Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO 800 MT

Recommended Posts

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jos se nisam sreo negde u prolazu sa jos nekim 800MT, a danas na auto komandi za dva minuta dva 800mt-a.

Drugi kolega svirao kao na svadbi kad me video, bas se obradovao a i mene nasmejao i ulepsao mi dan

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: CFMOTO 800MT

Ja kad sam uzimao motor prošle godine taj Jaroslav ga je imao 2 godine i prešao je sa njim 87.000km. Nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Svi OEM filteri, jos ulje i moze servis, mada ova dva sita nema potrebe menjati, ociste se i izduvaju i moze nazad.

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD950.77  25% Off | For CFMOTO 800MT MT800 Motorcycle  800MT MT800 Oil Cell Air filter filter Machine Air filter CF800-5 Air filter combination
https://a.aliexpress.com/_EJTfhVN

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

Odlicna je ovo akcija koga zanima ovaj model, 1500 nije mala usteda

Promenio član Rkekoke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

Sutra idem da uzmem motoric ali mi treba jedna informacija, Zna li neko za nosace sto dolaze sa motorom dal mogu i drugi koferi sem ovih CF Moto, nesto su mi mnogo maleni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Trebalo bi da moze, preko centralnog nosaca dolazi plasticni ukras ukoliko nemas kofer.

Fabricki centralni dolazi sa svojom plocom, skine se taj plasticni ukras i usrafi se ploca.

Ima sliceva predvidjenih za kofere tj ploce drugih proizvodjaca.

 

Centralni jeste bas malen, kao da ga je bmw pravio 🤣 ali verovatno zbog turbolencija i same ergonomije voznje su stavili taj. Stane jedna fullface kaciga knap i eventualno po coskovima da nabije rukavice, pojas ili tako nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

Probao sam u salonu da ubacim moju kacigu i nema leba (Neotec 3), tesim se da je zato sto je modularna ali pre ce biti da je do obima glavudze :D. Aj videcemo sta kaze Givi i ostali proizvodjaci :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

Stigao CF. Pokusacu da ostavim utiske ovde o kupovini i nekim opazanjima od ovih 20tak kilometara voznje danas.

  1. Proces prodaje mnogo cudan, naime nije moglo karticom da se plati, morao sam preko racuna da placam. To mi je sve bilo malo komplikovano ali nije toliko strasno veoma mala zamerka.
  2. Ume nekada u salonu da bude vise ljudi a i telefoni zvone svakih 20 sekundi pa nekada se spremite na cekanje da bi popricali sa nekim, opet mala zamerka ali nekako mi je lepo kad udjem u neke druge salone pa neko odmah pridje, poprica i ne mora da juri na telefon svakih par minuta.
  3. Kada se kupi motor ocekujte par dana cekanja ali to koliko sam razumeo je normalno jer treba da se sastavi motor, odradi carinjenje i te stvari. Meni dosao u 6 dana od kaparisanja.
  4. Guevara servis i "plac" odakle se uzima motor je na drugom mestu od salona i ljudi su veoma pristojni i prijatni, sve pohvale. Savet bi im bilo da stave neku klupicu ili nastresnicu da ljudi sacekaju ako vec moraju da sacekaju da ne razmisljam dal sam nekome na smetnji pa se pomeram oko zgrade :D
  5. E sada motor, prvi osecaj, prelep za voznju. Ta kratka voznja do kuce me je toliko obradovala i ucinila srecni sto sam ga uzeo da ja to ne mogu opisati. Pogotovo jer motor nisam ni provozao pre, dosao sam i seo na njega u salonu prvi put i resio da kupim. Impulsivan sam, tako sam svaki motor kupio i do sada nije bilo problema (mnogo). ;)
  6. Polozaj sedenja predobar, napokon sam se osetio na nekom motoru da se odmaram u voznji, ili ne umaram toliko. Ne znam ni kako bih objasnio. Sirok korman, uspravno sedenje, i tako to...
  7. Ubrzanje stvarno na mestu, znao sam da ne ocekujem sad nesto ipak silazim sa 120 konja na 95 ali me je bogme iznenadio, dvocilindras stvarno povlaci u drugoj ili trecoj i to mi je iskreno najbitnije, nisam neki vozac koji voli da lezi na 120kmh po putevima, da glancam ramenima asfalt i te fore. Volim da me motor povuce lepo do 70-90 na sat i ja nasmejan.
  8. Ekran mi je skroz u redu, nista specijalno.
  9. Sediste cemo videti na nekoj duzoj voznji.
  10. Kocnice, najvece odusevljenje do sada. Vozio sam i vece i mnogo skuplje motore i nisam imao ovaj osecaj sigurnosti prilikom kocenja.
  11. Aplikacija meni prijavljuje da nemam t-box na motoru a bio sam ubedjen da touring ima to @Sharky - Alex ako moze mali savet, mozda ga ja lose povezujem na aplikaciju ili kako vec. Ubacujem preko Vin broja.
  12. Svetla si mi malo nisko podesena za moj ukus, mislim da cu do servisa malo da ih podignu, nocu moze da bude zajebano
  13. Cini mi se da ima tu rupu na 5,500 obrtaja, moracu da pitam da mi odrade flesh nove mape na prvom servisu.
  14. Elektronski migavac me toliko nervira, nikada ne znam dal sam zapravo upalio ili se "zaglavio", a i na tabli nisu nesto pregledna mesta za pokazivace pravca.
  15. Treba mi veci vizir definitivno, ako je neko kupovao neki aftermarket molicu za savet.
  16. Idem sledece nedelje do motolanda da probam neke kofere da vidimo dal mogu na ove nosace pa cu javiti to iskustvo.
  17. Zelim i da stavim leo-vince auspuh na njega sto prodaju Novosadjani.

To mu dodje to posle ovog kratkog opazanja. Sve u svemu odusevio me motor, idem u nedelju na duzu vonju CCA 500-600km pa cu javiti utiske. Za sada presrecan, jos samo ovu aplikaciju da skapiram. Izvinjavam se na duzem postu.

PS. evo slika :D

20240606_203044.jpg

20240606_203035.jpg

20240606_203028.jpg

20240606_203026.jpg

  • Sviđa mi se 22
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4030 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sretno i dugo se ti s njim vozio!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Za zmigavce se slazem, indikator na elranu je mali i nabili ga u cosak pa nije upadljiv dovoljno.

 

Ponasanje gasa se kod mene dosta popravilo posle prvog servisa (manje cima u prvoj i drugoj)

Rupu sam imao i ja ali je vremenom nestala, nisam radio update firmwarea motora.

Jedino sto sam uradio je kalibracija gasa, da li ima smisla nemam pojma ali sam uradio

 

Kada sam prvi put seo na motor pomislio sam da je bas udoban, kasnije sam jos malo podigao korman u samom fabrickom nosacu, sad je jos udobniji.

 

Sto se aplikacije CFmoto ride tice:

Izbrisi je iz telefona, instaliraj ponovo, kad ti trazi da izaberes zemlju, ako nece sa Srbijom ti izaberi Hrvatsku pa se uloguj i upisi VIN.

Aplikacija ce te tek oduseviti, t-box je po meni najbolja dodatna oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Znas i sam da u razradi ne bi trebao da prelazis preko 5000-5500 obrtaja.

Izbegavaj i quick shifter u razradi da koristis 

I nakon nekih 100-200km proveri antifriz, ja sam dolio malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

@Sharky - Alex Jasno sve. Nisam znao da T-box ne dolazi kao standardna oprema na Touring modelu. Nista, ako moze i to cu videti da dodam.

Probacu ovu kalibraciju. I da da QS ne koristim do 1k kilometara a morao sam dva tri puta da probam i preko 5k :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nisi me razumeo, imas t-box

Oba 800mt modela ga imaju kao standardnu opremu, pored njega imas i GPS i 6D senzor, sve to radi zajedno.

Samo sa aplikacijom uradi ono sto sam ti napisao.

A kad budes blizu motora povezi se i preko bluetootha jednom svaki put kad sednes ce se sam povezivati, cisto zbog imenika i da vidis ko te zove. Ako imas komunikaciju mozes da se javljas preko motora (strelice gore i dole) i da zoves iz imenika ili poslednjih poziva

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

@Sharky - Alex odradih upravo to, prebacio sa srbije na hrvatsku i obrnuto i opet mi izlazi greska. Probao sam i sa upaljenim i ugasenim motorom i bluetooth povezan i ne i opet isto. Mozda nisu povezali kako treba?

Screenshot_20240606_233046_CFMOTO RIDE.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Mozda ovi modeli sto su na akciji ne dolaze sa t boxom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023
Pre sat vremena, bily je napisao:

Mozda ovi modeli sto su na akciji ne dolaze sa t boxomemoji16.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ko ce znati, cudno mi jer mi je delimicno i pala odluka na touring jer sam video da Alex a i drugi govore o aplikaciji i onoj navigaciji. Cudno mi da imam opciju navigacija u meniju ali da ne mogu nikako da je koristim jer mi motor nema "t-box". Idem sutra do servisa u neko momentu pa cemo resiti nesto valjda :)

Promenio član malucko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Svrati do servisa i trazi Acu, sefa servisa. Super je lik i sredice ti to.

Mozda nesto nije aktivirano kod njih ili tako neka slicna glupost.

 

Danas je bas izasao update aplikacije za ios i radi sve kako treba (i pre toga je radilo)

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: CFMOTO 800MT

@malucko Čestitke na novom motoru u zdravlju ga dugo i sigurno vozio.

Sad ćeš videti što ga više voziš više ti se sviđa.

Što se tiče problema sa T-BOX-om ukoliko ne radi možeš napisati mail na service@cfmoto.com i objasniš da ne radi i pošalji im VIN u roku od dan dva ubace broj u sistem i sve proradi. Tako sam ja rešio taj problem kada sam kupio motor.

Pozdrav i svako dobro.

Promenio član bratislavr
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

Eh pa danas sam imao avanturu. Isao do CFMoto ekipe da proverim ovo za T-box. Naime Touring motori izgleda ne dolaze sa T-box modulom. To racunaju kao dodatnu opremu u Guevara. Imace ih na stanju od Jula pa ce tada moci da se kupi i doda na motor. Trenutno ih nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja