Jump to content

Moto Zajednica

Sinteticki dvotaktol - po deklaraciji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  E ovako : Odem ja u radnju da pazarim dvotaktol - sinteticki naravno, i prodavac mi ponudi Castrolov po povoljnoj ceni. Pogledam ja flasu, na poledjini zalepljena deklaracija naseg uvoznika iz Beograda ( ovlasceni zastupnik Castrola ), i na deklaraciji lepo pise : " Act>evo X-tra scooter 2T  - Visokokvalitetno sinteticko ulje za dvotaktne motore visokih performansi " - moj Mz na primer .  Kupim ti ja to ulje za motore visokih performansi, i tek veceras uzmem da proucim sve sto pise na flasi, ( sve pise na engleskom ) , ali tu nigde ne spominju da je ulje sinteticko. Ne budem lenj, okacim se na net, nadjem kastrolov sajt, i na njemu  ( sajt austriskog zastupnika za kastrol ) nadjem gore pomenuto ulje,  E na njihovoj deklaraciji koliko se ja razumem u nemacki jezik pise da je ulje jednim delom sinteticko -                           

 

 

Castrol Act>evo X-tra Scooter 2T

 

Optimaler Schutz für Motorrollermotoren.

Castrol Act>evo X-tra Scooter 2T ist ein teilsynthetisches 2-Takt-Motor öl. Hält Brennraum und Abgassystem frei von Verbrennungsrückständen, schützt den Motor. Geeignet für alle 2-Takt-Motoren moderner japanischer und europäischer Motorroller mit Getrennt- oder Mischungsschmierung. Mischungsverhältnis 1:50 oder laut Hersteller.

 

 

  E onda sam popizdeo, pa sam napisao mail nasem uvozniku Castrol-a,  obavestio ga o gresci ( namernoj il nenamernoj )

prilozio sam im i nemacku deklaraciju, i postavio im pitanje : Sta ce biti ako moj dvotaktni motorcikl sa motorom visokih performansi prolupa ili zariba, da li ce oni snositi troskove popravke i nabavke delova iz inostranstva ?

 

Obavesticu vas o njihovom odgovoru ako ga uopste posalju, a do tada - drustvo dobro pazite sta kupujete kad uzimate ulje za svoj motor !

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo Googlovog prevoda:

 

evo X-tra Scooter 2T is a teilsynthetisches 2-stroke engine oil. If the combustion chamber and exhaust system free from combustion residues, protects the engine. Suitable for all 2-stroke engines of modern Japanese and European scooter with separately or mixed lubrication. Mix ratio 1:50 or manufacturer.

 

Čini se da je ovo polusintetičko ulje. Kakva su iskustva sa Galaxovim polusintetičkim uljem?

 

2uhtqtv.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kako mi se čini, Slovenci isto napisaše da je sintetičko:

 

http://www.mimovrste.com/artikel/3420104721/motorno-olje-castrol-actevo-x-tra-scooter-2t-1-liter

 

A na nekim drugim sajtovima piše i da je polusintetičko. Izgleda da ovde lud zbunjenog  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ma ovde je izgleda najbitnije da ti uzmu pare - prodaju rog za svecu. Ja ne zalim da dam novac za sinteticko ulje, al nisam budala da dopustim da me levate. Mogu na najlonuy da kupim litru modricinog mineralnog dvotaktola za 170 din, i u radnji litru Totalovog sintetickog za 640 dinara, pa da to pomesam i za 910 dinara da dobijem dve litre polusintetike.

  Na ovom castrolovom i onasko pise : " Ist einteilsunthetisches 2 - takt - motor oil " Sto doslovce znaci " JEDNIM DELOM SINTETI CKO  2 taktno motorno ulje "  !  A koji je to deo - mozda samo 1 - 2 % .

  Bas me interesuje dal ce mi zastupnik castrola odgovoriti na mail .

 

  P. S. Namerno sam u postu rec castrol pisao malim slovom, jer sa ovakvim poslovanjem i varanjem potrosaca ne zasluzuju da im se dodeli veliko slovo na nazivu firme !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sramota stvarno.

 

Jedino castrol 2T ulje koje je sintetičko je TTS, čak je prvi približni model TT mineral a ovde je očigledno reč o polusintetici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Rezime :

    Ponedeljak je prosao, mail koji sam poslao beogradskom castrolu su sigurno procitali, al mi nisu nista odgovorili sto znaci da su shvatili da su uhvaceni na delu da valjaju - ko zna kakva ulja pod svojom firmom ( kako sam poceo da koristim ovaj njihov " BUCKURIS  MZ mi dimi ko dizel lokomotiva) _ kad sam koristio Totalovu sintetiku, dima nije bilo ni za lek ) .

    savetujem svima da ne koriste castrolova ulja dok se ovi P....i ne dozovu pameti. Nek im padne promet, nek im padnu plate ko ih j...e ! Bolje da oni ostanu bez posla nego da nama pocrkaju motori zbog njihovog orgijanja po domacem trzistu !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ovo sto cu napisati, pokazalo je se u praksi vise no delotvorno. Posto se radi o ovlascenom zastupniku i dileru, ne budi lenj, napisi mejl direktno castrol fabrici i pitaj da li je ulje koje pominjes sintetisko ili ne. Ako dobijes odgovor da nije sinteticko a ti napisi opet mejl fabrici i objasni situaciju da na dekleraciji pise pogresna klasifikacija (potkreoi fotkama), dodaj da si vise puta zvao telefonom i da su bili ne ljubazni i da si ostavljao mejlove i da ti nisu odgovorili. Ni zamisliti ne mozes kakvo ce ribanje menadzer zastupnika da prezivi.Postavi pitanje da ukoliko tvoj motorcikl prezivi neka ostecenja, ko ce snositi nadoknadu stete...

Ovo sto sam pomenuo da se radi o stavri koja je vise no delotvorna. U slucaju u kojem je moj drugar na ovaj nacin trazio zastitu od brendirane firme, manifestovalo je se da je ovdasnji vlasnik firme koja je zastupnik vise puta zvao posle intervencije centrale (radi se o firmi Viktor Inox), izvinjavao se i govorio kako nije bilo potrebno da se kontaktira centrala da je bolje bilo da je se njemu obratilo...sve u svemu , oszbiljan samar turbofolk trgovcima . Ako dodam da u nekoliko dana jos par tvojih drugara posalju slicne zamerke da su bili ne ljubazno usluzeni i da nisu dobili adekvatne informacije o proizvodu....propas za firmu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Sto znaci , Ne verovati 100% prevedenim deklaracijama!! Najbolje da prevede neko ko zna oznaceni jezik ( Nemacki, Francuski, Engleski) :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jbg, temu sam pokrenuo jos 2008-e godine, ambalazu sam bacio davno, a sad da trazim po gradu dal ima da se kupi, mrzi me . Proso voz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Na LukOilovim pumpama,ima sinteticko ulje BIXOL tako nekako,stavicu sliku,ulje se kod mene dobro pokazalo,osim toga,originalno je,a ne flasirani Castrol,iz bureta...a u njemu...?????

Uzmite to,probajte.Odnos cene i kvaliteta je skroz ok.1l je do 1000 din.

Inace koristim i MOTOREXova ulja za 2t motore,uzimam ih direktno od uvoznika,kao i Texaco,Oman, isl,znam da su originalna.

Galax SEMI SINTETIK,vise se ne proizvodi,inace ulje je bilo dobrog kvaliteta,u odnosu cene i dobijenog,za razliku od gore pomenutih ,,marki,,.

 

Vrsio sam neke testove,pa ovako

Valvolin 2t- uzas,balavi,stvara haos u auspuhu,los rad motora

Esso 2t,solidan,manje dimi,manje taloga u auspuhu,bolji rad motora

Castrol,ponasa se kao i Bixol,solidno,zadovoljan sam

BIXOL,dobar,nakon jedne potrosene litre,skinuo granu i auspuh,predhodno ociscen,sve ok,glava cista,klip cist,

 

Ovaj test je radjen na potpuno ispravnom motoru,tehnicki maltene savrsenom,tako da se razlike u radu odmah primecuju.

 

Ako vam ovo ista znaci,svima su nam motori u razlicitom tehnickom stanju ispravnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Valvolin 2t- uzas,balavi,stvara haos u auspuhu,los rad motora

Esso 2t,solidan,manje dimi,manje taloga u auspuhu,bolji rad motora

Castrol,ponasa se kao i Bixol,solidno,zadovoljan sam

BIXOL,dobar,nakon jedne potrosene litre,skinuo granu i auspuh,predhodno ociscen,sve ok,glava cista,klip cist,

 

E, ovakav nam je prikaz odavno trebao. Doduše svi su podaci na Forumu ali nigde nema sažeto i jednostavno, da čovek u 2 minuta može da vidi šta i kako.

 

Ovaj bi spisak trebalo dopunjavati za nove vrste ulja koje nisu navedene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

2uhtqtv.jpg

 

 

 

Ovaj dvotaktol koristio sam 3000-4000km..

 

Polu sintetika, motor lepo isao nije preterano dimio i balavio, kada sam otvorio cilindar odlican, klip imao sa strane crvene boje(nije bio cadjav) celo klipa nije bilo preterano zacadjeno.. (doduse bio mi los karburator tako da mi je svecica skoro uvek bila crna).....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Jbg, temu sam pokrenuo jos 2008-e godine, ambalazu sam bacio davno, a sad da trazim po gradu dal ima da se kupi, mrzi me . Proso voz !

 

 

Nema veze, cela prica moze posluziti nekome za bilo koji deo koji kupi u radnji a dozivi bilo kakvu zajebanciju sa zastupnikom. Doslo je vreme da malo mozemo da zakeramo za svoje novce pa to da iskoristimo . Malo nam je porastao qrcic. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

meni je taj fam duotakt bio jako los. jedino gore od njega je famovo mineralno. to sam sipao kad sam ostao bez goriva a nije bilo drugog ulja (nesto mi zezao motor pa je trosio ko svalerka direktora rafinerije i ja ostado i bez obavezne rezerve). eno ga jos stoji za podmazivanje vrata i sl gluposti. inace, posto moj motor fabricki zahteva 1:25 nekog ruskog ulja (kome nikako da nadjem ne-gost oznaku) ja lepo postujem ta 4% mineralnog ulja i mirna bosna... ne znam koje je u pitanju, bilo je jeftino i znam da ga pakuju u ns. kad odem u nis pogledacu, valjda je ostala neka flajka... nek dimi i nek curi, pa ja vozim cvaju :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ako znate bilo koji strani jezik a da ga ima na ambalazi obavezno citajte sa ambalaze a ne onu drljavu belu etiketu sa prevodom, ja tako uvek radim!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

E ovako : Odem ja u radnju da pazarim dvotaktol - sinteticki naravno, i prodavac mi ponudi Castrolov po povoljnoj ceni. Pogledam ja flasu, na poledjini zalepljena deklaracija naseg uvoznika iz Beograda ( ovlasceni zastupnik Castrola ), i na deklaraciji lepo pise : " Act>evo X-tra scooter 2T - Visokokvalitetno sinteticko ulje za dvotaktne motore visokih performansi " - moj Mz na primer . Kupim ti ja to ulje za motore visokih performansi, i tek veceras uzmem da proucim sve sto pise na flasi, ( sve pise na engleskom ) , ali tu nigde ne spominju da je ulje sinteticko. Ne budem lenj, okacim se na net, nadjem kastrolov sajt, i na njemu ( sajt austriskog zastupnika za kastrol ) nadjem gore pomenuto ulje, E na njihovoj deklaraciji koliko se ja razumem u nemacki jezik pise da je ulje jednim delom sinteticko -

 

 

Castrol Act>evo X-tra Scooter 2T

 

Optimaler Schutz für Motorrollermotoren.

Castrol Act>evo X-tra Scooter 2T ist ein teilsynthetisches 2-Takt-Motor öl. Hält Brennraum und Abgassystem frei von Verbrennungsrückständen, schützt den Motor. Geeignet für alle 2-Takt-Motoren moderner japanischer und europäischer Motorroller mit Getrennt- oder Mischungsschmierung. Mischungsverhältnis 1:50 oder laut Hersteller.

 

 

E onda sam popizdeo, pa sam napisao mail nasem uvozniku Castrol-a, obavestio ga o gresci ( namernoj il nenamernoj )

prilozio sam im i nemacku deklaraciju, i postavio im pitanje : Sta ce biti ako moj dvotaktni motorcikl sa motorom visokih performansi prolupa ili zariba, da li ce oni snositi troskove popravke i nabavke delova iz inostranstva ?

 

Obavesticu vas o njihovom odgovoru ako ga uopste posalju, a do tada - drustvo dobro pazite sta kupujete kad uzimate ulje za svoj motor !

 

 

Sto se tice castrola, po preporukama dobavljaca, servisa i servisera kupovinu u Srbiji treba IZBEGAVATI. Kod nas je sve to tursko, rumunsko i slicno, kao i NGK svecice... Najbolje i najblize ga je uzimati iz Bosne (ima ga na svakoj pumpi) Castrol Power 1 TTS, Ja ga koristim i sipam vec 2 godine iz uvoza, predjem 40km do Bosne ali zato ne mislim i ne lupam glavu :)

post-18087-0-96758600-1305975779_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

BARDAHL i IPON,ulja za 2t,naravno vise tipova i karakteristika,po meni ok skroz.

post-3867-0-48341900-1305978750_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Koristim Motul 710 ester (full sintetika) a postoji i Motul 810 duble ester (kako sam ja shvatio to je za pro trkanje)

Za sad sam zadovoljan kupujem samo u MASS Company tako mi je najsigurnije da mi ne uvale neki plagijat

Cena 1L Motul 710 je 1200din sto je dovoljno za oko manje vise 1000km ili 50L goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Оно Кастролово уље кога је Лале поменуо на почетку теме је полусинтетика и ту нема спора, али је веома добро. Јес'да сам изгор'о само једну литру, али ми се допало. И нека Ессова полусинтетика је била ОК, као и ФАМ-ово кога је помињао Аћим.

 

Него, остао сам без тог Ессовог током прошле недеље и када сам се нашао у продавници ауто делова, питам за 2Т уља. Осим Кастроловог ТТС-а, за кога ми у тај мах беше жао да дајем 1200 динара, продавац ми је поменуо друго уље - неко Селениино које зе зове Рационал. Декларисано је да испуњава API TC и JASO FB стандарде и још приде пише "лоу смоук". Каже продавац - 450 динара литра. Пошто по цени схватам да је то неко минерално са којекаквим адитивима, узмем га јер сам без уља. Унутра је неко бистрикаво, необојено уље. Мотор ради ОК, али зна и за боље уље. После недељу дана вожње на 3% мешавину чак и мој отац примећује да баш поприлично дими. То би значило да баш, баш дими, као да је мешавина јача од та моја 3%.

post-3975-0-72324400-1305993441_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne kontam kako neko moze da ostane bez ulja i da kupi neki krs od mineralnog i sipa u neki markirani motor koji fura +9k obtrtaja.

Realno uvek planiram da ne ostanem bez ulja i nikad ne bi sipao mineralno cak ni 3% ne bi da se kockam sa zdravljem masine ;)

Nadam se da se ne ljutite sto ovako komentarisem.

 

P.S. Ovo ne vazi ako bi vozio motore poput Jawe MZ Tomos oni su pravljeni za mineralna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6827 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Masina treba da ima adekvatan tretman bez obzira na godiste i trzistnu vrednost. Uporedio bih sa covek, moze da jede svinjetinu, beli hleb, pije Lav... Nije gladan ali nije ni dobro za ogranizam na duzi period. No, moze da jede morske plodove, tunjevinu, pastrmku, jagnjetinu, vino pa to bude idealno za organizam. Isto smatram i za masinu. Lakse sagorevanje, bolja zastita svecice, manje gareza na celu klipa, manje dima, bolje mesanje sa benzinom sto jedna od bitnijih stavki.

 

Konkretno, preporucujem Motul Scooter Power (1100 dinara litar). Skupo je, ali vredi svaku paru. Sa druge strane, preporucio bih i Seleniju Rational, po ako se navaram, 420 dinara za litar. Vespasi ih poprilicno koriste i preporucuju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ne kontam kako neko moze da ostane bez ulja i da kupi neki krs od mineralnog i sipa u neki markirani motor koji fura +9k obtrtaja.

Realno uvek planiram da ne ostanem bez ulja i nikad ne bi sipao mineralno cak ni 3% ne bi da se kockam sa zdravljem masine ;)

Nadam se da se ne ljutite sto ovako komentarisem.

 

P.S. Ovo ne vazi ako bi vozio motore poput Jawe MZ Tomos oni su pravljeni za mineralna.

Ако будеш живео ван Београда или некг града, схватићеш како може да се остане без уља (и било чега другога) кога преферираш.

 

А за оно из PS-а овдашња екипа има да ти напуни буљу шимикама. :moto3:

 

Sa druge strane, preporucio bih i Seleniju Rational, po ako se navaram, 420 dinara za litar. Vespasi ih poprilicno koriste i preporucuju :)

Ето ја написах да га рабим у Томосу и чини ми се да није ништа посебно.

 

Него, матори, виде ли ово? -

http://www.youtube.com/watch?v=uGK_EKckS1s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

 

Radcime, ne podcenjuj Jawu i MZ-a ! ;) procitao sam tvoj slucaj sa Suzanom.. :) ipak u motornu testeru ide mineralno ulje a vrti se i preko 12000.. Sto? Zato sto sintetika na manjim kubikazama ne moze da izgori i pravi talog ČAĐI U IZDUVNOM KANALU. Licno sam video kako je završio skuter u koji je sipana ful sintetika castrol cini mi se 1200din litra(skuter 50ccm). I Još nesto ljudi voze Jawu, MZ-A i sipaju svakakvo đubre od ulja(tipa sae 30.,. Cak ne sipaju 2t ulje) i kupe japanca pa samo najskuplja ulja, pa se posle žale kako ti motori nevaljaju!!! Iz licnog iskustva sipao sam ina 2t mineralno 2-3%. Nestalo jednom pa sam probao polu-sintetiku motor je poleteo... :) i od sad ide samo sintetika u moj motor!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

 

Radcime, ne podcenjuj Jawu i MZ-a ! ;) procitao sam tvoj slucaj sa Suzanom.. :) ipak u motornu testeru ide mineralno ulje a vrti se i preko 12000.. Sto? Zato sto sintetika na manjim kubikazama ne moze da izgori i pravi talog ČAĐI U IZDUVNOM KANALU. Licno sam video kako je završio skuter u koji je sipana ful sintetika castrol cini mi se 1200din litra(skuter 50ccm). I Još nesto ljudi voze Jawu, MZ-A i sipaju svakakvo đubre od ulja(tipa sae 30.,. Cak ne sipaju 2t ulje) i kupe japanca pa samo najskuplja ulja, pa se posle žale kako ti motori nevaljaju!!! Iz licnog iskustva sipao sam ina 2t mineralno 2-3%. Nestalo jednom pa sam probao polu-sintetiku motor je poleteo... :) i od sad ide samo sintetika u moj motor!! :)

 

Iz mog iskustva ma Tomosu sam koristio sintetiku Modricu i uvek mi je cadio tek kad sam prodao motor neko mi je objasnio da sinteticka ulja sluze za visoke obrtaje a a mineralna za manje.

Iz toga sledi da se moj ATX fabricki vrti oko max 5500 i da je za njegovo podmazivanje dovoljno mineralno ili polusinteticko ulje, sintetika ne sagoreva u potpunosti i uvek mi je cadio auspuh balavio i prljao celo klipa.

Takodje u motornu testeru ide sintetika tj preporicuje se imam kosacicu (rade na istom principu) i koristim isljucivo sintetiku.

Sto se tice Jawe i MZ-a nisam imao nameru da vredjam te motore daleko od toga to su izdrzljive masine kao i i Tomos moze da ide na sve sto mu sipas samo da se zove ulje ;)

A moj slucaj sa Suzanom to je prica za neko drugu priliku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ne kontam kako neko moze da ostane bez ulja i da kupi neki krs od mineralnog i sipa u neki markirani motor koji fura +9k obtrtaja.

Realno uvek planiram da ne ostanem bez ulja i nikad ne bi sipao mineralno cak ni 3% ne bi da se kockam sa zdravljem masine ;)

Nadam se da se ne ljutite sto ovako komentarisem.

 

P.S. Ovo ne vazi ako bi vozio motore poput Jawe MZ Tomos oni su pravljeni za mineralna.

Ако будеш живео ван Београда или некг града, схватићеш како може да се остане без уља (и било чега другога) кога преферираш.

 

Znam kad su prestali da prodaju Modricu u mom mestu ubio sam se dok je nisam nasao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja