio predstavu o onome sto njemu treba i onda eventualno odlucio sta ce kupiti u suprotnom moze da dozivi tesko razocarenje.

 

ne uzbudjujem se uopste :) naprotiv bas mi prija malo konverzacije uz jutarnju kaficu

 

niko nije ni trazio da promenis misljenje

 

ni ne pokusavam da budem uvek i absolutno u pravu samo se ne slazem sa tvojom izjavom da ce "sa bmw da postane vrlo gusto" preticanje i makazice jer to onda samo znaci da bi sa TDM-om ili bilo cime sto ima manje od 100 konja svi vec popadali ili se zalepili za neki kamion

 

i moje misljenje je da visak konjica nikako ne moze da bude smetnja, ne znam gde si procitao da mislim da je visak konjica smetnja ???

 

gde sam izjavio da 100 moze da se vozi kao 150 ???

 

ako vozis u okviru svojih mogucnosti i ostavljanju 1/3 gasa za ne daj boze sto se onda raspravlja o "mogucem problemu" i upadanju u makazice ???

 

pristrasnost ili ne nema veze sa poredjivanjem RT sa bilo cime, Nikolic je trazio da mu damo svoje misljene na njegove odabrane motore, mogao je da trazi da mu uporedimo ficu TDM i Ferrari , niko nije trazio da mu se predlozi jos jedan dva ili vise modela vec da se pomogne od 4 da izabere jedan

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

U toj cetvorci RT sa svojih 300 i kusur kg stvarno nema sta da trazi

 

    r1200rt - 229kg dry

    fjr1300  - 237kg dry

    gtr1400 - 279kg dry

    st1300  - 283kg ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja