Jump to content

Moto Zajednica

k&n vazdusni filteri

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

Moze li neko da objasni da li cu dobiti snage i obrtnog momenta ako stavim k&n vazdusni filter i otvoreni izduv, a da nemam power comannder...

zasto proizvodjaci stavljaju vazdusne kutije,jel radim nesto lose ako stavim 4  k&n "pecurke" umesto kutije?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

to su gluposti, samo stvaranje osecaja kod vozaca da motor ide bolje,ako zamenis filter i auspuh motor ce da se cuje bolje i samim tim od zvuka ima da ti se cini da i ide bolje sto nije tacno,cak i da ide bolje to nije uopste neka drasticna razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Da bi povecao snagu motora moras ga naterati da usisava vise smese u cilindre! Ovo je jedino pravilo!!! Nema drugo, e sad, da bi to izveo ima gomila kombinacija, najizbalansiranija je ona koja vec postoji na motoru fabricki i ona obezbedje optimalan vek trajanja, optimalnu snagu i optimalnu max brzinu za tu snagu motora.

 

Ako stavis kn filtere, oslobodices mu protok vazduha, ali nece moci da usisa i dovoljno goriva, pa mu treba dati malo i goriva, a onda je malo povecana snaga ali ako hoces to jos vise da iskoristis, moras mu osloboditi i protok na auspuhu da ono sto udje u cilindre, moze i da izadje sa sto manje otpora...

Ako hoces jos da budzis masinu, treba mu ispolirati usisne i izduvne kanale, staviti ostriju bregastu itd...

Ali znaj da svim ovim dobijas na ubrzanju motora, ali ne toliko na max brzini. Ako hoces vecu max brzinu, moras da mu promenis prenosni odnos na pogonskom lancu.

I jos nesto, sva ta budzenja znatno smanjuju vek trajanja motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A što bre da ne dira? ;)

 

Lepo je kada sam malo tjuniraš mašinu, naravno ako znaš šta radiš i šta treba da uradiš. Zadovoljstvo je kad nešto svojim rukama "nabudžiš" na motoru, naravno poštujući sva tehnička pravila i ograničenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moze li neko da objasni da li cu dobiti snage i obrtnog momenta ako stavim k&n vazdusni filter i otvoreni izduv, a da nemam power comannder...

zasto proizvodjaci stavljaju vazdusne kutije,jel radim nesto lose ako stavim 4  k&n "pecurke" umesto kutije?

 

 

Ja to nikada ne bih radio.

Ne znam sta vozis, ali zasto bi to radio?

Znam da je k&n poznata marka filtera ali cemu i koliko ces dobiti?

A to sto ce ti se glasnije cuti motor zbog izduva to je druga stvar. Tako se povecava pasivan umor.

Sigurno ima ljudi koji se ne slazu sa mnom, ali kada vec pitas... Ja bih pre kupio nesto jace ako osetim da mi snaga mog motora ne odgovara.

Svi mi trazimo nesto od motora. Neko da zuji, neko da mu bude udobno, neko da ga vide.

Ako ti se zuji, kupi zujalicu.... koja fabricki zuji. Treba malo i postovati taj motor koji imas. Ipak te on prevozi "slusa". a i kako ces ga prodati "budzenog"? Ja bih prvi pobegao od vanserijskog motora jer se po meni stice utisak da se neko izivljavao na njemu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

raspitivao sam se kod drugara koji vozi xt660x 2007 god,stavio je akrapa,i kaze da motor bolje reaguje na gas,

drugi lik je stavio akrapa na r6 i on kaze da je bolji odgovor na rucici gasa.

ide zima,moram nesto raditi...

moram da priznam da uzivam u tisini dok krstarim na manjim brzinama,ali kada pored mene prodje nesto sa dobrim izduvom...dodje mi da se i ja cujem.

sta je sa vazdusnom kutijom,zna li neko njenu svrhu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U opste ne bih eksperementisao sa filterima jer se dobija samo minimalno povecanje snage uz odlicno prestelovanje karburatora. Ako to ne uradis samo ces smanjiti snagu. Ja sam mom kinezu samo oprao filter vazduha i tada nije imao dovoljno goriva jer nije dobro povlacio pravio vakum. Na pola gasa dobro ide a kad dam pun ide slabije nego na pola. Prosle 2-3 nedelje, filter se malo zaprljao i ide sada perfektno. Fabricki je naj bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Svrha kutije je da se u nju spakuje filter, kn moze da bude zamena za serijski, koji je istih dimenzija, ili da se srafi direktno na karburator, pa u tom slucaju kutiju mozes i da eliminises.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Moze li neko da objasni da li cu dobiti snage i obrtnog momenta ako stavim k&n vazdusni filter i otvoreni izduv, a da nemam power comannder...

zasto proizvodjaci stavljaju vazdusne kutije,jel radim nesto lose ako stavim 4  k&n "pecurke" umesto kutije?

 

Kad sve sabereš i oduzmeš, jeftinije će te izaći da prodaš stari i kupiš "brži" motor, nego da praviš "od babe devojku" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moze li neko da objasni da li cu dobiti snage i obrtnog momenta ako stavim k&n vazdusni filter i otvoreni izduv, a da nemam power comannder...

zasto proizvodjaci stavljaju vazdusne kutije,jel radim nesto lose ako stavim 4  k&n "pecurke" umesto kutije?

 

Kad sve sabereš i oduzmeš, jeftinije će te izaći da prodaš stari i kupiš "brži" motor, nego da praviš "od babe devojku" ;)

 

E tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Moze li neko da objasni da li cu dobiti snage i obrtnog momenta ako stavim k&n vazdusni filter i otvoreni izduv, a da nemam power comannder...

zasto proizvodjaci stavljaju vazdusne kutije,jel radim nesto lose ako stavim 4  k&n "pecurke" umesto kutije?

 

Kad sve sabereš i oduzmeš, jeftinije će te izaći da prodaš stari i kupiš "brži" motor, nego da praviš "od babe devojku" ;)

Slazem se!

Hmm, mozda mi je promaklo, ali o kom motoru je rec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Na poslednjih par motora samo vozio KN filter za vazduh i da budem iskren samo iz jednog razloga a to je zato što se pere.

Ne bih bio u iluziji oko xx ks više sa 70eur investicije u to.

Snaga na ozbiljnom motoru se dobija kome treba sa 2000eur +

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ako ti je vec filter bitan.....u Louis-u imas DELO vazdushni filter.

KN sam imao prilike iz blizine da pogledam, spolja i iznutra i nista posebno...sto bi jedan moj poznanik rekao : "K&N je porez na budale".

 

Nisam imao prilike licno da isrobam DELO , ali koliko ja vidim i nema bas neke razlike izmedju njega i KN vazdusnog filtera a kosta mnogo manje......oko 10 eura :D

Ja sam sebi narucio jedan...pa cu postaviti sliku onako u krupnom planu cim mi stigne za 2-3 nedelje...

Evo ovako izgleda:

http://img1.louis.de/shop/img450/10050102.JPG

http://img1.louis.de/shop/zusatz/img/big/10050102_1.JPG

 

A do tada ostacu neutralan i javljam vam svima ima li uopste neke razlike...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

u pitanju je yamaha fz6,2007.garancija mi izlazi u mart/april,pa sam mislio nesto da promenim.

kako stvari stoje bice :narani svinje i nista ne diraj.mozda,mozda odem do Ade kod Istvana sto pravi izduvne cevi,pa da skrojimo nesto.

taj DELO filter,nije papirni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

taj DELO filter,nije papirni?

Imas slike.....definitivno nije :D Metal i ona plastika kao na k&n filterima....tj  dve mrezice: spoljna- metalna i unutrashnja - plastichna.

Makar je meni to na k&n delovalo pod rukom kao neka vrsta plastificiranog papira......mada vishe vuce na plastiku.

a sudeci po slikama meni DELO lici ozbiljno.

A ako se ne zuris ajde sacekaj 2-3 nedelje da mi stigne pa cu lepo sve pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Moram da se ubacim, svrha kutije je da uvek postoji konstantni dotok vazduha na cvim karburatorima ulu usisima kod ign.,i naravno difuzija zvuka da nebi motor mukao(kao krava) non stop na zavrtanju, toliko od mene o kucistu filtera (kutiji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Evo ovako :

Danas mi je stigao DELO filter i moram reci da sam veoma prijatno iznenadjen.Definitivno nema razlike izmedju njega i K&N -a

Sutra postavljam fotografije filtera malo detaljnije ....ali definitivno izgleda kao u katalogu....

Jedva cekam da ga ugradim ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja