Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX-R 1000

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova

Pozdrav svima.

 

Imam gore naveden motor 2007 god, na motosu se desava da nece stalno da pali lampicu kada se ubaci u neutral. Kada je motor u leru neki put svetli zelena neutral lampica nekada ne.

Da li neko zna zbog cega se to desava.

 

Hvala unapred.

20200612_152339 (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Zove se GPS, gear position sensor, proveri to

Vidi da nemas neku gresku, trazi na netu k7 dealer mode, udji u taj mod prema instrukcijama i vidi ima li nekog C koda koji ukazuje na gresku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Upravo sada, R6 je napisao:

Hvala puno,pogledacu.

 

Pozzz

Imas na YT da vidis gde je mozda samo treba da ga ocistis. Lako se skida dole je negde kod osovine menjaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Pitanje u vezi K8 1000.
Uzeo sam danas da skinem pumpu za gorivo da je proverim jer motor ne vuce bas najbolje u visokim obrtajima, i tom prilikom mi se pocepao filter koji stoji na pumpi, da li smem da vozim motor tog filtera ili ne bi trebalo?
Vec je porucen ali trebace 3-4 dana dok stigne.
Rec je o ovakvom filteru
178249-share.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 359 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ovaj filter je često problem- zapuši se , pa hoće strada pumpa ili regulator pritiska.

Nije preporučljivo voziti bez filtera naravno, bude u rezervoaru svašta nešto. Mislim da on ima još jedan sitan filter nakon ovoga, ali nisam 100% siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pitanje u vezi K8 1000.
Uzeo sam danas da skinem pumpu za gorivo da je proverim jer motor ne vuce bas najbolje u visokim obrtajima, i tom prilikom mi se pocepao filter koji stoji na pumpi, da li smem da vozim motor tog filtera ili ne bi trebalo?
Vec je porucen ali trebace 3-4 dana dok stigne.
Rec je o ovakvom filteru
178249-share.jpeg
Ima na KP da se kupi , proveri da li odgovara meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jos jedno pitanje
Motor je skinut sa staze, i pozadi je pretvrd, koliko je komplikovano ustelovati zadnji amortizer sam i da li moze da se uradi bez onog alata za odvijanje/zavijanje prstena na amortizeru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Najbolje da vidiš u user manualu za tvoj model. Trebalo bi da moze bez alata. Moj ohlins se rukom steluje. Ima dole jedan gumeni točkić, i gore na posudi isto tako. I white power mi je imao slično, verovatno tako ima i tvoj. Skini user manual pa vidi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Prelistao sam malo manual ali nisam bas najbolje ukapirao
Trenutno stanje je kao da uopste ne postoji zadnji amortizer, i kad probam da pritisnem zadnji kraj ne pomera se, a primetio sam i malo ulja na ovom desnom delu, da li bih dobio malo mekoce odvijanjem ova 2 srafa ili je amortizer zavrsio karijeru?
IMG-20220926-222606.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 359 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Lope zvuči ako baš neće ni da mrdne, nije tu problem do opruga, teško da mogu biti toliko tvrde.

Svakako probaj da odviješ matice na gore, da oslobodiš malo oprugu, obavezno kontriraj dobro sa kontra maticom. Nabavi ili napravi kukasti ključ za to, mnogo je komfornije za podesiti.

Ali ono što moraš uraditi je da odvrneš ka Soft-S ovaj mali šrafić iznad. Odvrni u naznačenom smeru do kraja, samo za probu. Morao bi barem malo da se sabija bez obzira koliko je tvrda opruga ili da je ventil specijalni.

Screenshot_20220927-080809_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 359 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Da ne bude zabune, na ventilu samo ovaj unutrašnji deo odvrćeš, sa ravnim šrafcigerom. Možeš takođe krenuti u zavrtanje, samo da vidiš koliko je daleko od potpuno zavrnute pozicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Odvijao, zavijao ventil i gore i dole i nista se nije menjalo tako da sam kupio drugi amortizer.
Zamenio sam i filter na pumpi i nista se nije promenilo, tako da sam zakljucio da je pumpa u pitanju i kupio drugu pumpu, medjutim i sa njom ista prica, do 7000 obrtaja dodje kako treba ali tu kao da udari u blokadu pocne da se gusi. Kad se upali motor i krene onda oce da provrti preko 7000 kako treba ali to jednom dva puta i onda nece.
Pricao sam sa majstorom kaze da su verovatno dizne u pitanju, tako da je to sledece sto cu da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Мени на К1 750 цркао онај моторић што отвара и затвара клапне (лептире). Мотор никако није хтео преко 7000обрт јер се клапне не отварају, те сам искључио тај моторић, клапне оставио у отвореном положају и за сада то шљака... Провери и то као и тпс сензор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Odvijao, zavijao ventil i gore i dole i nista se nije menjalo tako da sam kupio drugi amortizer.
Zamenio sam i filter na pumpi i nista se nije promenilo, tako da sam zakljucio da je pumpa u pitanju i kupio drugu pumpu, medjutim i sa njom ista prica, do 7000 obrtaja dodje kako treba ali tu kao da udari u blokadu pocne da se gusi. Kad se upali motor i krene onda oce da provrti preko 7000 kako treba ali to jednom dva puta i onda nece.
Pricao sam sa majstorom kaze da su verovatno dizne u pitanju, tako da je to sledece sto cu da proverim.
Idi kod Joce Profimoto da ne bi nagađao tako i menjao sve od reda, zakačiće ga na dijagnostiku i videće šta treba da se uradi i popraviće ti motor.
Nekad je najjeftinije otići kod skupog ali dobrog majstora.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel klapne treba da otvaraju kad je motor ugasen i dam mu gas, posto se kod mene ne pomeraju, ili mu treba struja da bi otvarao?

 

Pre 23 sati, vidakn je napisao:

Idi kod Joce Profimoto da ne bi nagađao tako i menjao sve od reda, zakačiće ga na dijagnostiku i videće šta treba da se uradi i popraviće ti motor.
Nekad je najjeftinije otići kod skupog ali dobrog majstora.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Nemam prevoz da ga doteram do Beograda tako da mi to otpada kao opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jel klapne treba da otvaraju kad je motor ugasen i dam mu gas, posto se kod mene ne pomeraju, ili mu treba struja da bi otvarao?
 
Nemam prevoz da ga doteram do Beograda tako da mi to otpada kao opcija
Nemaš puno izbora, ili dobar majstor ili da nagađaš šta je.
Onda lagano, menjaš jedno po jedno, dok ga ne popraviš.
To može skupo da izađe i da potraje.
Na kraju možda pukneš lovu za varijantu sam svoj majstor, pa opet završiš kod majstora i potrošiš dodatni keš.



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da javim samo da je resen problem, oterao sam motor sredinom novembra kod Srdjana u Kraljevo, juce ga pokupio, doduse zavrsio je pre 20ak dana ali nije bilo pogodno vreme za probu pa je stojao u garazi. Klapne gasa su zezale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Amortizer sa slike, rekao bih da ti je zdrav za servis. Naročito ako je vožen na stazi. Vidim da orpuga nije previše stegnuta, moguće da jednostavno nije za tvoju kilažu, već za nekog težeg vozača. 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja