Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Famozna šestoklipna Tokico klešta koja su sem Gsxr1000 nosile mnoge ozbiljne mašinerije poput ZX-9R Ninja, Bandit 1200, Hayabusa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 7 sati, Disko Nindža je napisao:

Famozna šestoklipna Tokico klešta koja su sem Gsxr1000 nosile mnoge ozbiljne mašinerije poput ZX-9R Ninja, Bandit 1200, Hayabusa...

U principu to je to, ali ima razlike. Zx9r, Busa, zrx koriste Tokico sa razmakom rupa 90 mm, a ove od k1 ili GSX1400 su 62 mm. 

Nije ovo nešto najbolje što može da se napravi. Mnogo delova, a samim tim i skuplje održavanje. Takođe, mnogo bolje grizu Nissini od Honde, ali disk od 320 mm drlja rubom i kandže treba da se bruse kako bi sve prošlo kako treba. To mi se bas ne radi. Ovo je ipak maltene "na šraf", bolje koči od trenutnih, a i izgleda bolje. 

Ps:mada... I ove od Fireblade su mmmmm... Ček' da razmislim još jednom... 

Da je razmak 92mm onda bih bez razmišljanja stavio Nissin od Suzukija. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 9 sati, Disko Nindža je napisao:

Famozna šestoklipna Tokico klešta koja su sem Gsxr1000 nosile mnoge ozbiljne mašinerije poput ZX-9R Ninja, Bandit 1200, Hayabusa...

i zx12r...koja sam odmah zamenio 4-roklipnim Nissin sa 9-ke poslednje generacije...jer su tesko sranje, posle ovog apgrejda 12-ica kocila, ispadaju oci😎

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Dosta sam čitao po forumima da su kawine tokico loše. Čak i te šestoklipne nisu sjajne i dosta ljudi ih menja za nissin ili brembo. Skuplje su za održavanje, više klipova i gumica, hoce da se ukrsti, zaglavi.. Kada su kandže sa razmakom rupa 92mm Onda je najlakši appgrejd nissin sa gsxr. Koče muški, nisu skupe. 

Kod ovog manjeg razmaka je već malo drugacija slika. Nissin staje na rupe, ali mora malo da se turpija. Ove šestoklipne moraju da se razbuse na M10 ili biksne sa 10mm na 8. Za brembo treba praviti adapter. Takođe su odlične sa z900. 

Imam na raspolaganju više kompleta pa cu probati šta se najbolje uklapa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za kratko vreme (pola sezone) koliko sam imao ZX9R sa tim šestoklipnim kleštima nisam imao baš nikakvu primedbu, koče brutalno, kanda da su bile propisno održavane.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Za kratko vreme (pola sezone) koliko sam imao ZX9R sa tim šestoklipnim kleštima nisam imao baš nikakvu primedbu, koče brutalno, kanda da su bile propisno održavane.

Videću. Otići ću kod drugara koji je nekad radio sa delovima. Ima više kompleta pa ću izabrati ako mi nesto odgovara. Neke zlatne. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 213 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Te 6to klipne Tokico čeljusti ne treba uzimati ni na poklon, posebno sada kada imaju 25 godina. Imao sam ih na ZX9r i za 3 sezone jedno 6 puta skidao i razrađivao. Nisu valjala ni kao nova. Stalno neka strana brže izlazi, ili glavi pa ne vraća. A plus ne koči ništa specijalno ni kad je u top stanju u odnosu na ostalo iz tog vremena. U roku od odmah su ih u fabrici zamenili i izbacili, već naredne godine je ZX9R dobio 4klipna koja uopšte nemaju te maintenance probleme a i bolje koče. Ovo nije pravac u kome treba razmišljati za upgrade, my 2 cents.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E, dobro... 

Išao sam pre neki dan da vidim sta mi odgovara od kandži da stavim na Ninju i blago meni, nisam našao ništa što bi mi odgovaralo. 

Od ovih sestoklipnih sam definitivno odustao da ne pravim sebi muku, a nissin sa Honde neće da stane bas kako treba. Mora da se isturpija nosac na štapu, što se meni baš i ne radi. 

Znači opcija je da ponovo nabavim brembo i da pravim adaptere ili da nabavim nissin sa Zx9r ili z900. 

To svakako sad nije prioritet, malo da se vozimooo.... 

A da, naručio sam set za servis viljuške. To moram da završim pre puta za Trebinje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@stari roker 

Ako ti je disk 320 mm (a mislim da jeste), moj ti je savet da juris kljesta sa 9-ke, pasu sraf na sraf, ne treba modifikacija, plocice hvataju po 2mm sire i do ivice i unutra tako da imas jos vecu kocionu povrsinu, u kombinaciji sa pancirnim crevima koce fantasticno i nema vise onog muljavog osecaja na rucici kocnice.

Ja sam bio prezadovoljan apgrejdom, to su me posavetovali neki ozbiljni trkači i hvala im na tome. 👌

 

FB-IMG-1707081872039.jpg

 

 

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da, disk je sa 1100 druge generacije, 320mm. Međutim, mislim da neće moći baš kako si napisao. Zx12r ima raspon rupa na kleštima 90 mm, a zzr1100 6 mm tako da ne može isto. 

Klešta od zadnje serije Zx9r ili z900 su nissin 62mm i mislim da bi ona mogla da se nameste bez prepravke. 

Kao na slici. 

Svakako ću to raditi kasnije . Sada malo da vozim, stiže registracija... 

Messenger_creation_A8AF79CD-603E-4700-92EC-F3E489045C2E_0.jpeg

Promenio član stari roker
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

A, da...zaboravih da je drugi raspon rupa na ZZRu 1100 nego na ZX9r...sorry.

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad sam kupovao ove viljuške od zzr1100, stvarno me je oduševilo u kakvom su stanju. Sve ono drugo što sam ranije gledao nije bilo ni za ič.  Napravih neke kilometre sa njom, oduševljen sam kako se motor ponaša, ali vidim pre neki dan da su štapovi počeli da ispuštaju ulje. I to oba. Nije da to lije i curi, ali kad god dodjem sa vožnje vidim ulje iznad semeringa. Nadao sam se da ću servis raditi tek na zimu, ali nista od toga. 

Pošto mi je najlakše da kupim Ari semeringe uzimam jedan set i rastavljam. Po ko zna koji put Ninja je na klocnama. 

Nema slika jer su ruke masne pa nezgodno, ali ipak nešto uslikah. Tek da se vidi da sam radio. Alat isti kao i kad sam servisirao originalne. 

Sve namešteno i vraćeno. Opruge premerene - u fabričkim dimenzijama. Nadam se da ce valjati. Još da zalepim "Ohlins" nalepnicu i pali. 😆

U budućnosti cu nabaviti skf racing semeringe, pa kad ovo procuri stavljam njih. 

IMG_20240601_164813.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4030 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ti zeleni SKF su vrhunski.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 10 sati, VLAD81 je napisao:

@stari roker Da nije nekim slučajem ninja prošla kroz Šabac pre jedno pola sata? 

Da, jesam. Evo nas u Trebinju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 393 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Video sam kasnije da je u planu Trebinje. Ja bio kolima, obišli ste nas pre mosta i vidim posle da ste produžili prema autobuskoj. Lep provod želim. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
On 6/7/2024 at 10:12 PM, stari roker said:

Da, jesam. Evo nas u Trebinju. 

Mozda smo se videli u Pogledu ? Crna rokerica i farmerke ? Sumnjam da je bilo vise crnih GPZ900 u Trebinju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 2 minuta, Ninja66 je napisao:

Mozda smo se videli u Pogledu ? Crna rokerica i farmerke ? Sumnjam da je bilo vise crnih GPZ900 u Trebinju.

Jeste. Stali smo žena i ja da ručamo i malo odmorimo u povratku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Gledali smo se dok si parkirao i  jos hteo da pitam, ali nik Stari me zbunio. Pa mladji si od mene.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

pre 1 minut, Ninja66 je napisao:

Gledali smo se dok si parkirao i  jos hteo da pitam, ali nik Stari me zbunio. Pa mladji si od mene.

Pa trebao si me pitati. 

Nisam ja toliko ni mlad, nego žena me održava. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E, pa da...

Zgazili smo za vikend nešto oko 1000km. Sve ovo po lokalu je ok, ali na ovakvoj vožnji vidiš kako se to ustvari vozi i ponasa. 

Opšti utisak - 

Prtljag: i sam kad idem teško se smestim u jedan kofer, a sad nas dvoje. Moram nešto smisliti po tom pitanju. Neke bisage ili kofere. Mozda nije baš najlepše rešenje, ali ne želim da razmišljam o opciji da menjam motor. 

Udobnost: sedište pod hitno da se radi. Dupe mi otpalo. 

Prerada - 

Kocnice: meni ovo top. Sta ce biti tek kad stavim pancirna creva i druge kandže??? (uz napomenu da ja vozim kao baba). Uvek vozim sa prstom na obaraču, mislim kocnici. Dva prsta rešavaju svaku situaciju. Dozira se dobro, stajem tačno gde sam zamislio.

I dalje imam neku vibraciju na upravljaču u desnoj krivini. Mislio sam da ću to rešiti zamenom prednjeg dela, ali ne. Videću kako će biti kad stavim novu gumu nazad. Možda je tu problem. 

Rad motora : Hladan melje kao traktor. Brzo se zagreje, onda radi kao sat. Temperatura, mnogo greje po nogama. Ali ne samo to. Veći hladnjak pod obavezno. Sta mi se desilo? Čim sam ušao u grad temperatura mi otišla u crveno. Naravno odmah palim ventilator ručno na prekidač. Pošto vozim ceo dan na leru po gradu više struje se troši nego što se pravi. Ujutru u nedelju palim lako prvo paljenje, ali već kad smo se spakovali da krenemo iz Trebinja pod platanima imam problem. Motor teško pali. Jedva. Krećem kući i stajem posle par kilometara da namestim nešto od opreme. Motor više nema struje. Palim ga "na gurku" nizbrdo. Sastavlja posle pola metra. Okrećem se i gas prema kući sa ugašenim svetlom. Nakon sto kilometara stajemo na Tjentistu na piće. Motor pali kao mina. Do kuće se vozimo bez problema. 

Znači veći hladnjak da izbegnemo ovu muku sa prekidačem. I potrošnjom struje. I naravno, mnogo će mu biti lakše da se ohladi. 

IMG_20240609_085138_edit_289026939879854.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Cep hladnjaka zna da pravi takav problem, takodje to direktno ukljucivanje ventilatora nije resenje, termodavac ga ukljuci na vreme pa hladi sa nize temperature. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja