Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha MT 07 2021

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Hvalaaa. Nemaju 2021 ovde ali mi deluje kao da je mali za tu visinu po ovoj profilnoj slici ?
image.png.3d38ee02aa88614124863f582d5d7fa1.png
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam visok 183 cm i mogu ti reći da motor nije mali za tu visinu. Kapiram da i kilaža može uticati na celokupnu sliku, ja imam 70ak kilograma.
Probao sam i ovaj novi model i deluje da se što se ergonomije tiče ne razlikuju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
On 5/5/2021 at 4:56 AM, Stefan Kovačević said:

Ja sam visok 183 cm i mogu ti reći da motor nije mali za tu visinu. Kapiram da i kilaža može uticati na celokupnu sliku, ja imam 70ak kilograma.
Probao sam i ovaj novi model i deluje da se što se ergonomije tiče ne razlikuju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvalaa. Da nemas ti mozda koju sliku na motoru posto si moje visine? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
20 hours ago, MrWhite said:

Ako ti nesto pomogne, 195cm 110kg, i toku voznje mi nista nije smetalo, a vizualno sam ko medved na njemu :)

y2.jpg

y1.jpg

Vala bas ko medved :D:moto3:
Ma da ja koliko vidim svi naked motori oko 700 kubika su tu tih dimenzija, nema nesto sto moze da se izdvoji kao nesto visi/veci motor

Promenio član Suza ZR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 4.5.2021. at 16:41, Suza ZR je napisao:

Meni se mt-07 svidja. Zagrejan sam da ga kupim. 2020 je imao lepse boje. Ono sto me muci jeste velicina motora. Tripujem se da bih mogao sa svojih 183 cm visine da izgledam smesno na motoru tih dimenzija? Ima li malo visih vozaca ovoga motora da kazu iz iskustva ili neko ko ga je vozio? Neke slike bi dobro doslee. Hvalaaaa

Taj motor nije nikako mali za tvoju visinu , stavise idealan je . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Screenshot_20210519-144816_Instagram.thumb.jpg.4c063a698762fd9a2a4d75b46d1536c2.jpg

 

Isao sam do salona da vidim uzivo. Smesno je to sto na slikama stvarno deluje kao manji motor nego sto jeste :D

Bukvalno je kao sto rece neko "idealan".

Uzecu ovaj plavi model, resavam papirologiju za kredit.. xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Screenshot_20210519-144816_Instagram.thumb.jpg.4c063a698762fd9a2a4d75b46d1536c2.jpg
 
Isao sam do salona da vidim uzivo. Smesno je to sto na slikama stvarno deluje kao manji motor nego sto jeste
Bukvalno je kao sto rece neko "idealan".
Uzecu ovaj plavi model, resavam papirologiju za kredit.. xD

Nećeš pogrešiti, nek’ je sa srećom!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Pre 23 sati, Suza ZR je napisao:

Screenshot_20210519-144816_Instagram.thumb.jpg.4c063a698762fd9a2a4d75b46d1536c2.jpg

 

Isao sam do salona da vidim uzivo. Smesno je to sto na slikama stvarno deluje kao manji motor nego sto jeste :D

Bukvalno je kao sto rece neko "idealan".

Uzecu ovaj plavi model, resavam papirologiju za kredit.. xD

U kom si salonu bio, imaju ih na stanju? Ja sam pre vise od mesec dana porucio u crnoj boji i jos uvek mi nije stigao... 

Inace video sam plavi uzivo, jako lep, mislim svi su mi lepi :)) Neka je sa srecom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Pozdrav, bio sam na Veterniku - NS. Kaze lik da idu ko blesavi, kako poruce, tako odu. Bice navodno uskoro par plavih ako se dobro secam kada je rekao. Ali dolaze u intervalima od 2-3 nedelje. Hvalaaaa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Preuzeo je danassss. Odusevljen sam, ne znam da li je do moje psihe i to sto znam da imam nove gume ili do samoga motora ali lakse i sigurnije obaram motor (jos sam pocetnik). Imam jedno pitanje.. Vidim da ako skrecem u prvoj i drugoj brzini, gas nije tecan i moze lako da dodje do neujednacenog prenosa gasa na motor.. kao da je gas previse osetljiv.. Znam da prilikom krivine gas mora da ide tecno i bez osciliranja koja bi mogla da cimaju motor, mrdaju.. kako vec da se izrazim. Da li je ok da i pri manjim brzinama prolazim krivinu u trecoj brzini? Hvala


Eo par slika :
 

1845883632_2021-06-04(1).jpg

1261203637_2021-06-04(2).jpg

2021-06-04.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Bez brige u trećoj.

Prijatelj kupio novu i uspoređivali smo malo sa mojom koja je 2015.

Prvo što smo primijetili je da su sajle na ručici gasa tako podesili da baš ni malo na samoj ručici gasa nema slobodan hod koji bi trebao biti bar par mm.

Tako da čim pipneš gas odmah reagira. Pogledaj si u uputstvu koje si dobio uz motor. Tamo ti je sve prikazano.

Prvo smo to popustili, a tada i podesili ručice kvačila i prednje kočnice koje su postavljene previsoko.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
1 hour ago, sale600 said:

Bez brige u trećoj.

E superr, hvalaa.

Da da, video sam u prirucniku da mora da ima praznog hoda. Jos sam u krevetu ali pogledacu napolju da li je to slucaj kod mene. Mislim da cak neovisno na prazan hod u prvoj i drugoj je bas jako osetljiv, kao da ima previse snage za te brzine. Jer na minimalno dodavanje krene da cupa previse naglo a i na oduzimanje krene naglaseno motorno kocenje odmah i krece opet cim na prednju viljusku. Provericu jos jednom sto si rekao. Ali ako je treca ok, bice to to onda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L
On 6/5/2021 at 12:19 AM, sale600 said:

Prvo što smo primijetili je da su sajle na ručici gasa tako podesili da baš ni malo na samoj ručici gasa nema slobodan hod koji bi trebao biti bar par mm.

Tako da čim pipneš gas odmah reagira.

Druze ipak je do ovoga kao sto si rekao. Nista slobodnog hoda nije imalo. Kako sam ga dodao sve ide boljeee :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Moracu takodje da uzmem neki onaj vizir, windshield kako kazu. Imam u planu neke malo duze rute i vidim vec na 120 km/h ima da me umori posle odredjenog perioda od udara vetra. Ima varijante manjih i vecih. Ovi veci su ruzni, probacu jedan manji da vidim kako ide ako ne moracu veci -.-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
6 minutes ago, Suza ZR said:

Moracu takodje da uzmem neki onaj vizir, windshield kako kazu. Imam u planu neke malo duze rute i vidim vec na 120 km/h ima da me umori posle odredjenog perioda od udara vetra. Ima varijante manjih i vecih. Ovi veci su ruzni, probacu jedan manji da vidim kako ide ako ne moracu veci -.-

I ti veci ti slabo pomazu na nakedu, manji ti je kao ukras samo :D
Pricam iz iskustva jer sam 5 godina vozio golace.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 16 sati, Suza ZR je napisao:

Moracu takodje da uzmem neki onaj vizir, windshield kako kazu. Imam u planu neke malo duze rute i vidim vec na 120 km/h ima da me umori posle odredjenog perioda od udara vetra. Ima varijante manjih i vecih. Ovi veci su ruzni, probacu jedan manji da vidim kako ide ako ne moracu veci -.-

 

120 nije uopće problem. Tek si počeo i moraš se malo naviknuti.

+ na tim golima je vrlo bitno da je jakna uz tijelo i da je odgovarajuća kaciga. Potraži malo. Imaš kacige baš za te gole i čim ti vrat malo ojača vožnja 150-160 nije problem. Muka nastaje oko 180 kad se počne ljuljati cijeli motor, ali takav je kakav je

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 14 minuta, Alekre je napisao:

Kako to vozite nejkede i žalite se ne vetar? 

Kako tko.

Uzmi u obzir da je momak mlad i prvi puta sjeo.

Ja ih vozim 15 godina i stvar je prilagodbe i odgovarajuće opreme.

Vremenom se razvije i određena grupa mišića i nikakvih problema do 150-160 što je za golog sasvim ok

Promenio član sale600
dodatak
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
17 hours ago, gavrela said:

I ti veci ti slabo pomazu na nakedu, manji ti je kao ukras samo :D
Pricam iz iskustva jer sam 5 godina vozio golace.

Momak je rekao istinu.

Ne bacaj novac na vizir. Ako vec toliko zelis, ili najmanji (fly screen?) ili najveci (kao vrata :) ) koji mozes da nagjes i onda svako preticanje kamiona je problem jer udarci vetra strasno lose uticu na upravljanje .  

Na XT-u sam na "turing" viziru dodavao ne znam sta sve da bi bio vislji i rezultati su bili uzas, pa sam onda krenuo u drugi smer, kratio da bi bio nizi.

Na SV-u ne diram vizir, ali opet, najcesce je motor bez njega. Dobijes 20-30 km/h, al za to dobijes i nesnosnu buku u kacigi. Digao sam ruke od toga. Nerviraju me cepici za usi. Jednostavno se pomiris da na autoputu vozis sporije, a na onim, krivudavim, ionako do stotke ti ne treba. Samo pristojna oprema da zastitis grudi od vetra i uzivaj. Bas juce sam citao neka merenja i ispada da je naked bez vizira najtisi.

Planiram neki duzi put i juce sam montirao vizir, opet sam se iznervirao za tih nekoliko kilometara. Po meni, jedina prednost vizira je kad vozis po kisi. Zastiti te koliko-toliko.     

Edit

... i od musica :)   

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Meni je MT bez ikakvog vezira nekako kao da mu nesto fali . Onaj mali PUIG-ov mi izgleda na njega vrhunski. A naked kao naked , ne pomaze ni jedan vezir :D 

 

Sve u svemu oprema je najbitnija, kad je oprema dobra navikne se na udar vjetra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja